چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مجموعه : نکات آرایشی
چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش برای مصریان باستان، نشانه اي از ثروت و موقعیت بود. رومی‌ها ریش‌هاي‌ خودرا برای نشان دادن عزاداری پرورش می‌دادند. با این حال، برای مرد قرن بیست و یکمی، مدل‌هاي‌ ریش بیش از آنکه نمادی از وضعیت باشند، یک بیانیه هجو آمیز از قصد هستند. و انتخاب بهترین مدل ریش بسیار ساده تر شده اسـت.

 

از ته ریش کوتاه، ریش متوسط ​​هیو جکمن گرفته تا ریش بزی بلند، وقتی صحبت از مو هاي صورت بـه میان می آید، در انتخاب مدل ریش، هیچ یک از موارد یکسانی وجود ندارد. در اداره، باشگاه، یا مهمانی هاي‌ سخت، ریش ها خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید در مورد شـما میگویند. مدل هاي‌ ریش می توانند اعتماد بـه نفس را منتقل کنند، جنبه یاغی را نشان دهند یا حتی شخصیت قدرتمندی را بـه تصویر بکشند.

 

دلایل رشد ریش

مو هاي صورت بـه شکل ارزان، همه ی‌کاره و سازگار میتوانند شکل صورت مرد را تغییر دهند و ظاهر وی را در شلوار جین، تی‌شرت یا کت و شلوار کاملاً تغییر دهند. چند سبیل در این جا و آنجا می تواند چهره کودک را پیرتر نشان دهد، توجه را از خط موی نازک دور کند و تعداد زیادی از چانه ها را پنهان کند. بـه طور خلاصه، بـه یک مرد اجازه می دهد کـه آفتاب پرست نهایی باشد.

 

چیزی کـه همه ی چیز را نسبت بـه آخرین باری کـه در دهه هفتاد مد شده بود متفاوت میکند، فقط تنوع بسیار زیاد مدل‌هایي نیست کـه مردان اکنون با ان‌ها آزمایش می کنند یا تعداد محصولات موجود برای کمک بـه آن ها برای رسیدن بـه ظاهری عالی، بلکه نگرش زنان بـه ریش اسـت. 

 

این واقعیت کـه تعداد زیادی از سلبریتی ها درست مانند طراحی هاي‌ خالکوبی از مبلمان صورت خود استفاده می کنند نیز کمک کرده اسـت. سعی کنید افرادی مانند در یک، ادریس البا یا دیوید بکهام را بدون مدل ریش خود تصور کنید و خواهید دید کـه چقدر در آگاهی عمومی جا افتاده اسـت.

 

بیشتر بخوانید: عکس هایی از جالب ترین ریش و سبیل های دنیا

 

مدل های ریش کوتاه برای چه کسانی مناسب است

یک مدل ریش کوتاه مرتب با اکثر فرم‌هاي‌ صورت مناسب اسـت، اگر چه ممکن اسـت لازم باشد زوایای ان را برای تأکید بر بهترین ویژگی‌هاي‌ خود و کم اهمیت جلوه دادن بدترین‌ها تنظیم کنید.

 

برای مثال، اگر صورت گرد دارید، ممکن اسـت بخواهید طول دو طرف را کمی کاهش دهید تا صورت کشیده شود. بـه همین ترتیب، کمی بلندتر گذاشتن کناره ها می تواند بـه افزایش عرض بـه صورت نازک و باریک کمک کند. سعی کنید ریش را تا سیب آدم پایین بیاورید تا ان را پنهان کنید.

 

اگر شک دارید، از یک آرایشگر بخواهید کـه با اصلاح بعدی، ریش شـما را اصلاح کند، سپس در خانه حالت خودرا حفظ کنید.

 

بیشتر بخوانید: بزرگترین ریش و سبیل تاریخ + تصاویر

 

نحوه نگهداری از ریش

بر خلاف ریش بزرگ و پرپشت، مدل ریش کوتاه مینیمال و دقیق اسـت. از آنجایی کـه مرتب بودن مهم اسـت، یک خودرو اصلاح مناسب ریش و یک جفت قیچی ریش نیز ضروری اسـت. یک تیغ خیس نیز مفید خواهد بود.

اجازه دهید این مدل ریش تا حدود 1 تا 2 سانتی متر رشد کند و با کمک یک اصلاح کننده ریش موها را مرتب نگه دارید. برای دقت دقیق، یکی رابا تیغه لبه یا راهنمای لیزری داخلی انتخاب کنید. همیشه خارج از خط ریش خودرا کوتاه کنید تا فضای مناسبی برای مرتب کردن ان با تیغ برای شـما باقی بماند.
برای از بین بردن مو هاي سرگردان روی گونه ها و صاف نگه داشتن ناحیه پایین گردن از تیغ مرطوب استفاده کنید.

بـه جای این کـه این مدل ریش را دقیقاً روی خط فک خاتمه دهید «کـه می تواند خوشایند نباشد، بـه خصوص برای مردانی کـه خط فک نرم دارند»؛ ان را درست بعد از خط طبیعی فک بردارید، یا طول اصلاح کننده خودرا با افزایش هاي‌ کوچک در حین کار تنظیم کنید. 

 

1. ریش کلش کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ته ریش کوتاه نوعی ریش اسـت کـه فاصله بین ریش تراشیده شده و ریش کوتاه را پر می کند. در حالی کـه کاشت کلش ساده ترین روش اسـت، طول ان بـه سرعت رشد مو هاي شـما بستگی دارد، بـه این معنی کـه میتواند بین 2 تا 14 روز طول بکشد تا حالتی کـه تازه از رخت خواب بیرون آمده‌اید.

 

2. ریش جعبه ای کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

این مدل ریش آراسته دارای خطوط تیز اسـت تا تصور یک جعبه را در اطراف خط فک ایجاد کند. این یک گزینه ایده آل برای هر شخصی اسـت کـه می‌خواهد یک ریش تمام صورت مناسب برای کار و بازی داشته باشد. طبق معمولً بـه طور مساوی تا حدود ½ اینچ بریده می شود.

 

بیشتر بخوانید: کم پشتی ریش و سبیل در آقایان

 

3. ریش شرکتی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

سبک ریش شرکتی بـه معنای تجارت اسـت. این یک مدل ریش کاملاً رسمی، بسیار کوتاه اسـت کـه بـه خوبی حفظ شده اسـت کـه برای مردان حرفه اي در یک محیط شرکتی کار می کنند.

باکلاس، قابل ارائه، و طول ½-1 اینچ، یکی از سبک هاي‌ ریش کوتاه برای مدیر عامل امیدوار اسـت کـه باید از سیاست سختگیرانه ریش پیروی کند.

 

4. ریش گرد کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر صورت گرد، الماسی یا مربعی دارید، مدل ریش گرد کوتاه ظاهری عالی اسـت. مو هاي صورت از انحنای طبیعی صورت پیروی می کنند اما ناحیه گونه حجیم نمی‌شوند. برای خاطرجمعی از طول یکنواخت باید ریش خودرا بـه مدت 4 تا 8 هفته درآورید و مرتباً کوتاه کنید.

 

5. ریش کم رنگ و کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش محو شده مرتب و شیک اسـت. در این جا، ریش از مو هاي ضخیم بـه صورت تراشیده شده مانند یک مدل موی پژمرده محو می شود، این می تواند بـه همان اندازه کـه می خواهید ظریف یا دراماتیک باشد. برای تکان دادن این مدل ریش، ان رابا مدل موی محو شده ترکیب کنید تا ظاهری منسجم و تیز ایجاد کنید.

 

6. ریش هالیوودی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

این مدل ریش دارای یک بزی دراز، سبیل کامل و یک بند افقی پهن چانه اسـت کـه خط فک پایین را نشان می دهد.

برای هر شخصی کـه می‌خواهد ظاهر سبک فیلم خودرا نشان دهد عالی اسـت. با این حال صبور باشید، برای ایجاد این مدل ریش، بـه طولی درحدود 1-2 اینچ نیاز دارید کـه رشد ان 2-4 ماه طول می‌کشد.

 

7. ریش کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

برای تعداد زیادی از مردان، ریش سمبل مردانگی و جذابیت اسـت. اما برای انتخاب این سبک نیازی بـه پیروی از قوانین ندارید، هر نوع موی صورت کـه مناسب شماست ایجاد کنید. بدون توجه بـه انچه کـه می‌پوشید، یک مدل موی مردانه منحصر بـه فرد اضافه کنید تا ظاهری بـه یاد ماندنی ایجاد کنید.

 

8. ریش مدرن کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

یک ریش کوتاه مدرن هوشمند، مرتب اسـت و نباید بیش از 1-2 اینچ زیر چانه بیاید.

 

این سبک مخصوصاً برای مردانی مناسب اسـت کـه با رشد مو هاي زائد صورت سر و کار دارند. ان را بـه هر شکلی متناسب با چهره و سبک زندگی خود طراحی کنید. نگه‌داری راحت اسـت و همان‌ گونه ظاهری مردانه دارد.

 

9. بند سبیل و چانه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

بـه دنبال بـه نمایش گذاشتن یک خط فک تراشیده شده هستید؟ ریش بند چانه تنها راه اسـت. از یک سمت پهلو بـه طرف دیگر و بین خط فک و گردن گسترش مییابد. با سبیل بپوشید یا بدون سبیل بروید. برای الهام گرفتن، لوئیس همیلتون مسابقه‌دهنده F1 را درنظر بگیرید.

 

10. ریش کوتاه و مخروطی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

در حالی کـه ریش‌هاي‌ بلند برای باریک کردن بهتر عمل می کنند، می توان تعداد زیادی از مدل‌هاي‌ ریش کوتاه را نیز مخروطی کرد.

 

با متراکم نگه داشتن مو هاي اطراف چانه و کوتاه کردن مو هاي باقیمانده صورت در یک گرادیان، اثر کلش را از بین ببرید. این یک مدل ریش مدرن اسـت کـه برای همه ی اشکال صورت مناسب اسـت.

 

11. ریش کوتاه بافت

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مو هاي صورت بسیار درشت تر از مو هاي روی سر هستند. فولیکول‌هاي‌ صورت نیز بـه تستوسترون حساس‌تر هستند، کـه باعث می شود فولیکول‌ها بپیچند و اثری منقبض و گاهی ناآرام ایجاد کنند. برای مدل ریش کوتاه بافتی، اجازه دهید مو و سبیل رشد کند، از برس ریش استفاده نکنید و انتهای ان رابا مقداری موم یا محصول ریش نگهدارنده سبک فر کنید.

 

12. ریش وردی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

سبک ریش وردی کـه بـه افتخار آهنگساز اپرای ایتالیایی جوزپه وردی نامگذاری شده اسـت، افسانه اي اسـت.

 

اگر می خواهید ریش‌هایتان در رادار همه ی باشد، بـه یک ته گرد، کناره‌هاي‌ کوتاه و یک سبیل بلند پرپشت کـه بـه طرفین شانه شده یا جمع شده نیاز دارید. ریش نباید بیشتر از 4 اینچ باشد.

 

13. ته ریش 

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ته ریش جایی بین ته ریش و ریش پر میوفتد. این یک سبک ترکیبی اسـت کـه در ان سبیل طولانی تر و پرتر از مو هاي اطراف نگه داشته می شود. این مدل ریش مردانگی را بـه نمایش میگذارد و مورد علاقه افراد معروف از جمله طراح پاتریک گرانت، بازیگر جیمی دورنان و کریس کمپلین دی جی مدل شده اسـت.

 

14. بزی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر رگه‌اي یاغی دارید، مدل ریش بزی مورد علاقه پسران بد اسـت. هر مدلی اسـت کـه فقط مو هاي بالای لب و چانه داشته باشد و گهگاه برای قاب دهان بـه هم متصل شود. بزی برای مردانی با مو هاي کوتاه یا مو هاي بلند و نامرتب بسیار مناسب اسـت.

 

15. ریش پشمالو کوتاه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

این مدل ریش باید سکسی، پشمالو و نامرتب باشد. برای بهترین نتیجه، ان را بـه اندازه عرض انگشت نگه دارید.

 

اگر مو هاي صورت شـما رشد ناهمواری دارند و برای گذاشتن ریش کامل مشکل دارید، این یک گزینه قابل بخشش اسـت. شـما باید این نوع ریش را هر 2 هفته یک‌بار اصلاح کنید.

 

16. شورون

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

شورون یک سبک کلاسیک ریش کوتاه اسـت. تمام لب بالا را می پوشاند و خطوط طبیعی صورت شـما را دنبال می کند.

 

ظاهر ان بـه طور مشخص یکپارچهسازی با سیستم عامل اسـت و، علیرغم بیانیه جسورانه اي کـه بیان می کند، هنوز هم دستیابی و نگه‌داری از ان راحت اسـت. بقیه قسمت هاي‌ صورت خودرا برای داشتن یک استایل ماندگار تراشیده نگه دارید.

 

17. خلال گوشت گوسفند

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

این مدل ریش کـه از اواسط قرن نوزدهم نشأت می گیرد، گوشت گوسفندی در قرن بیست و یکم بازگشته اسـت. برای پوشیدن این استایل، لبه هاي‌ کناری بلند را تا فک حفظ کنید و با سبیل، ته ریش یا چانه تراشیده شده ست کنید.

 

18. ون دایک ریش

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

این ریش کوتاه عجیب‌وغریب کـه بـه نام آنتونی ون دایک، نقاش قرن هفدهمی نامگذاری شده اسـت، ریشی بسیار شیک اسـت کـه شامل یک بزی کامل با سبیل شناور اسـت.

 

گونه ها و فک ها باید تراشیده شده، بـه خوبی نگه‌داری شوند و نیاز بـه نگه داری منظم داشته باشند. ظاهر تمام شده هنرمندانه و جلب توجه اسـت کـه برای دراز کردن صورت گرد عالی اسـت.

 

19. استاش کلاسیک

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر بـه دنبال مدل ریش کوتاهی هستید کـه قابل معرض، همه ی کاره و بی تکلف باشد، یک استاش کلاسیک ایده آل اسـت.

 

این مدل کـه نسخه‌اي آرام‌تر از شورون اسـت، بـه مو هاي لب بالایی شـما اجازه می دهد تا بـه طور طبیعی رشد کنند، اما موهایی را کـه فراتر از لبه‌هاي‌ دهان شـما رشد میکنند کوتاه کنید. بقیه قسمت هاي‌ صورت را تمیز تراشیده و پاک کنید.

 

20. ریش سلطنتی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

یک مدل ریش متمایز برای مردان باکلاس و حرفه اي. برای ایجاد ریش سلطنتی، یک سبیل کلاسیک رابا نوار چانه اي کـه بـه صورت عمودی از چانه کشیده می شود، جفت کنید.

 

برای داشتن ظاهری متعادل، ضخامت نوار سبیل و چانه را یکسان نگه دارید. این مدل مخصوصاً برای مردانی کـه صورت‌هاي‌ مربعی شکل دارند جذاب اسـت.

 

21. ریش نازک

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر همیشه میخواستید ریش بگذارید اما با مو هاي نازک صورتتان مبارزه میکنید، ممکن اسـت ناامیدکننده باشد.

 

همه ی مو هاي پرپشت و با رشد سریع ندارند «و این اشکالی ندارد». بـه جای انتخاب مدل هاي‌ ریشی کـه مو هاي کم پشت صورت را برجسته می کند، مدل هایي را انتخاب کنید کـه نواحی گونه را کاملا تراشیده یا لخت می کند. بـه بزها و چانه بندها فکر کنید.

 

22. ریش چانه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل ریش چانه می تواند بـه تغییر شکل صورت شـما کمک کند. برای شکل هاي‌ گرد، ریش چانه خودرا با نوک تیز حالت دهید تا ظاهر شـما زاویه دارتر باشد. اگر صورت مربعی دارید، ریش را گرد کنید تا خطوط نرم تری ایجاد کنید.

 

23. ریش بالبو

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

سبک ریش بالبو نام خودرا از دست راست موسولینی، ایتالو بالبو، گرفته اسـت. با سبیل و ریش جداگانه مشخص می شود.

 

دارای ریش منهای لبه‌هاي‌ پهلو و سبیل شناور کوتاه شده اسـت. روی همه ی فرم‌هاي‌ صورت کار میکند، اما برای مردانی کـه چانه ضعیفی دارند، جذاب‌تر اسـت، جایی کـه بـه پر شدن کمک میکند.

 

24. ریش تکه تکه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

هیچ شرمی در ریش تکه تکه وجود ندارد. برای بهترین مردان اتفاق میوفتد. افرادی مانند جیمز فرانکو، کیانو ریوز و جیمی دورمن اجازه نمی دهند این موضوع مانع انها شود. این هالیوود A-listers بافت طبیعی مو هاي خودرا در بر می گیرد و بـه نواحی ضخیم‌تر اجازه می دهد تا طولانی تر شوند ودر عین حال برش هاي‌ ضخیم‌تر را کوتاه نگه دارند.

 

25. پنج ساعت سایه یا ریش سه روزه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ته ریش سه روزه یا سایه ساعت پنج، یک سبک ریش خشن و آرام اسـت. اجازه دهید مو هاي صورت شـما بـه مدت 2 تا 5 روز رشد کنند تا بـه ته ریش هاي‌ طراح در خانه برسید. موبر خودرا بردارید و ریش خودرا بـه اندازه ¼ اینچ یا کمتر کوتاه کنید، اما مطمئن شوید کـه طول ان یکنواخت اسـت. گردن را تمیز بتراشید و کار به پایان رسید.

 

26 . ریش بند سینه

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

یک خط فک قوی را نشان دهید یا یک خط فک نرم تر تعریف کنید. مدل هاي‌ ریش بند سینه برای مردان همه ی کاره و منحصر بـه فرد اسـت.

 

اثری کـه یک ریش بند چانه ایجاد می کند دراماتیک اسـت ودر عین حال مینیمالیستی اسـت. این سبک شـما را دوباره ابداع نمیکند و فقط بـه استایل کلی خود اضافه می کند. هنگام تعیین ضخامت بند چانه، شکل کلی صورت خودرا درنظر داشته باشید.

 

27. ریش لنگر

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

رابرت داونی جونیور، جانی دپ و کریستین بیل. این افراد معروف چه چیزی مشترک دارند؟

 

همه ی آن ها مدل ریش لنگر پوشیده اند «و کشیده اند». سبک لنگر کـه بـه خاطر شکلی کـه ایجاد می کند، نامگذاری شده اسـت، سبیل‌هاي‌ مرتب رابا نواری از مو کـه بـه سمت ریش نوک تیز از چانه تا خط فک کشیده می شود، ترکیب می کند.

 

28. ریش دایره ای

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل ریش دایره اي کوتاه در حال بازگشت اسـت. در این جا سبیل مستقیماً بـه ریش کـه لبه هاي‌ تراشیده دارد وصل می شود. خطوط می توانند از لبه هاي‌ مشخص شده نرم باشند، اما در هر صورت، در دو ناحیه مو هاي صورت بـه هم متصل می شوند و حلقه یا دایره اي در اطراف دهان و چانه ایجاد می کنند.

