65 کاربرد واقعاً خارق‌العاده لوازم خانگی که نمیدانستید !

65 کاربرد واقعاً خارق‌العاده لوازم خانگی که نمیدانستید !

65 کاربرد واقعاً خارق‌العاده لوازم خانگیما دراین قسمت از مجله تالاب برای شـما همراهان عزیز این ترفندهای جالب و کاربردی با استفاده از لوازم خانگی را بـه طور کامل بررسی کردایم . این ترفنده ها در وقت و هزینه شـما صرفه جویی خواهد کرد.

راه حل در درون وسایل خانه نهفته است!

در این جا چند مورد از ماهرانه ترین و کارآمدترین راه ها برای استفاده حداکثری از انچه در حال حاضر دارید آورده شده اسـت.

1. فویل آلومینیومی گلدان ها را تمیز می کند

فویل آلومینیومی گلدان ها را تمیز می کند

بدون پد اسکراب؟ از فویل آلومینیومی بـه عنوان جای گزین موقت استفاده کنید. یک مشت را مچاله کنید و برای جلا دادن گلدان هاي‌ استیل ضد زنگ بشویید.


مطالب مشابه: 12 معجزه سرکه در نظافت و لکه گیری


2. ویتامین C و جوش شیرین می توانند به عنوان مخمر دو برابر شوند

ویتامین C و جوش شیرین می توانند به عنوان مخمر دو برابر شوند

بـه دنبال تهیه یک قرص نان هستید؟ هر کدام یک قاشق چایخوری پودر ویتامین C «یا اسید سیتریک» و جوش شیرین رابا هم مخلوط کنید. علاوه بر این، خمیری کـه بـه ان اضافه می کنید، لازم نیست قبل از پخت بلند شود.

3. سرکه لکه های عرق را از روی لباس پاک می کند

سرکه لکه های عرق را از روی لباس پاک می کند

یک قسمت سرکه رابا چهار قسمت آب مخلوط کنید. روی لکه عرق بریزید و یک دقیقه خیس کنید. دریک چرخه منظم بشویید. این دیگر کاربردهای نابغه خانگی برای سرکه را از دست ندهید.

4. حوله های کاغذی سبزیجات را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارند

حوله های کاغذی سبزیجات را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارند

ترفندهای مهم وسایل خانگی

کشوی ترد یخچال خودرا با دستمال کاغذی بپوشانید. آن ها رطوبتی را کـه باعث پوسیدگی میوه ها و سبزیجات شـما می شود جذب میکنند. وقتی آستر کثیف شد، فقط ان را بیرون بیندازید و با دستمال کاغذی تازه جای گزین کنید. احتمالاً نمیدانستید کـه این وسایل خانگی قابل استفاده مجدد هستند.

5. Kool-Aid گرفتگی ماشین ظرفشویی را باز می کند

Kool-Aid گرفتگی ماشین ظرفشویی را باز می کند

کف صابون می تواند لوله هاي‌ ماشین ظرفشویی را مسدود کند و باعث شود ماشین ها بـه درستی تخلیه نشوند یا حتی خراب شوند. قبل از این کـه بـه یک لوله کش پول بدهید، مخلوط Kool-Aid را در ظرف شوینده بریزید و یک چرخه منظم رابا ماشین خالی اجرا کنید. «هر رنگی بـه طور کلی خوب اسـت، اما اگر فکر اضافه کردن پودر قرمز بـه یک دستگاه سفید باعث میشود شـما بلرزید، رنگ‌هاي‌ روشن‌تر را انتخاب کنید.» اسید سیتریک Kool-Aid، کف صابون را از بین میبرد. این کاربردهای خارق العاده پاک کننده لاک ناخن را بررسی کنید.

6. آبکش میوه را تازه نگه می دارد

آبکش میوه را تازه نگه می دارد

آیا توت ها و انگورهای شـما قبل از این کـه فرصت لذت بردن از آن ها را داشته باشید کپک میزند؟ انها را دریک آب کش – نه یک ظرف پلاستیکی در بسته – در یخچال نگه‌داری کنید. هوای سرد می تواند از سوراخ‌ها و اطراف میوه عبور کند و ان را برای روزها تازه‌تر نگه دارد. 

7. WD-40 چسب را پاک می کند

WD-40 چسب را پاک می کند

برای شل کردن چسب خشک شده روی قیچی یا پیشخوان، ان رابا WD-40 بپوشانید. این می تواند اجزای چسبنده حتی چسب قوی را حل کند تا راحت تر جدا شود. 

8. لیمو کاهوی خیس را نجات می دهد

لیمو کاهوی خیس را نجات می دهد

ان برگ هاي‌ متاسف را در زباله نریزید. آب نصف لیمو را بـه یک کاسه آب سرد اضافه کنید و کاهو خیس را داخل ان بریزید و حدود یک ساعت در یخچال قرار دهید. قبل از استفاده از انها در سالاد یا ساندویچ، مطمئن شوید کـه برگ ها کاملا خشک شده اند. این کاربردهای نابغه را برای رخت آویز خود امتحان کنید.

9. Alka-Seltzer قهوه سازها را تمیز می کند

Alka-Seltzer قهوه سازها را تمیز می کند

محفظه یک قهوه ساز قطره اي رابا آب پر کنید. چهار عدد قرص Alka-Seltzer بریزید. هنگامی کـه آن ها حل شدند، یک چرخه دم کردن را برای شست و شوی لوله هاي‌ دستگاه اجرا کنید. محفظه را دو تا سه بار بشویید، سپس یک چرخه دیگر دم کردن رابا آب ساده اجرا کنید. بی کربنات سدیم «جوش شیرین» و اسید سیتریک موجود در جوشاننده سوزش سر دل، ان را بـه یک پاک کننده نیروگاه تبدیل میکند.

10. سرکه گوشت را نرم می کند

سرکه گوشت را نرم می کند

خیساندن قطعات ارزان قیمت گوشت در سرکه تا چهار ساعت فقط الیاف سخت را از بین نمی‌برد. همچنین ترکیبات سرطان زا را کـه در هنگام کباب کردن تشکیل می‌شوند کاهش میدهد. برای طعم بیشتر، انواع مختلف سرکه را آزمایش کنید، یا بـه سادگی از سرکه سیب یا سرکه مقطر استفاده کنید. فقط حتماً قبل از پخت گوشت را آبکشی کنید. 

11. اسپری آشپزی کف صابون دوش را از بین می برد

اسپری آشپزی کف صابون دوش را از بین می برد

پاک کننده هاي‌ معمولی تجمع صابون سرسخت روی درهای دوش را از بین نمیبرند. روی لیوان رابا اسپری آشپزی اسپری کنید و بگذارید 30 دقیقه بماند. روغن بین لیوان و کف صابون می لغزد و شستن ان را آسان می‌کند. با آب صابون پاک کنید «از یک اسفنج مرطوب با یک قطره مایع ظرفشویی استفاده کنید». اي کاش این کاربردهای هوشمندانه آمونیاک را زودتر میدانستید.

12. گچ لکه های چربی را از بین می برد

گچ لکه های چربی را از بین می برد

مقداری گچ را روی لکه هاي‌ چرب روی لباس ها یا ملحفه هاي‌ رومیزی بمالید و اجازه دهید قبل از این کـه ان را پاک کنید روغن را جذب کند. اگر لکه باقی ماند، قبل از شستن، گچ بیشتری بـه ان بمالید. برای خلاص شدن از شر لکه هاي‌ دور یقه، قبل از شستن، آن ها را بـه شدت با گچ علامت بزنید تا روغن هاي‌ موجود در کثیفی جذب شوند.

13. اسفنج ها موهای حیوانات خانگی را از بین می برند

اسفنج ها موهای حیوانات خانگی را از بین می برند

فیدو اثاثیه شـما را خزدار می‌گذارد؟ یک اسفنج را بـه آرامی مرطوب کنید و روی اثاثه یا لوازم داخلی ان بمالید. بـه اسانی مو هاي حیوانات خانگی را از روی سطح بلند می‌کند.

14. آبجو می تواند فرش را نجات دهد

آبجو می تواند فرش را نجات دهد

اگر قهوه یا چای را روی فرش ریخته اید، نوشیدنی خوشمزه دیگری وجوددارد کـه می تواند آشفتگی را پاک کند: آبجو. چند قاشق چای خوری «یا بیشتر، اگر واقعاً آشفتگی زیادی ایجاد کرده‌اید» بـه آرامی بـه پارچه بمالید. آبجو تخت همچنین مبلمان چوبی شـما را جلا میدهد.

15. سرکه بوها را خنثی می کند

سرکه بوها را خنثی می کند

خانه داری با آموزش های کاربردی

ماهی تازه پخته شده؟ یک اتاق را رنگ کرده‌اید؟ سرکه را دریک لیوان یا کاسه بریزید و ان را بـه مدت 30 دقیقه در اتاق آسیب دیده قرار دهید.

16. سیب زمینی لکه های روی ظروف نقره را از بین می برد

سیب زمینی لکه های روی ظروف نقره را از بین می برد

مقداری سیب زمینی بردارید و آب پز کنید. انها را از آب خارج کرده و ذخیره کنید تا بعداً بخورید. سپس ظروف نقره خودرا در آب سیب زمینی قرار دهید و بگذارید یک ساعت بماند. ان را بردارید و بشویید. تیرگی باید از بین می رفت. این کاربردهای جای گزین را برای دستمال کاغذی امتحان کنید.

17. WD-40 از خرد شدن جلوگیری می کند

WD-40 از خرد شدن جلوگیری می کند

دسته هاي‌ چوبی ابزار بـه مرور زمان خرد میشوند. برای محافظت از ابزار خود، مقدار زیادی از WD-40 را روی چوب اسپری کنید. این امر باعث جابجایی رطوبت از سطح و ایجاد مانعی در برابر عناصر خورنده در محیط می شود کـه می تواند باعث خرد شدن شود. 

18. آمونیاک فر را تمیز می کند

آمونیاک فر را تمیز می کند

برای تمیز کردن تقریبا بدون دردسر فر، یک کاسه رابا آمونیاک پر کنید و یک شب ان را در فر گرم نشده قرار دهید. روزبعد کاسه را بردارید. دود آمونیاک باعث شل شدن تفنگ می شود، بنابر این می‌توانید ان رابا یک اسفنج مرطوب یا دستمال کاغذی پاک کنید.

19. WD-40 آدامس را از بین می برد

WD-40 آدامس را از بین می برد

آیا آدامس بـه فرش یا روی دیوار زده شده اسـت؟ WD-40 ان را شل میکند. اینکار روی چکه هاي‌ موم نیز کار میکند.

20. آب لیمو لکه های جوهر را از بین می برد

آب لیمو لکه های جوهر را از بین می برد

قبل از شستشو دریک چرخه معمولی، لکه جوهر را بـه مدت پنج تا ده دقیقه در آب لیمو خیس کنید. اسید سیتریک آب یک لکه‌بر طبیعی اسـت کـه جوهر لباس را می‌شکند. 

21. خمیر دندان غیر ژله ای لکه های آب را از بین می برد

خمیر دندان غیر ژله ای لکه های آب را از بین می برد

آیا مهمانان شـما بـه نوعی دلتنگ زیر لیوانی ها شده اند؟ برای خلاص شدن از شر حلقه هاي‌ سفید مزاحم بـه جا مانده از عینک مرطوب، مقداری خمیر دندان غیر ژله اي را بـه آرامی با یک پارچه نرم روی چوب بمالید. ان رابا یک پارچه مرطوب پاک کنید و اجازه دهید محل خشک شود.

22. آرد موها را تمیز می کند

آرد موها را تمیز می کند

روی موهایتان آرد بپاشید و تمام ان را تکان دهید. آرد روغن هاي‌ اضافی را جذب می‌کند و ظاهری تازه بـه شـما می‌دهد.

23. نشاسته ذرت می تواند علائم سوختگی را از بین ببرد

نشاسته ذرت می تواند علائم سوختگی را از بین ببرد

اگر پیراهن مورد علاقه خودرا با اتو داغ می‌خوانید، محل را خیس کنید و روی ان رابا نشاسته ذرت بپوشانید. اجازه دهید نشاسته ذرت خشک شود، سپس ان رابا برس پاک کنید.

24. روبالشی ها از ظرافت های لباسشویی محافظت می کنند

روبالشی ها از ظرافت های لباسشویی محافظت می کنند

واشر می تواند ژاکت هاي‌ شکننده و جوراب شلواری را از حالت خارج کند. انها را دریک روبالشی بیندازید. محفظه رابا یک کش ببندید، در ماشین لباسشویی قرار دهید و ماشین را روی یک حالت ملایم کار کنید.

25. توپ تنیس می تواند گرفتگی توالت را باز کند

توپ تنیس می تواند گرفتگی توالت را باز کند

یک سوم بالای یک توپ تنیس قدیمی را بریده و دور بیندازید. انتهای باز باقیمانده را روی زهکشی مسدود شده قرار دهید. سوراخ سرریز رابا یک پارچه مرطوب ببندید و مقدار کمی آب داخل حوضچه بریزید تا لبه توپ مهر و موم شود. با استفاده از توپ دست خود، محکم و سریع بـه پایین فرو بروید.

26. سرکه برچسب های سپر را شل می کند

سرکه برچسب های سپر را شل می کند

برای برچسب هاي‌ مزاحم کـه تکان نمیخورد، یک دستمال کاغذی را در سرکه خیس کنید. ان را بـه مدت پنج تا ده دقیقه روی برچسب قرار دهید. سرکه چسب را ضعیف میکند. 

27. مداد رنگی شکاف های کف را پر می کند

مداد رنگی شکاف های کف را پر می کند

مداد شمعی ها مواد پرکننده خوبی برای خراش هاي‌ کوچک، گودها یا سوراخ هاي‌ بسیاری از طبقات ایجاد میکنند. رنگی را انتخاب کنید کـه بیشتر با رنگ شـما مطابقت دارد. مداد شمعی را در مایکروویو روی کاغذ موم شده با قدرت متوسط، هر دقیقه ذوب کنید تا زمانی کـه یک کره رنگی انعطاف پذیر داشته باشید. حالا با یک چاقوی پلاستیکی یا چاقوی بتونه اي، سوراخ را پر کنید. ان رابا یک وردنه، یک کتاب یا یک شی صاف دیگر صاف کنید. شـما حتی نیازی بـه سمباده زدن ان ندارید.

28. شکر لکه های علف را از بین می برد

شکر لکه های علف را از بین می برد

آنزیم هاي‌ موجود در قند بـه تجزیه کلروفیل کـه باعث ایجاد لکه هاي‌ سبز می شود کمک میکند. ¼ فنجان شکر رابا مقدار کافی آب گرم مخلوط کنید تا خمیری ایجاد شود. روی لکه بمالید. بگذارید 30 دقیقه قبل از شستشو بماند.

29. سفیده تخم مرغ می تواند به عنوان چسب دو برابر شود

سفیده تخم مرغ می تواند به عنوان چسب دو برابر شود

وقتی لازم اسـت مقداری کاغذ یا مقوای سبک را بـه هم بچسبانید، سفیده تخم‌مرغ می تواند بـه عنوان جای گزین عمل کند.

30. WD-40 آثار مداد رنگی را پاک می کند

WD-40 آثار مداد رنگی را پاک می کند

بچه ها دیوار شـما را بـه بوم تبدیل کردند؟ علامت هاي‌ مداد رنگی رابا WD-40 اسپری کنید و با یک پارچه تمیز پاک کنید. این بـه رنگ و بیشتر کاغذ دیواری ها آسیب نمیرساند و بـه شـما کمک میکند آثار مداد رنگی را از روی دیوار خود پاک کنید «بـه یاد داشته باشید ابتدا روی یک منطقه کوچک و پنهان تست کنید».

31. پوست پرتقال و لیمو به عنوان کیندلینگ دو برابر می شود

پوست پرتقال و لیمو به عنوان کیندلینگ دو برابر می شود

پوست پرتقال و لیمو خشک شده حتی بهتر از روزنامه کیندلینگ می‌کند. آن ها نه تنها بوی بهتری دارند و کرئوزوت کمتری نسبت بـه روزنامه تولید میکنند، بلکه روغن هاي‌ قابل اشتعال موجود در پوسته ها باعث می شود تا مدت طولانی تری بسوزند. آیا نمیخواهید صبر کنید تا پوسته ها خشک شوند؟ آن ها را روی یک صفحه شیرینی در فر 200 درجه فارن هایت بـه مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید.

32. شیر چرم را جلا می دهد

شیر چرم را جلا می دهد

برای تمیز کردن چرم لاک «نوع براق کـه برای کمربندها، کفش ها و کیف پول استفاده می شود»؛ یک پارچه نخی نرم را در شیر آغشته کنید. چرم را بـه آرامی با حرکات دایره اي صاف کنید تا مرطوب شود. آنزیم ها و چربی شیر باعث نرم شدن و جلا دادن بـه چرم می شود. دوباره با یک پارچه تمیز و خشک بمالید تا باقیمانده شیر پاک شود. 

33. پاک کن های مداد صفحه نمایش گوشی های خراشیده را تعمیر می کنند

پاک کن های مداد صفحه نمایش گوشی های خراشیده را تعمیر می کنند

برای خراش هاي‌ کم عمق، ابتدا ناحیه آسیب دیده رابا استفاده از یک پارچه تازه و بدون پرز آغشته بـه آب تمیز کنید. ان رابا پارچه دوم بدون پرز خشک کنید. سپس با پیروی از جهت خراش، ناحیه آسیب دیده رابا یک پاک کن تمیز و نرم بـه آرامی مالش دهید. ممکن اسـت لازم باشد اینکار را چندین بار قبل از ناپدید شدن خراش تکرار کنید.


مطالب مشابه: لکه گیری فرش در سه سوت توسط قالیشویی یاب بشور


34. کوتاه کننده سبزیجات لکه های رژ لب را از بین می برد

کوتاه کننده سبزیجات لکه های رژ لب را از بین می برد

مقداری از ان را روی رژ لب مالیده و طبق معمول بشویید. روغن بـه عنوان یک حلال برای از بین بردن لکه عمل میکند.

35. لاک ناخن می تواند ترک خوردن شیشه جلو را متوقف کند

لاک ناخن می تواند ترک خوردن شیشه جلو را متوقف کند

اگر شکاف کوچکی در شیشه جلوی خود ایجاد کرده‌اید، ان رابا مقداری لاک شفاف متوقف کنید. هنگام کار در سایه، ترک دو طرف لیوان رابا برس برس بزنید تا بـه خوبی پر شود. ماشین را بـه سمت خورشید حرکت دهید تا شیشه جلو خشک شود. اما توجه داشته باشید: این اصلاح فقط موقتی اسـت. سعی کنید شیشه را حداکثر ظرف یک یا دو روز تعویض کنید.

36. شیر منیزیا جایگزین دئودورانت می شود

شیر منیزیا جایگزین دئودورانت می شود

شیر منیزیا طبق معمولً بـه عنوان دئودورانت در محیط هاي‌ مرطوب و گرمسیری استفاده می شود. بـه طور معمول بـه عنوان یک ملین مصرف می شود، دارای خواص ضد باکتریایی اسـت کـه رشد باکتری هاي‌ ایجاد کننده بو را دشوار می‌کند. «آب لیمو نیز بو زدایی می‌کند، زیرا زیر بغل شـما را برای باکتریها خیلی اسیدی میکند.» با پنبه بمالید. این استفاده هاي‌ هوشمندانه از خلال دندان ربطی بـه دندان چیدن ندارد.

37. تفاله قهوه گیاهان را بارور می کند

تفاله قهوه گیاهان را بارور می کند

تفاله هاي‌ قهوه قدیمی را دور نریزید. انها مملو از مواد مغذی هستند کـه گیاهان اسید دوست شـما هوس می‌کنند. آن ها را ذخیره کنید تا بوته هاي‌ رز، آزالیا، رودودندرون، کاملیا و همیشه سبز را بارور کنید.

38. اسفنج ها صابون را حفظ می کنند

اسفنج ها صابون را حفظ می کنند

برای این کـه یک تکه صابون دوام بیشتری داشته باشد، ان را روی یک اسفنج درکنار سینک یا زیر دوش بگذارید. اسفنج با کمک بـه خشک شدن سریع تر صابون از لجن و چکه کردن ان جلوگیری میکند.

39. خاکستر حشرات را دفع می کند

خاکستر حشرات را دفع می کند

مرزی از خاکستر شومینه خودرا در اطراف باغ خود بپاشید تا از کرم هاي‌ بریده، راب و حلزون ها جلوگیری کنید – خاکستر بـه بدن آن ها می چسبد و رطوبت را از آن ها خارج می‌کند. همچنین مقادیر کمی را روی گیاهان باغ بپاشید تا هجوم حشرات نرم بدن را نظارت کنید. هشدار دهید: از آنجایی کـه خاکستر قلیایی اسـت، نباید از ان برای گیاهان اسید دوست مانند آزالیا، رودودندرون، ادریسیا و مامان استفاده شود. 

40. سرکه پای ورزشکاران را درمان می کند

سرکه پای ورزشکاران را درمان می کند

از آنجایی کـه سرکه یک ضد عفونی کننده قوی اسـت، خیساندن پاهای خود دو بار در روز بـه مدت ده دقیقه دریک قسمت سرکه و چهار قسمت آب ممکن اسـت بـه درمان این عفونت قارچی کمک کند.

41. دهانشویه می تواند بریدگی را ضد عفونی کند

دهانشویه می تواند بریدگی را ضد عفونی کند

بدون الکل یا پراکسید هیدروژن؟ یک دهانشویه مبتنی بر الکل می تواند بریدگی کم عمق را تمیز کرده و پوست شـما را ضد عفونی کند. از طرف دیگر، می‌توانید چند قطره آب لیمو را مستقیماً روی محل برش بزنید.

42. کاغذ دیواری صنوبر جوش شیرین

کاغذ دیواری صنوبر جوش شیرین

برای روشن کردن قسمتی کثیف، ان رابا یک اسفنج مرطوب شده در محلول یک لیتر آب و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین پاک کنید. برای لکه هاي‌ چربی روی کاغذ دیواری، خمیری از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری آب را روی لکه بمالید. بعد از پنج تا ده دقیقه با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. همیشه ابتدا روی قسمتی از کاغذ کـه مشخص نیست تست کنید.

43. پاک کننده فر، اتو فر را تازه می کند

پاک کننده فر، اتو فر را تازه می کند

ژل حالت دهنده یا نرم کننده می تواند روی اتوهای فر کننده کیک شود و کارایی آن ها را کاهش دهد. اتو «وصل نشده» رابا یک پوشش سبک از پاک کننده فر اسپری کنید. اجازه دهید یک ساعت بنشیند. با یک پارچه مرطوب پاک کنید و با پارچه اي برای اتوی فر کـه مانند نو کار میکند خشک کنید.

44. جوش شیرین می تواند سوختگی های جزئی را درمان کند

جوش شیرین می تواند سوختگی های جزئی را درمان کند

اگر دچار سوختگی جزئی پوست شدید، بـه سرعت مقداری جوش شیرین را دریک ظرف آب یخ بریزید، پارچه یا گازی را در ان خیس کنید و روی محل سوختگی بمالید. استفاده از محلول را تا زمانی ادامه دهید کـه سوختگی دیگر داغ نباشد. این درمان از تاول زدن بسیاری از سوختگی ها نیز جلوگیری میکند. گزینه دیگر: از عصاره وانیل استفاده کنید. تبخیر الکل موجود در عصاره وانیل سوختگی را خنک می‌کند.

45. اسپری مو از آثار هنری محافظت می کند

اسپری مو از آثار هنری محافظت می کند

وقتی مینی پیکاسو شـما شاهکاری را بـه خانه می آورد، ان رابا چند اسپری مو حفظ کنید. این بـه ویژه برای گچ و سایر موادی کـه بـه اسانی لکه میشوند مفید اسـت.

46. نوار چسب می تواند یک ترکش را از بین ببرد

اسپری مو از آثار هنری محافظت می کند

شـما می‌توانید با پوشاندن ان با نوار چسب، از عذاب کندن ترکش با سوزن جلوگیری کنید. بعد از حدود سه روز، نوار را بـه آرامی بکشید و ترکش باید با ان بیرون بیاید.

47. جوش شیرین مواد شوینده ظرفشویی را تقویت می کند

جوش شیرین مواد شوینده ظرفشویی را تقویت می کند

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را بـه مقدار معمول مایع ظرفشویی کـه استفاده می کنید اضافه کنید. این ماده شوینده شـما را تقویت می‌کند و ظروف چرب را بـه اسانی تمیز می‌کند.

48. مالش قفسه سینه می تواند کنه ها و سایر حشرات را دفع کند

مالش قفسه سینه می تواند کنه ها و سایر حشرات را دفع کند

برای قدم زدن در جنگل می‌روید؟ قبل از خروج از خانه، مقداری مایع منتولدار روی قفسه سینه روی مچ پا، مچ دست و گردن خود بمالید. ممکن اسـت این عطر مورد علاقه شـما نباشد، اما پشه ها و کنه هاي‌ ناقل بیماری از ان متنفرند و بـه دنبال قربانیی با بوی شیرین تر میگردند.

49. کرم اصلاح میزها را تمیز می کند

کرم اصلاح میزها را تمیز می کند

برای پاک کردن آثار، چسب یا رنگ روی میز، این ترفند معلم را امتحان کنید: یک حبه کرم موبر را روی سطح اسپری کنید و با یک اسفنج خشک پخش کنید. بگذارید بـه مدت پنج تا 15 دقیقه بماند. با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. صابون تغلیظ شده، کرم موبر، میز را تمیز میکند. 

50. ژله پترولیوم از زنگ زدگی جلوگیری می کند

ژله پترولیوم از زنگ زدگی جلوگیری می کند

یک لایه نازک روی سطح مورد نظر بمالید «مانند ماشین آلات فضای باز، مهره ها و پیچ ها و کروم روی دوچرخه ها». ژله نفتی از فلز در برابر رطوبت و هوا محافظت میکند کـه هردو باعث زنگ زدگی میشوند.

51. وان کره به عنوان ظروف آب دو برابر می شود

وان کره به عنوان ظروف آب دو برابر می شود

هنگامی کـه با حیوان خانگی خود سفر می کنید، بـه جای یک کاسه بزرگ روزانه، یک وان کره خالی و شسته شده را بسته بندی کنید. ظرف سبک وزن یک ظرف غذا و آب بـه اسانی قابل بسته شدن اسـت. همچنین می تواند از بیسکویت هاي‌ شکننده سگ محافظت کند.

52. درب قهوه از قفسه های انبار محافظت می کند

درب قهوه از قفسه های انبار محافظت می کند

از یک درب پلاستیکی محکم از قوطی قهوه بـه عنوان زیر لیوانی آشپزخانه استفاده کنید. ان را زیر ظروفی قرار دهید کـه ممکن اسـت چکه کند «مثلا سس عسل یا سالاد» تا قفسه هاي‌ خودرا در برابر آشفتگی چسبنده محافظت کنید.

53. شامپو ظرفها را میشوید

شامپو ظرفها را میشوید

از صابون ظرف خارج شده؟ شامپو «هرچه ساده تر بهتر» کار را انجام میدهد. بـه استفاده از ان در سینک پایبند باشید – پر کردن ماشین ظرفشویی با شامپو ممکن اسـت ان را در کف غرق کند.

54. جوش شیرین لکه ها را از چین پاک می کند

جوش شیرین لکه ها را از چین پاک می کند

اگر ظروف چینی خوب شـما با تغییر رنگ قهوه و چای رنگ آمیزی شده اسـت، یک پارچه مرطوب را بـه جوش شیرین آغشته کنید. این یک خمیر سفت ایجاد میکند کـه میتوانید بـه آرامی روی لکه ها بمالید تا پاک شود. تمیز و خشک بشویید.

55. گرد و غبار ورق های خشک کن

گرد و غبار ورق های خشک کن

صفحه نمایش هاي‌ تلویزیون و رایانه شخصی دارای شارژ الکتریکی هستند کـه باعث جذب گرد و غبار می شود. از آنجایی کـه ورق ها برای کاهش چسبندگی ساکن طراحی شده اند، گرد و غبار را از بین می‌برند و از نشست مجدد ان برای چند روز جلوگیری می‌کنند. صفحه‌هاي‌ شیشه‌اي رابا ورق‌ها پس از قرار گرفتن در خشککن پولیش دهید تا بافتی نرم‌ تر داشته باشید.

56. لوله های مقوایی سیم های کششی را می پوشانند

گرد و غبار ورق های خشک کن

ساده ترین راه برای نگه داشتین طناب‌ها بدون گره خوردن در انبار: سیم‌هاي‌ پیچیده شده را در لوله‌هاي‌ دستمال توالت بریزید ودر یک جعبه قرار دهید. با اینکار یک سیم پشت میز شـما مرتب می شود.

57. جوش شیرین حشرات را می کشد

جوش شیرین حشرات را می کشد

اگر سوسک ها یا دیگر موجودات خزنده را در آشپزخانه خود دیدید، جوش شیرین و شکر را بـه مقدار مساوی مخلوط کنید، سپس در گوشه هاي‌ اتاق بپاشید. حشرات جذب مخلوط شیرین میشوند اما زمانی کـه نتوانند جوش شیرین را بـه درستی هضم کنند می میرند.

58. پوست موز نقره را جلا می دهد

پوست موز نقره را جلا می دهد

درست زمانی کـه مشغول شروع کارهای آخر هفته هستید، یک موز را تمام کنید؟ پوست را از داخل مخلوط کن با کمی آب بگذرانید و یک پارچه شستشو را در خمیر آغشته کنید تا بـه عنوان پولیش نقره خود استفاده کنید. «شـما بوی گرمسیری را دوست خواهید داشت!» قطعه را در حمام آب فرو کنید تا خمیر از بین برود. 

59. مسواک ابریشم را از ذرت پاک می کند

مسواک ابریشم را از ذرت پاک می کند

یک مسواک قدیمی را ضد عفونی کنید «می‌توانید ان را از ماشین ظرفشویی عبور دهید» و ان را در آشپزخانه قرار دهید. این ابزار را می توان بـه عنوان یک ابزار مفید برای حذف رشته هاي‌ ابریشم از ذرت روی بلال تبدیل کرد. در 

60. آب پختن گیاهان را تغذیه می کند

آب پختن گیاهان را تغذیه می کند

ریختن آب پخت و پز از غذا هاي آب پز را در زهکشی فراموش نکنید. تا زمانی کـه نمک نخورده باشد، گیاهان شـما از نوشیدن ان پس از سرد شدن بسیار خوشحال خواهند شد. هم تخم مرغ آب پز و هم سبزیجات بخارپز، موادمعدنی ارزشمندی را بـه جا می گذارند و آب را بـه منبعی از مواد مغذی برای باغ شـما تبدیل میکنند.

61. جوراب‌های قدیمی می‌توانند الاستیک مو دوچندان شوند

جوراب‌های قدیمی می‌توانند الاستیک مو دوچندان شوند

لازم نیست یک جوراب شلواری پاره شده در سطل زباله برود. حلقه هاي‌ نیم اینچی را از هر پا بـه موازات خط کمر ببرید و از حلقه ها بـه عنوان کش مو استفاده کنید کـه بـه مو هاي شـما آسیب نرساند.

62. تیغ ها می توانند پارچه را پاک کنند

تیغ ها می توانند پارچه را پاک کنند

یک تیغ خسته کننده می تواند بـه عنوان نجات دهنده ژاکت هاي‌ پر شده از دومین کار خود لذت ببرد. اگر متوجه تکه اي از توپ هاي‌ ناخوشایند شدید، بـه آرامی یک تیغ را روی آن ها بکشید. تیغه قرص ها را بدون آسیب رساندن بـه پارچه از بین می برد.

63. بطری های سس کچاپ می توانند دسر یخی

بطری های سس کچاپ می توانند دسر یخی

کیک خانگی بعدی خودرا با استفاده از یک بطری سس کچاپ تمیز برای پخش فراست راحت تر تزئین کنید. بطری فشرده نسبت بـه کیسه لوله‌کشی ساده‌تر اسـت و می توان از ان برای ایجاد گل، گوش ماهی و سایر طرح‌ها استفاده کرد.

64. پوست لیمو خوشبو کننده دفع زباله

پوست لیمو خوشبو کننده دفع زباله

رایحه تازه این میوه رابا ریختن پوسته ها در زباله هاي‌ خود بـه کار ببرید. پوسته ها بـه خنثی کردن بوهای ناخواسته و پاک کردن تجمع چربی کمک میکنند.

65. گذرگاه های یخ زدایی خاکستر

گذرگاه های یخ زدایی خاکستر

اجازه دهید آتش دیشب عامل ایمنی امروز در برابر برف باشد. خاکستر را از اجاق گاز بیرون بیاورید و ان را روی هر نقطه لغزنده اي در خیابان یا پیاده رو بپاشید. 


مطالب مشابه: 7 نوع آموزش برای تمیز کردن انواع لکه ها و کثیفی های دیوار گچی


در پایان

با کمی خلاقیت، بسیاری از وسایل خانگی معمولی را می توان بـه چیز دیگری تبدیل کرد کـه کاملاً متفاوت و شگفت انگیز اسـت. 65 روش خارق العاده برای استفاده مجدد از وسایل قدیمی را در بالا بررسی کنید.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت