مجموعه : تغذیه سالم
بروزرسانی : 1 تیر 1400

آشنایی با هسته غیر خوراکی در بعضی از میوه ها

آشنایی با هسته غیر خوراکی در بعضی از میوه ها

هسته های غیر خوراکی میوه

بعضی از هسته هاي میوه ها هستند که سمی و غیرقابل خوردن است در ادامه می توانید با هسته هایي غیر خوراکی در بعضی از میوه ها تالاب را دنبال نمایید .

مهم است مردم اطلاعات کافی داشته باشند و بدانند که عده اي از انواع میوه‌ها هسته‌هاي سمی دارند که به هیچ وجه نباید خورده شوند. علاوه بر این، خوب است بدانید هسته میوه‌ها برای کودکان سمی‌تر از بزرگسالان است.

هسته سیب : هسته‌هاي موجود در سیب حاوی ماده شیمیایی هستند که وقتی هضم می شوند ماده‌اي به نام سیانید در بدن آزاد میکنند. خوردن هسته سیب به تعداد زیاد خیلی خطرناک خواهد بودو عارضه جبران ‌ناپذیری خواهد داشت.

هسته زردآلو: به گفته یک سایت داروشناسی، هسته زردآلو حاوی سیانید است و اگر در تعداد زیاد و بازه زمانی کوتاه خورده شود، میتواند منجر به مرگ افراد گردد. خوردن چند دانه هسته زردآلو برای بزرگسالان خطرناک نیست.

هسته گیلاس: هسته گیلاس دانه‌هایي حاوی سیانید هستند. بهتر است از خوردن آن‌ها اجتناب کنیم. خوردن یک دانه گیلاس ممکن است منجر به آسیب جدی نشود، اما اگر زیاد خورده شود منجر به سرگیجه، استفراغ و حتی مرگ خواهد شد.

هسته آلو: هسته آلو هم سیانید دارد و نباید در مقدار زیاد مصرف شود.

هسته هلو: هلو هم هسته‌هایي دارد که حاوی سیانید است. پوست سخت هلو که هسته نرم آنرا پوشانده تعداد زیادی از افراد را از خوردن آن باز می‌دارد. خوردن یک هسته هلو اشکالی ندارد و بی‌ضرر است.

برچسب‌ها: ,
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت