جستجو در تالاب

تغذیه مفید برای بهبود و درمان بیماری ام‌ اس (MS)

مجموعه : تغذیه سالم
تغذیه مفید برای بهبود و درمان بیماری ام‌ اس (MS)

بهبود و درمان بیماری ام اس MS

بیماران ام اس باید برای التیام و کاهش علایم و نشانه هاي MS ام اس این خوراکی هاي مفید را در تغذیه روزانه خود قرار دهند . نتایج یکی از بزرگ ترین مطالعات علمی صورت گرفته تا به امروز درباره بیماری ام‌اس و سبک زندگی نشان داده است که غذا خوردن و زندگی سالم میتواند نقش چشمگیری در التیام علائم این بیماری داشته باشد.

 

خوراکی مفید برای بیماری ام اس , افراد بسیاری این مساله را ثابت کرده اند که رژیم غذایی و سبک زندگی سالم میتواند شرایط زندگی انها رابه رغم ابتلا به بیماری ام‌اس التیام ببخشد. افرادی که رژیم هاي غذایی پالئو، رژیم هاي غذایی مبتنی بر مواد غذایی گیاهی و گزینه هاي سالم دیگر را دنبال می کرده اند، التیام شرایط خودرا تجربه کرده اند.

 

اما تا کنون پژوهش چندانی درباره این‌که یک سبک زندگی سالم تا چه اندازه میتواند به افراد مبتلا به بیماری ام‌اس کمک کند، انجام نشده بود.

 

کدام رژیم غذایی و سبک زندگی برای بیماری ام‌اس مناسب است؟

مطالعه اي که توسط پژوهشگران دانشکده دکتری دانشگاه جان هاپکینز انجام شده است، نشان می‌دهد افرادی که یک رژیم غذایی سالم را دنبال می‌کنند، با اختلاف بسیار در مبارزه با بیماری ام‌اس موفق‌تر عمل می‌کنند.

 

به گزارش تالاب این مطالعه گزارش هاي تغذیه اي و داده هاي سلامت 6,989 بیمار مبتلا به انواع مختلف ‌ام‌اس را شامل می شد. برهمین اساس، افرادی که سالم‌ترین رژیم غذایی را مصرف میکردند، 20 درصد احتمال کمتری داشت ناتوانی شدید داشته باشند. همچنین، آن ها 20 درصد احتمال کمتری داشت به افسردگی شدید مبتلا باشند.

 

پژوهشگران اطلاعاتی فراتر از رژیم غذایی را گرد آوری کرده ودر همین راستا اطلاعات مربوط به وزن، سطح فعالیت جسمانی و وضعیت سیگار کشیدن را نیز مدنظر قرار دادند. آن ها دریافتند این عوامل می‌توانند در کاهش شدت بیماری موثر باشند. در حقیقت، نتایج سبک زندگی سالم بسیار شگفت انگیز بود.

تغذیه مفید برای بهبود و درمان بیماری ام‌ اس (MS)

افراد مبتلا به بیماری ام‌اس که سالم غذا میخوردند، ورزش می‌کردند، وزن سالم را حفظ میکردند و سیگار نمی کشیدند، نسبت به آنهایی که یک سبک زندگی سالم را دنبال نمیکردند، 50 درصد احتمال کمتری داشت به افسردگی مبتلا باشند، 30 درصد احتمال کمتری داشت با خستگی شدید مواجه باشند و 40 درصد احتمال کمتری داشت درد را تجربه کنند.

 

سایت تالاب: همچنین، پژوهشگران چندین رژیم غذایی سالم که برای افراد مبتلا به بیماری ام‌اس مفید بودند «از جمله رژیم غذایی پزشک تری والز و رژیم غذایی پالئو» را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند افرادی که این رژیم هاي غذایی را دنبال می‌کنند، احتمال کمتری دارد با ناتوانی شدید مواجه باشند.

 

پس سالم زندگی کردن میتواند تغییری بزرگ در شرایط بیماری ام‌اس ایجاد کند. شما ممکن است بر اساس تجربه شخصی خود متوجه این نکته شده باشید.

 

بهترین رژیم غذایی برای بیماری ام‌اس

اما یک رژیم غذایی سالم برای فرد مبتلا به بیماری ام‌اس چه چیزی است؟ در مطالعه دانشگاه جان هاپکینز پژوهشگران میزان سلامت رژیم غذایی هر فرد را بر اساس چند عادت غذایی ساده اندازه گیری کردند:

 

مصرف میوه ها و سبزیجات بیشتر

مصرف غلات کامل و حبوبات بیشتر

مصرف گوشت قرمز و گوشت فرآوری شده کمتر

مصرف قند کمتر از خوراکی هاي شیرین مانند دسرها و نوشیدنی هاي شیرین شده

ساده بنظر میرسد، اینگونه نیست؟ در حقیقت، این دستورالعمل ها تا حد زیادی شبیه به رژیم غذایی مدیترانه اي هستند، در نتیجه برای التیام علائم بیماری ام‌اس می‌توانید دنبال کردن این رژیم غذایی را نیز مدنظر قرار دهید.

 

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
کلیپ دیدنی دختر بچه نابغه در سرعت محاسبات اعداد بالا
کلیپ دیدنی دختر بچه نابغه در سرعت محاسبات اعداد بالا