10 فواید کره برای سلامتی کودکان

مجموعه : تغذیه سالم
10 فواید کره برای سلامتی کودکان

10 فواید کره برای سلامتی کودکان : اجازه دهید بـه شـما بگوییم کـه کره چگونه از ایمنی، هضم و رشد مغز کودکان مراقبت میکند. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز لیستی از فواید کره را منتشر کرده ایم.

 

10 فواید کره برای سلامتی کودکان 

خواص مفید کره میتواند با تقویت رشد مغز، ایجاد ایمنی و التیام هضم بـه رشد کلی کودک کمک کند. علاوه بر این، کره یک ماده همه ی کاره اسـت کـه میتوانید ان رابا خلاقیت در غذا هاي مختلف بگنجانید تا طعم انها را افزایش دهید. این پست را ورق بزنید تا درباره کره، از جمله فواید ان برای کودکان، دستور پخت کره خانگی و روش هاي‌ سرو ان بیشتر بدانید.

 

فواید کره برای کودکان

خواص کره برای سلامتی نسل ها معروف بوده اسـت. مطالعات علمی مدرن فواید سلامتی کره را برای کودکان ثابت می‌کند. برخی از انها عبارتند از:

 


مطالب مشابه: 13 فواید خوردن کره بادام زمینی + معایب بادام زمینی


 

1. مواد مغذی بالا:

کره منبع عالی از ویتامین هاي‌ محلول در چربی مانند ویتامین A، D، E و K اسـت. اما حتی چربی ها برای جذب مواد مغذی، بـه ویژه ویتامین هاي‌ محلول در آب ضروری هستند. بدون چربی، کودک شـما نمیتواند از غذایی کـه میخورد، هیچگونه تغذیه اي دریافت کند.

 

2. منبع مواد معدنی سالم:

10 فواید کره برای سلامتی کودکان

کره حاوی مقادیری از موادمعدنی حیاتی مانند منگنز، روی، مس، سلنیوم، اسید لوریک و کروم اسـت. موادمعدنی بـه عنوان یک آنتی اکسیدان موثر عمل می‌کند و کودک شـما را از عفونت هاي‌ مضر محافظت میکند. اسید لوریک موجود در کره بـه کودک شـما کمک میکند تا با عفونت هاي‌ قارچی و کاندیدا مبارزه کند.

 

3. هضم را بهبود می بخشد:

کره حاوی گلیکوسفنگولیپیدسی اسـت، موادی کـه از عفونت روده در بچه ها حمایت می‌کند ودر نتیجه هضم را تقویت می‌کند.

 

4. منبع خوب کلسترول سالم:

کره منبع عالی کلسترول سالم اسـت. کلسترول سالم برای رشد و تکامل مناسب کودکان بسیار مهم اسـت. این بـه سنتز استروئیدهای طبیعی در بدن کمک می‌کند. ازبدن در برابر بیماری هاي‌ قلبی، بیماری هاي‌ روانی و حتی سرطان محافظت می‌کند.

 

5. از کلسیفیکاسیون کلسیم جلوگیری می کند:

کره خام حاوی مواد مغذی “ضد سفتی” اسـت کـه از کلسیفیکاسیون محافظت میکند و خاطرجمعی میدهد کـه بدن بـه طور موثر از کلسیم استفاده میکند. برای رشد کودکان مهم اسـت.

 

6. به رشد مغز کمک می کند:

10 فواید کره برای سلامتی کودکان

کره حاوی اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 اسـت، همان چربی هایي کـه در ماهی یافت میشود. اسیدهای چرب امگا 3 باعث رشد مغز می‌شود. همان طور کـه کودک شـما رشد میکند، بـه یک منبع منظم از این اسیدهای چرب نیاز دارد. بنابر این گنجاندن کره در رژیم غذایی کودکتان ایده خوبی خواهد بود، با توجه بـه این کـه کودکان زیادی ماهی دوست ندارند.

 

7. برای رشد فیزیکی مفید است:

کره سرشار از پروتئین اسـت، یک ماده مغذی حیاتی برای بدن در حال رشد. ماهیچه هاي‌ بدن از جمله ماهیچه هاي‌ مغز را تقویت میکند.

 

8. سیستم ایمنی را بهبود می بخشد:

کره منبع عالی آنتی اکسیدان اسـت. آنتی اکسیدان ها بـه مقابله با حمله رادیکال هاي‌ آزاد کـه بدن در طول متابولیسم تولید می‌کند کمک می‌کند. همچنین حاوی منبع بالایی از رسوراترول اسـت کـه پتانسیل مبارزه با بیماری هاي‌ جدی دارد. حتی بـه جلوگیری از آسیب بافت و DNA کمک میکند و پیری را کند می‌کند.

 

9. حاوی اسید لینولئیک مزدوج «CLA»:

کره تهیه شده از شیر گاو تغذیه شده با علف حاوی درصد بالایی از CLA اسـت. این ترکیب بـه تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند و از انواع مختلف سرطان محافظت میکند.

 

10. حاوی گلیکوسفنگولیپیدها:

این اسید چرب خاص از معده در برابر عفونت هاي‌ گوارشی محافظت میکند.

 


مطالب مشابه: آموزش پیش غذای کره ای


 

علم پشت تشکیل کره خانگی

کره خانگی : 10 فواید کره برای سلامتی کودکان

هنگامی کـه خامه غلیظ را دریک شیشه درب محکم قرار میدهید و ان را برای چند دقیقه تکان میدهید، کره هاي‌ کوچکی از چربی در خامه ایجاد میشود تا آن ها را درکنار هم نگه دارد. پروتئین موجود در خامه بـه تشکیل کره تازه کمک می‌کند. مایع بـه دست آمده از تمام تکان دادن دوغ اسـت.

 

کدام شکل کره بهترین است؟

بهترین کره برای کودکان شـما کره خام یا ارگانیک خواهد بود. پاستوریزاسیون تمام مواد مغذی ضروری را از بین میبرد. اما کره ارگانیک تمام مواد مغذی موجود در کره را حفظ میکند. کره کشت شده نیز یک گزینه عالی اسـت. کره کشت شده حاوی باکتری هاي‌ مفیدی مانند لاکتوکوکوس لاکتیس و لاکتوباسیلوس پلانتاروم اسـت. این باکتریها برای عملکرد صحیح بدن ضروری هستند.

 

دستور پخت کره خانگی

دستور پخت کره خانگی

آیا نمیخواهید کره خریداری شده در فروشگاه را بـه کودک خود بدهید؟ سپس چگونه برای بچه ها در خانه کره درست کنیم؟ خوب، این فرآیندهای مرحله بـه مرحله را برای تهیه کره برای بچه ها در خانه دنبال نمایید! شـما نیاز خواهید داشت:

 • ظرف شیشه اي درب دار
 • خامه غلیظ

 

چگونه:

 1. ظرف شیشه اي را تا نیمه با خامه پر کنید. سپس درب را محکم کرده و خوب تکان دهید.
 2. بعد از چند دقیقه متوجه توقف ریزش خواهید شد. باز کنید سپس شیشه حالا باید خامه فرم گرفته را ببینید.
 3. حالا درب را برگردانید و دوباره تکان دهید. حالا کره و دوغ را از هم جدا می‌بینید.
 4. مخلوط را صاف کرده و سپس کره رابا آب سرد بـه آرامی ورز دهید.
 5. بـه مدت 3 ساعت در یخچال نگه داری شود. کره خوشمزه و خانگی شـما آماده اسـت.

 

کره زده شده رابا توت فرنگی له شده یا پوره شده و شربت خرمای شیرین نشده مخلوط کنید تا یک میان وعده لذیذ برای بچه ها درست کنید.

 

دستور پخت کوکی کره برای کودکان

دستور پخت کوکی کره برای کودکان

همه ی کوکی ها را دوست دارند. در این جا یک دستور العمل کره عالی برای بچه ها وجوددارد کـه از کره اي کـه شـما درست کرده‌اید برای شاد کردن یک روز غم انگیز استفاده می‌کنند. شـما نیاز خواهید داشت:

 • 1 فنجان کره خانگی
 • 1 عدد تخم مرغ
 • 1 فنجان شکر سفید
 • ¼ قاشق چایخوری نمک
 • دو قاشق چایخوری عصاره وانیل
 • 2 فنجان آرد همه ی منظوره

 

نحوه درست کردن:

 1. یک کاسه بزرگ بردارید و کره و شکر سفید رابا هم مخلوط کنید تا مخلوط پفی بـه دست آید.
 2. تخم مرغ را در ظرفی جداگانه بزنید و بـه آرامی بـه مخلوط کره اضافه کنید. عصاره وانیل، شکر را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
 3. حالا مخلوط همه ی منظوره را اضافه کنید و با دست نرم ان را تا کنید.
 4. روی خمیر را بپوشانید و یک ساعت دیگر بگذارید خنک شود.
 5. فر را از قبل با دمای 400 درجه فارن هایت گرم کنید. حالا مقدار کمی از خمیر را روی ورقه هاي‌ کوکی چرب شده با کره قرار دهید.
 6. ورقه کوکی را برای ده دقیقه بعد یا تا زمانی کـه کوکی ها بلند شوند در فر قرار دهید.
 7. کوکی کره اي ساده شـما آماده سرو اسـت.
 8. همچنین میتوانید چیپس Chocó یا خرد شده توت فرنگی را اضافه کنید تا طعم بیشتری بـه کوکی کره اي خود اضافه کنید.

 

طعم و بافت کره میتواند طعم بسیاری از غذاها و تنقلات را افزایش دهد. یک چیز عالی در مورد کره این اسـت کـه بیشتر بچه ها ان را دوست دارند، حتی آنهایی کـه سخت خور هستند.

 

برخی از کودکان غذاهایی میخورند کـه اگر مقداری کره روی ان ها پخش شده باشد، طبق معمولً نمی‌خورند. میتوانید یک قاشق کره روی شیرینی ها بمالید یا نان تست را برای ساندویچ صبحانه. همچنین میتوانید هنگام پخت و پز یا پخت مقداری سبزیجات را در کره بریزید. فرزند شـما ان را رد نمیکند.

 

1. آیا بچه ها می توانند کره زیادی بخورند؟

کارشناسان توصیه می‌کنند مصرف چربی هاي‌ اشباع شده را بـه 10 درصد از کل کالری در کودکان بزرگ تر از دو سال محدود کنید. بنابر این، آن ها باید تمام غذا هاي چرب، از جمله کره، را در مقادیر متوسط بـه عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل مصرف کنند. خوردن بیش از حد کره میتواند تعادل انرژی را مختل کند و ممکن اسـت باعث افزایش وزن ناخواسته شود، بـه خصوص اگر کودک از نظر بدنی فعال نباشد.

 

2. چه مقدار کره در روز زیاد است؟

مقدار کره اي کـه کودک باید مصرف کند بر اساس سن، وزن، فعالیت بدنی و کالری دریافتی کلی متفاوت اسـت. بنابر این، مشورت با یک متخصص اطفال و دریافت توصیه هاي‌ غذایی فردی برای فرزندتان ضروری اسـت. بـه طور کلی، کودکان نباید روزانه بیش از یک تا دو قاشق چایخوری کره مصرف کنند.

 

3. آیا کره سفید برای بچه ها خوب است؟

کره سفید یک فرآورده شیر اسـت کـه از شیر و خامه آماده میشود. برخلاف کره زرد «کره تجاری»؛ بدون نمک اسـت و حاوی چندین ماده مغذی اسـت کـه میتواند بـه کودکان در رفع نیازهای غذایی خود کمک کند. با این حال، مهم اسـت کـه بـه یاد داشته باشید کـه آجیل سفید سرشار از چربی اشباع شده اسـت و مصرف بیش از حد ان میتواند باعث مصرف بیش از حد کالری شود.

 

از این رو، مصرف منظم ان می‌تواند برای کودکان مفید باشد، مشروط بر این کـه بـه عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل در حد اعتدال انجام شود.

 


مطالب مشابه: 13 دستور پخت برای صبحانه با کره بادام زمینی


 

در پایان

کره منبعی از چربی ها و موادمعدنی خوب اسـت کـه نقش مهمی در رشد و نمو کودکان دارد. مشخص شده اسـت کـه اجزای ان از عفونت هاي‌ روده اي جلوگیری می‌کند، ایمنی را تعدیل میکند و سلامت مغز را حفظ می‌کند. کره ارگانیک یا خام برای بچه ها بهترین انتخاب اسـت زیرا دارای بالاترین ارزش غذایی اسـت.

 

این را می‌توان بـه اسانی در خانه درست کرد و طبق معمولً مورد پسند افراد متدین اسـت. با این حال، استفاده از کره بـه عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل سالم برای کودکان توصیه می‌شود.

جدیدترین مطالب سایت