چگونگی نگهداری از منزل در فصل پاییز

چگونگی نگهداری از منزل در فصل پاییز

ملحفه های زمستانی را از انبار بیرون بیاورید

تغییر رنگ و افتادن برگ ها علامت وظایف مهمی برای شما در خانه و باغچه تان است. اطمینان حاصل کنید که فضای خانۀ شما برای یک چرت بلند زمستانی آماده است. انجام این کار با یادآوری های ساده ای دربارۀ نگهداری از منزل آسان است.

اگر شما تختخواب های گرم و نرم را دوست دارید، ملحفه های نخی سبک خود را به به پارچه های فلانل تمام نخ تبدیل کنید و روتختی سبک وزن خود را با ملحفه ای سنگین تر معاوضه نمایید.

چگونگی نگهداری از منزل در فصل پاییز

کاور وسایل خانه را هر هفته جارو برقی بکشید

برداشتن گرد و خاک از مبلمان خانه آنها را به بهترین شکل خود نشان می دهد. برای این کار، سر مخصوص تمیز کردن کاور جاروبرقی را استفاده نمائید. کاورهای ظریف را با استفاده از یک توری هنگام کشیدن جاروبرقی محافظت کنید تا پارچه توسط لوله جاروبرقی بلعیده نشود.

 

رسیدگی به پنجره

تعویض پرده های سبک تابستانه با پرده های سنگین تر جلوی آلودگی ها را می گیرد و رنگ مایه ای زیبا برقرار می نماید که برای پاییز مناسب تر است.

 

تقسیم گیاه های چند ساله که در بهار شکوفه می کنند

تقسیم کردن این گیاهان قبل از گل دادن به آنها امکان می دهد انرژی بیشتری به خواباندن ریشه هایشان اختصاص دهند. این کار را قبل از اولین یخبندان انجام دهید.

چگونگی نگهداری از منزل در فصل پاییز

برگ های حیاط را جارو کنید

همچنان که برگ ها می افتند، مرتباً آن را جارو کنید تا سلامت چمن حفظ شود؛ سپس برگ ها را ریز ریز کرده و آن را به تودۀ کودهایتان اضافه کنید.

 

بررسی دقیق آشپزخانه

جایگزینی ادویه هایی که بیش از شش ماه نگهداری شده اند یا عطر خود را از دست داده اند، و پر کردن انبار از محصولات اساسی مثل آرد و شکر.

 

تمیز کردن خانه

تعطیلات به سرعت می رسند؛ مطمئن شوید که خانه تان برق می زند.

 

چک کردن محل نفوذ آب و هوا در منزل

ترک های کنار دیوار و پشت بام و نقاطی از پنجره ها را که از آنها باد به داخلی نفوذ می کند، چک کنید. نقاط نفوذ باد را با درزگیر ببندید تا کاهش گرما را در خانۀ خود به حداقل برسانید.

 

جدیدترین مطالب سایت