نحوه ساخت شوینده های بهداشتی در خانه

نحوه ساخت شوینده های بهداشتی در خانه

ساخت شوینده های بهداشتی 

اکثر شوینده هاي بهداشتی حاوی مواد شیمیایی میباشند که باید از انها به برترین نحو درست بهرهگیری شود .

به گزارش تالاب کف آشپزخانه جایی هست که در اثر رفت‌وآمد، ریختن خرده‌هاي غذا و مایعات خیلی زود کثیف می شود. برای تمیز کردن آن، روش‌هاي زیر موثر خواهد بود.

آمونیاک

نحوه بهرهگیری:

1 قاشق غذاخوری آمونیاک، 1 قاشق چای‌خوری مایع‌ ظرفشویی و 2 پیمانه آب را مخلوط کنید. با بهرهگیری از اسفنج جاهای لازم را با آن پاک کنید.

تذکر:
آمونیاک باعث سوزش چشم شده، ممکن هست روی تنفس تاثیر بگذارد. از تهویه مناسب بهرهگیری کنید و آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

نحوه ساخت شوینده های بهداشتی در خانه

سفیدکننده خانگی

نحوه بهرهگیری:

1 قاشق غذاخوری مایع سفیدکننده را در 1 پیمانه آب‌گرم بریزید. جای مورد نظر را 10 دقیقه با آن خیس کنید. از طی یا اسفنج برای تمیز کردن بهرهگیری کنید.

تذکر:

بهرهگیری نادرست از مایع سفیدکننده، باعث سوختگی پوست می شود. برای پیشگیري از خوردگی، آن را به اندازه کافی رقیق کنید.
از تهویه مناسب بهرهگیری کنید و مایع را از دسترس کودکان دور نگه دارید.

نحوه ساخت شوینده های بهداشتی در خانه

سرکه

نحوه بهرهگیری:

¼ پیمانه سرکه سفید را با 1 پیمانه آب گرم ترکیب و محل مورد نظر را فورا با آن تمیز کنید.

نکته:
از این محلول میتوان با اطمینان در بیش‌تر موارد بهرهگیری کرد.

از موادی مثل سرکه و جوش شیرین می توان یک ماده ي شستشوی خانگی تولید و از آن بهرهگیری کرد.

شاید اگر کاربردهای فراوان و باورنکردنی جوش‌شیرین و سرکه را می‌دانستیم، در تمیز کردن خانه کمتر از شوینده‌هاي شیمیایی آماده بهرهگیری میکردیم.

جوش‌شیرین و سرکه از جمله برترین پاک‌کننده‌هایي میباشند که بهرهگیری جداگانه یا ترکیب آن‌ها تاثیر فوق‌العاده‌اي در پاکیزگی خانه دارد. با دقت به کاربردهای بسیار آن‌ها، کافیست یکبار امتحان کنید تا این دو محصول ارزان و طبیعی بدون نیاز به سابیدن، میهمان همیشگی خانه شما شوند.

نحوه ساخت شوینده های بهداشتی در خانه

وسایل مورد نیاز:

* جوش شیرین
* سرکه سفید
* آب
* اسفنج
* قوطی اسپری

1- برای تمیز کردن سطوح غیرچوبی، کاشی و سرامیک 1 پیمانه سرکه سفید ساده را با 1 پیمانه آب مخلوط کنید و داخل قوطی اسپری بریزید. این مخلوط چندمنظوره را روی سطح مورد نظر بپاشید و با اسفنج نم‌دار آن را تمیز کنید.

2- از سرکه ساده برای تمیز کردن سرویس‌هاي بهداشتی بهرهگیری می شود.

3- هنگام شستشوی حوله‌ها به جای نرم کننده، ½ پیمانه سرکه را در دور آخر شستشو به اتومبیل‌لباسشویی اضافه کنید. نرم‌کننده‌هاي لباس قدرت جذب حوله را کم می کنند اما سرکه ضمن خوشبو کردن باعث نرمی حوله‌ها شده و تاثیری در قدرت جذب آن‌ها نمیگذارد.

4- از پودر جوش‌شیرین برای تمیز کردن روشویی، وان، دوش و سرویس‌هاي بهداشتی بهرهگیری کنید. برای بردن سخت‌ترین لکه‌ها جوش‌شیرین را با کمی آب ترکیب کنید و به شکل خمیر در آورید. بگذارید خمیر نیم ساعت روی لکه باقی بماند سپس با اسفنج آن را تمیز کنید.

5- بدون نیاز به سابیدن، کتری و سرویس‌هاي استیل را به‌راحتی با جوش‌شیرین تمیز نمایید. این ماده بدون ایجاد خش، باعث برق‌ و درخشش ظروف می شود. از جوش‌شیرین همین طور برای تمیز کردن سینک‌هاي استیل و خوشبو کردن آن بهرهگیری نمایید. هر گونه ماده چسبیده به سینک با مخلوط آب و جوش‌شیرین از بین می رود. کافیست نیم ساعت صبر کنید و با بهرهگیری از اسفنج به نتیجه دلخواه برسید.

6- برای تمیز کردن گاز به جای مواد شیمیایی، جوش شیرین مصرف کنید. مخلوط جوش شیرین و آب را داخل اسپری بریزید و آن را روی گاز بپاشید، بعد از 24 ساعت حتی سخت‌ترین جرم‌ها هم با کشیدن اسفنج مرطوب به‌راحتی کنده شده و با یک پارچه تمیز نم‌دار هرگونه ماده باقی‌مانده برداشته میشود.

7- مشکل گرفتگی چاه با مخلوط جوش‌شیرین و سرکه حل میشود. ابتدا ½ پیمانه جوش‌شیرین و سپس به آرامی ½ پیمانه سرکه اضافه کنید. بعد از 30 دقیقه روی آن‌ها آب داغ بریزید.

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت