بروزرسانی : 8 شهریور 1398

نحوه ی از بین بردن چروک لباس بدون اتو

نحوه ی از بین بردن چروک لباس بدون اتو

رفع چروک لباس بدون اتو

در مواقعی که دارای اتو نیستیم می توانیم از روشهای زیر بهرهگیری نماییم اگر اتوی بخار ندارید می‌توانید کتری را جایگزینش کنید همۀ شما حتی یکبار این شرایط پیش آمده که لباستان نیاز به اتو دارد ولی اتو در دسترس نیست. معمولا چنین شرایطی در مسافرت پیش می‌آید. برای حل این مشکل بدونیم چند روش توصیه کرده هست که بسیار کارآمد و موثر میباشند.

از بین بردن چروک لباس با اتوی مو

برخی قسمت هاي لباس مانند یقه و پیلی را به سختی میتوان با اتو صاف کرد. برای این قسمت ها بهتر هست از اتوی مو بهرهگیری کنید. اتو را روی حرارت متوسط نگه دارید و چند ثانیه روی لباس قرار دهید. باید مطمئن شوید که اتو دقیقا تمیز هست و مو یا تولیدات آرایشی چسبناک به آن نچسبیده باشد. ممکن هست به لباس آسیب بزند. برای پارچه هاي ظریف از اتوی مو بهرهگیری نکنید.

از بین بردن چروک لباس با بخار کتری

اگر اتوی بخار ندارید میتوانید کتری را جایگزینش کنید. کتری را روی اجاق گرم کنید. وقتی آب داخل کتری شروع به جوشیدن کرد لباس چروکیده را بردارید و به سمت لوله کتری که بخار از آن بیرون می‌زند به فاصله ۲۰ سانتیمتری قرار دهید.

نحوه ی از بین بردن چروک لباس بدون اتو

از بین بردن چروک لباس با سشوار

از سشوار هم می‌توان بعنوان اتوی بخار برای لباس ها بهرهگیری کرد. سشوار را در آخرین درجه حرارت قرار داده و روی قسمت هاي چروکیده لباس بگیرید.

از بین بردن چروک لباس با بخار حمام

آب داغ را باز کنید و لباس را در نزدیک ترین فاصله دوش حمام قرار دهید. مطمئن شوید که قطره هاي آب دوش روی لباس نمی ریزد. سپس تمام درها و پنجره ها را ببندید و چند دقیقه منتظر بمانید. می‌توانید در این فاصله دوش هم بگیرید. وقتی دوش گرفتید لباس ها هم صاف شده اند.

از بین بردن چروک لباس با حوله نمدار

لباس را روی یک سطح صاف مانند میز اتو قرار دهید. حوله را روی چروک ها قرار داده و فشار دهید. سپس بگذارید لباس ها دقیقا خشک شوند.

از بین بردن چروک لباس با ماشین لباسشویی

حالت خشک کن خودرو لباسشویی میتواند لباسهای نخی و کتان را صاف کند. ۱۵ دقیقه زمان برای اینکار کافی هست. اگر چروک ها چندان میباشند یک عدد لباس نمدار مانند جوراب یا تی شرت بچه گانه بین انها قرار دهید.

نحوه ی از بین بردن چروک لباس بدون اتو

از بین بردن چروک لباس با زیر قابلمه

در داخل قابلمه کمی آب بجوشانید و بعد آن را خالی کنید. اکنون ته قابلمه به اندازه کافی برای اتو کردن لباس ها داغ هست. لباس ها را روی یک سطح صاف قرار دهید و قابلمه را مانند اتو روی لباس ها بکشید. شاید این روش از دید شما کمی طنز باشد اما واقعا موثر هست.

از بین بردن چروک لباس با قطعات یخ

خودرو لباسشویی را در حالت خشک کن قرار دهید. لباس ها را داخل خودرو بریزید و ۲ الی ۳ قطعه یخ به آن اضافه کنید و لباسشویی را روشن کنید. بعد از ۱۰ دقیقه لباسهای صاف و بدون چروک را از اتومبیل لباسشویی در بیاورید. یخ ها هنگام آب شدن بخار میکنند و بخارشان چروک ها را از بین میبرد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت