مجموعه : تغذیه سالم

مردان این خوراکی ها را بخورند

مردان این خوراکی ها را بخورند

مصرف این مواد غذایی به مردان توصیه میشود

مردان اصولا باید چیزهای گرم بیشتر استفاده کنند چرا کـه سوخت و ساز بالاتری نسبت بـه بانوان دارند اگر شـما هم بـه عنوان یک مرد می‌خواهید بدن سالم در سن بالا داشته باشید بـه شـما این مواد غذایی را توصیه میکنیم.

رژیم غذایی سرشار از مواد گیاهی میتواند باعث سالم نگه داشتن بدن باشد اما مصرف بیش از حد میوه، سبزیجات و حبوبات برای مردان اهمیت بیشتری دارد.

بررسی ها نشان می‌دهد کـه مردان بیشتر از خانمها سیگار می‌کشند و انتخاب هاي‌ ناسالم بیشتری در زندگی دارند، از طرفی هم چکاب منظم ندارد و همه ی اینها باعث می‌شود کـه مردان در دسترس خطراتی مثل سرطان پروستات و کاهش تستوسترون باشند.

مردان این خوراکی ها را بخورند

تعداد زیادی از مردان از انواع سرطان ها، بیماری هاي‌ قلبی یا بیماری هاي‌ تنفسی بیشتر از خانمها رنج می‌برند اما خبر خوب این اسـت کـه مردان هم میتوانند سلامتی خودرا افزایش دهند و تغییراتی در سبک زندگی بـه وجود بیاورند.

ترک سیگار، فعالیت بیشتر، مدیریت استرس، سالم نگه داشتن وزن، همگی خطر مرگ و میر را در مردان کاهش خواهد داد. همچنین مصرف مواد غذایی گیاهی هم یک راه حل کلیدی برای سلامت مردان اسـت.

مردان این خوراکی ها را بخورند

خوردن سبزی

رابطه بین رژیم غذایی و سلامت پیچیده اسـت ما شواهد زیادی نشان میدهد کـه بعضی از مواد غذایی از بعضی از بیماری ها پیشگیری میکند. دراین قسمت از بهداشت و سلامت تالاب بـه شـما خواهیم گفت کـه مصرف مواد غذایی گیاهی مخصوصاً برای مردان چه خطراتی را از ان ها دور می‌کند.

مردان این خوراکی ها را بخورند

بیماری قلبی

تحقیقات نشان میدهد کـه رژیم گیاهخواری خطر مرگ و میر بر اثر ابتلا بـه بیماری هاي‌ قلبی و بیماری هاي‌ عروقی را تا 40 درصد کاهش میدهد. مواد غذایی حاوی سبزیجات برگدار، غلات و حبوبات فشار خون را در سطح پایین تری نگه می دارند و از حمله قلبی و سکته پیشگیری میکنند.

مواد غذایی گیاهی کـه در انها چربی اشباع کمتری از محصولات حیوانی وجود داشته باشد، گزینه مناسبی اسـت. همچنین روغن زیتون، آووکادو، روغن کانولا و آجیل هم یک چربی مناسب برای بدن مردان محسوب میشود.

مردان این خوراکی ها را بخورند

سرطان

سرطان دومین علت مرگ و میر در مردان و زنان بعد از بیماری هاي‌ قلبی اسـت. مطالعات نشان میدهد کـه راه موثر برای پیشگیری از سرطان این اسـت کـه از لحاظ جسمی فعال باشید و رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی و سبزیجات و میوه ها را دنبال نمایید.

مهم تر از همه ی این‌که الگوی غذایی سالم کـه در ان گوشت قرمز کمتر و مواد صنعتی کمتری بـه کار رفته باشد، خطر ابتلا بـه سرطان را کاهش می‌دهد.

مردان این خوراکی ها را بخورند

مرض قند نوع دو

طبق مطالعات انجام شده، مردان بیشتر از زنان در دسترس ابتلا بـه دیابت هستند. طبق معمولً میتوان از دیابت نوع 2 با ورزش، سبک زندگی سالم و مصرف مواد غذایی گیاهی و مواد غذایی حاوی فیبر مثل لوبیا، عدس، آجیل، دانه هاي‌ گیاهی، میوه و سبزیجات پیش گیری کرد.

اختلال نعوظ و معضلات جنسی

تحقیقات نشان می‌دهد کـه رژیم غذایی گیاهی خطر ابتلا بـه اختلال نعوظ را کاهش می‌دهد. همچنین مشکلات جنسی را التیام می بخشد. مصرف میوه و سبزیجات و حبوبات تاثیر مثبتی روی سلامت جنسی مردان دارد.

مردان این خوراکی ها را بخورند

تعداد زیادی از علت هاي‌ اختلال نعوظ، استرس و فشار خون بالا، کلسترول و گرفتگی عروق اسـت کـه با مصرف مواد غذایی گیاهی میتوان از آن ها پیش گیری کرد.

مدیریت وزن

اضافه وزن و چاقی خطر ابتلا بـه بیماری هاي‌ عروقی، دیابت کبد چرب، سنگ کلیه، آپنه خواب، بیماری کلیوی و سرطان هاي‌ خاص را افزایش میدهد. مصرف مواد غذایی گیاهی در طول هفته بـه مدیریت وزن مردان کمک میکند.

بالاتر نکاتی را برایتان بیان کرده ایم کـه با کمک انها می‌توانید تغذیه اصولی و سالم را داشته باشید امیدواریم این مطلب برای شـما مفید بوده باشد و بتوانید از این بـه بعد چیزهای بهتری را برای سلامتی بدنتان استفاده کنید بالاترین نکاتی را برایتان بیان کرده ایم کـه با کمک آن ها می‌توانید تغذیه اصولی و سالم را داشته باشید امیدواریم این مطلب برای شـما مفید بوده باشد و بتوانید از این بـه بعد چیزهای بهتری را برای سلامتی بدن‌تان استفاده کنید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت