آیا زود خوابیدن بودن مزایایی دارد ؟

آیا زود خوابیدن بودن مزایایی دارد ؟

فواید زود خوابیدن و سحر خیز بودن 

 

سر ساعت خوابیدن و سرساعت بیدار شدن نشان از برنامه ریزی خوب شماست و علاوه بر تضمین سلامتی می‌توانید کارهایتان را به راحتی انجام دهید .

 

به گزارش تالاب زود خوابیدن مزایای باورنکردنی دارد، مثلاً اگر زودتر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید چراکه کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی میشود، پس شب‌ها زودتر بخوابید.

 

 این روزها انسان‌ها آنقدر گرفتار هستند و کار برای انجام دادن دارند که از وقت خوابشان میزنند تا به کارهایشان برسند؛ بعضی از ما صبح زود بیدار می شویم، در خانه کار می کنیم یا سرکار میرویم؛ آنجا آنقدر کار می‌کنیم تا با خستگی مفرط از محل کارمان به خانه باز می‌گردیم‌؛ تنها راهی که شاید بتوان کمی خستگی را از خود دور کنیم این است که زود بخوابیم، اما آیا می دانید زود خوابیدن چه مزایای دیگری می‌تواند داشته باشد؟

 

کاهش استرس

ازدیاد استرس به مشکلات جسمی و روحی فراوانی منجر میشود که از عواقب آن می توان به بیماری و سکته‌های قلبی و مغزی اشاره کرد؛ خواب بهترین راه طبیعی برای کاهش استرس است؛ خواب می‌تواند آسیب‌های روحی و جسمی را ترمیم کند و باعث شود که بدن بتواند به طور طبیعی با استرس و صدمات و بیماری‌ها مبارزه کند.

 آیا زود خوابیدن بودن مزایایی دارد ؟

کنترل و جلوگیری از بیماری‌ها

افرادی که دیروقت می خوابند از بیماری‌های مزمن بسیاری رنج میبرند و خطر ابتلاء به انواع سرطان و بیماری‌های قلبی در آنها بیشتر است؛ این افراد بیشتر از دیگران دچار مشکلات فشار خون‌، بالا بودن کلسترول میشوند؛ عادت به زود خوابیدن می تواند به کنترل فشار خون و پیشگیری از بیماری‌های مزمن کمک کند.

 

 

بهبود حافظه

زود خوابیدن به مغز کمک می‌کند تا اطلاعات را به شکل سازمان یافته تری در مغز طبقه‌بندی و ذخیره کند تا بعداً بتواند به سرعت از انها استفاده کند.

 

 

بهبود روش زندگی

خواب کیفیت زندگی شما را بهبود بخشیده و باعث میشود فرد احساس بهتری در صبح هنگام و هنگام کار داشته باشد.

 

 

بالا بردن سطح انرژی

زود خوابیدن با بالا بردن سطح انرژی شما را شاداب‌تر کرده و باعث می‌شود صبح فردا با احساس بهتری از خواب بیدار شده و انرژی بیشتری برای به انجام رساندن کارهایتان داشته باشید.

 

تعادل وزن و تناسب اندام

اگر زودتر بخوابید بهتر می‌توانید وزن کم کنید، کم خوابی و بدخوابی باعث چاقی می‌شود پس شب‌ها زودتر بخوابید.

 

منبع : افکار نیوز