طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

ضدعفونی کردن منزل

اگر قصد ضدعفونی نقاط مختلف منزل خودرا دارید بهتر است قبل از شروع این مطلب را کامل بخوانید. برای تمیز کردن و ضدعفونی شب عید همراه ما باشید در سایت تالاب.

 

تمیزی و ضدعفونی نقاط مختلف منزل : اگر فکر می‌کنید محیط خانه شما آلوده است و مرتبا اعضای خانواده بیمار میشوند شاید دلیل آن باکتری یا ویروس‌هایي است که در خانه رشدکرده‌اند.

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

دراین مطلب بشما می گوییم چگونه با جرم‌ها خداحافظی کنید

همه ی ي ي‌ي چیزی که شما نیاز دارید یک تی، شامپو فرش، دستکش، دستمال کاغذی و بطری اسپری است. حالا میتوانید با جرم‌ها خداحافظی کنید.

 

ضدعفونی کردن حمام

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

از مواد ضد عفونی کننده برای سطوح سخت مانند زمین و کاشی استفاده کنید

 

یک محلول ضدعفونی‌کننده تهیه‌کرده و مطابق دستور روی بسته ازآن استفاده کنید. روی تمامی سطوح سخت را ضدعفونی‌کننده بزنید، مانند سقف و زمین. حالا از یک ماده‌ي سفیدکننده کمک گرفته و وان و کاشی‌ها را خوب تمیز کنید. شما می‌توانید از همان سفیدکننده برای از بین بردن جرم‌هاي روی صندلی دستشويي فرنگی، خطوط پرده، جای مسواک و همه ی ي ي‌ي وسایل پلاستیکی و سرامیکی استفاده کنید. مطمئن باشید دستشویی و آینه به‌خوبی تمیز شده‌اند.

به کاشی‌ها توجه خاصی کرده و آب نواحی زیر دوش را کاملاً تخلیه کنید زیرا دراین نواحی باکتری‌ها دوباره تشکیل‌شده و رشد می کنند.

ضدعفونی کردن کوچک ترین فضاها

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

گوشه‌ي کشوها، زیر میز و مبل یا صندلی و نواحی اطراف آویز چراغهای سقفی و پنکه را کاملاً تمیز کنید

 

سایت تالاب : زیر میز، گوشه‌ي کشوها، سطوح نرم زیر مبل یا صندلی و نواحی اطراف آویز چراغ‌هاي سقفی و پنکه را کاملاً تمیز کنید، به طوری‌كه در هیچ فضایی از خانه ویروس یا باکتری باقی نماند. روی فرش‌ها، پرده‌ها، تشک، مبلمان و موکت‌ها را دوبار در ماه جارو بزنید تا هیچ‌گونه باکتری و آلودگی‌اي باقی نماند. اشیا متحرک مانند اسباب‌بازی‌هاي پارچه‌اي یا پلاستیکی نیز باید هر چند وقت یک‌بار تمیز شوند.

ضدعفونی کردن سقف‌ها

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

سقف رابه وسیله یک پارچه و یا جارو تمیز کنید در زمان تمیز کردن سقف روی زمین و مبلمان را بپوشانید

منتظر نباشید تا عید برسد و سقف‌هاي خانه‌ي خودرا تمیز کنید. زمانی که در مورد تمیز کردن خانه صحبت می‌کنیم اغلب ما منظورمان تمیز کردن وسایل و نقاطی است که در معرض اند. در بیشتر موارد نسبت به تمیز کردن سقف‌ها بی‌توجه‌ایم. از یک پارچه‌ي آغشته به ضدعفونی‌کننده استفاده کرده و آنرا سر یک جاروی بلند وصل کنید. حالا با کمک جارو سقف را تمیز کنید. در زمان تمیز کردن سقف روی زمین و مبلمان را بپوشانید.

ضدعفونی کردن مواد غذایی خام

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

برای شستن سبزیجات چند ثانیه در ترکیب آب و سرکه یا لیمو بشویید تا برای مصرف مناسب باشند

سایت تالاب : ضدعفونی کردن غذاهای خام یکی از مهمترین عواملی است که باید رعایت شود تا مطمئن باشید غذایی بهداشتی می‌خورید. قبل از مصرف میوه و سبزیجات آن‌ها را خوب بشویید، با اینکار از گل و آلودگی روی آن‌ها آسان می شوید. بهترین کار این است که آن‌ها را برای چند ثانیه در ترکیب آب و سرکه یا لیمو بشویید تا مطمئن شوید برای مصرف مناسب اند. در زمان تمیز کردن گوشت خام، ماهی یا مرغ حتما از آب‌لیمو و نمک استفاده کنید.

ضدعفونی کردن مواد غذایی فرآوری شده

طریقه اصولی ضدعفونی کردن منزل در خانه تکانی شب عید

بسته‌هاي برخی مواد غذایی مانند پنیر، گوشت و ماست باید قبل از استفاده کاملاً خشک شوند

در مورد غذاهای فرآوری شده شاید فکر کنید نیازی به ضدعفونی کردن آن‌ها نیست. اما حقیقت این است که حتی این مواد غذایی نیز باید گاهی تمیز شوند. «حتی اگر در بسته‌هاي ضدآب به فروش رسیده‌اند». زمانی که این‌گونه مواد را نگه می‌دارید مطمئن باشید درب آن محکم بسته شده است و جایی برای نفوذ رطوبت یا هوا وجود ندارد. هیچ‌گونه محلول ضدباکتری روی بسته‌هاي غذا اسپری نکنید. بسته‌ها و بطری‌هاي برخی مواد غذایی مانند پنیر، گوشت فرآوری شده و ماست باید قبل از استفاده با یک حوله کاملاً خشک شوند.

 

منبع : wiki.5040.ir

جدیدترین مطالب سایت