نشانه بیماری روانی چیست ؟

نشانه بیماری روانی چیست ؟

علائم بیماری درمانی

درمان مریضی روانی یکی از پیچیده ترین راه هاي آن هست که افراد این مریضی متاسفانه از هزاران عامل به وجود می‌آید .

 

به گزارش تالاب هر فردی ممكن هست در زندگی روزهای بدبیاری و نحس را هر از گاهی تجربه كرده باشد كه در این شرایط اغلب شخص احساس خوبی از خود ندارد و یا با موضوعات خاصی دست به گریبان هست.

نشانه بیماری روانی چیست ؟

‌انجمن روانپزشكی آمریكا در مطلب‌اي منتشر كرد:

وقتی این موضوعات خاص و گریبانگیر آن قدر شدت و قدرت پیدا می‌كنند كه تقریبا بر تمام جنبه‌هاي زندگی شما سایه می اندازند، شاید زمان آن فرا رسیده باشد كه به یك روانپزشك مراجعه كرده و از وی كمك بگیرید.

 

این انجمن برای شفاف سازی این مطلب فهرستی از علائمی را ارائه و منتشر كرده كه نشانه‌هاي ابتدایی بروز مریضی روانی میباشند و باید از جانب یك متخصص ارزیابی و بررسی شود. این علائم عبارتند از:

 

* احساس نگرانی و اضطراب دائمی یا ترس از چیزهایی كه میدانید غیر منطقی میباشند.

* احساس مداوم غم و افسردگی

* تغییرات خلقی آشكار یا تغییر در شخصیت فرد

 

* دشواری در انجام كارها و مسوولیتهای هرروز

* تجربه توهم یا افكار غیر حقیقی

* تغییرات جدی و مهم در عادات تغذیه‌اي و خواب

 

* روی آوردن به مواد مخدر یا الكل برای تسكین یافتن

* احساس عصبانیت شدید و رفتارهای پرخاشگرانه و تهاجمی

* تفكر خودكشی

نشانه بیماری روانی چیست ؟

پژوهشگران پیشنهاد می‌كنند: در صورت دیدن این علائم شخص باید برای كمك فوری به پزشك مراجعه كند.

 

به گفته متخصصان؛ هر فردی ممكن هست به مریضی روانی مبتلا شود. این مریضی‌ها میتوانند پیامد یك اتفاق مصیب بار، جراحت و مریضی باشد و یا هیچ علت بارزی نداشته باشد. علائم اختلال روانی معمولا در حدود 20 سالگی بروز می‌كند اما ممكن هست خود مریضی حتی تا سالهای پیری مشخص نشود.

 

بعضی از سرنخ‌هاي این قبیل بیماری ها نیز در دوران كودكی تثبیت میشوند. هرچند علت اصلی مریضی روانی هنوز شناخته شده نیست اما محققان احتمال می دهند كه بروز اختلال بیولوژیك در مغز می تواند عامل تظاهر این قبیل اختلالات باشد.

 

براساس این گزارش؛ با درمان موثر امكان بهبودی وجود دارد. درمان این نوع مریضی اغلب یك پروسه چند گانه شامل اقداماتی چون مصرف دارو، روان درمانی، تغذیه، حمایت جامعه و خانواده و تغییر در سبك زندگی هست.

 

برای بهبود یافتن، استراحت نیز ضروری هست. گاهی ممكن هست چندین هفته طول بكشد تا مصرف دارو تاثیر بگذارد. علت نیاز بیمار به استراحت چندان تنبلی یا عدم همكاری نیست بلكه در واقع تاثیر مریضی هست كه مغز و جسم فرد را ناتوان می‌كند.

 

شایان ذكر هست كه حمایت و درك خانواده و جامعه و اطرافیان هسته اصلی درمان بیماریهای روانی هست.

 

منبع :seemorgh.com

جدیدترین مطالب سایت