بروزرسانی : 26 مرداد 1396

6 تاثیر دویدن با سرعت کم

6 تاثیر دویدن با سرعت کم

فواید دویدن با سرعت کم

افراد این فکر میباشند که اگردر دویدن با سرعت بالا بهتر از دویدن با راه رفتن هست دویدن چه با سرعت کم و چه سرعت چندان فواید زیادی دارد‎

به گزارش تالاب:افراد زیادی تصور می کنند که دویدن حتما باید با سرعت چندان انجام شود تا تاثیرگذار باشد. با این حال دویدن چه با سرعت کم و چه سرعت چندان فواید زیادی دارد.

دویدن با سرعت کم فواید زیر را به همراه دارد:

1. احتمال آسیب‌دیدگی‌ کمتر می‌شود

یکی از دلایلی که مردم دویدن را کنار میگذارند آسیب‌دیدگی‌ چندان در این ورزش هست. دویدن با سرعت چندان به بدن فشار زیادی وارد می کند و ممکن هست باعث آسیب‌دیدگی‌ تاندون‌ها ، رباط‌ها و استخوان‌ها شود و در مدت زمان چندان احتمال دارد که این آسیب‌دیدگی‌ها باقی بماند. اگر به تازگی شروع به ورزش کرده‌اید می‌توانید با سرعت کم بدوید تا احتمال آسیب‌دیدگی‌ را کمتر کنید.

2. بدن به دویدن عادت می‌کند

اگر برای مدتی ندویده‌اید، دویدن آرام برترین راه برای آماده کردن بدن هست. اینکار تاندون‌ها، رباط‌ها، مفاصل و عضلات را به تدریج قوی می کند تا انها بتوانند فشار دویدن با سرعت چندان را بعد از مدتی تحمل کنند.

3. تاثیرات مثبت ذهنی

چه با سرعت چندان و چه سرعت کم بدوید، تاثیرات ذهنی را شاهد خواهید بود. دویدن باعث کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس و بالا رفتن توانایی‌هاي ذهنی می شود. دویدن از ابتلا به آلزایمر پیشگیری می کند.

4. افزایش سلامت قلبی – عروقی

تحقیقات نشان داده هست که سرعت دویدن تاثیری در فایده آن برای قلب و عروق ندارد. اگر با سرعت کم بدوید باز هم فشار خون شما کاهش پیدا می کند و شاهد فواید دویدن بر روی سلامت قلب خواهید بود.

5. می توانید در هر مکانی ورزش کنید

یکی از نکات مثبت دویدن این هست که میتوانیم این ورزش را هر کجایی انجام دهیم و نیاز به باشگاه ندارید. دویدن ورزشی هست که امکانات زیادی را لازم ندارد.

6. جایگزینی برای تفریح

دویدن آرام می تواند جایگزینی برای تفریح باشد. میتوانید به هنگام دویدن با دوستان خود صحبت کنید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت