جستجو در تالاب

11 نکته از راز زیبایی را بدانید

مجموعه : نکات آرایشی
11 نکته از راز زیبایی را بدانید

دانستن 11 نکته از راز زیبایی 

مراقبت از زیبایی بدون بهرهگیری‌ي منظم از ضدآفتاب، هیچ‌وقت پوستی سالم و خوشگل نخواهید داشت‎

آیا تا‌به‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا افراد مشهور حتی با وجود سن چندان و مشکلات دیگر، باز هم جوان و خوشگل به نظر می رسند؟ شاید به این آدم‌ها غبطه می خوریم

 

ولی این را هم می دانیم که پشت این زیبایی، یک لشکر کارشناس زیبایی وجود دارد که به آن ها کمک می کنند!اما با این حال، تعدادی اصول ساده وجود دارد که همۀ به‌راحتی میتوانند از آن ها بهرهگیری کنند و جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسند.

 

اصول ساده‌اي که صنعت مُد دوست ندارد شما به آن ها دقت کنید و به ارزش انها پی ببرید. در ادامه ۱۱ مورد از این اصول زیبایی را با هم مرور میکنیم.

 

۱. از ضدآفتاب غافل نشوید

بدون بهرهگیری‌ي منظم از ضدآفتاب، هیچ‌وقت پوستی سالم و خوشگل نخواهید داشت. مامی مک‌دونالد متخصص زیبایی، میگوید: «اگر از ضدآفتاب بهرهگیری نشود، تمام تلاش‌هاي دیگر هم برای زیبایی پوست بی‌فایده خواهد بود.» متخصص زیبایی مشهور، پزشک لنسر هم بهرهگیری‌ي هرروز از کرم ضدآفتاب با SPF حداقل ۳۰ را توصیه میکند.

 

۲. اگر پوست‌تان التهاب یا جوش دارد، آن را بیش از حد خشک نکنید

اکثر کرم‌هاي ضدجوش حاوی بنزوئیل پروکساید میباشند که موجب خشکی پوست میشوند، التهاب را تشدید میکنند و ساخت چربی را افزایش میدهند. بنابراین با بهرهگیری از این کرم‌ها نمیتوانید از شر جوش‌ها خلاص شوید. پزشک هارولد لنسر برای حل این مشکل لایه برداری پوست با بهرهگیری از اسید سالیسیلیک یا اسید لاکتیک و ماسک‌ خاک رس را توصیه می کند.

 

۳. از گردن‌تان غافل نشوید

گردن یکی از قسمت‌هایي هست که خیلی زود سن زنان را فاش می کند، بنابراین باید به‌خوبی از آن مراقبت کنید. پوست این ناحیه نازک هست و به دقت و مراقبت زیادی نیاز دارد.

 

۴. یک قطعه یخ به پوست خود بمالید

پزشک آوا شمبن، متخصص مریضی‌هاي پوستی، توصیه میکند برای پیشگیری از کدر شدن پوست یک قطعه یخ را به‌مدت چند ثانیه روی آن بمالید. این ترفند ساده جریان خون را افزایش می دهد و باعث روشن شدن پوست می شود.

 

زیبایی پوست

 

گردن یکی از قسمت‌هایي هست که خیلی زود سن زنان را فاش میکند از آن مراقبت کنید‎

 

۵. از لوازم آرایش خود به‌خوبی مراقبت کنید

پزشک دبرا جالیمان توصیه می کند که به‌هیچ‌وجه لوازم بهداشتی و آرایشی خود را در جاهایی مثل حمام نگذارید، زیرا هوای گرم و مرطوب آن باعث میشود خیلی سریع‌تر منقضی شوند. کرم صورت و دیگر لوازم آرایشی راکه چندان از انها بهرهگیری نمی کنید، در یخچال نگه دارید.

 

۶. همه‌ی چیزهایی را که با پوست‌تان در تماس‌اند، کاملا تمیز نگه دارید

پزشک لنسر توصیه می کند که هیچ‌وقت با دست‌هاي کثیف پوست خود را لمس نکنید. اگر پوست خشک یا نرمالی دارید، حداقل هفته‌اي یکبار و اگر پوست چربی دارید هر سه روز یکبار روبالشی خود را عوض کنید. صفحه‌ي موبایل خود را هم به‌طور مرتب تمیز کنید.

 

۷. از پد صورت استفاده نکنید، مخصوصا اگر پوست‌تان مستعد آکنه است

کریستی کید، متخصص مراقبت از پوست توصیه می کند که اگر آکنه دارید هیچ‌وقت از وسایلی مثل برس و پد صورت بهرهگیری نکنید، چون التهاب را تشدید می کنند. هر نوع پوستی باید با لطافت و بدون صابون شست‌وشو شود. برای کاهش و درمان التهاب می توانید از ترکیب آب و آسپرین روی جوش‌ها بهرهگیری کنید.

 

۸. برای درمان پف زیر چشم‌ها از ماساژ صورت کمک بگیرید

اولی هنریکسن برای درمان پف چشم، ماساژ چشم را توصیه می کند. اینکار باعث تحریک جریان لنفاوی می شود، پوست را نرم می کند و نهایتا حلقه‌ي زیر چشم‌ها را ناپدید میکند. به‌علاوه کار سختی نیست و خودتان هم می توانید در منزل چشمان‌تان را ماساژ بدهید.

 

۹. از دست‌های خود مراقبت کنید

دست‌ها هم مثل گردن نیاز به مراقبت دارند چون پوست ظریف و نازکی دارند. سعی کنید هنگام انجام کارهای منزل از دستکش بهرهگیری کنید و همۀ وقت دست‌هایتان را مرطوب نگه دارید. می توانید برای دست‌هایتان هم مثل صورت‌تان، از کرم ضد پیری بهرهگیری کنید. ضد‌آفتاب را هم فراموش نکنید!

 

۱۰. پوست خود را مرتبا تمیز کنید

دیرا جالیمان اشاره می کند که هیچ‌وقت با آرایش به رختخواب نروید، چون منافذ پوست‌تان مسدود میشوند. توصیه‌ي خیلی ساده‌اي هست ولی خیلی‌ها همین را هم نادیده میگیرند.

 

۱۱. قبل از رفتن به رختخواب، لباس زیر خود را دربیاورید

پزشکان توصیه می کنند که حتما گذشته از خوابیدن لباس زیر خود را «به‌خصوص اگر تنگ یا فنردار هست» دربیاورید، چون این‌گونه لباس‌ها گردش خون را کم می کنند و باعث ایجاد مشکلات بهداشتی، تحریک پوست، خارش و تیره شدن آن ناحیه از پوست میشوند.

 

برچسب‌ها:
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت
صدای زیبای این آقا حتما شما را شگفت زده خواهد کرد (فیلم)
صدای زیبای این آقا حتما شما را شگفت زده خواهد کرد (فیلم)