با این حرکات، آلرژی را درمان کنید 

با این حرکات، آلرژی را درمان کنید 

درمان آلرژی با انجام حرکات ورزشی

داشتن آلرژی واقعا آزار دهنده هست این آلرژی باعث بالا رفتن میزان استرس در بدن می‌شود. داشتن تمرکز و انجام ورزش یوگا در مبارزه با آلرژی و درمان آن بسیار موثر هست. در حالی‌که استرس، خود عامل آلرژی نیست

 

کاهش علائم آلرژی با یوگا 

برای کاهش علائم آلرژی باید از استرس خودداری کرده و ذهن خود را آرام کنید. کسانی که به آلرژی مبتلا میباشند می‌دانند که چنین مشکلی تا چه حد میتواند طاقت فرسا و آزاردهنده باشد. اکثر افراد مبتلا برای رهایی از این احساس، بلافاصله به مصرف قرص و بهرهگیری از اسپری مخصوص بینی روی می آورند؛ بدون این که در مورد اثرات شگفت انگیز ورزش یوگا اطلاعی داشته باشند. این افراد می‌توانند با کمک حرکات و تکنیک هاي تنفسی یوگا، این مریضی را درمان کنند.

 

آلرژی واقعا آزار دهنده هست، خارش چشم ها، آبریزش بینی، عطسه و سرفه هاي مکرر هیچ کدام شان حتی برای مدتی کوتاه هم قابل تحمل نیست، اما آیا با وجود درمان هایي که برای آلرژی وجود دارد، یوگا هم می‌تواند درمانی برای سینوس هاي تان باشد؟

 

درک آلرژی 

در ابتدا باید بدانید که آلرژی، پاسخ افراطی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل گوناگون حساسیت زا بوده و ناشی از قرار گرفتن شخص در برابر عامل آلرژی زا هست؛ حال این عامل آلرژی زا میتواند لباس پشمی، گرد و خاک، نیش حشرات، گرده گیاهان یا حتی برخی از غذاها باشد. 

 

یوگا برای عوامل آلرژی زا 

به نظر شما ورزش یوگا چگونه میتواند واکنش هاي مربوط به آلرژی را کاهش دهد؟ نظریه پردازان معتقدند با بروز آلرژی در شخص، بلافاصله سطح استرس و پریشانی در او افزایش می یابد. این افزایش استرس، باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا، کاملاً از کار افتاده و علائم مریضی آلرژی تشدید شود.

 

انجام حرکات یوگا باعث آرامش اکثر فرد شده و حساسیت سیستم ایمنی بدن را کاهش میدهد. خوشبختانه اگر تمرینات را داخل خانه دنبال نمایید، دیگر در معرض عوامل آلرژی زا نیز نخواهید بود.

 

برخی از اوضاع هاي خاص یوگا، مجاری سیستم تنفسی تان را باز نموده و باعث می‌شود تا راحت تر نفس بکشید، اما مراقب باشید که انجام برخی از حرکات یوگا که باید مدتی طولانی سرتان را پایین نگه دارید، به مجاری بینی فشار آورده و باعث تشدید علائم آلرژی می‌شود.

 

با این حرکات، آلرژی را درمان کنید 

داشتن تمرکز و انجام ورزش یوگا در مبارزه با آلرژی و درمان آن بسیار موثر هست

 

با انجام این حرکات، آلرژی را درمان کنید 

 

تنفس تناوبی در یوگا 

این حرکت یکی تمرینات اصلی تنفسی در یوگا محسوب می‌شود، بهتر هست این تمرین را پیش از انجام تمرینات کششی انجام دهید، زیرا باعث آرامش اکثر بدن تان خواهد شد.

 

چگونگی انجام حرکت: 

بینی سمت راست را با انگشت گرفته و با بینی سمت چپ تان تا ده شماره دم بگیرید و سپس نفس خود را پنج ثانیه نگه دارید، سپس سوراخ سمت چپ بینی را گرفته و از راه سوراخ سمت راست ده شماره بازدم انجام دهید.

 

درمان آلرژی با یوگا

پس از آن، از راه سوراخ سمت راست بینی، عمل دم را انجام داده و پنج ثانیه نگه دارید و از راه سوراخ سمت چپ، بازدم انجام دهید، این حرکات را سه بار دیگرتکرار کنید.

 

حرکت جنگجو 

انجام این حرکت، موجب باز شدن سینه و شش ها شده و جاذبه زمین نیز به خشک شدن ترشحات داخل بینی کمک خواهد کرد.

 

چگونگی انجام حرکت: 

ابتدا بایستید و دست هاي تان را در دو طرف بدن اثبات نگه دارید، عمل دم را انجام داده و پاهای تان را اکثر از عرض شانه باز کنید، اکنون بازوهای تان را باز کرده و موازی با زمین نگه دارید و سر را به سمت چپ بچرخانید.

 

درمان آلرژی با یوگا -1 

پای سمت چپ خود را در زاویه ۹۰ درجه گذاشته و همزمان با بازدم، زانوی تان را خم کنید، باسن را در راستای بازوها و در زاویه ۱۸۰ درجه به مدت ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه نگه دارید، سعی کنید در تمام مدت انجام حرکت، نفس عمیق بکشید، سپس همین حرکت را برای سمت دیگر بدن تان نیز تکرار کنید.

 

حرکت نیمه ماه «هلال» 

انجام این حرکت با باز شدن شش ها و قفسه سینه، تنفس را برای شخص مبتلا به آلرژی آسان تر می‌کند.

 

چگونگی انجام حرکت: 

با حرکت مثلث شروع کنید، پنجه پای جلو روبه رو و پاشنه پشتی را در عقب قرار دهید، دست چپ را روی عضله ران گذاشته و سپس زانوی راست خود را خم کنید و کمی به سمت جلو بروید، دست راست تان را نیز کمی به سمت جلو ببرید.

 

درمان آلرژی با یوگا -2 

در این حالت، عمل بازدم را انجام داده و دست راست و پاشنه پای راست خود را برای تعادل اکثر، بر روی زمین فشار دهید، پای چپ تان را به موازات زمین بالا آورده و سپس دست چپ خود را بلند کنید. وزن بدن خود را روی پای راست تان بیاندازید، سپس سر را بالا آورده و چند ثانیه به انگشتان تان نگاه کنید.

 

بهرهگیری از این تکنیک ها باعث کاهش استرس و از بین رفتن آن شده و همانطور که گفته شد در درمان‌ آلرژی بسیار موثر خواهد بود.

 

جدیدترین مطالب سایت