بروزرسانی : 21 آذر 1396

دمنوش هایی که برای گلودرد مناسب هستند

دمنوش هایی که برای گلودرد مناسب هستند

چند دمنوش مناسب با گلودرد

دمنوش هایي که می‌خواهیم استفاده کنیم چایی هایي هستند که در فصل سرما مناسب درمان گلودرد هستند در ادامه می توانید با دمنوش هایي که برای گلو درد مناسب هستند ما را دنبال نمایید. 

درمان گلودرد , انواع چای و دمنوش‌ها می توانند گلودرد را تسکین بدهند اما شما باید قبل از مصرف این چای‌ها بعنوان درمان، با پزشکتان مشورت کنید.

مجله تالاب : فارینژیتیس، التهاب گلو است که منجر به گلودرد میشود. التهاب میتواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ آلرژی محیطی، حساسیت به غذا یا عفونت‌هاي ویروسی یا باکتریایی. علائمی که طبق معمولً با گلودرد همراه هستند حاوی سرفه، تب، احساس خستگی یا بدن درد میشود. انواع چای و دمنوش‌ها میتوانند گلودرد را تسکین بدهند اما شما باید قبل از مصرف این چای‌ها بعنوان درمان، با پزشکتان مشورت کنید.

دمنوش هایی که برای گلودرد مناسب هستند

چای‌هاي گیاهی

دم‌نوش‌هاي گیاهی میتوانند به سه طریق گلودرد را تسکین بدهند: گیاه مورد نظر ممکن است لعاب‌دار باشد و پوششی برای مخاط ایجاد کرده و فرآيند‌ي بهبود را سرعت بدهد، گیاه ممکن است دارای خواص ضدالتهابی باشد یا سیستم ایمنی را تقویت کند. گیاهانی چون ریشه‌ي شیرین‌بیان، اکالیپتوس، نارون آمریکایی، نعنا فلفلی و ریشه‌ي مارشمالو میتوانند در درمان گلودرد مؤثر باشند. نعنا فلفلی حاوی منتول است که یک عامل فعال بوده و بعنوان ضد احتقان و ضد سرفه عمل میکند.

چای‌هاي تند

انواع دم‌نوش‌هاي تند، خاصیت آنتی باکتریال و ضد قارچی دارند و ترشحات را رقیق و نرم میکنند که همه ی‌ي این ها می توانند مقداری از دردسرهای گلودرد کم کنند. ادویه‌هایي چون دارچین، ریشه‌ي زنجبیل، سیر و میخک نمونه‌هایي از این دست هستند. نیم جوش کردن چوب دارچین یا پودر شده‌ي آن، زنجبیل ورقه شده و پوست کنده، و یا پودر میخک و سیر، دمنوش‌هایي معطر و تند ایجاد می کنند که نه تنها حس خوبی بشما میدهند بلکه گلودردتان را هم تسکین می دهند.

دمنوش هایی که برای گلودرد مناسب هستند

چای‌هاي معمولی

چای‌ها ممکن است با شیرین‌کننده‌هاي طبیعی ترکیب شوند تا فوایدشان افزوده شود. عسل و مرکبات، عناصری هستند که نه تنها مزه چای را خوشایندتر می کنند بلکه خاصیت هم دارند

چای‌هاي معمولی که حاوی کافئین هستند و از گیاه کاملیا سینسیس گرفته میشوند مثل چای سیاه، چای سفید و چای سبز و چای اولانگ. تولیدکننده‌ها ممکن است انواع چای‌ها رابا هم ترکیب کنند. طبق اعلام مرکز اطلاعات چای، تعداد زیادی از چای‌هاي سنتی حاوی آنتی‌اکسیدان‌هاي قوی هستند که به تقویت سیستم ایمنی کمک می کنند.

دمنوش هایی که برای گلودرد مناسب هستند

چای‌هاي مزه دار شده

چای‌ها ممکن است با شیرین‌کننده‌هاي طبیعی ترکیب شوند تا فوایدشان افزوده شود. عسل و مرکبات، عناصری هستند که نه تنها مزه چای را خوشایندتر میکنند بلکه خاصیت هم دارند. مثلا عسل می تواند از التهاب گلو کم کند و مرکباتی مثل لیموترش و پرتقال نیز غنی از ویتامین C هستند که تقویت‌کننده‌ي سیستم ایمنی است.

مضمون

اگر دارو مصرف می کنید، قبل از نوشیدن چای گیاهی یا داروهای گیاهی با دکتر خود مشورت کنید. بعضی از گیاهان و مکمل‌هاي موجود در چای‌ها می توانند از تأثیر داروئی که مصرف میکنید کم کنند یا عوارض ناخوشایندی داشته باشند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت