میوه هایی که روزانه مصرف می کنید…

مجموعه : تغذیه سالم
میوه هایی که روزانه مصرف می کنید…

در اولین قدم این رنگ اشیا است که شما را به طرف آن شیء جذب و یا از آن دور می کند. در واقع احساس آرامش، لذت ناراحتی، تنش، صلح و دوستی و… همه و همه در پرتو رنگهاست.

رنگها تمامی محیط ما و حتی خود ما را نیز تسخیر کرده اند و در تمام جسم جان و روح ما تاثیر گذارند.

 

مثلا در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا علاوه بر لذتی که از رنگ آن در هنگام خوردن می بریم و در ما احساس شادابی و نشاط ایجاد می کند، در خواصش نیز تاثیر فراوانی دارد.

 

تمامی سبزیجات و میوه هایی که روزانه مصرف می کنید با توجه به نوع رنگشان منافع خاصی برای شما دارند. شاید تعجب کنید، اما فراموش نکنید که رنگها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یک روش نفوذی آنهاست.

 

رنگ سبز
_ رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ شما احساس آرامش می کنید و از وجودش لذت می برید و جالب اینجاست که همین رنگ زیبا و آرامش بخش علاوه بر این که شما را در ظاهر جذب می کند و شما از آن لذت می برید خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسمتان مفید است.

میوه هایی که روزانه مصرف می کنید…

_ در واقع هر چیز سبزی که شما می بینید این خاصیت را داراست و این در مورد میوه ها و سبزیجات سبز رنگ نیز صادق است.

 

_ این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است. رنگ سبز خاصیت ضد عفونی کننده دارد و مناسب برای بیماری های قلبی عروقی و بیماریهای روده ای (یبوست)، معده (سوء هاضمه،زخم معده و…)، کلیه (سنگ کلیه و ناراحتی های مجاری ادراری)، ریه (مشکلات تنفسی،آسم و …) و رحم می باشد.

 

_این رنگ برای درمان زخمهای عمیق سوختگی های شدید نیز موثر است. این خواص در میوه ها و سبزیجاتی که سبز رنگ هستند به وفور یافت می شود.

 

تحقیقات نشان داده میوه ها و سبزیجات سبز رنگ خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند.

 

_ میوه ها و سبزیجات سبز رنگ برای افرادی که از بیماریهای عصبی رنج می برند توصیه شده است.

 

 

_ سبزیجات سبز رنگ همچنین در درمان زخمهای عمیق و سوختگی ها و بیماری های ریوی و کلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماری های قلبی مصرف فراوان دارد. مثلا جعفری دارای خواص ضد عفونی کننده خون و دستگاه گوارش می باشد.

 

 

_جعفری موجب تحریک عضلات روده و رحم می شود و مناسب برای معده و هضم غذاست. برگ این گیاه مناسب برای زخمهای عمیق است و جوشانده آن مناسب برای بیماریهای کلیوی و مجاری ادرار است.

میوه هایی که روزانه مصرف می کنید…

انگور سبز
_ این میوه مناسب برای بیماریهای اعصاب است. مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده کمک فراوانی می کند و در درمان بیماریهای سوءهاضمه، سل ریوی، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه) و یبوست کمک فراوانی می کند.

 

_ همچنین باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن می شود. آب انگور مغذی عضله قلب است. انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین می برد و دارای اثر تقویت کننده قلب است.

 

_ انگور موجب ازدیاد ترشح صفرا می شود و عمل هضم را تحریک و تسریع می بخشد و تخمیرهای روده ای را کاهش می دهد.

 

کاهو
کاهو در درمان تپش قلب و سرفه و مشکلات ریوی موثر است. همچنین آرام کننده اعصاب است. کاهو برای دفع مواد زاید در روده ها و جلوگیری از یبوست مناسب است. از جوشانده کاهو می توان برای درمان سوختگیها و زخمها استفاده کرد.

 

لوبیا سبز
_ از لوبیا سبز برای درمان کسالت های شدید کلیوی استفاده می شود. این سبزی همچنین در درمان بیماری های قلبی نیز موثر است. وجود فسفر در لوبیا برای اعصاب مفید است.

 

_ خرده شده و یا پوره شده دانه لوبیا به عنوان ضماد برای مواضع سوختگی و سایر التهابات پوستی و زخم ها موثر است.

 

ترخون
ترخون به دلیل داشتن اسانس های معطر در خود مجاری دستگاه گوارشی را ضدعفونی می کند و محرک مناسبی برای معده به شمار می رود. این سبزی برای بیماری های رحم و تسهیل جریان خون قاعدگی بسیار موثر است.

