علت برفک زدن فریزر

علت برفک زدن فریزر

علت برفک فریزر

 

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد.

 

برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم‌بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک‌ترین نشت هوا آنها را تعویض کنید.

 

اگر متوجه ی برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید و گرنه برفک ضخیم می شود و مصرف انرژی شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود.

 

برای آب کردن برفک یخچال نخست آن را از برق بکشید ، وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هرگز از مواد تیز برای کندن برفکها استفاده نکنید. می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه ی کوچکی را مقابل یخچال بگذارید خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفکها آب می شوند.

 

یخچال را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید و سپس مواد غذایی را سر جایشان بگذارید و یخچال را به برق بزنید . دقتی کنید اگر رطوبت در یخچال بماند دوباره تبدیل به برفک می شود.

 

زیاد برفک زدن یخچال, علت برفک زدن یخچال

علت برفک زدن فریزر

 

عمر یخچال و فریزر به زن شما بستگی دارد!
با رعایت این نكات ساده اما كاربردی می‌توانید عمر یخچال و فریزر خود را افزایش دهید. اگر موبه‌مو به توصیه‌های ما عمل كنید نیازی به تعویض و تعمیر یخچال فریزتان نخواهید داشت.

 

همیشه مراقب باشید، محل قرار گرفتن یخچال و فریزر در كنار دستگاه‌های تولید‌كننده گرما مثل اجاق گاز، پكیج آب گرمكن و شوفاژ به‌ویژه در فصل زمستان نباشد. گرمای این وسایل موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال و خرابی موتور آن می‌شود.

 

اگر تصمیم دارید یخچال خانه‌تان را تكان دهید و از جایی به جای دیگر منتقل كنید باید مراقب باشید، دستگاه را پیش از حركت دادن 3 ساعت خاموش كرده و اجازه دهید گاز آن از جریان بایستد.

 

برای توزیع گاز موجود در لوله‌های دیواره یخچال و فریزر مطمئن شوید كه دستگاه شما روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است.

 

علت برفک زدن فریزر

 

از قرار دادن مواد خوراكی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری كنید این كار انرژی موتور دستگاه را هدر می‌دهد.

 

اگر یخچال‌تان بوی مواد‌غذایی را به‌خود گرفته و این موضوع شما را ناراحت می‌كند، برای از بین بردن این بو می‌توانید از پك‌های آماده بوگیر یخچال یا كیسه زغال استفاده كنید. برای تهیه آن كافی است چند قطعه زغال كوچك را درون یك كیسه پارچه‌ای قرار داده و در یخچال بگذارید.

 

اگر كودكی دارید كه بدون دلیل در یخچال را باز می‌كند به او آموزش‌های لازم را در این زمینه بدهید. این كار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و برای دستگاه مضر است.

 

اجازه ندهید برفك یخچال یا فریزر سراسر آن را بگیرد و درصورت بروز برفك هرگز از شی یا جسم تیز و خشن برای از بین بردن برفك‌ها استفاده نكنید.

 

مطالب مشابه مهم !

جدیدترین مطالب سایت