 

29. ریش وصله روح

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر دوست دارید یک بیانیه جسورانه بیان کنید و زندگی را خیلی جدی نگیرید، بـه جز ریش وصله روح نگاه نکنید. یک دسته مو زیر لب پایین، وصله روح ریشه در صحنه هاي‌ هنری دهه پنجاه دارد. با این سبک ریش یکپارچهسازی با سیستم عامل، جنبه خلاقانه خودرا بـه دنیا نشان دهید.

 

30. ریش تعریف شده

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر در یک محیط شرکتی کار می کنید، نیازی بـه برداشتن ریش نیست. فقط ان را مرتب و مرتب نگه دارید تا ظاهری حرفه اي داشته باشید. یک مدل ریش کوتاه مشخص، هوشمندانه بـه نظر می رسد و ساختار استخوانی شـما را صاف می کند. طول موها را یکنواخت نگه دارید و گونه ها و لبه ها را تیغ بزنید.

 

31. ریش کوتاه درشت

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش در میان مردان بسیار محبوب اسـت و بـه اسانی می توان دلیل ان را فهمید. ریش می تواند بـه طور کامل ظاهر شـما را تغییر دهد. مدل‌هاي‌ ریش کوتاه تراشیده و مشخص یا طبیعی و ناهموار رایج هستند. برای پیشگیری از تحریک و تقویت رشد، روغن ریش مرطوب کننده را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

 

مدل های ریش متوسط برای چه کسی مناسب است

بـه همان ترتیبی کـه ریش روی دو مدل موی صورت «ریش و سبیل» قرار می گیرد، ریش‌هاي‌ با قد متوسط در یک چوب‌دار بـه همان اندازه زیبا بـه نظر میرسند کـه در یک شهر باریک‌تر بـه نظر می رسند و فورا حالتی فوق‌العاده مردانه را بـه هر چهره‌اي اضافه میکنند.

روی اکثر فرم‌هاي‌ صورت بـه خوبی کار میکند، اما بـه مو هاي ضخیم‌تر صورت نیاز دارد و برای مردانی با فیلتروم پهن‌تر «کشش پوست بین لب بالا و بینی» و چانه برجسته‌تر بـه نظر می رسد، زیرا توجه را بـه سمت بالاتر جلب می کند. با این حال، چند مدل مختلف وجوددارد کـه شـما برای تغییر شکل صورت خود حفظ می کنید دقیقاً مانند مدل هاي‌ ریش کوتاه.

 

بیشتر بخوانید: تصاویری از مسابقه عجیب ‌ترین ریش و سبیل

 

نحوه نگهداری از ریش متوسط

حفظ سبک ریش متوسط ​​مانند مراقبت از دو کودک بسیار متفاوت اسـت، فقط استراتژی نگه داری خودرا برای سازگاری با هردو تنظیم کنید. ظاهر را می توان از نقطه شروع یک ریش کامل یا با اجازه دادن بـه ته ریش اطراف لب بالایی شـما از ابتدا ایجاد کرد.

 

از یک اصلاح کننده ریش استفاده کنید تا مو هاي اطراف چانه و گونه ها را در طول سبیل درازتر نگه دارید بـه طوری کـه کناره ها درست پایین تر از لب بـه اتمام برسند، اما از خط فک فراتر نباشند «مگر این کـه مو هاي گونه و چانه نیز بـه این طول باشد».

 

با کمک یک شانه سبیل مناسب، قسمت تکه را بدون گره خوردن نگه دارید و با لمس موم سبیل شکل دهید و موم را بـه طور مساوی با شانه پخش کنید.

 

32. ریش کلش متوسط

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل هاي‌ ریش کلش حتی برای مردانی کـه مو هاي صورت نازک یا تکه تکه دارند، بـه طور کلی جذاب اسـت. با این حال بهتر اسـت، انها نیاز بـه نگه‌داری زیادی ندارند. ته ریش با قد متوسط ​​ظاهری کلاسیک و مردانه اسـت ودر مطالعه اي توسط دانشگاه نورثومبریا توسط زنان بـه عنوان جذاب ترین گزینه موی صورت انتخاب شد.

 

33. ریش جعبه ای متوسط

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل ریش جعبه‌اي متوسط، جایگزینی آراسته‌تر و حفظ‌شده‌تر برای ریش کامل اسـت. کناره‌ها با یک محافظ 3 بـه‌خوبی بریده شده‌اند و با استفاده از محافظ 4 تایی بـه شماره 2 برای ساقه‌هاي‌ پهلو باریکتر میشوند و کمی طول بیشتر در اطراف ناحیه چانه باقیمانده اسـت.

 

34. ریش متوسط ​​Oscar Isaac

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

زمانی کـه فیلم Dune بـه نمایش درآمد، هیجانات بصری یا طرفداران فیلمنامه پویا نبودند. این ریش چشمگیر اسکار آیزاک بود. شاید تعجب آور باشد کـه شخصیت آیزاک تقریبا بی ریش بود. کارگردان فیلم و آیزاک در مورد ریش هایش گفتد کـه 14 هفته طول کشید تا ریش هاش رشد کنند.

 

35. ریش متوسط ​​هیو جکمن

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

موی صورت هیو جکمن بـه اندازه فیلم هایي کـه او در ان بازی کرده معروف اسـت. هیو بازیگر هالیوودی برای ایفای نقشش در نقش ولورین تا سبیل دزدان دریایی در نقش کاپیتان هوک همه ی چیز را از گوشت گوسفند پوشیده اسـت. با این حال، محبوب ترین ظاهر او، مدل ریش متوسط ​​او در فرش قرمز اسـت.

 

36. ریش گرد متوسط

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش گرد از خطوط طبیعی صورت پیروی می کند بدون این کـه بـه پهنا اضافه کند، و ان را بـه یک مدل ریش متوسط ​​ایده آل برای مردان با صورت هاي‌ پهن تر تبدیل می کند.

 

هر چند بـه صبر نیاز دارید؛ یک ریش باکیفیت 1-2 ماه طول میکشد تا رشد کند. هنگامی کـه طول را بـه دست آوردید، بـه طور منظم با گیره هاي‌ مورد علاقه خود فرم دهید.

 

37. ریش مربع متوسط

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مو هاي صورت می توانند شکل صورت شـما را تغییر دهند و حتی تغییر دهند. بـه عنوان مثال، یک مدل ریش مربعی متوسط ​​بـه ایجاد زوایایی کمک می کند کـه اگر صورت گرد دارید، ممکن اسـت بـه طور طبیعی نداشته باشید. نزدیک بـه چانه کوتاه کنید و طول بیشتری بـه طرفین و پشت فک باقی بگذارید.

 

38. ریش متوسط

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل‌هاي‌ ریش متوسط ​​برای مردانی کـه می خواهند حالتی پیچیده ودر عین حال هیجان‌انگیز داشته باشند، بسیار محبوب اسـت. اگر مو هاي صورتتان ظریف‌تر اسـت، مدل‌هاي‌ بزی را درنظر بگیرید.

 

39. ریش خیاطی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مدل ریش مناسب با طول متوسط ​​می تواند صورت را بلندتر نشان دهد و خط فک را مشخص کند. همچنین، طول ریش متوسط ​​جذاب ترین درنظر گرفته می شود. برای حفظ ظاهر مناسب خود، از یک شامپوی حرفه اي استفاده کنید کـه مو هاي صورت شـما را از روغن طبیعی پاک نکند.

