بروزرسانی : 9 شهریور 1402

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

اکثر ما با استفاده از اسفنج، پارچه، گردگیر، جاروبرقی و غیره تمیز می کنیم، اما گاهی اوقات موثرترین ابزار برای تمیز کردن به ذهن کسی نمی رسد. ما در این قسمت از مجله  تالاب به شما خواهیم گفت که از مسواک به جز تمیز کردن دندان هایتان چه استفاده هایی میتوان داشت .(23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد)

راز های تمیز کردن غیر معمول با مسواک

ممکن است وسوسه شوید که در هنگام آشفتگی یا ریختن مواد شوینده معمولی به سراغ محصولات تمیزکننده بروید، اما گاهی اوقات مفیدترین مورد غیر منتظره ترین و معمولی ترین مورد است. از این کاربردها برای فیلترهای قهوه که شامل قهوه نمی‌شوند گرفته تا مقدار زیادی از مصارف خانگی برای سرکه، لوازم خانگی می‌توانند کاربردهای تمیز کنندگی بسیار خوبی داشته باشند.

چه کسی می‌دانست که می‌توان از این مسواک برای از بین بردن لکه‌های فرش استفاده کرد؟ برای چندین مورد استفاده دیگر از مسواک که به بهداشت دهان و دندان نیازی ندارند، ادامه دهید.

1. به عنوان پاک کننده همه منظوره استفاده کنید

از مسواک به عنوان پاک کننده همه منظوره استفاده کنید

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

مسواک های قدیمی خود را دور نیندازید. درعوض، از آنها برای تمیز کردن انبوهی از اقلام متنوع و نواحی و شکاف های کوچک یا صعب العبور استفاده کنید. از مسواک برای تمیز کردن گل‌ها و گیاهان مصنوعی، جواهرات، شانه‌ها، مسیرهای حمام و لولای توالت استفاده کنید. همچنین قرنیزها، تیغه های بازکن قوطی و درزهای روی کفش را که چرم به زیره آن می رسد را تمیز کنید.


✅ مطالب مشابه: آموزش لکه گیری با مواد شوینده


2. برای تمیز کردن اجاق گاز

برای تمیز کردن اجاق گاز

موهای درشت و اندازه مسواک، آن‌ها را برای تمیز کردن مکان‌های سرسخت و غیرقابل دسترس در خانه مانند اجاق‌ها عالی می‌کند. «دود می‌تواند به سرعت روی اجاق‌ها جمع شود. مقداری مایع ظرفشویی را روی مسواک بمالید و از حرکات دایره ای کوچک برای پاک کردن کثیفی استفاده کنید. حتما با دستمال بشویید و پاک کنید.

3. مسواک برای تمیز کردن شیرآلات

برای تمیز کردن شیرآلات

چه چیزی پشت و اطراف پایه شیر شما پنهان شده است؟ «کپک و باکتری‌ها می‌توانند روی شیرها رشد کنند، بنابراین از مسواک با مخلوط آب و صابون برای تمیز کردن کامل آن‌ها استفاده کنید».

4. برای تمیز کردن لکه های اثاثیه و فرش

برای تمیز کردن لکه های اثاثیه و فرش

از مسواک می توان برای از بین بردن لکه های کوچک اما سرسخت روی فرش و اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کرد. برای از بین بردن آن لکه های عمیق، سعی کنید از یک مسواک نایلونی با موهای نرم استفاده کنید و آن را به آرامی بمالید تا روی ماده لکه بردار (مثلاً سرکه یا یکی از این پاک کننده های فرش خانگی) کار کند. «مقداری لکه‌بر را روی نقطه بمالید و از یک مسواک برای فشار دادن به لکه استفاده کنید». با حرکات دایره‌ای اسکراب کنید تا لکه از بین برود و تکرار کنید تا از بین برود.

5. برداشتن مداد رنگی از روی دیوار

برداشتن مداد رنگی از روی دیوار

اگر بچه‌ها دوباره از دیوارها به عنوان بوم استفاده کرده‌اند، یک نکته سریع برای از بین بردن آثار مداد رنگی این است که یک مسواک را با مقداری فوم اصلاح یا خمیر دندان قرار دهید، روی آثار مداد رنگی بمالید و آنها را پاک کنید. سپس، به سادگی سطح را با یک حوله کاغذی پاک کنید،”

6. مسواک برای تمیز کردن دریچه های هوا خشک کن، ماشین و حمام

برای تمیز کردن دریچه های هوا خشک کن، ماشین و حمام

پرز و گرد و غبار در هر چیزی که هوا را حرکت می دهد گیر می کند – که شامل سشوار، دریچه ماشین و حتی دریچه حمام می شود. آیا تا به حال به دریچه حمام خود نگاه کرده اید؟ آنها معمولاً پر از گرد و غبار هستند. اطمینان حاصل کنید که دریچه هوا خاموش یا جدا شده است سپس درپوش را بردارید.

بیرون بیاورید تا به آرامی مسواک بزنید یا اگر روی آن چسبیده است، می توانید آن را در سینک خود با یک مسواک مرطوب تمیز کنید. برای سشوار، مطمئن شوید که از پریز برق جدا شده است و به آرامی از یک مسواک خشک برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید. برای دریچه های ماشین شما هم همینطور.

7. برای تمیز کردن یخچال

برای تمیز کردن یخچال

استفاده از مسواک برای وارد شدن به قفسه‌های پلاستیکی یخچال با شیارها، بهترین راه برای تمیز کردن مناطقی است که دسترسی به آن‌ها سخت است. همین امر در مورد درزگیر لاستیکی بین در و قسمت اصلی یخچال که گرد و غبار، کثیفی و خرده‌ها در آن جمع می‌شود نیز صدق می‌کند.

8. دفع زباله

دفع زباله

فکر می کنید دفع زباله شما قلمروی غیرقابل تمیز کردن است؟ خوب، یک مسواک حداقل می تواند به شما کمک کند بخشی از آن را تمیز کنید!

9. برای تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر

برای تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر

صفحه‌کلیدهای کامپیوتر معمولاً گرد و غبار هستند و حتی ممکن است خرده‌ها یا سایر مواد زائد در اطراف کلیدها کمین کرده باشند. یک مسواک تمیز، نرم و خشک برای تمیز کردن این نواحی عالی است. صفحه کلید را از کامپیوتر جدا کنید یا اگر لپ تاپ است، لپ تاپ را از برق بکشید. صفحه کلید را به طرف خود بچرخانید و به آرامی اطراف کلیدها را داخل سطل زباله یا سینک بکشید. از هیچ نوع آب یا مایعی برای تمیز کردن کیبورد استفاده نکنید.

10. برای تمیز کردن پرده

برای تمیز کردن پرده

اگر تا به حال سعی کرده‌اید پرده‌ها را تمیز کنید، می‌دانید که می‌توانند به شدت گرد و غبار شوند. مسواک‌ها برای تمیز کردن گوشه‌ها و شکاف‌های پرده‌های باریک و همچنین مکانیسم‌هایی مانند مسیرهای پرده عالی هستند.

11. برای تمیز کردن لبه های سینک و تخلیه

برای تمیز کردن لبه های سینک و تخلیه

استفاده از مسواک را برای تمیز کردن سینک های زیر نصب شده در جایی که پیشخوان از لبه سینک می گذرد، توصیه می کند. مقدار زیادی قارچ و کپک می تواند در آن ناحیه ایجاد شود. همین امر در مورد زهکشی سرریز سینک نیز صدق می کند، معمولاً مجموعه ای از سوراخ های کوچک در مقابل اسپیگوت. مسواک با پاک کننده ابزار مناسبی برای تمیز کردن آن ناحیه است.

12. برای تمیز کردن اجاق توستر

برای تمیز کردن اجاق توستر

آیا اخیراً به فر توستر خود نگاه کرده اید؟ احتمالاً پر از خرده‌ها و آشغال‌های سوخته است. یک مسواک را برای تمیز کردن این مناطق توصیه می کند. ابتدا فر را از برق بکشید و از یک مسواک خشک استفاده کنید تا خرده های آن بیرون بیاید و سپس گریل داخل سینک را با آب و صابون تمیز کنید. بشویید و کاملا خشک کنید.

13. رنده پنیر خود را برس بکشید

رنده پنیر خود را برس بکشید

قبل از شستن رنده یا گذاشتن آن در ماشین ظرفشویی، دندان های رنده پنیر را با یک مسواک قدیمی خوب مسواک بزنید. این کار شستن آن را آسان‌تر می‌کند و با خلاص شدن از شر تکه‌های پنیر یا هر چیز دیگری که ممکن است رنده کرده باشید، از گرفتگی در فاضلاب ماشین ظرفشویی شما جلوگیری می‌کند.


✅ مطالب مشابه: سری راحت راهکار مناسب برای لکه برداری از روی دیوار


14. تمیز کردن کاشی و دوغاب حمام

تمیز کردن کاشی و دوغاب حمام

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

«برای تازه نگه داشتن دوغاب بین کاشی‌ها، از یک مسواک برای تمیز کردن محلول سفیدکننده و آب در امتداد دوغاب استفاده کنید تا هرگونه لکه از بین برود.» به یاد داشته باشید که بعد از اتمام آبکشی کنید.

15. ابریشم را از خوشه های ذرت پاک کنید

ابریشم را از خوشه های ذرت پاک کنید

قبل از پختن ذرت خرد شده، یک مسواک قدیمی بردارید و به آرامی روی گوش بمالید تا رشته های چسبناک باقی مانده ابریشم پاک شوند. پس از خوردن ذرت دیگر مجبور نخواهید بود آنها را از بین دندان های خود مسواک بزنید!

16. اتو وافل خود را تمیز و روغن بزنید

اتو وافل خود را تمیز و روغن بزنید

یک مسواک تمیز و نرم تنها ابزار مناسبی برای تمیز کردن خرده‌ها و خمیر سوخته از گوشه‌ها و سوراخ‌های اتو وافل است. قبل از استفاده بعدی نیز از آن برای پخش یکنواخت روغن روی سطح اتو وافل استفاده کنید.

17. با مسواک رنگ مو بزنید

با مسواک رنگ مو بزنید

موهایتان را در خانه رنگ کنید؟ از یک مسواک قدیمی به عنوان اپلیکاتور استفاده کنید. این اندازه عالی است و به حداقل رساندن آشفتگی را می دهد.

18. با مسواک آشپزخانه را تمیز کنید

با مسواک آشپزخانه را تمیز کنید

یک مسواک قدیمی را در آب صابون آغشته کنید و از آن برای تمیز کردن بین دستگیره‌ها و دکمه‌های دستگاه و پلاک‌های با حروف برجسته استفاده کنید.

19. با مسواک زیر ناخن هایتان را اسکراب کنید

با مسواک زیر ناخن هایتان را اسکراب کنید

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

گاهی اوقات ممکن است پاک کردن کثیفی و کثیفی که زیر ناخن های شما جمع می شود سخت باشد. مقداری صابون را روی یک مسواک قدیمی بریزید و از آن برای تمیز کردن ناخن های خود استفاده کنید.

20. شانه زد موهای آشفته

شانه زد موهای آشفته

اسپری مو را روی مسواک‌هایی که استفاده نمی‌کنید اسپری کنید و موهای کوچکی که همیشه در صورتتان می‌افتد را شانه کنید. این ترفند ساده به شما یک مدل موی مرتب و تمیزتر می دهد.

21. با مسواک اسپرسو را برس بکشید

با مسواک اسپرسو را برس بکشید

اگر از طرفداران اسپرسو هستید، با نحوه آسیاب کردن قهوه مورد علاقه ایتالیا نیز آشنا هستید. برای جلوگیری از مسدود شدن صفحه فیلتر اسپرسوساز خود، پس از هر بار استفاده با یک مسواک نرم صفحه را به آرامی تمیز کنید. اگر تکه‌هایی باقی ماند، آن‌ها را با یک پین مستقیم بردارید.

22. آبمیوه گیری خود را با مسواک تمیز کنید

آبمیوه گیری خود را با مسواک تمیز کنید

به راحتی می توان فراموش کرد که آبمیوه گیری های برقی تله ای برای انواع ذرات میوه (و بنابراین، غذا) هستند. آن را به عنوان یک سوت تمیز نگه دارید تا از تجمع باکتری (و بیماری!) با تمیز کردن کامل آن جلوگیری کنید: آن را جدا کنید، خمیر آن را پاک کنید و دور بریزید و سینک آشپزخانه خود را با آب گرم و صابون پر کنید.

همه چیز را به جز بدنه موتور ده دقیقه خیس کنید، قطعات را از سینک بردارید و با یک مسواک نرم بشویید. خوب خشک کنید، دوباره سرهم کنید و برای تمام ارزشی که دارید آب بگیرید!

23. سبزیجات خود را با مسواک تمیز کنید

سبزیجات خود را با مسواک تمیز کنید

23 چیزی که میتوان با مسواک تمیز کرد

قبل از پختن از مسواک نرم برای تمیز کردن قارچ ها و سایر سبزیجات حساس استفاده کنید. برس با موهای متوسط یا سخت برای سیب زمینی مناسب تر است.


✅ مطالب مشابه: 7 روش برای تمیز کردن آسان خانه


در پایان

اگر پاك‌كننده را روی سطحی می‌پاشید و بلافاصله آن را خشك می‌كنید با این كار در واقع همه میكروب‌ها را سرجای خود باقی گذاشته‌اید. وقتی از یك ماده پاك‌كننده استفاده می‌كنید، این ماده سطح آلودگی را می‌پوشاند و برای اینكه بتواند میكروب‌ها را از بین ببرد نیاز به زمان دارد.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت