بروزرسانی : 4 فروردین 1400

ایده های مناسب برای انگیزه داشتن در ورزش های صبحگاهی

ایده های مناسب برای انگیزه داشتن در ورزش های صبحگاهی

چگونه انگیزه ورزش داشتن را داشته باشیم ؟ 

در هر کاری اگر انگیزه وجود نداشته باشد آن کار پوچ هست در ادامه می‌توانید با ایده هاي مناسب برای انگیزه داشتن در ورزش هاي صبحگاهی ما را دنبال نمایید. 

به گزارش تالاب همه ی می‌دانیم ورزش برایمان خوب هست اما انجام مرتب ورزش، به این سادگی نیست. پایبندی به برنامه ورزشي برای تعداد زیادی از ما کار سختی هست. و هر دوران صدایی درونمان می گوید امروز نه، اما فردا ورزش می‌کنم. انگیزه شما رابه برنامه ورزشي پایبند می کند.

 

1- اهداف عملی برای خود تعیین کنید. هدف رسیدن به تناسب اندام ممکن هست فعلا برایتان خیلی سنگین باشد به خصوص اگر به تازگی می خواهید ورزش را آغاز کنید. جرالد اندرس روانشناس ورزش، می‌گوید: “افراد تازه کار دوست دارند برترین اهداف را برای خود درنظر بگیرند اما معمولا فشار زیادی بر آن ها وارد شده و خسته می شوند.” بنابر این سعی نکنید با یک ساعت در روز، ورزش را آغاز کنید. بجای اینکار، اهداف قابل دستیابی و معقول تعیین کنید مثل دو تا سه مرتبه ورزش در هفته، هر دوران به مدت بیست تا سی دقیقه.

 

2- در برنامه جلو بروید. نمودار یا جدولی برای برنامه ورزشي خود داشته باشید، می توانید آن را آنلاین تهیه کرده یا از کتابهای تناسب اندام بهرهگیری کنید. به دنبال پیشروی در برنامه ورزشي خود باشید، خواه افزایش سرعت دویدن باشد یا تکرار اکثر یا سِت هاي حرکات ورزشی یا افزایش دفعات ورزش در هفته، در هر صورت به پیشرفت ادامه دهید.

 

3- احساس گناه را کنار بگذارید. اندرس می‌گوید : واقع بین باشید، احتمال زیادی دارد که یک یا دو روز را ورزش نکنید. اگر بپذیرید که ممکن هست از برنامه ورزشي خود گاهی عقب بیفتید، بهتر می‌توانید از نظر روانی با پس روی هاي خود کنار بیایید و نگذارید مانعی برای پیشرفتتان شوند. نگذارید یک قدم اشتباه شما را تسلیم کند.

 

4- فقط بر خودتان تمرکز کنید. اندرس می گوید همه ی وقت افرادی با تناسب اندام بهتر، تساهل پذیرتر و ورزشکار تر از شما وجود دارند. خودرا با بقیه قیاس نکنید. نگذارید قیاس باعث انحراف شما از اهدافتان شود. دوران و شیوه ورزش شما برای شرایط شما مناسب هست، کاری به دیگران نداشته باشید.

 

5- افراد حمایتگر داشته باشید. به دنبال افرادی باشید که شما رابه ادامه مسیر تشویق کنند. فرقی نمی‌کند این افراد دوستانتان باشند یا اعضای خانواده یا همکار یا همسایه، از آن ها بخواهید شما را دلگرم کنند. انها باید حمایتگر باشند نه منتقد. اگر قوت قلب مثبت و خوب تبدیل به انتقاد شد، با ملایمت به دوست خود بگویید نیازی به عیب جویی ندارید.

 

ایده های مناسب برای انگیزه داشتن در ورزش های صبحگاهی

6- ورزش را برای خود به فعالیتی دیدنی بدل کنید. اگر نمی‌توانید انگیزه اي پیدا کنید، شاید فعالیت مناسبی را انتخاب نکرده اید یا سابقا آن را دوست داشته اید اما حالا برایتان جذاب نیست. فعالیتهایی را گزینه کنید که اکثر از همه ی دوست دارید و برایتان لذت بخش هست. به ذکر داشته باشید ورزش نباید حتما در باشگاه انجام شود. شاید ترجیح بدهید به پیاده روی بروید.

 

7- استراحت کنید. در هنگام ورزش چند دقیقه با خود صحبت کنید. شاید بخواهید ورزش را ادامه دهید، اگر نه، می توانید بجای یک جلسه طولانی ورزش، مدت دوران آن رابه چند جلسه در روز تقسیم کنید. 

 

8- ورزش را راحت و قابل دست یابی کنید. وقتی سرتان شلوغ هست، لازم نیست دوران زیادی را صرف رفتن به باشگاه کنید. می‌توانید بجای آن از فایلهای ویدئویی ورزش بهرهگیری کنید. اگر برای ورزش در پایان روز خیلی خسته هستید، زنگ هشدار را صبح کمی زودتر کوک کنید و پیش از رفتن به محل کار، ورزش کنید.

 

9- قبل را فراموش کنید. شاید در کودکی چندان ورزش نکرده اید اما آن سال ها قبل هست. هدف شما اکنون برنده شدن در رقابت ورزشی نیست، شما ورزش می‌کنید تا سالم بمانید و از زندگی لذت ببرید.

 

10- بخود پاداش بدهید. برای رسیدن به اهداف ورزشی بخود پاداش بدهید. پاداشهایی مثل ماساژ، لوازم شخصی، موسیقی نوین یا هر چیز دیگری که ازآن لذت می برید برای تشویق و دلگرم کردنتان خوب میباشند.

 

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت