پیدا کردن موش در خانه

پیدا کردن موش در خانه

موش جونده كوچكی است که مواد غذایی خود را به وسیلهٔ حرکات رفت و برگشتی آروارهٔ تحتانی خرد می‌کند. چون دندان‌های این حیوان مثل سایر جوندگان رشد دایمی دارد،

 

برای جلوگیری از رشد بیش از حد، مجبور است که دایما دندان‌های خود را با جویدن چیز‌های نسبتاً سخت،از قبیل دانه‌ها و حبوبات كوتاه نگه دارد و اگر موفق به پیدا کردن دانه‌های سخت نگردد به جویدن فرش‌ها، لباس‌ها، کتابها و هرچه که در دسترس خود بیابد مشغول می‌شود.

 

اگر یك موش در خانه خود پیدا كردید، مطمئن باشید كه موش ها به تنهایی جایی نقل مكان نمی كنند و سایر افراد خانواده خود را نیز با خود به همراه می‌آورند. برای جلوگیری از ورود و از بین بردن آنها مراحل زیر را طی كنید.

 

در ابتدا باید محل ورود آنها به خانه را پیدا كنید. آن مكان را مسدود نمایید تا از ورود تعداد بیشتری از آنها جلوگیری بعمل آید. موش ها به فضاهای گرم و مربوط علاقه زیادی دارند و معمولاً در فاضلاب ها زندگی می‌كنند. بنابراین مسیر ورودی لوله ها و شیرها را چك كنید تا منافذ بازی روی آنها وجود نداشته باشد.

 

بعد باید خانه خود را به طور كامل تمیز كنید. همه آشغالها را از خانه خارج كنید، و كلیه كاغذهای باطله نظیر روزنامه و مجلات را دور بیندازید. غذاهای بازی كه در كابینت و قفسه ها نگهداری می‌كنید را بیرون آورید و آنها را در ظروف دردار بریزید.

 

اجازه ندهید ظرف های كثیف برای یك شب بیرون باقی بمانند و سعی كنید هر زمانی كه ظرفی كثیف می‌شود آنرا به سرعت بشویید و تمیز كنید. آشپزخانه را نیز با استفاده از جرمگیر و مواد شوینده قوی تمیز كنید تا آلودگی ها بطور كامل از بین بروند.

 

در آخر از تله موش استفاه كنید و آنرا در محل رفت و آمد موش ها قرار دهید و اگر ظرف 48 ساعت موشی به داخل آن نیفتاد جایش راعوض كنید.

 

كلیه مراحل فوق را تا زمانیكه از انهدام كامل كلیه موش ها مطمئن نشدید، تكرار كنید. این تنها راهی است كه می‌توانید از شر موش ها خلاص شوید.

 

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت