بروزرسانی : 22 شهریور 1402

23 ترفند تابستانی برای مهارت در زندگی (عکس)

23 ترفند تابستانی برای مهارت در زندگی (عکس)

تابستان امسال با این ترفندهای خانگی کـه دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شـما همراهان عزیز منتشر کرده ایم (23 ترفند تابستانی) برای تمیز کردن، سازماندهی و جلوگیری از اشکالات در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

ترفندهای تابستانی برای آسانتر کردن کارهایتان

هر چه زودتر بتوانید کارهایتان را انجام دهید، زودتر می توانید استراحت کنید و از آفتاب و هوای تازه لذت ببرید. این هک‌هاي‌ تابستانی درخشان بـه شـما کمک میکند تا اینکار را انجام دهید!

1. سفید کننده اسباب بازی های استخر را ضد عفونی می کند

سفید کننده اسباب بازی های استخر را ضد عفونی می کند

یک اسفنج را در مخلوطی از دو فنجان سفید کننده و یک گالن آب فرو کنید، سپس رشته فرنگی استخر و توپ هاي‌ ساحل را پاک کنید. کثیفی رابا یک برس پاک کنید و با آب بشویید. این یکی از روش هایي اسـت کـه شـما از سفید کننده استفاده نمی‌کنید – اما باید.


مطالب مشابه : 29 کاربرد جالب آبجو «ماءالشعیر» + عکس


2. سرکه مبلمان پاسیو را روشن می کند

سرکه مبلمان پاسیو را روشن می کند

یک بطری اسپری رابا سرکه سفید پر کنید و روی صندلی ها و میزها بپاشید تا لکه هاي‌ کپک زدگی را از بین ببرید و از تشکیل کپک جلوگیری کنید.

3. تفاله قهوه مورچه ها را از بین می برد

تفاله قهوه مورچه ها را از بین می برد

مقداری زمین در نزدیکی درها بپاشید. محتوای نیتروژن بالای قهوه حشرات را می سوزاند، بنابر این آن ها از ان عبور نمی‌کنند و وارد خانه شـما نمیشوند.

4. فلیپ فلاپ ها تبدیل به درب می شوند

فلیپ فلاپ ها تبدیل به درب می شوند

یک تکه لاستیک را از یک بند قدیمی جدا کنید و از ان برای باز کردن درب استفاده کنید و اجازه دهید نسیم تابستانی وارد شود.

5. ورق های خشک کن اشکالات را دفع می کند

ورق های خشک کن اشکالات را دفع می کند

ورقه‌هاي‌ این لباس‌هاي‌ اصلی را دریک فنجان در فضای باز نگه دارید – آن ها رایحه انسانی را کـه پشه‌ها را جذب میکند پوشانده اسـت.

6. فویل گریل را تمیز می کند

فویل گریل را تمیز می کند

در حالی کـه ذغال‌ها هنوز داغ هستند، یک ورق فویل آلومینیومی را روی رنده‌ها بگذارید و درب گریل را ببندید. دفعه بعد کـه کباب کردید، فویل را مچاله کنید و قبل از شروع پخت و پز از ان برای پاک کردن باقیمانده هاي‌ سوخته استفاده کنید. 

7. فویل همچنین چکه های مخروطی بستنی را می گیرد

فویل همچنین چکه های مخروطی بستنی را می گیرد

با پیچاندن قسمت پایینی یک بستنی «یا یک تکه هندوانه» با یک تکه فویل آلومینیومی قبل از این کـه ان را بـه بچه‌ها بدهید، لباس‌هایشان یا خانه‌تان را بـه هم نریزند. 

8. پودر بچه به شن های ساحلی کمک می کند

پودر بچه به شن های ساحلی کمک می کند

چند بار برای شـما پیش آمده اسـت کـه یکی از اعضای خانواده از یک روز در ساحل برگردد و متوجه شود کـه اکنون بخش خوبی از ساحل کف اتاق غذاخوری شـما را گرد و غبار می کند؟ با پاشیدن مقداری پودر بچه روی بچه‌هاي‌ عرق‌زده و پوشیده از شن «و بزرگسالان» قبل از ورود بـه خانه، آشفتگی را بـه حداقل برسانید. این پودر علاوه بر جذب رطوبت اضافی، تمیز کردن شن و ماسه را بسیار آسان می کند. 

9. لوازم وان حمام باعث می شود استخر بچه لغزنده کمتر شود

لوازم وان حمام باعث می شود استخر بچه لغزنده کمتر شود

استفاده از چند لوازم وان حمام روی کف استخر بچه‌ها باعث می شود کـه برای پاهای کوچک لغزنده کمتر شود و بـه جلوگیری از افتادن کمک می کند، بـه‌خصوص اگر آب بازی شلوغ شود. همچنین میتوانید یک زوج را در امتداد لبه‌هاي‌ استخر قرار دهید تا بـه بچه‌ها مکان‌هایي برای گرفتن آسان بدهید. 

10. بسته حباب نوشابه را سرد نگه می دارد

بسته حباب نوشابه را سرد نگه می دارد

قوطی‌هاي‌ نوشابه رابا بسته‌هاي‌ حباب‌دار بپیچید تا نوشیدنی‌ها را در روزهای گرم تابستان خنک نگه دارید. همین کار را برای بسته بندی غذا هاي پیک نیک منجمد یا سرد انجام دهید. می توانید درست قبل از رفتن بـه پیک نیک بستنی بپیچید تا در مسیر سفت بماند.

11. بستر گربه چادرها را غیر ضروری نگه می دارد

بستر گربه چادرها را غیر ضروری نگه می دارد

چادرها و کیسه خواب ها را درصورت عدم استفاده از بوی تازه و عاری از اجاق نگه دارید. خاک گربه را دریک جوراب کهنه بریزید، انتهای ان را ببندید و داخل کیسه یا چادر نگه داری کنید. آیا می دانستید کـه زباله‌هاي‌ بچه گربه می توانند از مه‌گرفتگی پنجره‌هاي‌ شـما جلوگیری کنند؟


مطالب مشابه : نحوه کاشت، پرورش و برداشت سیب زمینی شیرین


12. نوشابه کلاب به دفع صدف ها کمک می کند

نوشابه کلاب به دفع صدف ها کمک می کند

اگر صدف‌ها را دوست دارید اما تکان دادن آن ها تقریباً غیرممکن اسـت، سعی کنید قبل از شروع بـه خوردن ان‌ها را در نوشابه خیس کنید. صدف ها دقیقاً از پوسته خود بیرون نخواهند پرید، اما باز کردن انها بسیار آسان تر خواهد بود. 

13. قوطی های قهوه هنگام کمپینگ دستمال توالت را خشک نگه می دارند

قوطی های قهوه هنگام کمپینگ دستمال توالت را خشک نگه می دارند

در سفر کمپینگ بعدی خود چند قوطی خالی قهوه با خود بیاورید. از انها برای خشک نگه داشتن دستمال توالت در هوای بارانی یا زمانی کـه وسایل رابا قایق یا قایق حمل می‌کنید، استفاده کنید.

14. اسپری آشپزی ماشین شما را از بین می برد

اسپری آشپزی ماشین شما را از بین می برد

وقتی حشرات با سرعت 55 مایل در ساعت بـه ماشین شـما برخورد می‌کنند، واقعاً می چسبند. بـه گریل خود یک اسپری پخت و پز نچسب بدهید تا بتوانید بقایای حشرات را پاک کنید.

15. نشاسته ذرت مارشمالو را جدا می کند

نشاسته ذرت مارشمالو را جدا می کند

آیا تا بـه حال یک کیسه مارشمالو بخرید تا متوجه شوید کـه انها بـه هم چسبیده اند؟ برای جمعیت هوس‌باز شـما خوب نیست. حداقل 1 قاشق چایخوری نشاسته ذرت را بـه کیسه اضافه کنید و تکان دهید. نشاسته ذرت رطوبت اضافی را جذب می کند و بیشتر مارشمالوها را از هم جدا می کند. مارشمالوهای باقیمانده را در ظرفی بسته بندی کنید و آن ها را فریز کنید تا در آینده نچسبند.

16. آب لیمو لکه های توت را از دستان پاک می کند

آب لیمو لکه های توت را از دستان پاک می کند

مطمئناً انتخاب انواع توت‌ها جالب بود، اما اکنون انگشتان شـما با آب توت آغشته شده اسـت کـه با آب و صابون از بین نمی رود. سعی کنید دست هاي‌ خودرا با آب لیموی رقیق نشده بشویید. چند دقیقه صبر کنید و با آب گرم و صابون بشویید. درصورت لزوم اینکار را تکرار کنید تا لکه بـه طور کامل از بین برود. 

