10 راه برای سم‌زدایی بدنتان با سبزیجات

10 راه برای سم‌زدایی بدنتان با سبزیجات

راه درمان سم زدایی بدن با سبزیجات

غذا هاي ارگانیک به این علت مهم نیستند که ویتامین یا مواد مغذی بیشتری نسبت به غذا هاي معمولی دارند کارهایی که می توانید هر روز برای سم‌زدایی بدنتان انجام دهید آلبوم: مریضی ها و راه درمان سم زدایی بدن با سبزی جات , سم زدایی کبد,سم زدایی از بدن بدن شما وقتی که در خواب هستید خودش را پاکسازی میکند

 

این باور میان عموم وجود دارد که سم‌زدایی به یکباره انجام می شود، یا از ۲۴ ساعت تا چند هفته، طول می کشد. اما دلیلی وجود ندارد که اثبات کند شما نمی توانید عمل سم‌زدایی از بدن خود را قدم به قدم و طی یک روند همیشگی انجام دهید. گرچه این منطقی‌تر هم هست، چون شما تقریباً هر روز مقداری سم وارد بدنتان می کنید، تا جایی که به حدی میرسد که مشکلی ایجاد می کند. اگر هر روز قدمی برای سم‌زدایی از بدن بردارید، احتمال این که بعداً به مشکل بزرگی برخورد کنید بسیار کمتر خواهد شد، چون میزان سمی بودن بدنتان بسیار پایین هست.

 

 

به مقدار کافی آب بنوشید

 

این را حتماً بارها و بارها شنیده‌اید، اما آن‌قدر مهم هست که ارزش دوباره گوشزد کردن را دارد. اندام‌هاي اصلی بدن با داشتن آب کافی می توانند سموم را از بدن شما دفع کنند. نوشیدن آب فراوان به بیرون راندن مدفوع از بدن هم کمک می کند، که خودش حاوی سموم بسیار زیادی هست.

 

بدنتان را برس بکشید

یک اسفنج نرم تهیه کنید و بدنتان را با آن ماساژ بدهید. صبح گذشته از دوش گرفتن اینکار را انجام دهید تا سلول‌هاي مرده‌ي پوستتان جدا شده و لایه‌اي اخیر ظاهر شود. اینکار باعث دفع سموم از بدن میشود. پوست شما، بزرگ‌ترین ارگان بدنتان هست و شما باید همۀ وقت کاری کنید که منافذ آن برای دفع سموم باز باشد.

 

هر روز چای سم‌زدا بنوشید

چای‌هایي سم‌زدای زیادی وجود دارند که هرکدام فواید خاص خودشان را دارند، که مشهور‌ترین آن‌ها، چای سبز هست. اما اگر چای سبز، دلتان را زده می توانید سراغ انواع گیاهان دیگر بروید که خواص سم‌زدایی از بدن دارند. مثلاً دم‌نوش‌هایي که به خواب بهتر کمک میکنند، به شما انرژی می دهند یا کبد و کلیه‌ها را پاکسازی می کنند و همینطور دم‌نوش‌هایي که آرام‌بخش بوده و احساس بهتری به شما میدهند.

 

10 راه برای سم‌زدایی بدنتان با سبزیجات

اندام‌هاي اصلی بدن با داشتن آب کافی میتوانند سموم را از بدن شما دفع کنند

 

هر روز ورزش کنید

لازم نیست هر روز ورزش شدید انجام دهید؛ اما روزی را بدون تحرک هم به اتمام نبرید. سیستم لنفاوی شما مثل سیستم گردش خونتان، پمپ ندارد بنابراین اینکار شماست که از جا بلند شوید و تحرک کنید تا مایعات سیستم لنفاوی‌تان جریان خوبی داشته باشند.

 

در هر وعده یک سوپر فود بخورید

سعی کنید در وعده‌ي خوراکی‌تان، یک سوپرفود بخورید، یعنی میتوانید با خوردن میوه برای صبحانه شروع کنید و به بدنتان آنتی‌اکسیدان برسانید، برای ناهار سالاد اسفناج بخورید تا فیتونوترینت به بدنتان برسانید و برای شام هم یک غذای تند بخورید تا سرعت متابولیسمتان را بالا ببرید.

 

پروبیوتیک‌های طبیعی مصرف کنید

کمک به بدن برای گوارش خوراکی که میخورید میتواند تأثیر زیادی روی اکثر ماندن غذا در بدن داشته و محیطی سمی ایجاد کند. قرص‌هایي وجود دارد که می توانید سطح پروبیوتیک و آنزیم‌هاي گوارشی بدنتان را با آن‌ها افزایش دهید تا خوراکی که می خورید، بهتر گوارش شود. اما یک راه مفید دیگر این هست که از راه غذا هاي طبیعی، اینکار را انجام دهید. می توانید کلم تخمیر شده مثل کیمچی یا ساورکرات آلمانی یا ماست پروبیوتیک بخورید.

 

خوب بخوابید

بدن شما وقتی که در خواب هستید خودش را پاکسازی میکند، کبد هم تعداد زیادی از فعالیت‌هاي خود را صبح زود انجام می دهد. تا دیروقت بیدار ماندن، شما را در شرایطی قرار میدهد که چرخه‌ي عمیق و باکیفیت خواب را از دست می دهید، یعنی آن بخشی از خواب که طبیعتاً باید گذشته از نیمه شب روی دهد. صبح‌ها هم زود از خواب بیدار شوید تا مجبور نشوید ساعت‌هایي که بدن شما به طور طبیعی می خواهد خودش را از شر سموم خلاص کند، بخوابید. ماندن مدفوع در بدن یا نگه داشتن ادرار تا ساعات دیروقت صبح میتواند منجر به بازجذب سموم در بدن شود.

 

کمتر تلویزیون ببینید و به اخبار گوش دهید

شاید ارتباط تماشای تلویزیون و گوش دادن به اخبار را با تجمع سموم در بدن درک نکنید. اما اگر اوضاع فکری و روحی‌تان در شرایط مفید و خوشایندی نباشد، احتمال این که کارهایی انجام دهید و احساساتی داشته باشید که منجر به جمع سموم در بدن شود، اکثر خواهد شد. تمام تبلیغاتی که شما بین برنامه‌ها می بینید، سعی دارند حسی به شما بدهند که باور کنید برای کامل بودن به چیزی نیاز دارید. اخبار هم معمولاً در مورد حوادث بد و منفی در تمام دنیاست. اگر فکرتان را با صداها و عکس هایي پر کنید که پیام مثبتی ندارند و ذاتاً ناخوشایند میباشند، سطح سمی بودن بدنتان را بالا خواهید برد.

 

زبانتان را تمیز کنید

سال‌هاست که دندانپزشکان پیشنهاد می کنند گذشته از مسواک زدن، روی زبانتان هم مسواک بکشید، چون زبان مرکز تجمع میکروب‌ها و سایر آلودگی‌هاست.

 

غذاهای ارگانیک مصرف کنید

غذا هاي ارگانیک به این علت مهم نیستند که ویتامین یا مواد مغذی بیشتری نسبت به غذا هاي معمولی دارند، بلکه چون از مواد شیمیایی و سموم و مواد مصنوعی تولید بشر مثل فروکتوز و شیره‌ي ذرت، مبرا میباشند، مفید و مفیدند. با ترجیح دادن غذا هاي ارگانیک به غذا هاي معمولی، به تغذیه‌اي نزدیک می شوید که ۵۰ سال پیش یا گذشته‌تر از آن وجود داشته هست.

جدیدترین مطالب سایت