'گردشگری

آموزش های اخلاقی

مشخصات خودروهای ایرانی و خارجی
گالری عکس

آموزش های اخلاقی

نگهداری غذای پخته در ظروف بزرگ

نگهداری غذای پخته در ظروف بزرگ

نگهداری غذای پخته در ظروف بزرگ

برای نگهداری مواد غذایی باید مواد گوشتی، شیر و لبنیات، میوه ها و سبزیجات را در یخچال نگهداری کرد.برای نگهداری میوه ها در یخچال باید توجه داشت هوا در همه قسمت های میوه جریان پیدا کند.
 
 
بنابراین نباید میوه ها را در یخچال داخل نایلون قرار داد، برای نگهداری سبزی ابتدا آن را پاک کرده و بشویید، سپس آنها را در یک پارچه تمیز قرارداده و در داخل یخچال بگذارید.
 
 
برای شستشوی مناسب سبزی ها باید ابتدا آن را با آب شست و بخوبی پاک کرد تا گل و لای و مواد اضافی آنها از بین برود، همچنین برای از بین بردن تخم انگل ها باید سبزی ها را در مقداری آب قرار داد. برای هر لیتر آب باید یک تا دو قطره مایع ظرفشویی در ظرف ریخته و پس از پنج دقیقه سبزی ها خارج و با آب شسته شود.
 
 
برای از بین بردن میکروب ها باید سبزی هایی که در مرحله قبلی با مایع ظرفشویی شسته شده اند در مایع ضدعفونی کننده قرارگیرند، برای این کار باید در یک ظرف ۱۰لیتری آب یک قاشق چایخوری پرکلرین (گردکلر) را حل کرد و سبزی ها را به مدت ۵دقیقه در آن حل کرد و پس از ضدعفونی، سبزی ها را با آب سالم شست.
 

نگهداری از مواد غذایی

بیشتر بخوانید
خشک کردن مواد غذایی اکثر مواد غذایی مانند حبوبات و غلات اغلب در زمان برداشت محصول به‌طور طبیعی خشک می‌شوند و برخی دیگر از دانه‌ها مانند دانه ادویه‌جات که منشا گیاهی دارند مقداری از ...

تفریحی و سرگرمی

جدیدترین مطالب سایت

جالب ترین ابزار جاسوسی از رده خارج (+عکس)
مشاهده بیشتر