جستجو در تالاب

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

نکات مهم در انتخاب تخت و تشک خواب

 

حدود یک سوم از عمر هر انسان در خواب سپری میشود، بنابراین شایسته هست زمان و پول کافی برای تهیه لوازم خوابمان صرف کنیم. شاید شما نیز پس از سال‌ها تحمل تشک هاي قدیمی و ناهموار، سرانجام دل را به دریا زده و به فکر تعویض آنها افتاده باشید. هرچند تعریف تشک و بالش راحت و مفید برای هر شخص متفاوت از دیگری هست، اما این نوشته میتواند یک راهنمای گام به گام برای آشنایی شما با اصول خرید یک تشک مناسب باشد؛ که خوابی بینظیر و با کیفیت را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

گام اول: نوع تشک را انتخاب کنید

امروزه شاهد انواع و اقسام تشک هاي گوناگون هستیم که هر کدام نام جداگانه دارند و مشخصاتشان با اصطلاحات بسیار گیج کننده اي عنوان می شود. اما لازم نیست زیادی گیج شوید، سه اصطلاح اساسی که باید در این مورد بدانید به شما معرفی خواهیم کرد: فنردار «Innerspring»، حافظه دار «Memory» و لاتکس «Latex»

 

تشک هاي فنری از کلاف هاي سیم جداگانه که حالت پیچشی دارند «Coil» ساخته شده اند. این تشک ها سطح بالایی از استحکام و تنفس را ارائه میکنند و خوابی بینظیر در شب هاي گرم برای شما به ارمغان می آورند.

 

تشک هاي مموری فوم از مواد شکل پذیر ساخته شده اند که قادرند به شکل بدن شما در آیند، این نوع از تشک ها که اکثر برای بیماران بهرهگیری میشوند، برای تسکین درد فوق العاده میباشند. با این حال ممکن هست در هنگام خواب شبانه بسیار گرم شوند.

 

سومین نوع از تشک ها، لاتکس فوم نام دارد که هر دو خاصیت تنفس و استحکام را دارد، ضمن اینکه ضد حساسیت هم هست. شما میتوانید یکی از انواع این تشک ها را انتخاب کنید یا اینکه ترکیبی از انها را برگزینید.

 

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

تشک هاي فنری از کلاف هاي سیم جداگانه که حالت پیچشی دارند «Coil» ساخته شده اند

 

گام دوم: میزان سفتی دلخواهتان را مشخص کنید

بعضی از برندهای سازنده تشک، تمامی محصولات خود را با یک میزان اثبات از سفتی ارائه می‌دهند. در حالی‌که بعضی دیگر دارای انتخاب هاي مختلفی از نرمی و سفتی میباشند که در سطوح نرم، متوسط و سفت و محکم طبقه بندی می شوند. نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید این هست که سفتی یک مفهوم کاملاً شخصی و سلیقه اي هست، چیزی که برای شما مثل یک سنگ خارا باشد ممکن هست برای دیگری مثل یک ابر نرم و تپل تلقی شود. به علاوه نوع بدن فرد، وزن او و سایز عوامل فردی می تواند نقش مهمی در این اساس ایفا کند. به هر حال شما باید تشک مناسب خود را به گونه اي پیدا کنید که به اندازه کافی نرم باشد، تا به راحتی در آن به خواب روید و همزمان به قدر کافی محکم باشد تا به آن اتکا کنید.

 

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

شما باید تشک مناسب خود را به گونه ای پیدا کنید که به اندازه کافی نرم باشد

 

گام سوم: زمان کافی برای سنجیدن تشک صرف کنید

شاید به نظرتان مسخره باشد که مدام در فروشگاه از این تشک به آن تشک بخزید و هریک را امتحان کنید، اما اگر قصد دارید تشکی بخرید که در آن خواب شبانه راحتی داشته باشید، باید گذشته از خرید آن را به خوبی امتحان کرده و سنجیده باشید. اگر به صورت حضوری خرید می کنید لازم هست درون فروشگاه حداقل ۲۰ دقیقه بر روی تشکی که انتخاب کرده اید دراز بکشید. گرچه اگر قصد دارید تشک خود را به صورت آنلاین خریداری کنید از این شانس برخوردارید که از دوره آزمایشی برای امتحان محصولات بهرهگیری کنید. چه بهتر که از فروشگاه هاي اینترنتی با امکان مرجوعی کالا تا ۱۰۰ روز خرید کنید.

 

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

باید قبل از خرید تشک آن را به خوبی امتحان کرده و سنجیده باشید

 

گام چهارم: ضمانت نامه را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که تشک اخیر شما دارای ضمانت نامه مناسب هست «ضمانت ۱۰ ساله یا اکثر». گرچه به یاد داشته باشید که ضمانت یاد شده در صورتی اعتبار خواهد داشت که خود شما به درستی از تشک محافظت کرده باشید، چرا که چیزهایی مثل لکه هاي کثیف باقی مانده بر روی تشک شامل ضمانت نامه نمیشوند.

 

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

اطمینان حاصل کنید که تشک جدید شما دارای ضمانت نامه مناسب است

 

گام پنجم: خواب، رویا و تکرار

کارشناسان پیشنهاد می کنند بهتر هست هر ۷ تا ۱۰ سال یک‌بار تشک خواب خود را عوض کنیم. گرچه اگر شما هر روز صبح با احساس درد از خواب بیدار میشوید و یا در تمام طول روز بدن درد دارید، بهتر هست هرچه سریع تر به دنبال یک تشک اخیر باشید. اگر هم هرچه فکر می کنید به خاطر نمی آورید که تشکی که بر روی آن می خوابید چند سال قدمت دارد، شک نکنید که همین امروز وقت عوض کردن آن فرا رسیده هست.

 

طریقه انتخاب تخت و تشک خواب

اطمینان حاصل کنید که تشک جدید شما دارای ضمانت نامه مناسب است

 

مطالب مشابه مهم !

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)
تست موفقیت آمیز سامانه اس۳۰۰ در ایران (+فیلم)