بروزرسانی : 8 تیر 1396

آشنا شدن با علائم مصرف بیش از حد شکر

آشنا شدن با علائم مصرف بیش از حد شکر

آشنایی با علائم مصرف بیش از حد شکر

در مصرف شکر باید محتاط باشیم برای این موضوع مطلبی راکه از مصرف بیش از حد شکر هست را برای شما دوستاران سایت تالاب دیدن نمایید

در بدن محطاتصور خیلی ها اینه که فقط دیابتی ها قند خونشون بالاست. اما واقعیت این نیست هر فردی ممکنه این مشکل رو داشته باشه و متوجه آسیب هایي در عصب، رگ هاي خونی و برخی از اندام هاي بدن بشه. پس ابتدا با علائم مصرف بیش از حد شکر آشنا بشید و بعد برای رفع مشکل اقدام کنید.

به گزارش تالاب: تصور خیلی ها اینه که فقط دیابتی ها قند خونشون بالاست. اما واقعیت این نیست هر فردی ممکنه این مشکل رو داشته باشه و متوجه آسیب هایي در عصب، رگ هاي خونی و برخی از اندام هاي بدن بشه. پس ابتدا با علائم مصرف بیش از حد شکر آشنا بشید و بعد برای رفع مشکل اقدام کنید.

علائم مصرف بیش از حد شکر

دائما گرسنه هستید

قند خون بالا از ورود گلوکز به سلول ها پیش گیری میکنه. در نتیجه بدن انرژی دریافت نمیکنه و دائم درخواست غذا میکنه.

خستگی مفرط

وقتی قند خون بالا باشد بدن نمیتونه به خوبی گلوکز جذب و ذخیره کنه. در نتیجه سلول هاي بدن سوخت مورد نیاز رو دریافت نمیکنن و این باعث میشه فرد دائما احساس خستگی کنه.

تکرر ادرار

اگر قند خون بالا باشه کلیه نمیتونه مایعات رو جذب کنه بنابراین بدن سعی میکنه غلظت گلوکز رو در خون و سلول ها برابر کنه، خون را با مایع داخل سلولی حل کند و غلظت گلوکز رو به حالت نرمال برگردونه و نتیجه این فعالیت ها تکرر ادرار هست.

دهان خشک و تشنگی مفرط

دهان خشک و تشنگی مفرط پاسخی به کمبود مایعات شدید هست. هیپوتالاموس که سطح کم آبی را ارزیابی می کنه و باعث تشنگی میشه به مغز سیگنال ارسال میکنه. مطمئنا نمی تونید آب نخورید اما بهتره آب و چای بدون شکر مصرف کنید.

کاهش وزن

وقتی سطح گلوکز بالا باشه توی دوره کوتاهی دچار کاهش وزن میشید. حتی اگه غذا چندان بخورید و کالری غذا هم چندان باشه. چندین علت برای این مشکل وجود داره:

تکرر ادرار باعث کاهش سطح مایعات بدن میشه و در نتیجه باعث کاهش وزن میشه.
اگر سطح انسولین برای سوخت و ساز گلوکز مناسب نباشه بدن شروع به سوزاندن چربی ها میکنه.

بیماری های عفونی

عفونت هاي دستگاه ادراری و عفونت هاي قارچی هم در زنان و هم در مردان اتفاق میفته. این مشکل اکثر در زنانی که دیابت و قند خون بالایی دارن احتمالش بیشتره. قند بالا محیط مناسبی برای قارچ ها و باکتریها فراهم میکنه.

پوست خشک

قند خون بالا به دچند علت باعث خشکی پوست میشه:

ادرار چندان بدن رو خشک میکنه و باعث خشکی پوست میشه.
مشکلات پوست پا نشانه تصلب شریان هست – سفت و تنگ شدن رگ ها و کاهش جریان گردش خون – و این مریضی معمولا در بیماران دیابتی بوجود میاد.

رگ هاي عصبی آسیب دیده عملکرد غدد عرق را مختل می کنن و روی سطح آب پوست تاثیر میزارن.

تمرکز روی مشکلات

قند بالا مانع از ورود گلوکز به سلول هاي مغز میشه بنابراین مغز در دریافت انرژی دچار مشکل میشه و این روی سرعت تفکر و تصمیم گیری تاثیر میزاره.

تاری دید

تاری دید یکی دیگر از علائم خشکی بدن در اثر بالا بودن سطح قند خون هست و این روی سلول هاي چشم هم تاثیر میزاره. در نتیجه چشم ها توانایی تمرکزشون رو از دست میدن.

دیر خوب شدن زخم ها

این مشکل به علت آسیب رگ هاي خونی در اثر سطح قند خون بالا بوجود میاد. و منجر به کاهش سرعت جریان خون در اعضای بدن مانند دست و پا و تغذیه نادرست بافت هاي بدن میشه.

زودرنجی

طبق تحقیقات کسانی که قند خون بالایی دارن درصد اضطراب و افسردگی بالاتری دارن. مغز وابسته به عرضه برابر گلوکز هست و بالا رفتن سطح آن روی عملکرد مغز تاثیر میزاره. در نتیجه روحیه ناگهان ضعیف میشه.

قند روی جذب کرومیوم که مسئول روحیه هست هم تاثیر میزاره این ماده معدنی برای اثبات ماندن سطح قند خون لازمه زیرا انسولین که گلوکز را از خون پاک میکنه بدون اون نمیتونه عملکرد خوبی داشته باشه.

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت