بروزرسانی : 17 دی 1401

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب ما بـه شـما میگوییم کـه چگونه نظافتچی هایتان از کوچک ترین رازهای خانه تان با خبر هستند.

رازهایی که نظافتچی ها از خانه تان می دانند

اگر در موقعیتی هستید کـه شخص دیگری را برای تمیز کردن شـما استخدام کنید، خودرا خوش شانس بدانید. برون سپاری عده اي از وظایف خانگی کـه کمتر لذت بخش هستند، می تواند هم در وقت و هم از ناامیدی شـما صرفه جویی کند و خانه اي با ارزش خانه زیبا را کـه همیشه میخواستید با کمی چربی آرنج برای شـما بـه ارمغان بیاورد.

با این حال، دعوت از شخصی بـه خانه شـما برای کمک بـه کارهای خانه می تواند چالش هاي‌ خاص خودرا ایجاد کند. از آنجایی کـه خانه تان را درخشنده می کنند، نظافتچی ها نیز بیشتر از انچه فکر می کنید درباره شـما می شناسند.

از یادگیری روش دقیق تمیز کردن پیشخوان هاي‌ گرانیتی گرفته تا کشف عده اي از عادات و تمایلات عجیب‌وغریب شـما، این اسرار نظافتچی نشان می‌دهد کـه می‌توانید در طول یک روز چیزهای زیادی درباره یک شخص کشف کنید. 

بیشتر بخوانید: خانه داری خسته کننده نیست؟

1. آنها چیزهای «بسیار» شخصی شما را می بینند

اگر میخواهید کارها رابا نظافتچی تان حرفه‌اي یا حداقل عادی نگه دارید، سعی کنید بـه یاد داشته باشید کـه ان اسباب‌بازی‌هاي‌ بزرگسالان را کجا گذاشته‌اید. تمیز کردن معمولی یک فریزر منجر بـه کشف اسباب‌بازی‌هاي‌ جنسی و روان‌کننده‌اي شد کـه بـه حال خود رها شده بودند.

بـه یاد داشته باشید: فقط بـه این دلیل کـه اسباب بازی هاي‌ جنسی بخشی از زندگی شـما هستند، بـه این معنی نیست کـه باید در دسترس دید قرار گیرند. 

2. خانه شما احتمالاً آشفته ترین خانه ای نیست که دیده اند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

نظافتچی ها همه ی چیز را دیده‌اند، بنابر این اگر چند ماه اسـت کـه کف‌پوش‌هایتان ندیده‌اند، نباید خجالت بکشید. “بـه عنوان یک ناظر نظافت، من انواع موقعیت هاي‌ نامرتب را در طول سال‌ها دیده ام – از حوله هاي‌ کثیف گرفته تا مدفوع روی زمین.

تنها چیزی کـه مردم باید بدانند این اسـت کـه نظافتچی ها محدودیت هاي‌ خودرا دارند، “اگر وضعیت غیرعادی اسـت، ممکن اسـت لازم باشد ابتدا ان رابا نظافتچی در بین بگذارید.”

3. قبل از رسیدن آنها باید کمی مرتب شوید

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

در حالی کـه لازم نیست قبل از آمدن نظافت منزلتان تمیزکاری عمیق انجام دهید، صاف کردن بدن همیشه قابل قدردانی اسـت. مشتریان «همه ی اسباب‌بازی‌ها و هر چیزی را کـه نمیخواهند توسط تمیزکننده دیده، لمس یا تمیز شود را کنار بگذارند». 

4. آنها چیزهای زیادی در مورد زندگی شخصی شما می آموزند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

خانه شـما بیشتر از انچه فکر میکنید درباره شـما می گوید، حتی اگر خودتان را در حفظ خصوصی زندگی خصوصی‌تان ماهر بدانید. ما همیشه این موارد را میدانیم: چقدر با همسرتان رابطه جنسی دارید، ازدواج چگونه پیش میرود «لباس ها بـه کجا ختم می شود، اگر همیشه از تخت مهمان استفاده می شود، محل مسواک شـما و غیره»

5. مشتریان می توانند در مورد روش های خود بسیار حساس باشند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

تصور نکنید کـه با تقاضای از تمیزکننده‌تان کـه از یک برند خاص از مواد شوینده استفاده می کند، بیش از حد تقاضای میکنید. عده اي از مشتریان قبل از شروع کار وی را با راهنمای گام بـه گام فرآیند تمیز کردن خود می برند. “من بـه معنای واقعی کلمه از کسی خواستم کـه بـه من نشان دهد چگونه کل خانه اش را تمیز کنم و همان‌ گونه بـه من پول بدهد.”

6. آنها عمدتاً علاقه ای به جاسوسی ندارند

خانه دار شـما ممکن اسـت هنگام تمیز کردن خانه شـما چیزهای زیادی در مورد زندگی شـما ببیند، اما بـه طور کلی، انها فقط سعی می کنند کارهای خودرا انجام دهند. اکثر خانه دارها واقعاً قصد رد کردن مشتریان خودرا ندارند.

من فقط می خواستم بـه هر شخصی کـه فکر می کند خانه‌دارشان مرتباً آن ها را جاسوسی می کنند، خاطرجمعی دهم. در حالی کـه مطمئن هستم این ممکن اسـت در برخی موارد درست باشد، اکثر آن ها افراد خوب و سخت‌کوشی هستند کـه حتی فکر انجام چنین کاری را هم نمی کنند. زمان کافی را صرف مرتب کردن شلوغی افراد کنید و مطمئناً چیزی در مورد انها خواهید یافت. 

7. حیوانات خانگی شما بخشی از معامله نیستند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

فیدو ممکن اسـت بامزه باشد، اما او مسئولیت خانه دار شـما نیست. جونز می گوید زمانی کـه در ابتدا فقط برای نظافت استخدام شده بود، بـه طور معمول از او خواسته می ‌شد از حیوانات خانگی مشتریان مراقبت کند. اگر می خواهید کسی با سگ شـما راه برود، یک سگ گردان استخدام کنید.

بیشتر بخوانید: ترفند های ساده و کاربردی برای آشپزی و خانه داری

8. مردم با آنها مانند درمانگرها رفتار می کنند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

داشتن یک خانه دار در خانه می تواند یک تجربه صمیمی باشد، اما این بدان معنا نیست کـه شـما باید با او بـه عنوان یک محرم رفتار کنید. خانه دار چیزهای زیادی اسـت، اما درمانگر جزو آن ها نیست.

یکی از خانه دارها می گوید: من همیشه از این‌که چقدر مشتری هاي‌ حساس و مزخرف بـه خانه دارها میپردازند حيرت زده می‌شوم. “تعداد زیادی از ان غیر ضروری اسـت، اما من فکر می کنم تعداد زیادی از مردم هیچ راه خروجی دیگری ندارند. برای خانه دارها سخت اسـت، زیرا آن ها احساس می کنند بسیار بـه مشتریان نزدیک تر هستند – بنابر این وقتی مشتری خدمات را رها می کند، خانه دار ان را سخت می‌گیرد.”

9. تمیز کردن خانه به دفعات کمتر باعث صرفه جویی در هزینه شما نمی شود

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

در حالی کـه برخی افراد تصور میکنند کـه نظافت ماهانه پول نقد بیشتری را در حساب بانکی‌شان نگه می‌دارد، اغلب برعکس این موضوع صادق اسـت. با گذشت زمان بیشتر، گرد و غبار، مو هاي حیوانات خانگی و کثیفی بیشتر در سراسر خانه شـما جمع می شود، بـه این معنی کـه تمیز کردن کامل تری لازم اسـت، کـه اغلب صورت حساب شـما را سه یا چهار برابر می کند.

جونز می گوید: مدت زیادی بین نظافت‌هاي‌ معمولی منتظر نمانید و فکر کنید کـه باعث صرفه‌جویی در هزینه می شود.

10. احتمالاً شما عجیب ترین مشتری آنها نیستید

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

خانه دارهای هتل چیزهای وحشی دیده اند، اما چیزی فراتر از ملحفه هاي‌ معمولی لکه دار و سطل هاي‌ آشغال پر از آشغال اسـت کـه باید با ان دست و پنجه نرم کنند.

یکبار داشتم اتاقی را تمیز میکردم کـه منزجر کننده بود «غذای استاندارد همه ی جا، کاندوم زیر تخت، معمول اسـت»؛ اما چیزی کـه این مکان را متمایز کرد این بود کـه بـه حمام رفتم و انها صندلی دستشويي را صورتی رنگ کرده بودند. یکی از خانه دارهای هتل فاش می کند کـه با رفتن بـه استخر یا ساحل یا شهر محلی یا رانندگی در حومه شهر، تصمیم گرفتند در آنجا بمانند و صندلی دستشويي را صورتی رنگ کنند.

11. آنها فکر می کنند برخی از محصولات پاک کننده طبیعی شما ناخواسته هستند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

فقط بـه این دلیل کـه در فروشگاه مواد غذایی بهداشتی محلی خود برای یک پاک کننده با روغن درخت چای یک دست و پا پرداخت کرده‌اید، بـه این معنی نیست کـه کار می کند.

در حالی کـه جونز می گوید درصورت تقاضای مشتری از محصولات طبیعی استفاده خواهد کرد، اما همیشه در مورد اثربخشی انها مطمئن نیست. او می گوید: من احساس می کنم محصولات کاملاً طبیعی آشفتگی‌هاي‌ سخت را نیز پاک نمیکنند.

12. مردم اغلب با آنها مانند خدمتکار رفتار می کنند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

استخدام کسی برای تمیز کردن دستشويي بـه این معنی نیست کـه او خدمتکار شماست. اگر یک خانه دار استخدام می کنید، زمانی کـه تقاضای ها در خانه شـما هستند، شروع بـه رسیدگی نکنید.

جونز میگوید: بعضی از افراد احساس میکنند کـه از آنجایی کـه شـما را چند ساعتی برای نظافت استخدام کرده‌اند، باید تمام کارهایی را کـه از شـما خواسته شده در زمان تعیین شده انجام دهید.

13. آنها تمام تلاش خود را می کنند تا محتاط باشند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

فقط بـه این دلیل کـه خانه دار شـما بـه ان چیز خجالت آور روی میز خواب شـما اشاره نکرده اسـت بـه این معنی نیست کـه آن ها ان را ندیده اند. خانه دارها حرفه اي هستند و بـه طور کلی مشتاق حفظ شغل خود هستند، بنابر این نگران وارد شدن بـه یک رویارویی ناخوشایند نباشید.

انبوهی از صورت حساب‌هاي‌ سررسید گذشته، اسباب‌بازی‌هاي‌ بزرگسالان، شواهدی مبنی بر خیانت شخصی – مهم نیست این اسرار چقدر بزرگ یا کثیف باشند، یک خانه دار حرفه‌اي هرگز در مورد ان با مشتری صحبت نمیکند. برای تمیز و منظم نگه داشتن خانه پرداخت شده اسـت. هیچ مسائل شخصی نباید درگیر باشد.”

14. آنها واقعاً شما را از سر راه خود می خواهند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

الزاماًً وادار نیستید در حالی کـه شخصی در حال تمیز کردن خانه اسـت خانه را ترک کنید. با این حال، شـما باید خودرا کمیاب کنید. جونز میگوید کـه مشتریانش در همان اتاقی با او می ایستند ودر حالی کـه او تمیز می کند خیره می شوند، و این دقیقاً بـه او کمک نمیکند روی کارش تمرکز کند.

15. نظافت برای آنها چیزی بیش از مشغله کاری است

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند 

شاید فکر کنید کـه نظافت تنها یک پله برای خانه دار شماست، اما تعداد زیادی از خانه دارها بـه کار خود افتخار می کنند. جونز می گوید کـه میتواند خودرا برای یک دهه دیگر دراین صنعت ببیند، و او واقعاً عاشق کارش اسـت.

16. لازم نیست از استخدام کمک خجالت بکشید

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

چه بیماری باشد و چه برنامه شلوغی کـه خانه شـما را بـه هم ریخته اسـت، لازم نیست از استخدام یک خانه دار خجالت بکشید.

جونز میگوید: بعضی از مردم از این‌که وقت یا انرژی برای تمیز کردن خانه‌شان ندارند و مجبورند از بیرون کمک بگیرند، خجالت میکشند. و اگر می خواهید اسرار خانه دار خودرا برای تمیز کردن وان درخشان خود بدانید، خجالتی نباشید. “اگر بـه راهنمایی نیاز دارید فقط بپرسید!”

بیشتر بخوانید: نکاتی بسیار مهم در خانه داری

17. اینترنت کار را آسان‌تر از همیشه می‌کند

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

عصر دیجیتال تجارت نظافت را متحول کرده اسـت. نظافتچی هاي‌ مستقل بـه جای کار در آژانس ها، بـه صورت آنلاین شغل پیدا می کنند و بیشتر از همیشه درآمد کسب می کنند. 

18. آنها به دیدن چیزهای عجیب عادت کرده اند

اتاق خواب شـما پر از عروسک هاي‌ عتیقه کودک قطعا عجیب ترین چیزی نیست کـه خانه دار شـما در کار دیده اسـت. نه تنها چندین خانه دار از دیدن مشتریان در حالات مختلف لخت بازگو می کنند،

جونز می گوید کـه یک‌بار مجموعه بسیار عجیبی را در خانه مشتری پیدا کرده اسـت: “یک‌بار جعبه اي از مو هاي تراشیده شده مختلف ناحیه تناسلی پیدا کردم!”

19. جوک های کثیف به عنوان غافلگیر کننده نمی آیند

متأسفانه، اذيت جنسی هنوز بخش عمده اي از این صنعت عمدتاً تحت سلطه زنان اسـت. اشاره شـما بـه لباس هاي‌ خدمتکار فرانسوی نخستین چیزی نیست کـه خانم خانه دار شـما میشنود. جونز اعتراف می کند کـه عده اي از مشتریانش در حضور او بـه «خدمت زن سکسی» اشاره کرده اند. 

20. شما باید حتما راهنمایی کنید

20 رازی که نظافتچی ها به شما نمی گویند

خانه دار شـما کار سختی را برای شـما انجام میدهد، پس نکته. این بـه معنای چیزی بیش از چند تومان اسـت. هر زمان کـه میخواهید نظافتچی‌تان چیزی بیش از یک نظافت معمولی انجام دهد، یک انعام خوب بگذارید.

جونز میگوید: «این مرسوم اسـت کـه وقتی کارهای اضافی انجام می دهم یا اگر خانه بیش از حد کثیف اسـت و/یا مو هاي حیوان خانگی دارد، انعام میدهم. اگر یک خانه دار معمولی دارید و بودجه دارید، کمی پول نقد اضافی یا مقداری شیرینی خانگی در طول تعطیلات نیز نادیده گرفته نمی‌شود.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت