روش هایی ساده برای بالا بردن ماندگاری عطر

مجموعه : نکات آرایشی
روش هایی ساده برای بالا بردن ماندگاری عطر

چگونه ماندگاری عطر را بیشتر کنیم ؟

اگر قصد دارید عطری که می‌زنید ماندگار تر بماند باید این نکات را انجام دهید تا ماندگاری عطر بین 50 تا 100 درصد افزایش پیدا کند.

 

مجله تالاب: هزینه خرید یک عطر خوب کم نیست، برای همین هم توقع ماندگاری بالا داشتن از ان طبیعی است؛ باوجود این خیلی وقت‌ها عطرها خیلی زود می‌پرند و توقع ما را برآورده نمی کنند.

 

اگر شما هم طبق معمول با ماندگاری عطرتان مشکل دارید، خوب است از راهکارهایی که در ادامه معرفی می کنیم استفاده کنید تا بوی خوش عطرتان بیشتر از هر وقت دیگری بماند و مدام وادار به تجدید ان نشوید.

 

به نوشته‌ها دقت کنید

یکی از نکاتی که خیلیها از ان بی‌خبر هستند؛ تفاوت بین انواع عطرهاست. ماندگاری یک عطر به میزان اسانس روغنی بکار رفته در ان بستگی دارد؛ هر چقدر این اسانس بیشتر باشد ماندگاری عطر هم بیشتر خواهد شد.

 

میزان اسانس روغنی بکار رفته در عطرها به ترتیب در پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادوکلن از زیاد به کم دسته‌بندی میشود؛ بهمین دلیل هم میزان ماندگاری پرفیوم نسبت به ادوپرفیوم بیشتر است و ادوتویلت هم ماندگاری بیشتری نسبت ادوکلن دارد.

 

بهمین دلیل لازم است قبل از انتخاب انواع عطر و ادکلن زنانه یا مردانه به نوشته روی ان‌ها دقت کنید. قاعدتا بوی پرفیوم بسیار قدرتمندتر از ادوتویلت است و ماندگاری به مراتب بالاتری هم دارد.

 

بنابر این اگر دوست دارید با یکبار استفاده از عطرتان بوی ان برای ساعت‌هاي‌ زیادی باقی بماند و با تند بودن عطر هم مشکلی ندارید، سراغ پرفیوم بروید؛ اما کسانی که به بوی ملایم علاقه دارند و با چند بار تجدید عطر در طول روز مشکلی ندارند بهتر است از ادوتویلت‌ها استفاده کنند.

روش هایی ساده برای بالا بردن ماندگاری عطر

راه‌حل کسانی که عرق میکنند

همان‌ طور که عرق کردن نیاز به تجدید آرایش پوست یا کرم ضد آفتاب را بیشتر میکند، باعث میشود عطر زودتر از سطح پوست پاک شود. بهمین دلیل کسانی که زیاد عرق میکنند، باید بیشتر از بقیه عطرشان را تجدید کنند. اگر به همراه داشتن شیشه عطر برایتان سخت است، میتوانید رول کوچک عطرتان را از بازار تهیه کنید و هر وقت به تجدید عطر نیاز پیدا کردید، سراغش بروید. با اینکار از خطر شکستن شیشه عطر در رفت‌و‌آمدها جلوگیری می کنید.

 

تندی بو را از بین ببرید

خیلی از عطرها در ساعت اول بعد از اسپری شدن بوی تندی دارند و تا جا بیفتند به زمان احتیاج پیدا میکنند. برای این که زمان لازم رابه این عطرها بدهید، ساعتی قبل از بیرون رفتن از خانه یا حاضر در جلسه‌اي که پیش رو دارید، عطر رابا فاصله و دو بار روی بدن تان اسپری کنید. بعضی از عطرشناس‌ها معتقدند اسپری کردن عطر روی لباس‌ها هم دراین شرایط مشکلی ایجاد نمیکند و باعث خوشبوتر شدن لباس‌ها و به دنبالش معطر شدن خود فرد خواهد شد.

 

پوستتان را بشناسید

اگر ویژگی‌هاي‌ پوست خشک یا چرب را بشناسید و ان رابا پوست خودتان مقایسه کنید متوجه نوع پوستتان خواهید شد. مسئله مهمی که در رابطه با عطر و نوع پوست وجوددارد این است که طبق معمول عطر روی پوست چرب دوام خیلی بیشتری نسبت به پوست خشک دارد. بهمین دلیل بهتر است اگر پوست خشک دارید، قبل از استفاده از عطر از یک لوسیون بدون بو استفاده کنید و بعد عطر بزنید. با اینکار ماندگاری عطرتان را بالا خواهید برد.

 

سراغ ست‌ها بروید

حتماً شما هم پکیج‌ عطرهای مختلف رابه همراه لوسیونشان دیده‌اید. استفاده از لوسیون همان عطری که خریده‌اید، به طرز عجیبی ماندگاری عطرتان را بالا می برد و باعث میشود رایحه خوشتان تا ساعت‌ها به خوبی باقی بماند. بنابر این با کمی هزینه بیشتر برای خرید یک ست بجای عطر تک، ماندگاری بیشتر عطرتان را تضمین کنید.

 

نقاط درست را انتخاب کنید

بعضی‌ها به اشتباه فکر می کنند استفاده از عطر روی لباس کار درستی است؛ در ‌حالی که اگر کسی دوست دارد با ورودش به هر مجلسی عطر خوشش هم به مشام همه ی برسد، باید عطر را روی نقاطی ازبدن بزند که ترجیحا نبض دارند. بهمین دلیل توصیه می شود عطر روی مچ دست، گردن و پشت گوش‌ها اسپری شود. حتی بعضی از کسانی که حساس‌تر هستند ممکن است عطر رابه پشت زانوهایشان یا پشت قوزک‌ها بزنند تا بوی تند ان در ساعت‌هاي‌ اول اذیتشان نکند. به مردان نیز توصیه میشود عطرشان را روی ران‌ها اسپری کنند تا بیشتر بماند. اسپری نکردن عطر از فاصله نزدیک روی پوست باعث پخش شدن ان روی بدن میشود و ماندگاری بیشتری به ان میدهد. اگر عطرتان را از فاصله نزدیک اسپری کنید احتمال تلخ بنظر رسیدن بوی ان هم بیشتر خواهد شد.

روش هایی ساده برای بالا بردن ماندگاری عطر

روی موها اسپری کنم؟

ممکن است شنیده باشید اسپری کردن عطر روی مو، باعث بالا رفتن ماندگاری ان و باقی ماندن بوی خوشش برای ساعت‌هاي‌ بیشتری می شود؛ اما واقعیت این است که استفاده از عطر روی موها توصیه نمی شود. دلیلش هم طبق معمول به الکل و مواد شیمیایی موجود در عطرها برمی‌گردد. خبر خوب این که اگر دوست دارید موهایتان بوی خوشی بدهند دو راه پیش رو دارید: یا سراغ پکیج عطری بروید که شامل «عطر مو» یا Hair Mist هم هست یا این که یک عطر موی جداگانه از یک برند معتبر تهیه کنید. وجود عطر مو، لوسیون و عطر درکنار هم ودر یک ست، ماندگاری بیشتری به عطر شما هدیه می کند.

 

ساییدگی مچ‌ها ممنوع!

یکی از اشتباهات رایج استفاده از عطر این است که طبق معمول بعد از اسپری کردن ان روی مچ دست‌ها، بلافاصله مچ‌ها رابه هم سایش میدهند تا عطر پخش شود؛ غافل از این که اینکار مانع فیکس شدن عطر روی پوست بدن میشود و به زودتر پریدن ان کمک خواهد کرد. بعد از این که عطر را روی مچ دست‌ها اسپری کردید، چند ثانیه لباس نپوشید و اجازه دهید عطر به خوبی روی پوستتان بنشیند و فیکس شود.

 

دنبال نور نباشید

کسانی که دوست ندارند نتیجه هزینه خرید عطرشان زود از دست برود و تنها الکل از عطرشان باقی بماند باید قید گذاشتن این ماده معطر در حمام یا دستشویی را بزنند؛ این اشتباه طبق معمول بین آقایانی که به خرید عطر و ادوکلن مردانه علاقه زیادی دارند، بیشتر دیده می شود. همین‌طور توصیه می شود به هیچ عنوان عطرتان را در دسترس نور آفتاب و جاییکه مرطوب باشد قرار ندهید. اینکار  عمر عطرتان را پایین می‌آورد و بعد مدت کوتاهی باعث تغییر رایحه ان خواهد شد. بهترین جا برای نگه‌داری از عطرها، فضاهای خشک و نسبتا خنک است. این فضا ممکن است روی میز آرایش شما باشد یا داخل یکی از کشوهای دراورتان.