7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

7 روش ساده برای تمیز کردن دیوار گچی از لکه های مختلف

7 نوع کثیفی که می‌توانی خیلی ساده و سریع از دیوار گچی با این ترفندها پاک نمود. تمیز کردن دیوار گچی برای سال نو و خانه تکانی اهمیت زیادی دارد. با هزینه کم دیوار ها را تمیز کنید.

 

تمیز کردن دیوار گچی , اگر دیوار خانه شما گچی است و هنوز رنگ نشده است، بطور کلی برای تمیز کردن آن میتوانید از مایع ظرفشویی و اسکاچ استفاده کنید. همچنین یک راه ساده و سریع برای تمیز کردن دیوار گچی استفاده از سمباده است. برای تمیز کردن کلی دیوار گچی محلول جوش شیرین نیز میتواند تا حدودی لکه‌ها و سیاهی‌ها را از بین ببرد.

 

تمیز کردن انواع مداد از روی دیوار گچی

 

1- روش تمیز کردن مداد رنگی از روی دیوار

برای پاک کردن رد مداد رنگی از روی دیوار می توانید مقداری خمیر دندان را روی یک مسواک کهنه بمالید و به آرامی روی خطوط مداد رنگی را تمیز کنید. همچنین می توانید مقداری جوش شیرین را در آب مخلوط کنید و با پنبه روی خطوط مداد رنگی روی دیوار گچی بکشید تا تمیز شود.

 

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

برای پاک کردن رد مداد رنگی از روی دیوار از خمیردندان و مسواک کهنه استفاده کنید

 

2- روش تمیز کردن مداد سیاه

برای پاک کردن مداد سیاه میتوانید یک پاک کن معمولی استفاده کنید. برای اینکار پاک کن رابه آرامی روی خطوط مداد بکشید و آن‌ها را پاک کنید. اگر این روش فایده نداشت میتوانید از جوش‌شیرین استفاده نمایید. به این صورت که مقداری جوش شیرین رابا آب قاطی کرده و با یک پارچه به صورت آرام بر روی محل بکشید. اینکار به دیوار آسیب وارد نمیکند.

 

3- روش تمیز کردن دیوار گچی از مداد شمعی

 

پاستل ها و مداد شمعی بدلیل روغنی بودن به اسانی از سطح دیوار پاک نمیشوند، برای اینکار می توانید ابتدا مداد شمعی به جا مانده روی دیوار رابا قاشق پلاستیکی بتراشید.

سپس مقداری جوش شیرین روی یک پارچه نم دار بریزید و به آرامی روی باقیمانده مداد شمعی بکشید.

بعد با یک اسفنج مرطوب روی محدوده لکه ها بکشید تا انها را کاملا تمیز کند ودر نهایت دیوار رابا حوله مرطوب تمیز کنید.

 

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

برای پاک کردن جای پاستل ها و مداد شمعی از جوش شیرین و پارچه نم دار استفاده کنید

 

4- پاک کردن لکه هاي سیاه از روی دیوار گچی

این لکه ها ممکن است بطور کامل از روی دیوارهای گچی محو نشوند اما حداقل می توانید سعی خودرا بکنید. کمی جوش شیرین را در آب حل کنید و بعد با یک پنبه آنرا روی لکه‌هاي دیوار بکشید. در نهایت با یک دستمال نم دار آنرا تمیز کنید.

 

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

کمی جوش شیرین را در آب حل کنید و بعد با یک پنبه آنرا روی لکه هاي سیاه دیوار بکشید

 

5- تمیز کردن خودکار از روی دیوار گچی

برای پاک کردن رد خودکار از روی دیوار می توانید از الکل سفید استفاده کنید. برای اینکار ابتدا مقداری الکل سفید روی پنبه بریزید. دقت کنید که مقدار الکل اندازه اي نباشد که از روی پنبه بچکد و لکه باقی بگذارد.

 

سپس پنبه را روی لکه فشار دهید و اگر جوهر خودکار به پنبه منتقل نشد، از الکل بیشتری استفاده کنید. نباید پنبه را روی قسمت‌هاي لک شده بمالید زیرا اینکار باعث پخش شدن لکه میشود. هرگز یک پنبه کثیف را دوباره روی دیوار قرار ندهید و برای هر بار پاک کردن از قسمت تمیز پنبه و یا یک پنبه دیگر استفاده کنید.

 

سپس یک پارچه تمیز رابه الکل آغشته کرده و روی باقیمانده لکه بمالید برای پارچه نیز هر بار از قسمت‌هاي تمیز آن استفاده کنید و تا محو کامل لکه جوهر به اینکار ادامه دهید. در پایان، جای لکه رابا یک پارچه خشک پاک کنید.

 

6- پاک کردن جای تابلو‌ها روی دیوار گچی

وقتی یک قاب عکس یا تابلو به مدت طولانی روی یک دیوار باشد، اگر تابلو به دیوار بچسبد به این دلیل که گرد وغبار به زیر تابلو نفوذ نمیکند، تکه دیوار پشت آن تمیز‌تر از بقیه قسمت‌هاي دیوار باقی میماند. دراین حالت دیوار دورنگ میشود. بهترین روش برای حل این مشکل استفاده از بخارشور است.

 

اگر بخار شور در معرض ندارید می توانید محلول شوینده را در آب گرم بریزید و مخلوط کنید سپس با دستمال یا اسفنج اطراف رد تابلو را محکم تمیز کنید.

 

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

می توانید محلول شوینده را در آب گرم بریزید و با دستمال یا اسفنج اطراف رد تابلو را تمیز کنید

 

7- آخرین راهکار برای تمیز کردن دیوار گچی

اگر از روشهای بالا نتوانستید نتیجه بگیرید می توانید با یک کاغذ سمباده مقداری روی محل لکه روی دیوار گچی بکشید. بعد گرده‌هاي آنرا تمیز کنید و یک دستمال نم دار را روی محل لکه بکشید.

 

7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی

می توانید با یک کاغذ سمباده مقداری روی محل لکه روی دیوار گچی بکشید

منبع : بیتوته

حتما بخوانید:

نحوه تمیز کردن لکه روی دیوار

چگونه لکه ی مداد شمعی را از روی دیوار پاک کنیم؟

نحوه ی تمیز کردن گچ بری ها

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب سایت
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)
کسگم زد به سیم اخر ! (کسگم ببین چطوری تهدید میکنه)