 

رنگ قرمز

_ رنگی است محرک و اشتهاآور. رنگی پر انرژی که همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده می شود. معمولا ما برای خوردن خوراکی هایی با رنگ قرمز بسیار راغب هستیم.

 

_ این رنگ و در واقع میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ علاوه بر این که افزایش دهنده اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند بسیار مناسب است.

 

_ همچنین در درمان عفونت ها و سوختگی های شدید بسیار موثر است و معمولا این گونه میوه ها و سبزیجات در درمان بیماری های ریوی،مشکلات روده (یبوست) و رحم به کار برده می شود.

 

_ مواد غذایی قرمز رنگ بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویت کننده روده و کبد است.

 

گیلاس

تقویت کننده و انرژی زا.تنظیم کننده کبد و مناسب برای رفع یبوست و اشتها آور، دفع کننده مواد زائد و سموم از بدن.

 

توت فرنگی

در درمان سل ریوی بسیار سودمند است و همچنین در درمان عفونت های روده.

 

انار

جلوگیری از تنگی نفس. مناسب برای روده و تصفیه کننده خون.

 

انگور فرنگی

موثر در درمان تب های عفونی، محرک اشتها و رفع یبوست.

 

شاتوت

تصفیه کننده خون، مناسب برای بیماری های کم خونی و مشکلات ریوی.

 

فلفل قرمز

تحریک قوای هاضمه،مناسب برای خونریزی های رحم، رفع فلج، رفع یبوست و بیماریهای روده.

 

رنگ نارنجی

رنگی جذاب و سر زنده و شاداب، که در نهایت جذابیت و جلب توجه احساس زدگی ایجاد نمی کند. سبزیجات و میوه های نارنجی رنگ و کلا هر شی نارنجی رنگ در افزایش شیر مادران بسیار موثر است.

 

مواد غذایی نارنجی رنگ بسیار انرژی زا است و محرک مناسبی برای اعصاب و سودمند برای مشکلات تنفسی و ضد سرفه، ضد آسم و سل ریوی هستند و در درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا و بیماری های معده و روده موثر هستند.

 

هویج

افزایش شیر مادر، مناسب برای درمان اختلالات شدید روده ای، بهبود دهنده زخم های دستگاه گوارش، رفع کننده یبوست،ضد عفونی کننده روده، تقویت کننده اعصاب و انرژی زا و موثر در بهبود عفونتهای ریوی.

 

پرتقال و نارنگی

تقویت کننده دستگاه عصبی، عضلات و غدد، مناسب برای رفع اختلالات دستگاه گوارش، کبد و روده ها.

 

زالزالک

مناسب برای درمان بیماری های روده و رفع کم خونی.

 

رنگ زرد

رنگی شادی آفرین، درخشان، زنده و محرک. سبزیجات و میوه های زردرنگ معمولا اشتها آور و در عین حال مناسب برای هضم غذا می باشند.

 

میوه جات و سبزی های زرد رنگ تصفیه کننده کبد و روده ها و کلیه هاست. این مواد غذایی در درمان بیماریهای معده (ورم معده) کیسه صفرا یبوست و فشار خون و همین طور مشکلات ریوی مناسب هستند و در تقویت غدد لنفاوی قلب موثرند و بسیار انرژی زا می باشند و محرک اعصاب.

 

زردآلو

سرشار از انرژی، موثر در درمان یبوست، کاهش دهنده افسردگی و تقویت کننده اعصاب.

 

آناناس

تقویت کننده روده، نیرو بخش، مناسب برای هضم غذا و موثر در بیماری های ریه.

 

به

تقویت کننده اعصاب و قلب، موثر در درمان بیماری های ریوی و سل. همچنین در درمان ورم معده و روده از این میوه استفاده می شود.

 

گلابی

از بین برنده ضعف و بی حالی،تقویت کننده اعصاب، رفع تنبلی روده ها، رفع یبوست و بیماری های روده ای و معده،موثر در درمان سل ریوی، از بین برنده سنگ کلیه.

 

آلو

انرژی زا و از بین برنده کم خونی و ضعف و سستی، برطرف کننده یبوست، محرک اعصاب، مناسب برای کلیه ها.

 

سیب زرد

انرژی ساز، ضد عفونی کننده قوی روده و مناسب برای تقویت روده ها و معده، محرک کلیه ها و مناسب برای سنگ کلیه و مجاری ادرار، تقویت کننده اعصاب، رفع کننده یبوست و اسهال، مناسب برای اختلالات تنفسی.

 

جدیدترین مطالب سایت