دکتر تاج بخش

زيگيل

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

لاغري و کاهش وزن

چگونه سبزی را درست بشوریم تا بیماری سراغ ما را نگیرد ؟

چگونه سبزی را درست بشوریم تا بیماری سراغ ما را نگیرد ؟

روش شستن درست سبزی 

برای تمیز کردن و شستن درست سبزی باید دقت کنیم که اگر دقت کامل نباشد می‌تواند انوع مریضی ها منتقل شود . 

 

کارشناس مسوول سلامت محیط شبکه بهداشت شهرستان کرمانشاه گفت: در شست وشوی سبزی غذایی، باید به انجام مرحله انگل زدایی و گندزدایی دقت شود.

بهمن خدادادیان امروز اظهار داشت: سبزی غذایی گذشته از مصرف باید در سه مرحله شست وشو شود.
وی افزود: در مرحله اولیه باید گل و لای و قسمت هاي زاید و گندیده سبزی جدا شود و پس از یک آبکشی در محلول آب و مایع شوینده«ریکا» قرار داده شود. به گفته خدادادیان، برای هرکیلو سبزی خوردن یک ظرف پنج لیتری از آب نیاز هست که به ازای هرلیترآب، باید سه تا پنج قطره ریکا در آن حل شود.

 

وی ادامه داد: قراردادن سبزی در کف و آب سبب لیزشدن ودر نتیجه جداشدن تخم انگل می‌شود که پس از پنج دقیقه باید نسبت به آبکشی اقدام کرد.

خدادادیان اظهار داشت: پس از این مرحله باید سبزی گندزدایی شود به این ترتیب که در همان ظرف پنج لیتری، به اندازه یک قاشق چایخوری پودر کلر در آب حل شود این اقدام سبب از بین رفتن میکروب احتمالی در سبزی خواهد شد.

به گفته کارشناس مسوول سلامت محیط شبکه بهداشت شهرستان کرمانشاه، در صورت نبود پودر کلر میتوان از محلول گندزدای سبزیجات در داروخانه ها بهرهگیری کرد.

 

برچسب‌ها: ,

نگهداری از مواد غذایی

بیشتر بخوانید
خشک کردن و گرفتن آب غذا خشک کردن و گرفتن آب غذا   در حالی‌که امروز خشک کردن غذاهای مختلف با وسایل صنعتی انجام می‌گیرد باید دانست که گرفتن آب از غذا نسبتی بوده و هیچگاه نمی‌توان آب ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

مثلث برمودا و حوادث معروفش !
مثلث برمودا و حوادث معروفش !
مشاهده بیشتر