دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

آشنایی با هسته غیر خوراکی در بعضی از میوه ها

مجموعه : تغذیه سالم
آشنایی با هسته غیر خوراکی در بعضی از میوه ها

هسته های غیر خوراکی میوه

بعضی از هسته هاي میوه ها هستند که سمی و غیرقابل خوردن است در ادامه می توانید با هسته هایي غیر خوراکی در بعضی از میوه ها تالاب را دنبال نمایید .

 

مهم است مردم اطلاعات کافی داشته باشند و بدانند که عده اي از انواع میوه‌ها هسته‌هاي سمی دارند که به هیچ وجه نباید خورده شوند. علاوه بر این، خوب است بدانید هسته میوه‌ها برای کودکان سمی‌تر از بزرگسالان است.

 

هسته سیب : هسته‌هاي موجود در سیب حاوی ماده شیمیایی هستند که وقتی هضم می شوند ماده‌اي به نام سیانید در بدن آزاد میکنند. خوردن هسته سیب به تعداد زیاد خیلی خطرناک خواهد بودو عارضه جبران ‌ناپذیری خواهد داشت.

 

هسته زردآلو: به گفته یک سایت داروشناسی، هسته زردآلو حاوی سیانید است و اگر در تعداد زیاد و بازه زمانی کوتاه خورده شود، میتواند منجر به مرگ افراد گردد. خوردن چند دانه هسته زردآلو برای بزرگسالان خطرناک نیست.

 

هسته گیلاس: هسته گیلاس دانه‌هایي حاوی سیانید هستند. بهتر است از خوردن آن‌ها اجتناب کنیم. خوردن یک دانه گیلاس ممکن است منجر به آسیب جدی نشود، اما اگر زیاد خورده شود منجر به سرگیجه، استفراغ و حتی مرگ خواهد شد.

 

هسته آلو: هسته آلو هم سیانید دارد و نباید در مقدار زیاد مصرف شود.

 

هسته هلو: هلو هم هسته‌هایي دارد که حاوی سیانید است. پوست سخت هلو که هسته نرم آنرا پوشانده تعداد زیادی از افراد را از خوردن آن باز می‌دارد. خوردن یک هسته هلو اشکالی ندارد و بی‌ضرر است.

 

برچسب‌ها: ,

تغذیه سالم

بیشتر بخوانید
20 صبحانه عالی برای دانش آموزان | بهترین صبحانه پر انرژی برای افزایش هوش بهترین صبحانه مقوی برای دانش آموزان صبحانه نقش مهمی در آموزش و یادگیری دانش آموزان دارد و تهیه یک صبحانه مفید و سرشار از انرژی نیاز بـه آموزش دارد. ما دراین ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

دختران خیابانی و فراری در تهران 12 شب به بعد  (عکس)
دختران خیابانی و فراری در تهران 12 شب به بعد (عکس)
مشاهده بیشتر