کارت دعوت عروسی دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟

کارت دعوت عروسی دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟

کارت دعوت عروسی دیجیتال و چاپ کارت دعوت حضور در مراسم خاص یا رویداد تجاری خودرا افزایش دهید. نیازی بـه پرداخت یک طراح گرافیک نیست – شـما می توانید کارت دعوت خودرا باکیفیت حرفه اي با ابزار طراحی آنلاین رایگان خود بسازید. ما دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز بـه جزئیات بیشتری خواهم پرداخت.

 

کارت عروسی آنلاین چیست؟

شاید برای شـما نیز سوال باشد کـه کارت عروسی دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد. اینروزها کـه دسترسی بـه تکنولوژی برای اکثر افراد ممکن اسـت و حضور ان در زندگی اکثر ما بـه شدت موجب تغییر در زندگی شده اسـت؛ این تغییرات در زمینه‌هاي‌ مختلف زندگی ورود کرده اسـت.

 

کارت عروسی آنلاین یکی از همین تغییرات اسـت. با استفاده از این کارت میتوانید تمامی اطلاعاتی کـه مهمانان‌تان برای حضور در جشن بـه ان احتیاج دارند را برای‌شان ارسال کنید. کارت عروسی آنلاین می تواند شامل عکس، آهنگ، متن و لوکیشن مراسم باشد.

 

همین موضوع سبب شده اسـت تا بسیاری از عروس و دامادهایی کـه دغدغه محیط زیستی دارند، کارت عروسی آنلاین را بـه جای کارت عروسی رایج و قدیمی انتخاب کنند. با اینکار هیچ درختی آسیب نمی بیند تا مقوایی تهیه شود و کارت عروسی چاپ شود.

 


مطالب مشابه: شعر کارت عروسی | متن کارت عروسی و 50 مدل کارت عروسی جدید


 

چرا از کارت عروسی دیجیتال استفاده کنیم؟

چرا از کارت عروسی دیجیتال استفاده کنیم؟

کارت‌هاي‌ آنلاین عروسی، در بستر یک صفحه وب اسـت. و دارای افکت، موسیقی‌هاي‌ جذاب، تصاویر متنوع و امکان اضافه کردن نشانی محل برگزاری عروسی اسـت. تا بتوانید مهمانان خودرا با کارت‌هاي‌ زیبا وبه‌روز، خاص و بدون پرداخت هیچ هزینه‌اي بـه مراسم عروسی خود دعوت کنید.

 

دراین مقاله بـه هفت دلیل مهم برای استفاده از کارت عروسی دیجیتال برای ارسال یک دعوت خاص و خودمانی برای جشن عروسی شـما عزیزان اشاره شده اسـت:

 

1. وقت شما طلاست!

وقت شما طلاست

اگر بخواهید از کارت‌هاي‌ سنتی استفاده کنید، باید مثل سال‌ها قبل برای سفارش و خرید کارت عروسی بـه مراکز چاپ کارت عروسی مراجعه کنید. زمان زیادی صرف کنید و طرح‌هاي‌ تکراری و از پیش طراحی شده را ببینید و انتخاب و سفارش دهید. بعد از چند روز،‌ باید دوباره وقت صرف کنید ودر ترافیک و شلوغی همیشگی بـه محل چاپ کارت‌ها بروید و کارت‌هایتان را تحویل بگیرید. امیدوارم همه ی چیز همان طوری شده باشد کـه می خواستید!

 

در مقابل میتوانید با کارت دعوت آنلاین، تمام کاری کـه لازم اسـت انجام دهید وارد کردن اطلاعات و انتخاب عکس و آهنگ مورد علاقه‌تان اسـت. حالا برای کارهای مهم تر هم وقت دارید! فقط کافیه یه دکمه رو فشار بدی و همونطور کـه رو کاناپه دراز کشیدی مهموناتم دعوت کنی، دیگه چی از این بهتر؟

 

2. یک راه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پولت رو تو جیبت ذخیره کن!

یک راه عالی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پولت رو تو جیبت ذخیره کن

حتماً میدانید کارت‌هاي‌ دعوت کاغذی قیمت نسبتاً بالایی دارند و هر چقدر هم کـه تعداد مهمان‌هاي‌ شـما بیشتر شود باید هزینه‌ي بیشتری برای سفارش کارت بپردازید! فرض کنید یک کلمه در آدرس نیاز بـه اصلاح داشته باشد. باید کارت ها را دور ریخته و دوباره کارت‌ها را چاپ کنید!

 

کارت دعوت عروسی آنلاین، یک کارت قابل تغییر اسـت و این اختیار را بـه شـما میدهد کـه بتوانید کارتتان را بـه سلیقه خودتان با هر عکس، جمله و افکت متنوع بدون پرداخت هزینه‌هاي‌ گزاف بسازید و از ان لذت ببرید و نگران خطاهای کوچک در اطلاعات کارت نباشی.

 

3. متفاوت تبریک بگویید!

متفاوت تبریک بگویید

رسم روزگار مدام در حال تغییر اسـت،‌ لازم اسـت خودمان را بروز نگه داریم. باید خودمان رابا این تغییرات روز و روزگار وفق دهیم. روزگاری انسان‌ها با درنظر گرفتن شرایط و احوال زمانه، تصمیم گرفتن به جای حمل پول از کارت‌هاي‌ بانکی استفاده کنند. حالا شـما هم میتوانید با مد روز پیش بروید و به جای استفاده از کارت دعوت کاغذی از کارت دیجیتال استفاده کنید. بـه این صورت یک عروس داماد خاص و متفاوت خواهید شد.

 

مدتی اسـت با جا افتادن کارت عروسی آنلاین، زوجین برای متفاوت بودن، بیشتر بـه این نوع کارت‌هاي‌ عروسی برای دعوت آشنایان و دوستان مایل هستند. با توجه بـه ادامه این روند کم کم، کمتر اشخاصی پیدا میشنوند کـه مثل قدیم، از کارت‌هاي‌ کاغذی استفاده کنند.

 

4. به راحتی مهمان‌های راه دورتان را دعوت کنید!

به راحتی مهمان‌های راه دورتان را دعوت کنید

همیشه یکی از مشکلات خانواده‌ها برای دعوت مهمان راه دور این بوده کـه چگونه کارت دعوت عروسی را بـه دست ان‌ها برسانند. این مساله را بـه بهترین شکل حل کرده ایم با استفاده از کارت عروسی دیجیتال بـه سادگی می توانید از طریق اینترنت مهمانانتان را نه تنها از شهر های دور بلکه از هر جایی جهان بـه مراسم با شکوه خودتان دعوت کنید.

 

5. با سلیقه خودتان کارت بسازید!

با سلیقه خودتان کارت بسازید

در فروشگاه‌هاي‌ فروش کارت هاي‌ عروسی چندین کارت دعوت با طرح‌هاي‌ از قبل ساخته شده وجود دارند. شـما از بین انها یکی را انتخاب میکنید و چند روز منتظر میشوید تا نتیجه را ببینید. اما با استفاده از کارت دیجیتال میتوانید بـه سلیقه شخصی ان را طراحی کنید.

 

از بین عکس‌هاي‌ مورد علاقه‌تان انتخاب کنید یا حتی عکس را تغییر دهید و جای گزین کنید. متن دلخواه خودت رو با فونت‌هاي‌ جذاب بنویسید. بـه کارت دعوت یک آهنگ شاد اضافه کنید. تمبر و پاکت مورد علاقه‌ي خودرا انتخاب کنید. کارت عروسی شـما آماده اسـت! دقیقا همان طور کـه میخواستید.

 

6. نگران کم بودن تعداد کارت‌ها نباشید!

نگران کم بودن تعداد کارت‌ها نباشید

مطمئنم بـه یاد دارید کـه طبق معمول برای دعوت عروسی همیشه تعداد مهمانان کم و زیاد میشد و کارت دعوت کم می‌آمد. نگرانی برای کم آمدن کارت را فراموش کنید. کارت دیجیتال این مشکل را بـه طور کلی رفع کرده اسـت.

 

شـما می توانید کارت دعوت خود با هر تعدادی کـه می خواهید فقط با فشردن یک دکمه، نام میهمان را روی پاکت یادداشت کنید، کارت‌هاي‌ ساخته شده یک لینک اختصاصی هستند بنابر این می توانید ان‌ها را از طریق شبکه‌هاي‌ اجتماعی هم چون واتساپ، تلگرام و اینستاگرام و یا حتی بـه‌صورت سنتی و از طریق پیامک برای عزیزان‌تان در هر کجای دنیا بفرستید.

 

7. از محیط زیست محافظت کنید!

از محیط زیست محافظت کنید

جای تأسف اسـت کـه در جهان همه ی ساله بیش از یک میلیون درخت برای تهیه کاغذ و محصولات کاغذی بریده می شود بـه عبارتی تعداد زیادی از درختان قربانی کارت دعوت عروسی می شوند!

 

کارت پستال دیجیتال،‌ راه حل بی نظیری برای مراقبت از درختان اسـت. زیرا دیگر لازم نیست برای دعوت مهمانان‌تان بـه محیط زیست آسیبی وارد کنید. با استفاده از این کارت‌ها برای دعوت بـه عروسی یا هر مناسب و رویداد دیگری، لطف بزرگی بـه محیط زیست و طبیعت میکنید.

 

احتمالا تازه عروس یا تازه داماد هستید،‌ استفاده از کارت پستال دیجیتال و ارسال ان برای عزیزانتان را بـه شـما پیشنهاد می کنیم. شـما زوج خاص خانواده‌تان خواهید بودو کارت دعوت عروسی شـما برای همیشه ماندگار خواهد شد.

 

استفاده از کارت دیجیتال چه مزایایی دارد؟

استفاده از کارت دیجیتال چه مزایایی دارد

با استفاده از سایت‌هاي‌ پشتیبان کارت دعوت دیجیتال میتوانید بـه اسانی کارت مورد نظرتان را برای موضوعات مختلف طراحی کنید.

 


مطالب مشابه: متن کارت دعوت عروسی همراه با عکس از کارت دعوت های لاکچری 1402


 

پیام تبریک

با استفاده از این نوع کارت دعوت میتوانید هنگام ارسال کارت دعوت صفحه‌اي جداگانه برای دریافت پیام مهمانان و دوستانتان قرار دهید. مهمانان می توانند پیام‌هاي‌ خودرا بـه عنوان یادگاری برای میزبان ثبت کنند.

 

صفحه توضیحات بیشتر

برای کارت دعوت دیجیتال محدودیتی برای تعداد صفحات ندارد و می توانید اتفاقات بامزه، شعر، داستان و …. را بـه سلیقه خودتان بـه متن کارت دعوت اضافه کنید.

 

آدرس محل برگزاری

پیدا کردن محل برگزاری مراسم، محل پارک و ترافیک از دغدغه‌هاي‌ مهمان اسـت. بـه همین علت شـما می توانید لوکیشن محل برگزاری را برای مهمان ‌ها از طریق کارت دعوت ارسال کنید تا مهمان ‌ها برای پیدا کردن محل برگزاری دچار مشکل نشوند.

 

روز شمار مراسم

روز شمار مراسم

بسیاری از ما در بـه خاطر سپردن مراسم و تاریخ دقیق ان مشکل داریم. با کمک کارت دیجیتال میتوانید روزشمار تاریخ مراسم را بـه مهمان ‌ها یادآوری کنید تا بـه همراه هم مراسم خوبی را سپری کنید.

 

ارسال جواب دعوت

امکان حضور در مهمانی برای همه ی مهمان ‌ها ممکن نیست و شاید بعضی از مهمان ‌ها شرایط حضور در مراسم شـما را نداشته باشند. شـما می توانید با استفاده از کارت دعوت دیجیتال از مهمان ‌ها پاسخ دریافت کنید و متوجه عدم حضورشان شوید.

 

صرفه جویی در وقت

هنگام برگزاری مراسم میزبان درگیر تدارکات و جزئیات مراسم اسـت. با استفاده از این سرویس دیگر نیازی بـه تهیه کارت و ارسال ان برای تمامی مهمان ‌ها ندارید. همچنین با استفاده از کارت دعوت دیجیتال خیالتان از رسیدن کارت دعوت بـه مهمان ‌ها راحت اسـت.

 

تعداد مهمان‌ها

با ارسال کارت دعوت دیجیتال و دریافت پاسخ ان توسط مهمان ‌ها بـه اسانی می توانید تعداد مهمان ‌ها را ارزیابی کنید. با ارزیابی تعداد مهمان ‌ها تدارک غذا، میوه، صندلی و…. راحت‌تر خواهد شد.

 

صرفه جویی هزینه

صرفه جویی هزینه

هزینه چاپ کارت دعوت زیاد اسـت و همچنین تهیه و ارسال ان زمان زیادی می خواهد. بـه کمک این سرویس هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنید و هزینه اضافی را صرف التیام کیفیت مراسم کنید.

 

حفظ محیط زیست

استفاده از کاغذ برای چاپ کارت دعوت بـه تعداد زیاد بـه محیط زیست آسیب جدی وارد میکند. استفاده از کارت دعوت دیجیتال این آسیب‌ها را کاهش میدهد. کارت دعوت کاغذی پس از استفاده دو انداخته خواهد شد پس بهتر اسـت درصورت امکان استفاده از ان را کنار بگذاریم تا محیط زیست آسیب کمتری ببیند.

 

عکس

شـما بـه کمک کارت دعوت‌هاي‌ نوین میتوانید عکس‌هاي‌ دلخواهتان را انتخاب و سپس در کارت قرار دهید. برای تعداد عکس‌ها محدودیتی وجود ندارد.

 

ویدیو کلیپ

در کارت دعوت معمولی امکان اضافه کردن فیلم‌هاي‌ بـه یاد ماندنی وجود ندارد. یکی از مزایای کارت دعوت دیجیتال امکان اضافه کردن ویدیو کلیپ بـه کارت دعوت اسـت. شـما می توانید کارت دعوتتان را بـه گونه‌اي طراحی کنید کـه فیلم دلخواهتان در هر زمان پخش شود.

 

قالب و متن‌های زیبا

کارت دعوت دیجیتال در سایت‌هاي‌ مختلف قابل سفارش اسـت و شـما ‌میتوانید از قالب‌هاي‌ از پیش طراحی شده نیز استفاده کنید. برای متن کارت دعوت نیز متن‌هاي‌ داخل سایت قابل استفاده هستند.

 

روش‌های ساخت کارت عروسی دیجیتال

روش‌های ساخت کارت عروسی دیجیتال

برای ساخت و طراحی کارت عروسی دیجیتال لاکچری می توانید از روش‌هاي‌ مختلفی استفاده کنید. در ادامه این پست، این روش‌ها را بررسی می کنیم:

 

1. با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی

با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی مثل Photoshop، Illustrator و یا Canva میتوانید کارت دعوت عروسی خودرا طراحی کنید. دراین روش شـما می توانید از قالب‌ها، عکس‌ها، فونت‌ها و طرح‌هاي‌ آماده نیز کمک بگیرید.

 

2. با استفاده از سایت‌های طراحی

سایت‌هاي‌ طراحی کارت عروسی دیجیتال مانند Paperless Post، Greenvelope و Evite ابزارهایی هستند کـه بـه شـما اجازه میدهند تا کارت عروسی آنلاین خودرا طراحی و ارسال کنید. این سایت‌ها بسیار ساده و کاربردی هستند و شـما میتوانید با استفاده از قالب‌ها و عکس‌هاي‌ آماده، کارت دعوت عروسی دیجیتال خودرا در کمتر از چند دقیقه طراحی و ارسال کنید.

همچنین، برخی وب‌سایت‌هاي‌ دیزاین کارت عروسی دیجیتال هم چون Canva، Zazzle و Shutterfly امکانات طراحی و ویرایش قالب‌هاي‌ آماده را برای شـما فراهم میکنند.

 

3. ساخت کارت عروسی آنلاین با موبایل

ساخت کارت عروسی آنلاین با موبایل

 

شـما می توانید با استفاده از موبایل خود نیز طراحی کارت عروسی دیجیتال را انجام داده و ان را ارسال کنید. برای ساخت کارت دعوت آنلاین با موبایل میتوانید از نرم‌افزارهای مختلفی مثل Canva، Adobe Spark Post، Over و یا Desygner استفاده کنید. این نرم‌افزارها بـه شـما امکان طراحی و ویرایش را در هر زمان و هر مکانی می دهند. شـما می توانید از قالب‌ها، عکس‌ها، فونت‌ها و طرح‌هاي‌ آماده استفاده کرده و یا طرح خودرا از صفر ایجاد کنید.

 

4. ساخت کارت عروسی دیجیتال رایگان

برای طراحی کارت عروسی آنلاین رایگان می توانید از برخی ابزارها و سایت‌هاي‌ آنلاین استفاده کنید. در ادامه توضیح مختصری از چندین سایت و اپلیکیشن رایگان برای طراحی کارت عروسی آمده اسـت:

 

1. Canva: این سایت قابلیت طراحی کارت دعوت بـه صورت دیجیتالی را بـه صورت رایگان در اختیار شـما قرار می دهد. با استفاده از قالب‌ها و ابزارهای طراحی موجود دراین سایت، می توانید بـه اسانی یک کارت عروسی زیبا و حرفه‌اي طراحی کنید.

 

2. Invitation Maker: این اپلیکیشن رایگان برای طراحی کارت عروسی برای سیستم عامل اندروید و iOS قابل دسترسی اسـت. با استفاده از این اپلیکیشن، میتوانید بـه اسانی با انتخاب قالب‌هاي‌ زیبا و افزودن متن و تصاویر خود، یک کارت شخصی ساخته و ان رابا دوستان و خانواده خود بـه اشتراک بگذارید.

 

3. Adobe Spark: این سایت بـه صورت رایگان قابل دسترسی اسـت و امکان طراحی کارت عروسی آنلاین با قالب‌هاي‌ مختلف و ابزارهایی مانند افکت‌هاي‌ نوری و گرافیکی را بـه شـما می دهد.

 

4. Smilebox: این سایت قابلیت طراحی این مدل کارت عروسی با تصاویر، آهنگ و افکت‌هاي‌ ویژه را بـه صورت رایگان در اختیار شـما قرار می دهد.

 

انواع کارت عروسی دیجیتال

انواع کارت عروسی دیجیتال

طراحی کارت عروسی دیجیتال با توجه بـه نحوه طراحی ان انواع مختلفی دارد. برخی از انواع این مدل کارت عروسی عبارتند از:

 

1. کارت عروسی دیجیتال با طراحی شخصی: این مدل کارت با توجه بـه سلیقه دو طرف عروسی با طراحی اختصاصی ساخته میشود.

 

2. طراحی کارت عروسی دیجیتال بـه همراه فیلم: این نوع کارت دعوت آنلاین می تواند با استفاده از تصاویر و فیلم‌هایي از جشن عروسی یا داستان عاشقانه دو نفر ساخته شود.

 

3. طراحی کارت عروسی آنلاین با امکانات اضافی: این مدل کارت با امکانات اضافی مانند QR Code برای ارسال تقویم جشن عروسی، نقشه‌هاي‌ محل مراسم عروسی و دیگر جزئیات اضافی ساخته می شود.

 

4. کارت عروسی دیجیتال با موشن گرافیک: این مدل کارت با موشن گرافیک با استفاده از تصاویر متحرک و صداهای خاص، ایجاد می شود. این نوع کارت آنلاین جلوه‌هاي‌ جذابی برای اطلاع‌ رسانی داشته و بـه عنوان یک ویدیو تهیه و ارسال میشود.

 

نحوه ارسال کارت عروسی دیجیتال

نحوه ارسال کارت عروسی دیجیتال

پس از طراحی کارت عروسی دیجیتال میتوانید ان را بـه صورت الکترونیکی بـه میهمانان خود ارسال کنید. برای ارسال کارت میتوانید از روش‌هاي‌ زیر کمک بگیرید:

 

1. ارسال از طریق ایمیل: با ارسال کارت عروسی بـه صورت پیوست در ایمیل، می توانید بـه اسانی ان را بـه میهمانان خود ارسال کنید. دراین روش باید فایل کارت را بـه صورت PDF یا تصویر بـه ایمیل میهمانان خود ارسال کنید.

 

2. ارسال پیامک: می توانید کارت عروسی را بـه صورت تصویر دریک پیامک بـه میهمانان خود ارسال کنید. دراین روش باید فایل کارت عروسی دیجیتالی را بـه صورت تصویر در گوشی خود ذخیره کرده ودر بخش ارسال پیامک ان را بـه میهمانان خود ارسال کنید.

 

3. ارسال از طریق شبکه‌هاي‌ اجتماعی: میتوانید کارت را در شبکه‌هاي‌ اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و … بـه اشتراک بگذارید و میهمانان خودرا برای مشاهده ان دعوت کنید.

 

در هر صورت، باید خاطرجمعی حاصل کنید کـه فایل کارت دعوت عروسی دیجیتال شـما در قالبی زیبا و باکیفیت برای میهمانان قابل معرض اسـت.

 


مطالب مشابه: شعر زیبا برای کارت عروسی | شعر حافظ برای کارت عروسی


 

در پایان

در دنیای مدرن امروزی، دعوت‌ نامه دیجیتال برای انواع جشن‌ ها، از جمله عروسی، کاملاً قابل قبول اسـت. خوشبختانه تنوع بی نظیری در طراحی و اجرای کارت عروسی دیجیتال وجوددارد و شـما می توانید تمام جزئیات مربوط بـه این دعوت نامه را از طرح و رنگ و تصویر گرفته تا فونت بـه کار رفته در ان رابا توجه بـه سلیقه خود انتخاب کنید و یک کارت عروسی آنلاین فوق العاده زیبا و منحصر بـه فرد داشته باشید.

جدیدترین مطالب سایت