9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

رایحه تازه و اسانس های موجود در پرتقال، پوست پرتقال را به یک پاک کننده طبیعی و خوشبو کننده هوا تبدیل می کند. ما در این قسمت از مجله تفریحی تالاب برای شما همراهان عزیز لیستی از فواید پوست پرتغال را منتشر کرده ایم.

 

چگونه از پوست پرتقال برای هر چیزی استفاده کنیم

محصولات ارگانیک در مد هستند و همچنین محصولات پاک کننده بدون مواد شیمیایی، طعم دهنده های طبیعی و محصولات زیبایی کاملا طبیعی. اگر به شما بگوییم که می توانید اینها را ارزان داشته باشید و می توانید آنها را با پوست پرتقال درست کنید چه می شود؟

 

اگر تازه خوردن یک پرتقال آبدار را تمام کرده اید، آن پوست پرتقال را دور نریزید! چیزی که ممکن است فکر کنید این است که یک ضایعات غذایی معمولی در واقع کاربردهای بسیار خوبی در سراسر خانه دارد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید آنها چیستند.

 

1. یخچال خود را تازه کنید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

آیا یخچال شما بوی ترش می دهد؟ چند پوست پرتقال که داخل مخلوط ریخته می شود می تواند عطر را در کمترین زمان شیرین کند. پوست پرتقال را با نمک پر کنید و آن را در یخچال بگذارید. نمک بو و رطوبت هوای یخچال را جذب می‌کند، در حالی که میوه‌ها رایحه مرکبات خود را به جا می‌گذارند. پس از مرطوب شدن نمک، پوست آن را بیرون بیاورید و در صورت نیاز با یک نمک جدید جایگزین کنید. 

 

2. سطوح چوبی را تمیز کنید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

نه تنها تغییر کاربری پوست پرتقال برای پاک کردن سطوح چوبی، میز و کابینت شما را تمیز و براق می کند، بلکه بوی بسیار خوبی نیز خواهد داشت. باقی مانده پوست مرکبات خود را با سرکه ترکیب کنید تا یک پاک کننده کاملا طبیعی و غیر سمی با این دستور تهیه شده از کیچن بسازید: یک شیشه مزون را تا نیمه با پوست پرتقال پر کنید، سرکه را روی آن بریزید تا شیشه پر شود و سپس اجازه دهید این مخلوط پر شود.

 

حداقل دو هفته بنشینید بعد از اینکه اجازه دادید خیس بخورد، معجون را صاف کنید تا پوست آن جدا شود، آن را در یک بطری اسپری بریزید، و آماده هستید!

 

3. فولاد ضد زنگ لهستانی

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

پوست پرتقال مشابه اثراتی که روی چوب دارد، لکه های آب را با بریدن با روغن های سخت و طبیعی خود از بین می برد. چند مالش و سطوح فولادی ضد زنگ شما باید به خوبی نو باشند.

 

4. کمد خود را تمیز نگه دارید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

اگر کمد شما بوی کهنه و کپک زده را به مشام می رساند، پوست پرتقال را در جوراب شلواری قدیمی قرار دهید و آن را با لباس های خود بچسبانید. مانند پات‌پوری، این‌ها را می‌توان در هر جایی از کمد، چه در قفسه یا در کشو قرار داد. برای اینکه کمدتان بوی تازه ای داشته باشد، پوست پرتقال را با خشک شدن عوض کنید.

 

5. قفل های خود را حالت دهید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

همه ما می دانیم که ویتامین C موجود در پرتقال به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، اما چه کسی می دانست که این ویتامین می تواند برای موهای شما نیز معجزه کند؟ برای ساختن یک نرم کننده خانگی پوست پرتقال، کافی است یک پرتقال را – در حالی که پوست آن هنوز چسبیده است – را در مخلوط کن بیندازید، سرم را به تمام طول موهای خود بمالید و از موی نرم و لطیف خود لذت ببرید.

 

6. شکر قهوه ای را نرم کنید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

هر نانوایی می‌داند که گذاشتن یک کیسه شکر قهوه‌ای در انبار می‌تواند منجر به توده‌های سخت شود، اما خوشبختانه، پوست پرتقال می‌تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

 

پوست مرکبات برای حفظ رطوبت به سختی سیم‌کشی می‌شود، بنابراین نگه داشتن چند تکه با شکر قهوه‌ای اجازه می‌دهد رطوبت پوست در سراسر ظرف پخش شود. به سادگی چند تکه پوست را در جعبه خود بریزید و شکر را تماشا کنید که تنها در چند ساعت به حالت نرمی خود باز می گردد.

 

7. بوی بد سینک را از بین ببرید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

به یک تعمیر سریع برای یک سینک بدبو نیاز دارید؟ چند پوست پرتقال را در سطل زباله خود بریزید تا هر گونه بویی را در مدت کمی از بین ببرید. پوست پرتقال به طور طبیعی حاوی روغن‌ها و آب‌هایی است که چربی و کثیفی را که می‌تواند در زباله‌دان‌ها جمع می‌شود را از بین ببرد و مجرای فاضلاب شما را بدون لکه و بوی عالی می‌دهد.

 

8. دفع اشکالات

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

پوست پرتقال حاوی 90 تا 95 درصد غلظت لیمونن است، ماده ای شیمیایی که برای پشه ها، مگس ها و سایر حشرات سمی است. قرار دادن تکه‌هایی از پوست پرتقال در اطراف حیاط خانه یا نزدیک در و پنجره‌هایتان یک راه ساده و ارزان برای جلوگیری از حشرات و پشه‌های مزاحم است. برای استفاده فردی، به سادگی پوست را بر روی نواحی از پوست خود بمالید تا از نیش حشرات دور شوید.

 

9. یک آتش سوزی بهتر بسازید

9 دانستنی مفید درباره پوست پرتقال + عکس

استفاده از پوست پرتقال قدیمی خود می تواند به شما کمک کند بلندترین شعله های آتش را در بلوک داشته باشید. روغن‌های طبیعی موجود در پوست پرتقال قابل اشتعال هستند و نسبت به مواد اولیه آتش‌زای معمولی مانند شاخه‌ها یا روزنامه، سوختگی آهسته‌تری دارند. و بوی بسیار بهتری هم دارند! 

 

در پایان

پرتقال میوه های مغذی مملو از قندهای طبیعی، فیبر و مقدار زیادی ویتامین C است، اما ما اغلب پوست آن را به عنوان زباله دور می ریزیم. خوب، دیگر نه زیرا پوست‌های رنگارنگ پر از روغن‌های ضروری، بیشتر از آنچه فکر می‌کنید کاربرد دارند.