خرید و فروش در اینترنت

کاربردهای جالب شیر در منزل (18 کاربرد شیر)

کاربردهای جالب شیر در منزل (18 کاربرد شیر)

تاکنون از شیر فقط بـه عنوان یک منبع تغذیه مفید شنیده بودیم ولی در اینجا از کاربردهای دیگر شیر مثل ترمیم چینی ترک خورده گرفته تا تسکین پوست خشک خواهیم گفت ! در این قسمت از مجله تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از کاربردهای جالب شیر در منزل را منتشر کره ایم. 

 

کاربردهای شیر در نظافت خانه

شیر همیشه یک غذای اصلی بوده است – نصف یک کاسه غلات، جزء بزرگی از دسرهای منجمد مورد علاقه ما، یا حتی فقط یک لیوان طراوت و مطمئن برای شروع روزهایمان. مطمئناً، شیر یک نوشیدنی کلاسیک است، اما ما اینجا هستیم تا بـه شما بگوییم که پتانسیل آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

 

میتوان از آن برای مقاصدی بسیار فراتر از آشپزخانه و رزق معمولی استفاده کرد. شیر می‌تواند یک مرطوب کننده، یک پاک کننده، یک طراوت کننده یا حتی یک پیر کننده باشد. همه ی ي ما میدانیم که شیر برای استخوان ها و بدن در حال رشد ما مفید است – اما این نوشیدنی خوشمزه چیزهای بیشتری برای ارائه دارد.

 

1. طعم تازه ماهی منجمد را بدهید

اگر می‌خواهید طعم ماهی از فریزر شما شبیه تازه صید شده باشد، این ترفند را امتحان کنید: ماهی یخ زده را در حمام شیر قرار دهید تا آب شود. شیر طعم آن را تازه تر میکند.

 

✅ مطالب مشابه: توصیه های جالب در مورد شیر

 

2. دست های کثیف را تمیز و نرم کنید

وقتی با دست‌های‌ آلوده و کثیف از باغ برمی‌گردید، صابون معمولی این کار را نمی کند. در عوض، خمیری از بلغور جو دوسر و شیر درست کنید و آن را بـه شدت روی دستان خود بمالید. لکه ها از بین می‌روند و مخلوط بلغور جو دوسر و شیر پوست شما را نرم و تسکین می دهد.

 

3. با شیر طعم ذرت را تقویت کنید

طعم ذرت را تقویت کنید

جوشاندن بلال ذرت در آب یک راه ساده برای ایجاد طعم شیرین‌تر و تازه‌تر ذرت روی بلال آورده شده است. فقط 1/4 فنجان شیر خشک را بـه قابلمه آب در حال جوش اضافه کنید قبل از این که ذرت را داخل آن بریزید. 

 

4. تعمیر چینی ترک خورده با شیر خوراکی

قبل از این که بشقاب ترک خورده را از ست چینی قدیمی مادربزرگتان بیرون بیاورید، سعی کنید آن را با شیر ترمیم کنید. بشقاب را در تابه ای قرار دهید، روی آن را با شیر «شیرخشک تازه یا آماده شده» بپوشانید و بگذارید بجوشد. بـه محض شروع بـه جوش آمدن، حرارت را کم کرده و حدود 45 دقیقه بجوشانید. پروتئین موجود در شیر حتی بهترین ترک ها را بـه طرز معجزه آسایی با هم ترکیب می‌کند.

 

5. ظروف نقره لهستانی

ظروف نقره کدر شده با کمک کمی شیر ترش شبیه نو می شوند. اگر شیر ترش در دست ندارید، می‌توانید مقداری از آن را با اضافه کردن سرکه بـه شیر تازه درست کنید. سپس بـه سادگی نقره را بـه مدت نیم ساعت در شیر خیس کنید تا کدر شود، در آب گرم و صابون بشویید و با یک پارچه نرم بشویید. اگر نمیدانید که آیا شیر شما ترش محسوب می‌شود، بـه این راهنمای تاریخ‌های‌ فروش شیر نگاهی بیندازید.

 

6. آفتاب سوختگی و نیش حشرات را تسکین دهید

اگر احساس می کنید پوست شما در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می سوزد یا اگر خارش نیش حشرات شما را دیوانه می‌کند، سعی کنید از کمی خمیر شیر برای تسکین آرامش استفاده کنید.

 

یک قسمت شیرخشک را با دو قسمت آب مخلوط کنید و یک یا دو پیمانه نمک اضافه کنید. آن را روی محل سوختگی یا گاز گرفتن بکشید. آنزیم های‌ موجود در شیرخشک بـه خنثی کردن سم گزش حشرات کمک میکند و بـه تسکین درد ناشی از آفتاب سوختگی کمک می‌کند.

 

7. شیر را به خودت به صورتت بده

کاربردهای شیر در نظافت خانه

در اینجا روش دیگری برای ارائه یک صورت اسپا فانتزی در خانه وجود دارد. ماسک را با مخلوط کردن 1/4 فنجان شیر خشک با آب کافی برای تشکیل یک خمیر غلیظ درست کنید. صورت خود را کاملاً با مخلوط بپوشانید، بگذارید کاملا خشک شود، سپس با آب گرم بشویید. صورت شما احساس طراوت و شادابی خواهد داشت. 

 

8. با شیر پوست را نرم کنید

خودتان را با یک حمام شیر فوم مجلل پذیرایی کنید. 1/2 فنجان یا بیشتر از شیر خشک را داخل وان بریزید تا پر شود. شیر بـه عنوان یک نرم کننده طبیعی پوست عمل میکند.

 

9. چرم لاکی تمیز

کیف یا کفش های‌ چرمی خود را دوباره شبیه نو کنید. فقط کمی شیر را بمالید، بگذارید خشک شود و با یک پارچه نرم بمالید.

 

✅ مطالب مشابه: شیر غیر لبنی چیست و چه مزایایی دارد؟

 

10. لکه جوهر را از روی لباس پاک کنید

برای از بین بردن لکه های‌ جوهر از لباس های‌ رنگی، یک حمام شیر در طول شب اغلب این کار را انجام می دهد. فقط لباس آسیب دیده را یک شب در شیر خیس کنید و روز بعد طبق معمولً بشویید. 

 

11. کاری کن که دارو پایین بیاد

دفعه بعد که تعدادی از آن قرص های‌ بزرگ و سخت بلعید را دریافت کردید، از یک فنجان پر از شیر استفاده کنید. نوشیدن شیر قبل و همراه با قرص ها بـه پوشاندن گلو و محافظت از پوشش معده کمک میکند. در حالی که بسیاری از نسخه‌ها مصرف قرص‌ها را با معده پر یا با یک لیوان شیر توصیه می کنند، مزایای آن را میتوان بـه اکثر انواع قرص‌ها تعمیم داد تا زمانی که هشداری در مورد تداخل بالقوه منفی وجود نداشته باشد. 

 

12. آرایش را پاک کنید

شیر - آرایش را پاک کنید

برای اطمینان از پاک کردن آخرین لک های‌ آرایش بدون پاک کردن پوست خود، یک پاک کننده آرایش بر پایه شیر را امتحان کنید. آب گرم و شیر خشک را با هم مخلوط کنید تا آرایش را پاک کنید، درست مانند کف های‌ “شیری” فروشگاه بزرگ. پوست تمیز و مرطوب شما از شما تشکر خواهد کرد.

 

13. پینه ها را نرم کنید

دفعه بعد که با پینه سخت مواجه شدید، سعی کنید قبل از داروخانه های‌ گران قیمت از شیر برای نرم کردن آن استفاده کنید. فقط یک تکه پنبه یا گرد را در شیر خیس کنید و آن را مستقیماً روی پینه بمالید تا ناحیه اطراف آن نرم و مرطوب شود.

 

14. با سوختگی مبارزه کنید

اگر حرارت یا ادویه را کمی بیشتر از حدی که می‌توانید بجوید گاز گرفتید، سعی کنید آن را با یک لیوان شیر سرد بشویید. داستان همسران پیر در مورد تند بودن تسکین دهنده شیر در واقع پشتوانه علمی دارد. پروتئین موجود در شیر پستانداران، کازئین، بـه دم اسید چرب ترکیب کپسایسین موجود در فلفل چیلی متصل می‌شود تا بـه توقف احساس گرما یا ساییدگی کمک کند که ادویه ای را که می شناسید و دوست دارید ایجاد می‌کند.

 

15. اصلاح کنید

وقتی همه ی ي چیز در مورد مو های صورت، پا یا زیر بغل شما وخیم میشود، از شیر خشک دورتر نگاه نکنید. اگر از کرم موبر خارج شده‌اید یا از فروشگاه دور هستید، میتوانید خمیری از شیرخشک، آب و شکر درست کنید که بـه راحتی بـه تیغ لغزنده کمک میکند.

 

16. کف کنید

اگر تا بـه حال پا بـه بازار کشاورزان محلی خود گذاشته اید، می‌دانید که صابون شیر محبوب تر از همیشه است. شما می‌توانید نسخه خود را از صابون شیر با لیمو، روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن کرچک در اینجا بسازید.

 

17. باغ خود را تغذیه کنید

اگر گیاهان شما کمی تیره بـه نظر می رسند، شیر می‌تواند بـه عنوان یک کود طبیعی استفاده شود. بسیاری از مواد مغذی و مواد معدنی موجود در شیر می توانند بـه تقویت گیاهان و حفظ سلامت آن ها کمک کنند.

 

18. لکه های پیری و رنگ

آیا سعی میکنید با یک زیبایی شناسی قدیمی همراه شوید؟ سعی کنید از شیر باقیمانده بـه عنوان چسب در رنگ پایه شیری بـه عنوان جایگزین سبز رنگ برای رنگ های‌ فروشگاهی استفاده کنید. علاوه بر این، می‌تواند بـه سطوح بافت‌دار، مبلمان چوبی و بسیاری از اقلام دیگر ظاهری عتیقه ببخشد تا در طول زمان با شگفتی‌های‌ سن رقابت کند.

 

✅ مطالب مشابه: بهترین و بد‌ترین زمان نوشیدن شیر را بدانید

 

در پایان

میدانیم که شیر شما را غافلگیر کرده است، اما اجازه ندهید دوباره تکرار شود – این کاربردهای هوشمندانه موز «در کنار خوردن آن» را یاد بگیرید.

برچسب‌ها: