برای ترک کردن سیگار ورزش کنید !

برای ترک کردن سیگار ورزش کنید !

ترک سیگار مساوی با ورزش کردن 

 

افرادی که سیگاری هستند و خیلی دلشان میـــخواهد سیگار را ترک کنند اما نمی توانند ورزش را بیشتر در طول روز انجام دهند در ادامه میتوانید با تالاب همراه باشید  . 

 

هیچ دلیل خوبی برای سیگار کشیدن وجود ندارد و بیشتر افرادی «حدود 74 درصد» که سیگار می کشند، قصد دارند آن را ترک کنند.

 

اما چالش اصلی در این زمینه آن است که 85 درصد افراد سیگاری پیش از این برای ترک تلاش کرده و شکست خورده اند، و تقریبا 50 درصد افراد سیگاری بیان کرده اند که حداقل سه بار برای ترک سیگار تلاش کرده اند «بنابر نظرسنجی گالوپ در سال 2013». 

برای ترک کردن سیگار ورزش کنید ! 

به گزارش تالاب به نقل از “منز هلث”، پس ما میدانیم که سیگار کشیدن برای سلامتی مضر است، افراد بسیاری قصد ترک آن را دارند، و روند ترک فوق العاده دشوار است. حال شاید این پرسش مطرح شود که کدام روش برای کمک به ترک سیگار موثرتر است؟

 

نتایج مطالعه ای جدید که در نشریه British Journal of Pharmacology منتشر شده است، نشان میدهد که ورزش میتواند کلید کمک به ترک سیگار باشد.

 

به گزارش تالاب در این مطالعه، پژوهشگران چند موش را به مدت 14 روز در معرض نیکوتین قرار دادند و سپس یک چرخ ورزشی را برای 24 ساعت یا دو ساعت در روز در اختیار آنها قرار دادند. یک گروه کنترل از موش ها نیز به چرخ ورزشی دسترسی نداشتند.

 

موش هایی که امکان ورزش کردن داشتند، حال چه برای تمام روز یا تنها دو ساعت در روز، کاهش بزرگی را در علائم شیمیایی ناشی از ترک سیگار در مغز خود نسبت به موش هایی که تحرک نداشتند، نشان دادند.

 

به گفته آلکسیس بیلی، استاد نوروفارماکولوژی در دانشگاه لندن و رهبر مطالعه، شواهد نشان می دهند که ورزش علائم ترک نیکوتین را در انسان ها کاهش می دهد. با این وجود، مکانیسم هایی که این اثر را ایجاد می کنند، همچنان ناشناخته هستند.

 

مطالعه ما نشان می دهد که ورزش چگونه میتواند اثری محافظتی در برابر وابستگی به نیکوتین ایجاد کند.

 

و اگر دلیل دیگری برای ترک سیگار نیاز دارید باید اشاره داشت که افراد سیگاری به طور معمول کمتر پول در می آورند، در شرایطی که ترک سیگار میتواند افراد را در بلند مدت خوشحال‌تر ساخته و به مقابله با اضطراب و افسردگی کمک کند.

 

جدیدترین مطالب سایت