روش صحیح اتو کشیدن درست انواع پارچه

روش صحیح اتو کشیدن درست انواع پارچه

نکاتی برای اتو کشیدن درست انواع پارچه

 

برای اتو زدن انواع لباس ها باید به روشهای صحیح اتو بزنیم تا برترین لباس را داشته باشید لباس کتان را هنگامی که نمناک هست از داخل و با دمای بسیار بالا اتو کنید

 

شیوه اتو کشیدن درست انواع پارچه

اتوها بنا به نوع تولید آنها، وظایف و کارهای از پیش تعیین شده اي را برای ما انجام می‌دهند. مثل دستور اتویی که برای حرارت مناسب ابریشم، بر روی اتو درج شده هست. پس چطور هست که ملحفه هاي پنبه اي ما همۀ وقت چین دار شده و تاپ هاي پلی استر درخشش عجیب غریبی بعد از اتو کردن دارند؟ در ادامه، راهنمایی سریع برای اتو کردن همۀ لباس هایتان مثل انچه که مدیران بر تن دارند، ارائه می‌دهیم.

 

پنبه: اتو را در دمای بسیار بالا قرار داده و هنگامی که پارچه مقداری نمناک هست آن را اتو کنید. در مواقع لزوم از بخار اتو یا اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

کتان: لباس کتان را هنگامی که نمناک هست از داخل و با دمای بسیار بالا اتو کنید. در مواقع لزوم از بخار اتو یا اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

پشم: پارچه پشمی را هنگامی که نمناک هست، از داخل و با حرارت کم اتو کنید و از بخار برای مرطوب کردن آن بهرهگیری کنید. روی لباس پارچه اي تمیز بکشید تا از صدمه به آن محافظت کند.

 

پلی استر: لباس پلی استر را هنگامی که نمناک هست، با حرارت کم اتو کنید. در صورت لزوم از اسپری آب بهرهگیری کنید، اما از بخار بهرهگیری نکنید. بخار یا حرارت بالا میتواند لایه اي پلاستیکی روی آن به جای بگذارد که باعث براق شدن آن شود.

 

مخمل: هرگز پارچه مخمل را اتو نکنید. این نوع پارچه فقط به بخار نیاز دارد، یعنی شما قادر به انجام آن نبوده و باید آن را به خشکشویی بسپارید.

 

اتو کشیدن درست انواع پارچه

 

کشمیر: پارچه هاي پشمی لطیف کشمیر را هم نباید اتو نکنید و باید به خشکشویی بسپارید.

 

تور: پارچه توری را هنگامی که خشک هست با حرارت پایین و با بهرهگیری از پارچه محافظ اتو کنید. از اسپری آب یا بخار اتو بهرهگیری نکنید.

 

نایلون: لباسهای نایلونی را در حرارت پایین اتو کنید. هرگز از بخار بهرهگیری نکنید و در صورت لزوم فقط از اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

اکریلیک: پارچه اکریلیک را در حالت کاملاً خشک، از داخل و با حرارت ملایم اتو کنید. هرگز از بخار بهرهگیری نکنید و در صورت لزوم فقط از اسپری آب بهرهگیری کنید.

 

ابریشم: لباس ابریشمی را بعد از شستشو و هنگامی که نمناک هست، از داخل، با حرارت کم اتو کنید و از اسپری بخار یا آب روی آن پرهیز کنید. حتماً از پارچه اي برای حفاظت از آن بهرهگیری کنید.