45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

45 مهارت بسیار ضروری برای خانم ها و اقایان

دراین مطلب از سایت تالاب قصد داریم مهارت هاي‌ ضروری و بسیار مهم کاربردی را برایتان دسته بندی و ذکر کنیم  همراه ما باشید این اطلاعات را بـه کار بگیرید و کم کم از آنها در جهت پیشرفت خودتان استفاده کنید این مهارت ها در هنگام وقوع حوادث و یا در شرابط عادی زندگی بـه کمک شـما می ایند و همچنین بسیار شمارا از دیگران متمایز میسازند.

 

از نظر تئوری، اکثر ما می‌دانیم کـه باید برای هر چیزی آماده باشیم – مثل همین موقعیت همه ی گیری بیماری COVID-19 کـه با ان مواجه هستیم. اما واقعیت این اسـت کـه گاهی اوقات احساس تاسف می کنیم کـه برای بازرسی مشکلاتی کـه زندگی پیش رویمان قرار می‌دهد، مجهز نیستیم. بیایید با ان رو بـه رو شویم – گاهی بزرگسال بودن دشوار اسـت! و بعضی اوقات ان قدر کـه درگیر آموختن مهارت هاي‌ زندگی بـه فرزندانمان هستیم، فراموش می کنیم خودمان هم باید مهارت هاي‌ مورد نیاز برای خانواده را یاد بگیریم.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 یادگیری مهارت های مهم در امور خانه داری

از مرتب کردن تختخواب گرفته تا اصول اولیه لباس شستن، همه ی ما بـه مهارت هاي‌ اساسی در خانه داری احتیاج داریم. این یعنی همه ی! زن و مرد، از دانشجویان گرفته تا پدربزرگ و مادربزرگ: مرتب نگه داشتن خانه یک مهارت زندگی اسـت کـه سلامتی خانواده را تضمین می‌کند، شـما را منظم نگه می دارد تا بتوانید ان چه را لازم دارید پیدا کنید و موجب پس انداز پول می‌شود تا بتوانید بـه زندگی خوب ادامه دهید.

 

 

اشپزی کردن در حد حرفه ایی | انچه دوست دارید بپذید و لذت ببرید

همه ی ما سرآشپزهای موفقی نیستیم. اتفاقا عاشق غذا هاي فریز شده با حداقل تلاش هستم. ان ‌ها بـه من این اجازه را می ‌دهند کـه “کار عادی” پخت ‌و پز را از سر راه بردارم، در حالی کـه هنوز هم غذا هاي مغذی برای خانواده ‌ام فراهم می کنم. حتی اگر یکی از طرفداران پرو پا قرص آشپزخانه نیستید؛ اما چند بشقاب با زحمت کم در کابینت خود دارید کـه بـه سرعت آماده می‌شوند. حتی اگر غذا فقط ماکارونی و پنیر باشد، توانایی پختن و خوردن ان یک مهارت لازم برای زندگی اسـت. 

 

دوخت و برش| یادگیری اصول خیاطی

حرکتی در بین وب سایت هاي‌ جهانی وجوددارد کـه بـه همه ی دیکته می‌کند باید یک خیاط ماهر باشید، تا بتوانید برای افراد خانواده خود لباس بدوزید. من این مهارت را ندارم با این حال، از ساختن صنایع دستی خلاقانه لذت می‌برم و گاها میخواهم یک چرخ خیاطی برای یک پروژه سریع، آسان و سرگرم کننده تهیه کنم. توانایی دوختن دکمه یا لبه دوزی لباس از مهارت هاي‌ ساده اي اسـت کـه می‌تواند عمر لباس را طولانی کند، بعلاوه یادگیری ان فقط چند ثانیه طول میکشد. حتی لازم نیست کـه اینکار را عالی انجام دهید!

 

یادگیری تعمیرات وسایل منزل |تعمیراتی در حد پایه 

همه ی می‌دانیم کـه مهارت دست بـه آچار بودن میتواند در صرفه جویی وقت برای تعمیرات منزل بـه شـما کمک کند. شـما وادار نیستید با برقکار یا لوله کش تماس بگیرید، بعلاوه هر بار کـه مشکل جزئی در منزل دارید؛ نیازی بـه پول خرج کردن نیست. این توانایی در مجموع می‌تواند بـه شـما کمک کند. در خیلی از مکان ها، کلاس و کارگاه هایي برگزار میشود کـه همواره در معرض هستند و بـه شـما در نحوه تعمیرات مورد نیاز منزل کمک می کنند. این کلاس ها حتی در مورد کوچک ترین مسائل، مثل رفع نشتی شیر آب هم، واقعا رضایت بخش هستند!

 

یادگیری رفع گرفتگی توالت یا سینک

این از جمله “مهارت هاي‌ زندگی” مورد نیاز اسـت کـه خیلی از افراد دوست ندارند با ان آشنایی داشته باشند، اما بگذارید بـه شـما بگویم: اگر با یک دستشويي مسدود شده برخورد کنید، لازم اسـت کـه نحوه استفاده از لوله باز کن یا پیستون را بدانید. تعداد زیادی فیلم هاي‌ آموزشی در یوتیوب وجوددارد کـه یاد میدهد چگونه بـه شکلی خلاقانه گرفتگی دستشويي را برطرف کنید. اما اگر شک دارید، از همان پیستون قدیمی جای گزین استفاده کنید.

 

نحوه استفاده از تمامی قابلیت های وسایل آشپزخانه 

بسیار خوب اسـت کـه با نحوه تمیز کردن یخچال و بالا بردن بازدهی ان آشنا شوید. بعلاوه مانند خیلی از لوازم موجود در آشپزخانه، بهتر اسـت با تنظیمات روی بورد یخچال آشنا شوید. گاهی اگر فکر کنید؛ می‌بینید وسایلی دارید کـه از خیلی از قابلیت هاي‌ ان ها استفاده نکرده اید، بعلاوه این وسایل را برای تنگ کردن جا نخریده اید. پس خوب اسـت کـه 10 دقیقه وقت بگذارید و با کارآیی ان ها آشنا شوید. خواهید دید کـه خیلی از ان ها کمک بزرگی برای شـما خواهند بود.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 

 یادگیری مهارت های فنی و دیجیتالی

اصول برنامه ریزی و استفاده از تقویم و ساعت

توانایی استفاده از ساعت و تقویم بـه عنوان پایه و اساس مدیریت زمان اسـت – این توانایی بـه خودی خود یک مهارت زندگی اسـت. استفاده از تقویم زندگی را ساده تر می‌کند و بـه شـما کمک می‌کند تا روزانه همه ی ي کارهایتان را انجام دهید. لازم نیست کـه با تقویم زندگی کرده و بمیرید، اما یادگیری نحوه مدیریت کردن زمان برای فعالیت ها و برنامه هاي‌ زمان بندی شده باعث می‌شود زندگی شـما بسیار ساده تر شود.

 

مهارت های نوشتاری 

من نمی گویم کـه همه ی باید قادر بـه نوشتن وبلاگ باشند و یا این‌که باید یک شاهکار هنری خلق کنید، اما داشتن درک پایه‌ اي از ساختار جمله و بیان نوشتاری می ‌تواند شـما را در زندگی بسیار فراتر ببرد. عده اي از نوشتن متنفر هستند، در حالی کـه برخی دیگر احساس می کنند این تنها روشی اسـت کـه ان ها می‌توانند افکار درونی خودرا بیان می کنند. اگر سابقاً دانش آموز بودید، یک کلاس نویسندگی خلاقانه یا یک دوره نوشتن را بـه صورت آنلاین، کـه می‌تواند بـه شـما کمک کند تا این مهارت را یاد بگیرید، پیدا کنید.

 

فنون صحبت کردن در جمع|فن بیان

مانند نوشتن، صحبت کردن – بـه خصوص صحبت کردن در جمع – می‌تواند باعث شود بعضی از افراد دریک گوشه پنهان شوند، در حالی کـه برخی خیلی آسان با ان برخورد می کنند. صحبت کردن در جمع مورد علاقه من نیست، اما همه ی می‌توانند نکات مفیدی را برای بهتر صحبت کردن یاد بگیرند، مثل نحوه نفس گیری، آماده شدن و برقراری ارتباط با موضوع صحبت و بیان ان برای مخاطبان. اگر شجاع هستید برای صحبت کردن در جمع هاي‌ مختلف پیش قدم شوید. مثلاً یک صحبت در کلیسا یا یک انجمن عمومی. هرچه بیش تر تمرین کنید، بهتر می‌شوید.

 

برقراری ارتباط با دیگران

اهمیتی ندارد کـه در مورد نوشتن صحبت می کنیم یا صحبت کردن، مهم این اسـت کـه ارتباطات یک مهارت حیاتی اسـت کـه هردو را در بر میگیرد. هیچکس نمی‌تواند کارهایش را بـه تنهایی بـه نحو احسن انجام دهد، بنابر این یادگیری برقراری ارتباط با دیگران بـه شـما کمک می‌کند تا در زندگی بـه جایی کـه لازم اسـت برسید – و مطمئنا این یک مهارت آموختنی اسـت. این مهارت در مورد بیان نیازها و خواسته هاي‌ شـما می باشد و میتواند بـه یادگیری، رشد و بالندگی و قویتر شدن شـما کمک کند. از طریق مهارت ارتباط، با دیگران روابط و دوستی برقرار می کنیم، بنابر این خوب بودن دراین زمینه بـه این معنی اسـت کـه در تعامل خود با دیگران موفق خواهیم بود.

 

تکنولوژی موبایل و اینترنت

من تا زمانی کـه نتوانم “از پتانسیل گوشی استفاده کنم” قادر نخواهم بود کـه همه ی کارها را از طریق تلفن انجام دهم، بنابر این مهارت هاي‌ پایه کامپیوتر برای زندگی امروز ضروری اسـت. حداقل باید بتوانید از اینترنت و ایمیل برای جستجوهای اساسی استفاده کنید. تکنولوژی ابزاری نیرومند و مفید اسـت کـه میتواند زندگی شـما را ساده تر کند. بنابر این با ترس از این‌که ممکن اسـت چیزی را حذف و یا بر روی چیزی کـه نمیدانید، کلیک کنید، رو بـه رو شوید. ارزشش را دارد.

 

چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از پرونده ها و بکاپ گرفتن

صحبت از اشتباهات غیرقابل برگشت اسـت و امیدواریم کـه شـما هیچوقت با این مسئله برخورد نداشته باشید. همه ی ما فقط روی چیزی کار کرده ایم کـه قابل دیدن اسـت و اگر حذف شود، منجر بـه ترس و وحشت می‌شود. ذخیره کردن. فایل هایتان را ذخیره کرده و اینکار را مرتبا انجام دهید. یاد بگیرید کـه از تلفن و کامپیوتر خود، روی هارد یسک پشتیبان تهیه کنید. هیچ چیز ویرانگرتر و سخت تر از دست دادن زمان و ساعات کار نیست، زیرا از ان بک آپ نگرفته اید.

 

نحوه محافظت و امنیت گذرواژه ها یا کلمات عبور

گرچه ممکن اسـت اینگونه جزئیات، خیلی کوچک شمرده شوند، بعلاوه اکثر اوقات می‌شنویم کـه افراد میگویند “ما برای همه ی کارهایمان از یک رمز استفاده می کنیم” کـه بسیار خطرناک اسـت! گذر واژه ها مانند کلید هستند. آیا می‌ توانید از یک کلید برای خودرو، خانه و دفتر کارتان استفاده کنید، سپس نسخه ‌هایي از ان را بسازید ودر تمام شهر از ان استفاده کنید؟ خیلی مسخره اسـت! خوب، استفاده از گذر واژه محافظت نشده برای همه ی چیز یکسان اسـت. یک ابزار مدیریت گذر واژه مانند 1Password را امتحان کنید تا بـه شـما در ساده ‌سازی، پیگیری و محافظت از داده ها کمک کند.

 

نحوه تحقیق کردن بدون سرچ 

جواب هاي‌ گوگل اینروزها تقریباً برای همه ی چیز راه حل اسـت، اما همه ی باید درک کنند کـه نتایجی کـه از یک جستجوی ساده دریافت میکنید اغلب از منابع علمی «یا حتی معتبر» نشات نمیگیرند. ویکی پدیا یک فروم باز اسـت کـه در ان هر کس می‌تواند اطلاعات خودرا اضافه کند. WebMD، بـه همان اندازه کـه مفید اسـت، بـه هر سوال دکتری پاسخ نمیدهد. بـه جای این‌که فقط بـه سرچ در گوگل بپردازید، یاد بگیرید کـه وقتی بـه اطلاعات عمیق تری نیاز دارید، تحقیقات واقعی انجام دهید.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 یادگیری مهارت های برای امنیت 

 

چگونگی حفاظت از ایمنی خود در برابر خطرات

ایمن ماندن و خودداری از موقعیت هاي‌ خطرناک، غریزه طبیعی انسان اسـت، اما در اخبار و پیرامون خودمان شاهد هستیم، تعداد زیادی از افراد کـه مخالف این منطق هستند، خودرا در شرایط ناامن قرار می‌دهند. اینکار میتواند شامل هر چیزی باشد؛ مثلاً رانندگی کردن با مستی یا پیاده روی شبانه دریک محله نا آشنا. البته گفته ما بـه این معنا نیست کـه ریسک پذیر نباشید؛ منتها باید یاد بگیرید کـه در هر موقعیتی احتیاط کنید، از تماس تلفنی با یک دوست گرفته تا آگاهی از محیط پیرامون خود.

 

نحوه مواجه شدن با مواقع اضطراری و عکس العمل های لازم

هنگامی کـه یک فاجعه مانند طوفان، گردباد، زمين لرزه یا یک بیماری همه ی گیر جهانی مانند COVID-19 رخ بدهد، آیا میدانید چه کاری باید انجام دهید؟ اگر خانه شـما آتش بگیرد یا اگر تصادف کنید چه اتفاقی میوفتد؟ آمادگی برای مواقع اضطراری بعضی اوقات ممکن اسـت بسیار وحشتناک بـه نظر برسد، اما داشتن مهارت هاي‌ اولیه اضطراری و دانستن این‌که درصورت بروز فاجعه چه کاری می توانید انجام دهید، بـه شـما در رسیدن بـه آرامش خاطر کمک می‌کند و شـما و خانواده تان را از آسیب در امان نگه دارد. و قطعا تا خیلی دیر نشده، همین امروز برای هر یک از این موارد اقدام کنید!

 

یادگیری کمک های اولیه ی ضروری

آیا میدانید اگر کسی بریدگی عمیق یا شکستگی استخوان داشته باشد چه باید بکنید؟ آیا میدانید علائم حمله قلبی، سکته مغزی یا ضربه مغزی چیست؟ بـه عنوان یک مادر، اغلب باید از موارد زیادی اطلاع داشته باشیم و این میتواند مهم‌ترین نقش ما باشد. اگر احساس می کنید مهارت هاي‌ شـما قدیمی اسـت، یک کتاب کمک هاي‌ اولیه تهیه کنید. وحشت در موقعیت هاي‌ اضطراری امری معمول اسـت، اما اگر از کمک هاي‌ اولیه اطلاع داشته باشید، می توانید بـه غرایز و دانش خود تکیه کنید و با خونسردی بیش تر بـه نجات دیگران بپردازید.

 

چگونگی زندگی کردن در شرایطی که با قطعی برق مواجه هستید

مانند آمادگی در مواقع اضطراری، چشم انداز زندگی بدون برق میتواند کمی دلهره آور و وحشتناک باشد. چند نفر از ما اردو میزنیم؟ «یا برپایی چادر در حیاط خلوت؟» توانایی سرگرم شدن بدون فن آوری و یا حتی بدون استفاده از چراغ، تلویزیون و اجاق گاز یک مهارت اسـت کـه حداقل درصورت قطعی برق در سری بعد، بـه شـما و خانواده تان کمک میکند. ودر بهترین حالت، بـه شـما کمک می‌کند تا بیش تر و بهتر با یک دیگر ارتباط برقرار کنید و برای مدتی از تلفن هاي‌ همراه خود دور شوید.

 

چگونگی خواندن انواع نقشه

باوجود GPS در اکثر تلفن هاي‌ هوشمند، نقشه خوانی بـه سرعت در حال تبدیل شدن بـه یک مهارت منسوخ اسـت. اما گذشته از یادگیری این مهارت برای زهر زدایی گاه بـه گاه دیجیتال، خواندن نقشه بسیار حیاتی اسـت، حتی اگر فقط بـه این صورت باشد کـه بتوانید درک اساسی از جغرافیا بدست آورید و مسیرتان را بـه همان ترتیب پیدا کنید.

هرکسی کـه سعی دارد مسیر مترو را جهت یابی کند یا وقت خودرا دریک منطقه روستایی با سرعت پایین اینترنت گذرانده اسـت، بـه سرعت متوجه می‌شود کـه توانایی خواندن نقشه اهمیت زیادی دارد. مهارت هاي‌ نقشه خوانی خودرا بالا ببرید و یاد بگیرید کـه در هر کجا کـه هستید، از توانایی خود استفاده کنید. اینکار یک مهارت بی خطر اسـت و می‌تواند بـه شـما کمک کند کـه ماشین خودرا دریک پارکینگ شلوغ پیدا کنید. همچنین یک مهارت شگفت انگیز برای آموزش بـه بچه هایي اسـت کـه بـه شدت بـه نقشه GPS اعتماد می کنند.

 

تعمیرات مهم و ضروری اتومبیل

دلایل زیادی برای یادگیری چگونگی تعویض تایر پنچر شده وجوددارد: این جالب نیست، ممکن اسـت عضو باشگاه ماشین رانی باشید و یا در امداد جاده اي کار کنید و یا شاید ماشین ندارید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنید. اما بـه هرحال هرگونه سبک زندگی کـه داشته باشید، بـه مهارت هاي‌ دیگری در زندگی نیاز دارید. با این حال اگر ماشین دارید، باید تعمیر و نگه‌داری از ان را بدانید، حتی اگر صرفا پیش گیری از مراجعه بـه تعمیرگاه باشد. مهارت هاي‌ خودرا گسترش دهید.

بسته بـه جایی کـه زندگی می کنید، پمپ بنزین ها ممکن اسـت متفاوت باشند یا حتی یک چالش واقعی ایجاد کنند. اگر اهل نیوجرسی یا اورگان هستید، ممکن اسـت هنگام سفر بـه ایالت هاي‌ دیگر حيرت زده شوید و نتوانید یک ایستگاه کامل برای سرویس ماشینتان پیدا کنید. روی مهارت هاي‌ اصلی تعمیرات خودرو کار کنید تا زمانی کـه پشت فرمان هستید، احساس اسانی کنید.

 

چگونگی نوشتن رزومه و ضمیمه نامه

چه در خارج از خانه کار کنید یا یک خانه دار باشید، درک چگونگی نوشتن رزومه و ضمیمه نامه، یک مهارت حیاتی در زندگی اسـت – بـه خصوص اگر کارمند باشید. شغل نیمه وقت میتواند بـه شـما کمک کند خانواده خودرا تأمین کنید یا مشکلات مالی را کم تر کنید. داشتن یک رزومه خلاق، زیبا و ضمیمه نامه بـه شـما کمک می‌کند تا بتوانید برای پیدا کردن شغل اقدام کنید. تعداد زیادی از مؤسسات کاریابی، دانشکده ها و مراکز آموزشی، کلاس هاي‌ رزومه نویسی دارند و تعداد زیادی از ان ها کارمندانی دارند کـه کارشان بررسی رزومه شـما و ارائه نکاتی دراین زمینه اسـت.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 یادگیری مهارت های مالی مدیریت پول و درآمد

 

مدیریت مالی در زمینه دخل و خرج

توانایی بودجه بندی و مسئولیت پذیری مالی از جمله مهارت هاي‌ حیاتی و ضروری زندگی اسـت. این‌که آیا بـه تازگی برای امور مالی خود برنامه ریزی می کنید یا یک سرمایه دار با تجربه و بدون نیاز بـه صرفه جویی در هزینه ها هستید، درک بودجه نخستین قدم برای دستیابی بـه آرامش خاطر و امنیت مالی اسـت. این مهارتی اسـت کـه می‌توانیم از سنین جوانی بیاموزیم ودر طول زندگی ان را گسترش دهیم.

 

راهکار هایی که از بدهکار شدن جلوگیری میکنند

بدهی … در مورد امنیت مالی و پرداخت بدهی زیاد صحبت می کنیم. خلاص شدن از شر بدهی ها، آزادی اسـت کـه مانند ان وجود ندارد، اما رسیدن بـه ان جا تلاش زیادی می طلبد. یادگیری زندگی با داشته ها قطعا یک مهارت آموختنی اسـت. یادگیری نحوه پرداخت بدهی، این اسـت کـه مخارجتان را بازرسی کنید و با یک برنامه مدیریت شده برای پرداخت سریع و مؤثر بدهی خود اقدام کنید. ما از ان بـه عنوان جنگ، کشتار، مقابله و مبارزه یاد می کنیم زیرا واقعا چالش برانگیز اسـت! اما نکته شگفت انگیز این اسـت کـه با کمی تمرین و اجتناب از بدهی، می توانید پیروز میدان باشید.

 

نکات و نحوه خرید عمده چگونه است

شاید شـما قصد خرید خانه، ماشین یا شاید نخستین ماشین لباسشویی خودرا داشته باشید. هرچه کـه باشد، باید با نحوه مقایسه قیمت ها آشنا باشید. و این‌که بتوانید از طریق گزارش هاي‌ مصرف کنندگان تحقیق کنید و یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

 

مدیریت حساب بانکی شخصی

این یکی خیلی احمقانه بـه نظر میرسد، و تقریباً بـه این نتیجه رسیدم کـه از ان در اینجا صحبت نکنم، منتها پشیمان شدم. ببینم چند نفر از ما فقط از کارت اعتباری خود استفاده میکنیم بدون این‌که چیزی یادداشت کنیم؟ چه تعدادی از ما صورتحساب هایمان را بـه صورت آنلاین پرداخت می کنیم یا تنظیم کرده ایم کـه بـه طور خودکار از حساب هاي‌ ما واریز شود و تا زمانی کـه درصورت حساب هاي‌ مربوط بـه بانک نمایش داده نشوند، فراموش می کنیم؟

توانایی ثبت هزینه هاي‌ خود مهارتی اسـت کـه شـما را در ارتباط با مسائل مالی خود نگه می دارد. اینکار شـما را بـه خاطر ان چه کـه خرج می کنید، مسئول نگه می‌ دارد. اگر بـه متعادل کردن وضعیت مالی خود نیاز دارید، سعی کنید بـه مدت یک ماه میزان مصرف خودرا یادداشت کنید و ببینید آیا در الگوهای هزینه خود تفاوتی مشاهده می کنید یا خیر.

 

ره و روش های مدیریت پول و سرمایه گذاری

یادگیری نحوه سرمایه گذاری عاقلانه پول بعد از پرداخت بدهی ها، یک تجربه بزرگ اسـت. حتی افرادی کـه پول زیادی برای پس انداز دارند، با سرمایه گذاری و افزایش این پول مشکل دارند. در واقع، راه هاي‌ “سریع ثروتمند شدن ” بسیار اندکی وجوددارد و بیش تر تلاش هاي‌ سرمایه گذاری و مدیریت پول باید بادقت مورد بررسی و تحقیق قرار گیرند و با کمک یک متخصص کـه تمایل شـما را درک کرده و خطرات را پیشبینی میکند، کامل شود. ان ها میتوانند شـما را برای بهترین سرمایه گذاری ها راهنمایی کنند.

 

چگونه در مزاکرات برنده باشیم و یک مذاکره خوب داشته باشیم

چانه ‌زنی، چانه زنی، مذاکره – این یک مهارت قابل آموختن در زندگی اسـت کـه تعداد زیادی از ما از ان فاصله داریم. یادگیری نحوه تجارت، ارائه پیشنهاد و آسان بودن در هنگام تقاضای معامله بهتر، میتواند موجب صرفه جویی در هزینه هاي‌ شـما شود. بعلاوه وقتی با شرایط سخت پولی «مانند تقاضای افزایش حقوق» در جایی کـه مذاکره ضروری و مورد انتظار اسـت مواجه شوید، اینکار می‌تواند یک مهارت ارزشمند باشد. از انجام معامله خجالت نکشید.

بـه تمرین خود ادامه دهید تا زمانی کـه احساس اسانی کنید. این یعنی این‌که “آیا این بهترین چیزی اسـت کـه می توانید ارائه دهید؟” تمرین مذاکره در خرید بزرگ بعدی یا مبادله با یک دوست بـه شـما کمک میکند، هر زمان کـه فرصتی برای مذاکره در اختیار شـما باشد، چاپلوسی را کنار بگذارید

 

نحوه پرداخت دستمزد و انعام صحیح و اصولی

تعداد زیادی از متخصصان صنعت خدمات برای بالا بردن درآمد خود و بـه دست آوردن یک دست مزد قابل قبول برای زندگی، روی انعام حساب باز می کنند. من فکر می کنم بیش تر ما بـه خصوص برای سرویس دهی خوب می‌خواهیم فرد سخاوتمندی باشیم، اما گاهی اوقات انجام یک ارزیابی سریع وقتی کـه بیش از چند لحظه طول می‌کشد، می‌تواند کسل کننده باشد. بعلاوه همیشه این سؤال وجوددارد، “چقدر انعام بدهم؟” برای مواردی مثل پیشخدمت، سالن ناخن یا اتاق پودر.

درک انعام دادن و یادگیری روش‌ هاي‌ ساده برای ارزیابی ان؛ از جمله مهارت‌ هاي‌ نسبتا ساده زندگی برای یادگیری هستند، منتها همه ی این کارها تفاوت ‌هایي خاطرجمعی بخش از این‌که شـما انعکاس دهنده قدردانی و تشکر از یک کار خوب هستید، ایجاد می کنند.

 

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 ایجاد مهارت های خودآگاهی و توسعه فردی

 

پیداکردن شغل مناسب | هدف و رسالت شما

درک هدف بالاتر “شغلی” و ان چه شـما را بـه سمت ان هدایت می‌کند، بـه ایجاد پایه و اساس برای هر کاری کـه انجام میدهید، کمک میکند. کارآمدی تنها بـه عنوان خلاصه اهداف خانوادگی تعبیر نمیشود، بلکه بـه عنوان خلاصه اهداف و ارزش هاي‌ شخصی هم قلمداد می‌شود کـه بـه شـما کمک می‌کند تمرکزتان را بر روی مهم‌ترین اهداف زندگی حفظ کنید.

 

 نحوه اولویت بندی و پرداختن به چیستی اولویت هایتان

همه ی ما باید یاد بگیریم کـه مهمترین کارهای روزانه را چگونه اولویت بندی کنیم، بنابر این می‌توانیم ابتدا بـه مهم‌ترین «و اغلب سخت ترین» کارها رسیدگی کنیم. در ER، کـه پزشکان و پرستاران ان را تریاژ مینامند، این امکان وجوددارد کـه یک وضعیت را ارزیابی کنید، ان را بسنجید و متوجه شوید کـه ابتدا باید بـه چه مواردی رسیدگی شود. ما از ان بـه عنوان “خوردن قورباغه” صحبت کرده ایم. کارهای بزرگ، نابسامان و سخت را ابتدا انجام دهید و ان ها را تحت نظارت خود درآورید تا بتوانید بـه جلو حرکت کنید.

 

درک ارزش های خود و افزایش عزت نفس

مشابه درک هدف و رسالت، درک ارزش هاي‌ خود «و امتناع از تضعیف ان ها» از طریق هر تصمیمی کـه بگیرید، بـه شـما راهنمایی میدهد. اگر صداقت یکی از ارزش هاي‌ شـما اسـت، دفعه بعد کـه در موقعیت سازش و کاهش خواسته ها قرار می‌گیرید، هرگز وسوسه نمیشوید کـه دروغ بگویید – زیرا میدانید صداقت برای شـما بسیار مهم اسـت. اگر ارتباطات خانوادگی و همبستگی با ان ها یک ارزش عالی اسـت، پس از ان بـه عنوان یک راهنما برای تصمیمات خود در مورد فرزندانتان استفاده می کنید. ارزش هاي‌ خودرا یادداشت کنید و هر زمان کـه با انتخاب سختی مواجه هستید، بـه ان ها مراجعه کنید.

 

راه های افزایش و پیدا کردن تمرکز

این مورد دو بخش دارد: اول، چگونگی تمرکز روی یک کار هنگامی کـه با یک مهلت زمانی یا ضرب الاجل رو بـه رو هستید و یا وقتی کـه وادار هستید کاری را انجام دهید؛ و دوم این‌که، چگونگی تمرکز روی جهت و مسیر حرکت، اقدامات و اهدافتان، تا بتوانید همیشه با ارزش هاي‌ خود هماهنگ باشید و بـه رسالت شخصی خود وفادار بمانید.

 

بالا بردن جنبه و یادگیری حس شوخ طبعی در زمان درست ان

والدین، هنگامی کـه بچه ها “تنبیه” میشوند، متوجه موقعیت و پیشرفت ان ها هستند. ان ها می‌توانند با لحن آرام صحبت کنند، یا طعنه آمیز، قاطعانه و یا با شوخ طبعی حرف بزنند. عده اي از والدین هنوز هم با این امر مخالفت می کنند، اما شوخ طبعی در هر شرایطی «و حتی شادی در سخت ترین مواقع» شـما را از موقعیتی کـه در ان هستید، دور میکند. شوخ طبعی می‌تواند بـه ما در مقابله با درد، استرس و مشکلات زندگی کمک کند و میتواند موجب یافتن روزنه ي امید شود.

 

نحوه آداب معاشرت با افراد 

روزهای زیادی گذشته در حالی کـه Emily Post هنوز هم نگران این اسـت کـه بـه دلیل عدم استفاده درست از چنگال در سر میز شام مورد قضاوت قرار گیرد «مگر این‌که خانواده شـما بسیار رسمی باشند». با این حال، درک اصول آداب رفت و آمد، هنوز در جامعه امروز بسیار مهم و حیاتی اسـت. ادب و تربیت بـه معنای توجه و اهمیت بـه احساس دیگران اسـت و خاطرجمعی ایجاد می‌کند کـه کاری را کـه توهین آمیز باشد یا موجب رنجش دیگران شود، انجام نمی‌دهید. «مثل جویدن غذا با دهان بسته و یا کوتاه کردن ناخن هایتان در خانه، نه در اتوبوس!»

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 افزایش و کنترل مهارت های ارتباطی

 

چگونگی گوش دادن و برقراری ارتباط در شراکت هایمان

برقراری ارتباط دریک ازدواج یا رابطه «و حتی با فرزندانتان» با مهارت هاي‌ ارتباط عمومی بسیار متفاوت اسـت. این مهارت مرتبط با گوش دادن، خود خواه نبودن، همدلی و از عهده گفتگوهای سخت برآمدن بدون تعصب اسـت. کلمات اهمیت دارند، زیرا میتوانند مضر یا زیبا باشند. ان ها میتوانند ما را بـه یک دیگر نزدیک تر و بـه طبع بـه خدا نزدیك تر كنند، یا میتوانند ما را از هم جدا كنند. توانایی فکر کردن قبل از صحبت و بیش تر گوش دادن نسبت بـه صحبت کردن، ابزارهای ارتباطی هستند کـه در طول زندگی ودر تمام روابط نزدیک بـه کمک شـما می‌آیند.

 

حفظ احترام و ارزشمندی

در قلب هر ازدواج موفق، احترام متقابل وجوددارد. بعید میدانم کـه همه ی ما ازدواج کاملی داشته باشیم «من کـه اینگونه نیستم!» اما احترام گذاشتن بـه همسر و پذیرش تفاوت ها میتواند بـه شـما کمک کند تا پیوند شـما قویتر و پویاتر شود. بیاموزید کـه همسرتان را بـه چشم یک انسان دارای احساسات، تمایلات و خواسته هایي ببینید کـه، ممکن اسـت همیشه با شخص شـما مطابقت نداشته باشد. درک انگیزه ها و احساسات اساسی و احترام بـه ان ها، باعث تقویت ازدواج و رابطه شـما خواهد شد.

 

چگونگی ابراز عشق و علاقه صحیح

عشق یعنی خرید هدیه و فریب دادن فرزندان و همسرتان، درست اسـت؟ کاملا اشتباه اسـت. عشق بیانگر کیفیت زمان، محبت، بیان و درک اسـت. عشق ورزیدن و دوست داشتن واقعی از جمله مهارت هاي‌ زندگی اسـت کـه کار می‌برد. پس از همه ی: “عاشق صبور اسـت، عاشق مهربان اسـت. حسادت نمیکند، خودستایی نمیکند، مغرور نیست. باعث تحقیر دیگران نمیشود، خودخواه نیست، بـه اسانی خشمگین نمیشود، هیچگونه ستم و ستمی نمی‌کند. عاشق از شر و بدی لذت نمی‌برد بلکه از حقیقت شاد میشود. او همیشه حامی اسـت، همیشه اعتماد میکند، همیشه امیدوار اسـت و همیشه استقامت می‌کند.

 

چگونگی پذیرفتن تعریف و انتقاد از دیگران

قبول هردو تعریف و انتقاد سازنده کار ساده اي نیست! اغلب اوقات ما نمیتوانیم تعریف رابا لطف بپذیریم یا ان ها را کم اهمیت می کنیم و خجالت زده می‌شویم، اما با این وجود بعضی اوقات از انتقادات دلخور میشویم «حتی اگر درست باشند» و ان ها را شخصی می کنیم و بـه دل میگیریم. اگر هنگامی کـه از شـما تعریف میشود، یاد بگیرید کـه خیلی ساده بگویید “ممنون” و زمانی کـه از شـما انتقاد میشود، بـه جای باز خورد سریع «اول انتقاد را ارزیابی کنید، سپس ان را اعمال کنید یا دور بیندازید» می‌تواند بـه شـما کمک کند.

 

یادگیری کنترل هوش هیجانی یا عاطفی

مادران امروزی احتمالا همه ی حواشی مربوط بـه یادگیری اجتماعی – عاطفی را شنیده اند. اگر در دنیای کسب و کار قرار دارید، احتمالا در مورد اهمیت هوش اجتماعی و عاطفی در محیط کار نیز مطالب زیادی را خوانده اید. چرا اینگونه اسـت؟ خوب بـه این دلیل کـه مردم در مییابند هوش هیجانی بـه همان اندازه کـه درک تفاوت هاي‌ ظریف مهندسی یا فیزیک اهمیت دارد، میتواند مهم باشد.

با افزایش جمعیت انسانی و جهانی تر شدن تعاملات ما، حساسیت نسبت بـه دیگران، درک احساسات و یادگیری نحوه مهار ان ها بـه صورت مثبت، میتواند یک مهارت برای ایجاد یا بـه هم زدن زندگی باشد. خوشبختانه، در طول زندگی می توانید روی هوش هیجانی خود کار کنید و از ان بهره ببرید.

 

چگونگی موشتن پیام های تشکراز دیگران

کارت هاي‌ با مضمون تشکر و قدردانی بخشی از هنر گمشده شـما هستند، اما واقعا میتوانند روز کسانی کـه ان را دریافت می کنند، درخشان کنند. ان ها راهی عالی برای ابراز سپاس و قدردانی از دیگران هستند. نوشتن تشکر از دیگران ساده اسـت: از شـما بـه خاطرx ،y ؛ z تشکر می کنم و بـه او بگویید کـه چگونه می‌ خواهید از هدیه و یا نتیجه کمکش استفاده کنید. این مهارتی اسـت کـه زمان بسیار کمی میبرد و معنی و مفهوم بسیاری دارد.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

 شیوه های تندرستی و مهارت های سلامت روان

 

تنظیم ورزش های ضروری و بهبود تغذیه

توانایی کافی در نظم و انضباط شخصی برای داشتن انتخاب ‌هاي‌ سالم در مورد غذا و ورزش، یک مهارت یادگیری اسـت. این بخشی از تفکر “تصویر بزرگ‌تر” اسـت: رسیدن بـه این درک کـه اگر اکنون چیزی بخورید، می توانید بعداً هزینه ان را بپردازید. بنابر این باعث میشود یک وعده غذایی سالم برای خانواده خود تهیه کنید و یا پیاده روی کنید، نه این‌که بچه ها رابا ماشین بـه رستوران مک دونالد ببرید.

هیچکس نمیتواند تمام وقت ایده آل باشد، اما وقتی ورزش و تغذیه را خود مراقبتی میدانید و نه مجازات، بـه تغییر چارچوب کمک می‌کند. با گام هاي‌ کوچک، مانند پیاده روی یا اضافه کردن سبزی بـه هر وعده غذایی شروع کنید و یک ساختار درست پایه گذاری کنید.

 

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

داشتن نظم و انضباط

 

 افزای و یادگیری تفکر انتقادی و حل مسئله

اگر در دانشگاه کلاس منطق گذرانده باشید یا ان را بعد از این‌که بـه عنوان سوال امتحانی مطرح شد، تجربه کردید، پس با منطق آشنا هستید. متاسفانه، این مهارتی نیست کـه همه ی داشته باشند. بله، این مهارت زندگی در مورد توانایی شـما برای اولویت ‌بندی کارها و هم چنین توانایی تغییر یک وضعیت و تصمیم‌ گیری نیز می باشد. این مهارت در مورد ارزیابی پیامد های ممکن و ایجاد مهارت ‌هاي‌ تفکر برای مقابله با دست اندازهای کوچک زندگی اسـت.

 

یکی از مهارت هاي‌ تفکر انتقادی، توانایی ترکیب کردن بخش هایي از یک مجموعه بـه روشی جدید و منحصر بـه فرد اسـت. این مهارت یادگیری، سازگاری شـما و نحوه “کنار آمدن با شرایط دشوار” را افزایش می‌دهد. کـه بخشی از تجزیه و تحلیل و ارزیابی هرگونه موقعیت خاص اسـت. مانند یک سرآشپز فکر کنید – می توانید اجزای مختلف وعده غذایی را تهیه کنید، ان ها را تجزیه کنید و سپس بـه روشی جدید و خوشمزه کنار هم ترکیب کنید. در زندگی، این یکی از مهارت هاي‌ تفکر انتقادی اسـت کـه “تفکر سطح بالاتر” محسوب میشود … چیزی کـه اغلب بعد از دبیرستان یا دانشگاه نسبت بـه انجام ان تنبلی می کنیم.

45 مهارتی که در زندگیمان ضروری است + مهارت هایی که باید تا 30سالگی بلد باشیم

خود مراقبتی و اهمیت دادن به جسم

داشتن برنامه خواب منظم و بهداشت شخصی مهم

ما ان قدر غرق مراقبت از دیگران می‌شویم کـه اهمیت خود مراقبتی را فراموش می کنیم. این بـه معنای، خواب و استراحت اسـت کـه برای سلامتی بسیار مهم اسـت. همچنین بـه معنای وقت گذاشتن برای خودتان اسـت – دوش گرفتن، لباس تمیز پوشیدن، آرایش کردن، مدل دادن بـه مو هاي خود یا کارهایی کـه باید انجام دهید تا احساس تمیزی و اعتماد بـه نفس بکنید و بهترین حالت را داشته باشید. خنده ‌دار اسـت چون، بـه عنوان یک مادر بعد از این‌که بچه ‌ها دست ‌هاي‌ خودرا بشویند، حمام کنند و دندان‌ هایشان را مسواک بزنند، گاهی اوقات چنان سرگرم می ‌شویم کـه فراموش می ‌کنیم بـه خودمان اهمیت بدهیم. «خب، حداقل مسواک می ‌زنیم».

یک روز برای رفتن بـه چشمه آب گرم بـه خود اختصاص دهید یا یک روز را در خانه تجملاتی رفتار کنید. یاد بگیرید کـه کمی بـه خود توجه کنید. حتی وقتی سرتان شلوغ اسـت، تمیزی موها، مرتب کردن ابروها، استفاده از ماسک صورت یا پدیکور کردن را فراموش نکنید. شـما سزاوار داشتن احساس خوب بودن هستید. در مورد الگوهای مناسب برای خواب و روش ‌هاي‌ ساده کردن برنامه روتین برای زیبایی خود اطلاعات کسب کنید تا بتوانید از “زمان من” یا زمان مختص خودتان بیش ترین بهره را ببرید.

 

یافتن احساس خوشبختی

زندگی خوب، بـه معنای پیدا کردن خوشبختی اسـت. در واقع ساده ‌سازی و تمرکز بر چیزهای واقعی و درست در زندگی اسـت کـه ما را خوشحال می کنند، از جمله مهم‌ ترین ان‌ ها: خانواده، دوستان و ارتباط ما با خدا و خودمان. بنابر این غالبا راه سعادت را فراموش می کنیم. ما با احساسات منفی و این فکر کـه زندگی منصفانه نیست، درگیر می‌شویم. خوشبختی بـه معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی شـما را طولانی تر کند و مطمئنا سلامت و کیفیت زندگی‌تان را التیام بخشد. آرزوی من برای هر یک از شـما این اسـت کـه همین امروز خوشبختی خودرا پیدا کنید و یک زندگی عاری از هرگونه اعتقادات و احساسات منفی داشته باشید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت