خوردن غذا بعد از ورزش مفید است ؟!

خوردن غذا بعد از ورزش مفید است ؟!

بعد از ورزش چه بخوریم

 

در اندیشه افراد این هست که در صورتی که غذا بعد از ورزش خورده شود مشکلات جدی به همراه دارد. پس از ورزش، باید حتما غذا خورد تا بدن به ترمیم و بازسازی خود بپردازد‎

 

شادنوش گفت: پس از ورزش از غذایی‌هایي بهرهگیری کنید که سرشار ازویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها، پروتئین خالص و چربی‌هاي سالم باشند.

 

شادنوش متخصص تغذیه و رژیم درمانی پزشكی در خصوص این باور که بلافاصله بعد از ورزش نباید غذا خورد اظهار کرد: پس از ورزش، باید حتما غذا خورد تا بدن به ترمیم و بازسازی خود بپردازد.

 

وی افزود: خوردن غذا یا میان وعده سالم و مغذی، مواد خام لازم راکه سلول‌ها برای بازسازی خود به آن‌ها نیاز دارند در اختیار بدن قرار می دهد و برای اینکه برترین نتیجه را از ورزش خود بگیرید، پس از ورزش باید از غذایی‌هایي بهرهگیری کنید که سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها، پروتئین خالص و چربی‌هاي سالم باشند.

 

وی در خصوص مصرف انواع میوه برای بازرسی وزن بدن افراد گفت: میوه مثل شیرینی خاصیت چاق کنندگی دارد و برای نظارت وزن نیازی به اجتناب کامل از مصرف میوه نیست؛ حتی بعضی از تحقیقات حاکی از آن هست که میوه‌ها در مقایسه با سبزیجات، قدرت بیشتری در کاهش وزن دارند، اما نباید در مصرف آن‌ها زیاده روی کرد.

 

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به اینکه مصرف چربی باعث چاقی می شود بیان کرد: بعضی از چربی‌ها در کنار خاصیت چاق کنندگی باعث سیری هم می شوند بنابراین در وعده‌ها و ساعات بعد، افراد غذای کمتری می خورند.

 

 

شادنوش ذکر آور شد : چربی‌هاي منابع گیاهی مثل روغن زیتون، آووکادو و مغز‌ها، هورمون ضداشت‌ها را افزایش میدهند که این نوع چربی‌ها واسطه کاهش التهاب در بدن و افزایش متابولیسم میشوند.

 

جدیدترین مطالب سایت