17. شیر طعم ذرت را تقویت می کند

شیر طعم ذرت را تقویت می کند

در این جا یک راه ساده برای طعم شیرین تر و تازه تر ذرت روی بلال آورده شده اسـت. فقط 1/4 فنجان شیر خشک را بـه قابلمه آب در حال جوش اضافه کنید قبل از این کـه ذرت را داخل ان بریزید.

18. روزنامه چمدان ها و ظروف را خوشبو می کند

روزنامه چمدان ها و ظروف را خوشبو می کند

آیا ظرف پلاستیکی یا جعبه چوبی با بوی مداوم و نامطبوع دارید؟ چند ورق روزنامه خرد شده را پر کنید و ان را بـه مدت سه یا چهار روز ببندید. شـما همچنین می توانید از این روش برای خوشبو کردن تنه و چمدان استفاده کنید «البته با استفاده از روزنامه بیشتر».

19. روغن زیتون یک دستکش قدیمی بیسبال را بازسازی می کند

روغن زیتون یک دستکش قدیمی بیسبال را بازسازی می کند

اگر دستکش بیسبال کهنه شده شـما علائم ساییدگی و پارگی «ترک خوردن و سفت شدن چرم» را نشان می‌دهد، می توانید با پاشیدن گهگاهی روغن زیتون بـه ان جان تازه اي بدهید. فقط روغن را روی نواحی خشک دستکش با یک پارچه نرم بمالید، اجازه دهید 30 دقیقه بماند، سپس اضافی را پاک کنید. ممکن اسـت بازی شـما التیام نیابد، اما حداقل تقصیر دستکش شـما نخواهد بود.

20. برس‌ها صندلی‌های ساحل را تمیز می‌کنند.

برس‌ها صندلی‌های ساحل را تمیز می‌کنند

برای ان سفر های برگشتی از ساحل، یک قلم مو تمیز و خشک در ماشین خود نگه دارید. قبل از این کـه در ماشین یا صندوق عقب را باز کنید، از ان برای پاک کردن شن و ماسه از روی صندلی هاي‌ ساحل، حوله ها، اسباب بازی ها، بچه ها و حتی خودتان استفاده کنید. دفعه بعد کـه وسیله نقلیه خودرا تمیز می‌کنید، جاروبرقی بسیار کمتری خواهید داشت.

21. جوراب شلواری شیشه حشره بچه را می پوشاند

جوراب شلواری شیشه حشره بچه را می پوشاند

کدام کودک دریک شب گرم تابستان دوست ندارد کرم شب تاب بگیرد «و امیدوارم آن ها را رها کند»؟ هنگامی کـه برای کودک خود یک شیشه حشره درست می‌کنید، از چکش و میخ برای سوراخ کردن درب فلزی شیشه استفاده نکنید. بریدن یک مربع پنج یا شش اینچی از یک جوراب شلواری قدیمی و چسباندن ان بـه شیشه با یک کش بسیار ساده تر اسـت. پوشش نایلونی اجازه می‌دهد تا هوای زیادی وارد شیشه شود و ورود و خروج حشرات را آسان تر می کند. 

22. یک پیستون توالت به عنوان یک شمع گیر در فضای باز عمل می کند

یک پیستون توالت به عنوان یک شمع گیر در فضای باز عمل می کند

آیا بـه دنبال مکانی برای قرار دادن یکی از ان شمع هاي‌ سیترونلای ضد اشکال هستید؟ یک دسته پیستون «لطفاً از یک پیستون جدید استفاده کنید!» در زمین بکارید و شمع را در فنجان لاستیکی قرار دهید.

23. نمک کفش های کتانی را خوشبو می کند

نمک کفش های کتانی را خوشبو می کند

کفش‌هاي‌ کتانی و سایر کفش‌هاي‌ برزنتی میتوانند بسیار بدبو شوند، بـه خصوص اگر انها را بدون جوراب در تابستان بپوشید. بو را از بین ببرید و با پاشیدن گهگاه کمی نمک در کفش هاي‌ بوم خود، رطوبت را جذب کنید. 


مطالب مشابه : چگونه استند تزیینی در باغمان ایجاد کنیم؟


در پایان

این هک هاي‌ سریع و هوشمندانه خانه نحوه تمیز کردن و نظافت خانه شـما را برای بهتر شدن تغییر می‌دهد.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت