بروزرسانی : 29 خرداد 1397

اثرات جدی صبحانه نخوردن؛ از چاقی تا بی‌نظمی در قاعدگی

اثرات جدی صبحانه نخوردن؛ از چاقی تا بی‌نظمی در قاعدگی

مضرات نخوردن صبحان

خیلی از افراد برای جبران کمبود وقت صبحگاهی از صبحانه صرف نظر می کنند

در این جا 6 آسیب جدی ناشی از اجتناب از این وعده خوراکی اکثر معرفی شده هست.
ابتلا به چاقی: تصور اینکه با صرف‌نظر کردن از این وعده، کالری کمتری دریافت کرده و زودتر لاغر می شوید؛ غلط هست چون بنا به مطالعات، افرادی که قید صبحانه را میزنند اکثر در معرض چاقی مفرط قرار می گیرند. مصرف مواد خوراکی مناسب برای صبحانه مانع از تجمع انسولین می شود. این هورمون باعث می شود که سلول‌هاي چربی، اسیدهای چرب بیشتری ذخیره کند.

اختلال در عملکرد مغز: محققان دانشگاه مریلند دیدن کردند کودکانی که صبحانه نمی خورند در مدرسه احساس خستگی بیشتری کرده و نمی توانند به درستی تمرکز داشته باشند. برعکس این قضیه هم وجود دارد به طوری‌كه کودکانی که برای صبحانه بلغور جو دوسر مصرف میکنند حافظه کوتاه مدت قویتری دارند.

کاهش جذب مواد مغذی: کسانی که طرفدار صبحانه میباشند، کلسیم، فیبر، زینک «روی»، آهن و ویتامین‌هاي آ، ث و ب 2 بیشتری دریافت میکنند. در غیر این صورت فرد خود را از تغذیه سالم محروم خواهد کرد.

بی نظمی قاعدگی: زنانی که به طور مرتب از صبحانه صرفنظر میکنند اکثر در معرض بی نظمی‌هاي قاعدگی قرار میگیرند. به عقیده محققان این افراد اضافه بر سندرم پیش از قاعدگی از مشکل یبوست نیز رنج می برند.

احساس خستگی: صرفنظر کردن از نخستین وعده خوراکی باعث میشود که خیلی زود احساس خستگی و کج خلقی کنید. نتایج پژوهش‌ها نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه کاملی مصرف می کنند خوش خلق تر و مثبت‌تر از افراد دیگر میباشند.

احساس گرسنگی دائم: زمانیکه روز خود را بدون صبحانه آغاز می کنید معده شما سیگنال‌هایي به مغز فرستاده و اعلام خالی بودن می کند؛ در نتیجه از همان ابتدای روز حس گرسنگی در بدنتان شکل گرفته و باقی می ماند. صبحانه نخورها در واقع اکثر در دام تغذیه ناسالم می افتند.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت