پس از استفاده بیش از حد شیرینی چه بخوریم ؟

مجموعه : تغذیه سالم
پس از استفاده بیش از حد شیرینی چه بخوریم ؟

پس از شیرینی چه بخوریم ؟ 

 

شیرینی و میل کردن قند یکی از خوراکی هاي زیان آور و چاق کننده است که مصرف بیش از حد میتواند بیماری ها گوناگونی را ایجاد کند . 

 

مقاومت در مقابل خوراکی هاي شیرین برای تعداد زیادی از مردم دنیا بسیار دشوار است. این در شرایطی است که مصرف بیش از اندازه قند میتواند سلامت انسان را در دسترس خطر قرار دهد.

 

پس از استفاده بیش از حد شیرینی چه بخوریم ؟ 

خطرات مصرف قند و شیرینی زیاد

 

به گزارش تالاب نقل از “کوکینگ لایت”، اثرات منفی مصرف فراوان خوراکی هاي شیرین تنها به افزایش کالری هاي دریافتی و چاقی محدود نمی‌شود و افرادی که عاشق این نوع خوراکی ها هستند پس از مصرف یک وعده بزرگ محصولات شامل قند احتمالا با پیامدهایی مثل معده درد، لرز، یا افت ناگهانی انرژی و قندخون آشنا هستند.

 

هنگامیکه به میزان فراوان خوراکی هاي شیرین مصرف می‌کنید، بدن قند رابه گلوکز تجزیه میکند، که وارد جریان خون می‌شود. در واکنش به این شرایط، بدن انسولین ترشح می‌کند تا سطوح قندخون را کاهش داده و به سلول ها امکان استفاده از گلوکز را بدهد. قند مصرف نشده نیز در قالب چربی ذخیره می‌شود.

 

مصرف بیش از اندازه قند می‌تواند سطوح قندخون انسان رابه ناگاه افزایش دهد که پس از مدت کوتاهی نیز کاهش می‌یابد و این شرایط احساس گرسنگی زودهنگام و هوس هرچه بیشتر برای غذا هاي شیرین را سبب میشود.

 

از این رو، پایان دادن به این چرخه عامل کلیدی قلمداد میشود. اما اگر در مصرف خوراکی هاي شیرین زیاده روی کرده‌اید میتوانید انجام بعضی اقدامات که در ادامه به آن ها اشاره می‌شود را مدنظر قرار دهید.

پس از استفاده بیش از حد شیرینی چه بخوریم ؟

خطرات مصرف قند و شیرینی زیاد

 

مقداری پروتئین و فیبر مصرف کنید

با مصرف مقداری پروتئین و فیبر که از سرعت گوارش آهسته برخوردار هستند می‌توانید به پایدار ساختن قندخون خود کمک کنید. اگر اینکار را انجام ندهید، قندخون همان گونه که به سرعت افزایش یافته، به سرعت نیز افت خواهد کرد و با احساس گرسنگی و تمایل به غذا خوردن دوباره روبه‌رو خواهید شد.

 

از جمله برترین خوراکی هاي شامل پروتئین و فیبر می‌توان به سیب، کره بادام زمینی، تخم مرغ پخته، پسته، حمص و سبزیجات اشاره کرد.

 

استرس خودرا مدیریت کنید

حدود 80 درصد افراد به این مضمون اشاره دارند که در دوران مواجهه با استرس هرچه بیشتر شیرینی مصرف می‌کنند. مطالعه اي که بتازگی توسط دانشگاه کالیفرنیا، انجام شد، نشان داد، واکنش بدن به استرس در زنانی که یک نوشیدنی شیرین مصرف کرده بودند، تشدید شده بود.

 

در نتیجه، هرچه استرس خودرا بیشتر مدیریت کنید، تمایل خود به مصرف خوراکی هاي شیرین را نیز مهار خواهید کرد.

پس از استفاده بیش از حد شیرینی چه بخوریم ؟

خطرات مصرف قند و شیرینی زیاد

 

یک وعده خوراکی سالم آماده کنید

مصرف شیرینی سبب میشود تا هرچه بیشتر هوس خوردن غذاهایی که طبق معمول ناسالم هستند به سراغتان بیاید. با مهیا کردن یک وعده خوراکی سالم می‌توانید از وسوسه مصرف دوباره خوراکی هاي شیرین یا ناسالم پیش گیری کنید.

 

غذا هاي پروبیوتیک مصرف کنید

مطالعه اي جدید که توسط دانشگاه ایالتی اورگن انجام شد، نشان داد که باکتری هاي بد در روده از قند تغذیه میکنند و ممکن است بر عملکرد شناختی شما تاثیر گذار باشند.

 

به گزارش تالاب : دفعه بعد که در مصرف شیرینی زیاده روی کردید، مقداری خوراکی هایي مثل کامبوچا، ماست یونانی ساده، یا کلم ترش که شامل باکتری هاي خوب هستند را مصرف کنید.

 

جدیدترین مطالب سایت