آموزش آسان دوخت کوسن (بالشت گرد) در خانه

مجموعه : هنر در خانه
آموزش آسان دوخت کوسن (بالشت گرد) در خانه

روش دوخت متکای دایره ای

متکاهای گرد اضافه بر اینکه زیبایی دارند می توانند به افراد خوش خوابی را هدیه دهند ، شما در ادامه میتوانید با آموزش دوخت تشک و متکا به صورت گردی ما را دنبال نمایید.

 

متکاهای گرد و استوانه‌اي هم بعنوان کوسن به کار می روند و هم هنگام تکیه زدن بهتر در گودی کمر قرار می گیرند. اگر قصد دارید خودتان در خانه از این متکاها یا کوسن‌ها بسازید، این نوشته کوتاه را بخوانید.
 
 
برای اینکه یکی از این متکاها بدوزید کافی هست اندازه‌هاي دلخواه خود را در نظر بگیرید. معمولا یک سمت این متکا‌ها متشکل از دو مربع کامل هست.
 
آموزش آسان دوخت کوسن (بالشت گرد) در خانه
 
 
یعنی شما مستطیلی به طول 50 و عرض 25 میکشید و آن را روی دولای پارچه انداخته میبرید و به این ترتیب یک آستری به طول 50 و عرض 50 به دست می‌آورید که باید تا شود از یک درز دوخته شود دو طرف آن به اندازه 2 سانتی‌متر لیفه شود و داخل یک طرف آن قیطان رد شده محکم گره زده شود.
 
 
از سمت دیگر پشم یا پشم شیشه را به اندازه لازم وارد میکنید و بعد سر دیگر متکا را هم کش میکشید.
 
 
برای درست کردن روکش آن دو دایره به قطر 5 سانتی‌متر می برید و در عوض 8 سانتی‌متر از روکش را کم میکنید. وقتی روکش را بریدید آن را با دوخت دو روبان موازی روی آن تزیین می کنید و سپس سرو ته آن را چین‌کش کرده به دو دایره می‌دوزید. به گزارش تالاب جای درز وسط را زیپ دوخته آن را روی متکای آستر شده میکشید.
 

شما می توانید بخش رویی کوسن را دو تکه بدوزید یا همۀ آن را با یک رنگ پارچه درست کنید.

 

جدیدترین مطالب سایت