ترفند هایی خرید باربیکیو

ترفند هایی خرید باربیکیو

آشنایی با خرید باربیکیو

 

در این مقاله تفاوت بین باربیکو گازی ونیز ذغالی را برسی می نماییم باربیکو گازی به سرعت گرم و نیز سرد می شوند و هم چنین به راحتی تمیز می‌گردد

 

همۀ‌ چیز خیلی جادویی به نظر می‌رسد وقتی که بوی مفید استیک تازه بر روی باربکیو از میان درب ها و پنجره‌ ها گذر می کند و شکم شما را از خوابی عمیق بیدار می کند و حس گرسنگی را در شما برمی‌انگیزد. غذاهایی که بر روی آتش پخته‌شده و یا روی باربیکیو کباب می شوند طعمی اصیل و بدوی به خود میگیرند؛

 

به‌طوری‌ که میشود گفت این طعم تکرار نشدنی هست و بر به‌ هیچ‌ عنوان غذا هاي خانگی پخته‌ شده بر روی گاز و یا فر به این اندازه لذیذ نیستند؛ به همین منظور در این مقاله ما میخواهیم پاسخ سوال یکی از همراهان را در رابطه با چگونگی انتخاب باربیکیو مناسب را با شما در بین بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید.

 

سوال: ما قصد خرید یک باربیکیو کوچک برای حیاط خانه مان داریم به نظر شما باربیکیو گازی برای فضای حیاط بهتر است یا ذغالی؟

پاسخ: به طور کلی می‌توان گفت باربیکیو ذغالی و گازی یکی از گزینش هاي ایده آل برای حیاط ویلای شما محسوب می شود، چرا که این مدل چند منظوره می‌تواند تمام خواسته شما را فراهم آورد، این مدل را می‌توانید در فضای آلاچیق، پاسیو و یا حیاط خود قرار دهید و ظاهر آن را متحول کنید. از مزایا و معایب باربیکیو ذغالی و گازی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

مزایای باربیکیو ذغالی و گازی

باربیکو گازی به سرعت گرم و به سرعت نیز سرد می شوند و هم چنین به راحتی نیز تمیز می‌گردد. مزیت دیگری که اي نوع از اجاق ها دارند این هست که به نسبت ماده خوراکی که می‌خواهید پخت و پز کنید، میتوانید درجه حرارت شعله آن را نیز کم و چندان نمایید. باربیکوهای ذغالی نیز غذا را نرم و آهسته می پزند و طعم دودی به آن می بخشد. مزیت دیگری که اجاق هاي ذغال چوبی دارند این هست که هزینه بسیار کم و مناسبی را به همراه دارند.

 

معایب باربیکیو ذغالی و گازی

باربیکوهای گازی به خوبی باربیکیوهای ذغالی حرارت زیادی نمی‌دهند؛ بنابراین نمی‌توانید استیک هایي با کیفیت به دست بیاورید. هم چنین اجاق هاي گازی نسبت به ذغال چوبی، هزینه بسیار بیشتری دارد که بسته به برند و ویژگی هاي این چنینی قابل تغییر هست.

 

از طرفی باربیکیو ذغالی برای روشن شدن و پیدا کردن درجه حرارت مناسب و مورد نیاز به زمان زیادی احتیاج داشته و هم چنین زمان بسیار زیادی طول میکشد تا سرد شده و تمیز گردد. اضافه بر این ها باید این نکته را هم اضافه کنیم که این نوع از اجاق ها دود بسیار چندان و ناسالمی را ایجاد میکنند که برای اطرافیان «و مخصوصا اگر همسایه اي در نزدیکی خود دارید» زیان آور و آزاردهنده خواهد بود.

 

جدیدترین مطالب سایت