خرید و فروش در اینترنت

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

رختخواب : نگرانی بابت عدم توانایی بـه خواب رفتن وی را بیدار نگه می‌دارد، تا زمانی کـه بتواند بخوابد مدام از خواب بیدار می شود و هر بار مجدداً برای بـه خواب رفتن مشکل دارد. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب بـه شـما در بهتر خوابیدن کمک خواهیم کرد.

 

قبل از خواب باید چه کارهایی انجام دهیم؟

خواب کافی بخش مهمی از حفظ یک سبک زندگی سالم اسـت. در واقع، کم خوابی می تواند منجر بـه طیف وسیعی از مشکلات دکتری از جمله سکته مغزی، فشار خون بالا، دیابت نوع 2؛ افسردگی، افزایش وزن و حتی حمله قلبی شود. از آنجایی کـه خواب بـه طور ذاتی با سلامت جسمی و عاطفی شـما مرتبط اسـت، پوشیدن لباس مناسب هر شب در رخت خواب هرگز مهم نبوده اسـت.

 

اما چگونه می دانید کـه انتخاب لباس‌های‌ قبل از خواب واقعاً بـه بدن شـما کمک میکند یا واقعاً باعث ایجاد یک کابوس بزرگ میشود؟ آیا در لحظه پوشیدن لباس خواب خودرا در خطر ابتلا بـه مشکلات جدی سلامتی قرار می دهید؟ وقت ان اسـت کـه بفهمیم.

 

بیشتر بخوانید: دلیل های منطقی برای خواب دیدن های پی در پی

 

1. سوتین را ول کن

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

تعداد زیادی از زنان ترجیح می دهند هر شب در رخت خواب سوتین بپوشند. در واقع، این تصور نادرست رایج وجوددارد کـه خوابیدن در سوتین می تواند بـه پیشگیري از افتادگی در آینده کمک کند. با این حال، هنگامی کـه تصمیم می گیرید با سوتین بخوابید، واقعاً خودرا در برابر تعداد زیادی از مشکلات سلامتی آسیب پذیر می کنید.

 

در وهله اول، سوتین‌ها میتوانند کاملاً منقبض باشند، و اگر از سوتینی استفاده می کنید کـه محکم روی پوست شـما قرار میگیرد، در واقع مانع گردش خون در بدن‌تان میشوید. علاوه بر این، سوتین‌ها می توانند ناحیه اطراف دیافراگم شـما را منقبض و سفت کنند و فشار غیرضروری بـه سینه‌تان وارد کنند، کـه می تواند تنفس شـما را در طول شب دشوارتر کند.

 

علاوه بر این، سیم‌های‌ زیرین، بندها و قلاب‌های‌ سینه‌بند شـما این پتانسیل را دارند کـه عمیقاً در پوست شـما فرو بروند کـه می تواند منجر بـه فرورفتگی، تحریک، جوش و حتی کیست شود. و اگر این بـه اندازه کافی ناراحت کننده نیست، پوشیدن سوتین در رخت خواب نیز احتمال ابتلا بـه عفونت قارچی را افزایش می دهد، بـه خصوص اگر اتاق خواب شـما در سمت گرمتر باشد یا اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید.

 

و وقتی نوبت بـه کیفیت خواب شـما می رسد، پوشیدن سوتین در رخت خواب نیز با بی‌خوابی مرتبط اسـت، زیرا می تواند توانایی شـما را برای رسیدن بـه یک خواب عمیق واقعاً مختل کند.

 

2. آن را شل نگه دارید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

انواع مختلفی از لباس های‌ خوش فرم وجوددارد کـه خانمها دوست دارند هر شب در رخت خواب بپوشند. چه یک تاپ تنگ، یک جفت شورت پوتین یا یک شلوار اسپندکس سکسی، تعداد زیادی از زنان با لباس‌های‌ بسیار تنگ و چسبنده بـه رخت خواب می روند. ودر حالی کـه شـما «و احتمالاً همسرتان» ممکن اسـت از ظاهر و احساس این وسایل لذت ببرید، در واقع هر بار کـه انها را می پوشید، رفتار مخاطره آمیزی در اتاق خواب انجام می دهید.

 

در واقع، شب‌های‌ تنگ شـما برای سلامت کلی شـما خطراتی ایجاد میکند. اول این کـه، وقتی لباس‌های‌ منقبض‌کننده را روی تخت می پوشید، مانند شلوارهایی با کمربند الاستیک یا یک نوع پیراهن چسباننده، بر گردش خون خود تأثیر منفی میگذارید و همچنین توانایی تنفس طبیعی خودرا در طول شب مختل می کنید.

 

ودر مورد تنفس صحبت میکنیم، این پوست شماست کـه نیاز بـه نفس کشیدن دارد و پوشیدن وسایل محکم و تنگ هر شب می تواند منجر بـه تحریک پوست و حتی عفونت شود. اما اگر این برای عرق کردن کافی نیست، پوشیدن لباس های‌ چسباننده نیز با مهار رشد ملاتونین، کـه هورمونی کلیدی اسـت کـه بـه تنظیم چرخه خواب شـما کمک می کند، مرتبط اسـت.

 

و زمانی کـه ریتم شبانه روزی طبیعی بدن شـما خاموش اسـت، احتمال داشتن یک خواب خوب شبانه نیز از بین می رود. از این بـه بعد، مهم اسـت کـه بـه یاد داشته باشید کـه میل شـما بـه “سفت خوابیدن” درست نیست.

 

3. آرایش خود را پاک کنید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

هر زنی بـه استراحت زیبایی خود نیاز دارد، اما آرایش کردن در رخت خواب راهی برای رسیدن بـه ان نیست. در واقع، خوابیدن با آرایش در واقع مانع از هدف شـما می شود، زیرا تعداد زیادی از نتایج غیرجذاب و نامطلوب می تواند از این اشتباه بزرگ آرایشی ناشی شود. هنگامی کـه آرایش خودرا تمام شب روی صورتتان می گذارید، کثیفی و چربی روی صورت شـما شسته نمیشود و زمانی کـه منافذ پوست مسدود می شود، احتمالاً منجر بـه ایجاد جوش می شود.

 

علاوه بر این، برای زنانی کـه در حال حاضر مستعد جوش هستند، این می تواند وضعیت را حتی بیشتر تشدید کند. بـه علاوه، از آنجایی کـه تعداد زیادی از محصولات آرایشی حاوی موادی هستند کـه طبیعی نیستند، نگه داشتن آرایش در تمام شب روی پوست شـما را در دسترس خطر بیشتری برای ایجاد بثورات، تحریکات و واکنش های‌ آلرژیک قرار می دهد.

 

از نظر آرایش چشم، ممکن اسـت شب‌هایي را تجربه کرده باشید کـه ریمل خشک شده و باقی مانده‌های‌ سایه چشم بـه چشمان شـما راه می یابند، ودر تعداد زیادی از موارد این میتواند شـما را از خواب بیدار کند و مانع از خواب کامل شـما شود. بنابر این اگر بـه دنبال جوان و شاداب نگه داشتن چهره خود هستید، وقت ان رسیده اسـت کـه با این واقعیت روبه‌رو شوید کـه آرایش کردن در رخت خواب انتخاب هوشمندانه اي نیست.

 

در عوض، بـه داروخانه یا فروشنده لوازم آرایشی محلی خود بروید تا پاک کننده ملایم صورت و پاک کننده آرایش مناسب را پیدا کنید. در واقع، وقتی صورت خودرا قبل از خواب می شویید، پوست خودرا هیدراته نگه می دارید و حتی بـه پیشگیری از پیری زودرس، یعنی بـه شکل چین و چروک و خشکی، کمک می کنید. مهم نیست کـه چقدر خسته شده اید، هیچ بهانه اي برای پاک نکردن آرایش خود قبل از این کـه خودتان را در رخت خواب بگذارید وجود ندارد.

 

4. بدون لباس زیر برو

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

پوشیدن لباس زیر در رخت خواب یک تمرین رایج شبانه برای تعداد زیادی از زنان اسـت. در واقع، صرف فکر رفتن بـه رخت خواب بدون لباس زیر ممکن اسـت شـما را کمی ناراحت کند. با این حال، قبل از این کـه کیبوش را روی «کماندو» بـه رخت خواب بگذارید، مهم اسـت کـه بدانید چرا خوابیدن با لباس زیر می تواند برای سلامتی شـما نامطلوب باشد.

 

از یک طرف، پوشاندن ناحیه واژن در طول شب میتواند در واقع یک بستر مناسب، مرطوب، تاریک و گرم برای رشد باکتری‌ها ایجاد کند. و اگر شـما زنی هستید کـه تمایل بـه عفونت‌های‌ واژن و قارچی دارید، خوابیدن با لباس زیر عملاً زمینه‌اي برای ایجاد این نوع پیامد های دکتری نامطلوب را فراهم می کند، بـه‌خصوص اگر قبل از خواب لباس‌های‌ شلواری می پوشید.

 

علاوه بر این، مزیت اضافی خواب بدون لباس زیر این اسـت کـه احتمال ایجاد سایر تحریکات و التهاب واژن را کاهش می دهد. بعلاوه، تعداد زیادی از زنانی کـه بدون لباس زیر می روند از اسانی و سادگی خواب بدون ان قدردانی می کنند، بـه خصوص کـه می تواند بـه افزایش سطح صمیمیت بین شـما و همسرتان کمک کند. داشتن لباس های‌ کمتر و نزدیکی بیشتر معامله بدی نیست.

 

5. جرات کن برهنه برو

 

بسته بـه ترجیحات شخصی شـما در شب، اگر واقعاً بـه دنبال دلير بودن در هنگام خواب هستید و هم زمان خواب خودرا بـه سطح بعدی میبرید، رفتن بـه رخت خواب کاملاً لخت نیز گزینه خوبی اسـت.

 

علاوه بر فواید بسیاری کـه خوابیدن در گاومیش برای سلامتی دارد، مانند کاهش احتمال ابتلا بـه برخی عفونت ها و تحریکات پوستی و واژن، جلوگیري از احتمال چسبندگی لباس خواب کـه تولید ملاتونین را سرکوب می کند، و همچنین افزایش صمیمیت بین شـما و شریک زندگی شـما، مزایای بسیار بیشتری نسبت بـه دیدن چشم غیر مسلح وجوددارد.

 

اول، رفتن بـه رخت خواب بدون لباس می تواند بـه کاهش دمای بدن شـما کمک کند، کـه نشان داده شده اسـت کـه کیفیت و کمیت خواب شـما را التیام می بخشد و می تواند بـه کاهش اختلالات خواب در طول شب کمک کند. علاوه بر این، تحقیقات همچنین نشان داده اسـت کـه داشتن دمای پایین بدن هنگام خواب می تواند بـه ایجاد تغییرات متابولیک مثبت در بدن شـما کمک کند و حتی با التیام حساسیت شـما بـه انسولین مرتبط اسـت.

 

با این حال، در مواقع اضطراری شبانه، همیشه ایده خوبی اسـت کـه تعدادی لباس در نزدیکی تخت خود داشته باشید کـه درصورت نیاز بتوانید بـه سرعت ان را بپوشید. عریان خوابیدن یک چیز اسـت، اما این کـه دریک موقعیت اضطراری باید کاملاً لخت بـه خیابان فرار کنید چیز دیگری اسـت.

 

6. با جوراب بچسبید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

اگر رفتن بدون لباس برای شـما جذاب نیست، انتخاب های‌ لباس شبانه دیگری وجوددارد کـه می تواند برای خواب شـما مفید باشد. اگر ترجیح میدهید وقتی زیر روکش هستید، پوشیده بمانید، یکی از گزینه‌های‌ آسان و مفید انتخاب جوراب اسـت. در واقع، وقتی بـه رخت خواب میروید با پوشیدن جوراب پاهای خودرا گرم می کنید، در واقع فشار خون خودرا کاهش می دهید و بدن خودرا برای خواب آماده می کنید.

 

تحقیقات حتی نشان داده اسـت کـه پاهای گرم شده می تواند بـه شـما کمک کند سریع تر بخوابید. اما اگر این مزیت شـما را متقاعد نکرد، جوراب‌ها با کمک بـه پیشگیری از ترک‌خوردگی و خشکی، بـه حفظ جوانی و زیبایی پاهای شـما کمک می کنند. بـه علاوه، اگر پاهایی دارید کـه در سمت عرق کردن هستند، جوراب ها می توانند بـه جذب مقداری از این رطوبت کمک کنند.

 

بنابر این چه آرژیل، طرح‌دار، چهارخانه یا ساده را ترجیح میدهید، یافتن جوراب‌هایي کـه متناسب با اندام و شخصیت شـما باشد، افزودنی مناسب بـه روتین شبانه شماست.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب صحرا و بیابان از بزرگان علم تعبیر خواب

 

7. لباس خواب نخی را انتخاب کنید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

اگر خوابیدن با بوفه چیزی اسـت کـه ترجیح می دهید ان را رد کنید، پیدا کردن لباس خواب مناسب هرگز اینقدر مهم نبوده اسـت. با درنظر گرفتن این موضوع، لباس خواب نخی بهترین انتخاب اسـت. در وهله اول، پنبه یک الیاف طبیعی اسـت کـه بسیار نرم، آسان و سبک وزن اسـت و ان را بـه گزینه اي ایده آل برای یک خواب خوب تبدیل می کند.

 

علاوه بر این، پنبه پوست شـما را قادر می‌سازد نفس بکشد و کمتر احتمال دارد کـه باعث ایجاد بثورات یا سوزش شود، بـه خصوص اگر جامی‌های‌ پنبه‌اي شـما شل باشد. با این حال، بسته بـه ترجیحات و تمایلات شخصی شـما در شب، مهم اسـت کـه عده اي از معایب احتمالی پنبه در شب را نیز درنظر داشته باشید. بـه عنوان مثال، اگر فردی هستید کـه طبق معمولً در طول شب سرد می شوید یا اگر در محیط خنک‌تری می خوابید، پنبه بهترین عایق نیست و ممکن اسـت کمی احساس سرما کنید کـه می تواند بر خواب شـما تأثیر منفی بگذارد.

 

از طرف دیگر، اگر فردی هستید کـه احتمالاً در طول شب عرق می کنید، پارچه های‌ دیگر می توانند جذب بیشتری داشته باشند. با این حال، حتی با درنظر گرفتن این عوامل، اکثر مردم متوجه می شوند کـه پنبه یک گزینه عالی برای لباس خواب اسـت.

 

8. اگر نخی نیست، پارچه مناسب خود را پیدا کنید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

اگر پوشیدن جامی های‌ پنبه اي یا پوشیدن هیچ چیز با شخصیت لباس خواب شـما هم خوانی ندارد، گزینه های‌ دیگری وجود دارند کـه می توانند برای سلامتی شـما مفید باشند و همان‌ گونه بـه شـما کمک کنند تا بـه خوابی خوب برسید. بـه عنوان مثال، اگر بـه دنبال پوشیدن لباسی بیشتر در جنبه های‌ سکسی، شیک و فوق العاده لوکس هستید، لباس خواب ابریشمی یک انتخاب واضح اسـت.

 

عده اي از مزایای ابریشم عبارتند از کمک بـه تنظیم دمای بدن در طول شب و همچنین صاف و نرم بودن در برابر پوست. با این حال، اگر بـه ظاهر و احساس متفاوت در شب علاقه دارید، لباس خواب پارچه بامبو ممکن اسـت همان چیزی باشد کـه برای خواب آسان بـه ان نیاز دارید. در واقع، بامبو نسبت بـه پنبه جاذب تر اسـت، در لمس نرم اسـت و حتی ضد حساسیت اسـت.

 

و اگر این بـه اندازه کافی جذاب نیست، تحقیقات نشان داده اسـت کـه پارچه بامبو دارای خواص ضد میکروبی اسـت. با درنظر گرفتن این موضوع، جای تعجب نیست کـه امروزه محصولات مختلف پارچه بامبو از جمله لباس خواب، ملحفه و بالش در بازار وجوددارد. اما اگر بامبو اینکار را برای شـما انجام نمیدهد، انتخاب لباس خواب پارچه فلانل کلاسیک می تواند یک گزینه گرم و دنج بـه خصوص در طول پاییز و زمستان باشد. این واقعاً بـه شـما بستگی دارد کـه تصمیم بگیرید چه پارچه اي را میخواهید در روتین شبانه خود ببافید.

 

9. تمیز نگهش دار

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

چند وقت یک‌بار پیژامه های‌ خودرا می شویید؟ از آنجایی کـه تعداد زیادی از خانمها ترجیح می دهند شب بـه شب دریک جفت پی جی بخوابند، ممکن اسـت متوجه نشوند کـه واقعاً بارها و بارها با لباس های‌ کثیف می‌خوابند. وقتی لباس های‌ خودرا بـه اندازه کافی نمی شویید، در واقع سلامت خودرا بـه طرق مختلف از بین می برید.

 

از آنجایی کـه روزانه میلیونها سلول پوست و همچنین تقریبا یک چهارم عرق بدن انسان از دست می رود، وقتی برای شستن لباس‌های‌ خواب خود بـه اندازه کافی بـه اتاق لباس‌شویی نمی روید، شانس ابتلا بـه عفونت‌های‌ باکتریایی را افزایش می دهید. بـه‌علاوه، اگر فردی هستید کـه تمایل بـه خوردن لباس خواب دارید، فقط بـه این فکر کنید کـه همه ی ذرات غذا هرروز بـه پی‌جی شـما راه پیدا می کنند.

 

بـه همین دلیل، توصیه می شود کـه لباس خواب خودرا پس از سه تا چهار بار پوشیدن، بشویید. اما اگر این امکانپذیر نیست، ارزش ان را دارد کـه روی چندین جفت جامی مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنید.

 

10. فقط به جواهرات نه بگویید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

آیا مرتباً با یک جفت گوشواره مورد علاقه خود بـه رخت خواب می‌روید؟ آیا همیشه حلقه ازدواج خودرا، بدون توجه بـه شرایط، حتی زمانی کـه می خوابید، بگذارید؟ شاید هرگز نخواهید این موارد خاص و مهم را حذف کنید، اما خوابیدن در جواهرات خود ایده خوبی نیست. در واقع، هر بار کـه زیر روکش های‌ پوشیده از جواهرات قرار می گیرید، خودرا در برابر طیف وسیعی از مسائل بهداشتی آسیب پذیر می کنید.

 

یکی از نگرانی‌ها این اسـت کـه هر چه بیشتر جواهرات خودرا نگه دارید، بیشتر در دسترس تحریکات پوستی مختلف یا واکنش‌های‌ آلرژیک ناشی از مواد جواهرات قرار میگیرید. و این بـه ویژه اگر بـه عده اي از فلزات مانند نیکل حساس باشید، صادق اسـت. همچنین مواقعی وجوددارد کـه ممکن اسـت هنگام خواب ناخودآگاه خودرا با جواهرات خود خراش دهید یا له کنید و با آثار فرورفتگی جواهرات در بدن خود از خواب بیدار شوید.

 

جواهرات شـما همچنین می توانند در مو های شـما گره بخورند یا روی رخت خواب شـما گیر کنند و بـه طور بالفعل باعث مشکلات جدی گردش خون و حتی خفگی شوند. ودر یک نکته کابوس‌آمیز، خوابیدن در جواهرات احتمال گیر کردن ملحفه‌ها و روبالشی‌های‌ شـما را افزایش می دهد و همچنین احتمال گم شدن جواهرات را در رخت خواب افزایش میدهد، بـه‌ویژه گوشواره‌های‌ میخی، کـه پیدا کردن آن ها از الماس سخت‌تر اسـت. حتی اگر ممکن اسـت دوست داشته باشید خودرا خیره کنید، مهم اسـت کـه این وسایل گرانبها را قبل از خواب بردارید.

 

11. به موهای خود کمک کنید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

در حالی کـه ممکن اسـت زمانی کـه بـه رخت خواب می‌روید گذاشتن چیزی روی سرتان غیرعادی بـه نظر برسد، اما پوشیدن یک روسری ابریشمی یا کلاه خواب برای از بین بردن روتین خوابتان می تواند در واقع بـه شـما کمک کند بـه موهایی کـه همیشه می‌خواستید برسید.

 

در واقع، پوشاندن موها در هنگام خواب فواید بی‌شماری دارد، از جمله بـه حداقل رساندن احتمال موخوره و شکستگی مو کـه می تواند ناشی از مالیدن موها بـه روبالشی در هنگام خواب باشد. برای این منظور، اگر مو های بلندی دارید یا بـه دنبال رشد مو های خود هستید، بسیار مهم اسـت، زیرا محافظت از مو های خود در برابر آسیب های‌ غیرضروری و کاهش احتمال ایجاد دو شاخه شدن انتهای مو بسیار مهم اسـت.

 

علاوه بر این، پوشیدن روسری ابریشمی یا کلاه خواب می تواند بـه مو های شـما کمک کند صاف و ابریشمی بمانند ودر عین حال خشکی ناشی از قرار گرفتن در دسترس هوای شب را از بین ببرد. علاوه بر این، پوشاندن مو های خود در هنگام خواب حتی می تواند بـه حفظ بدن و بافت آن ها کمک کند ودر عین حال گره خوردن را کاهش دهد.

 

12. گوش ها و چشم های خود را بپوشانید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

عوامل خارجی مختلفی وجود دارند کـه می توانند مانع خواب شـما شوند، مانند سر و صدای زیاد یا اتاق خواب روشن. این احتمال وجوددارد کـه قبلاً با چنین شرایطی مواجه شده باشید، حتی شاید بـه صورت شبانه. خواه شریکی کـه خروپف می کند، همسایه‌اي پر سر و صدا، یا پرده‌های‌ کمتر مفید، شرایط خاصی خارج از نظارت شـما وجوددارد کـه بـه توانایی شـما برای بـه خواب رفتن هر شب آسیب می زند.

 

اما خبر خوب این اسـت کـه شـما می‌توانید با استفاده از گوش گیر و ماسک خواب در رخت خواب، با این چالش های‌ شبانه مبارزه کنید. در واقع، تحقیقات نشان داده اسـت کـه خوابیدن در گوش‌گیر و ماسک خواب میتواند منجر بـه تولید سطوح بالاتر ملاتونین، اختلالات خواب کمتر و زمان بیشتری در خواب عمیق شود.

 

بنابر این اگر چه ممکن اسـت پوشاندن گوش ها و چشمانتان برایتان عجیب باشد، اما این موارد اولیه ان مزاحمت های‌ شبانه را کـه خواب مورد نیازتان را برای شـما دشوار می کند، از بین برده اند.

 

13. از ردیاب خواب استفاده کنید

آنچه باید و نباید در رختخواب بپوشید

آیا تا بـه حال بـه کیفیت و کمیت خواب خود فکر کرده‌اید؟ بـه لطف پیشرفت های‌ تکنولوژیکی امروز، دیگر نیازی بـه تعجب ندارید. ردیاب‌های‌ خواب پوشیدنی متعددی در بازار وجوددارد کـه می تواند بـه شـما کمک کند تا در مورد الگوهای خواب فردی خود بیاموزید و همچنین رفتارها و تمایلات خواب بدن خودرا در سطح کاملاً جدیدی درک کنید.

 

در حالی کـه عده اي از ردیاب‌های‌ پوشیدنی بـه سادگی مدت زمان خواب شـما را یادداشت میکنند، برخی دیگر اطلاعاتی در مورد ضربان قلب و تنفس، دمای بدن و هر گونه حرکات یا اختلالات شبانه بـه شـما می دهند. علاوه بر این، عده اي از ردیاب‌های‌ خواب می توانند بینش شخصی‌سازی شده در مورد ریتم شبانه‌روزی بدن و چرخه‌های‌ REM بـه شـما ارائه دهند، در حالی کـه برخی دیگر حتی ساعت‌های‌ زنگ دار مخصوص بـه خودرا دارند.

 

از نظر اسانی فردی، عده اي از ردیاب‌های‌ خواب دور مچ دست شـما میچرخند، برخی دیگر بـه لباس خواب شـما متصل می شوند و برخی حتی می توانند زیر تشک شـما قرار گیرند. با این دانش، برای التیام خواب شبانه خود مجهزتر خواهید شد.

 

بیشتر بخوانید: دعا برای رفع و درمان بی خوابی | دعای برای خواب آرامش بخش

 

در پایان

مشکلی کـه تعداد زیادی از مردم بـه ان دچارند این هست کـه هنگام تلاش برای بـه خواب رفتن دچار مشکل می شوند. زیرا برنامه خواب منظمی ندارند و سر ساعت‌های مشخصی بـه خواب نرفته و برنمی‌خیزند.