 

مدل های ریش بلند برای چه کسی مناسب است

مردانی کـه صورت‌هاي‌ بیضی دارند مشکلی در کار کردن ان نخواهند داشت، اما اگر شکل صورت دیگری دارید، ممکن اسـت بـه اصلاح خلاقانه‌اي نیاز داشته باشید تا مطمئن شوید کـه صاف‌تر اسـت. آرواره هاي‌ باریک، زاویه دار و صورت هاي‌ باریک را می توان با بلندتر نگه داشتن پهلوها نرم و گرد کرد، در حالی کـه صورت هاي‌ گرد را می توان با بلندتر کردن مو هاي چانه و کوتاه نگه داشتن کناره ها دراز کرد.

 

همچنین می توانید با بلند کردن مو هاي جلوی صورتتان کمی بلندتر از مو هاي گونه، صورت گردتر را نازک‌تر نشان دهید.

 

این کانتورینگ ماهرانه را بـه عنوان جادوی سبیل درنظر بگیرید. اگر بـه‌دنبال بهترین مدل‌هاي‌ ریش برای مردان طاس هستید، ریش پر میتواند بهترین راه باشد. فقط بـه این دلیل کـه نمی توانید ان را در بالا رشد دهید یا نمیخواهید مو در آنجا باشد. بـه این معنی نیست کـه صورت شـما نمیتواند شلی ان را بگیرد. یک ریش پر و بلند با سر طاس تضاد چشمگیری ایجاد می کند کـه مطمئناً سرها را متحول می کند.

 

بیشتر بخوانید: تعبیر خواب ریش از بزرگان تعبیر خواب

 

نحوه نگهداری ریش بلند

بیش از هر مدل ریش دیگری، آنچه را کـه قرار داده اید با رشد کامل تری بـه دست می آورید.

 

جامعه در نهایت این شکل را بـه عنوان چیزی غیر از بابانوئل‌هاي‌ مراکز خرید قابل قبول می‌پذیرد، بنابر این با بیرون رفتن با یک زباله مات و کثیف کـه از صورتتان آویزان اسـت، ان را برای بقیه خراب نکنید.

 

برای حفظ طول از ریش در حالت بلند استفاده کنید، ابتدا ان رابا برس ریش شانه کنید، همیشه وقتی خشک اسـت اصلاح کنید.

 

اگر در ابتدا ریش شـما لکه دار بـه نظر می رسد صبور باشید. شکاف ها اغلب بـه طور طبیعی با رشد مو پر می شوند تا انها را بپوشانند. با کمک روغن ریش یا نرم کننده ریش، ریش خودرا براق و حالت دار نگه دارید.

 

از آنجایی کـه مو هاي صورت رطوبت را جذب می کنند، پوست زیر ان می تواند بـه طور خاص خشک و پوسته پوسته شود، بـه همین دلیل شوره‌هاي‌ مخوف ریش وجوددارد. بنابر این از انگشتان خود استفاده کنید تا مطمئن شوید کـه روغن دقیقاً زیر موها می رسد.

 

روزانه از شانه یا برس ریش استفاده کنید تا خطر گره خوردن را بـه حداقل برسانید و روغن ریش خودرا بـه طور یکنواخت پخش کنید.

 

برای افزایش پرپشتی، سعی کنید ریش خودرا با سشوار در محیط خنک سشوار خشک کنید. یک شانه یا برس کوچک برای ریش بردارید ودر حین خشک کردن بـه آرامی بیرون و پایین بیاورید. هر چند وقت یک بار ریش خودرا بـه صورت حرفه اي توسط آرایشگر فرم دهید تا بـه ان شکلی بدهید کـه بتوانید بـه اسانی در خانه دنبال نمایید.

 

40. مدل های ریش کامل

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

هیچ چیز بیشتر از یک مدل ریش بلند و پر حسادت ریش را تلقین نمی کند. برای عدالت بخشیدن بـه این نگاه، باید صبور باشید. رشد ریش بلند می تواند حداقل 8 هفته طول بکشد. پس از ان؛ برای پیشگیري از حال و هوای بابانوئل، بـه نظافت و محصولات منظم نیاز دارد.

 

41. مدل های ریش کم رنگ

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش هاي‌ پژمرده می توانند با ریش هاي‌ بلندتر بـه اندازه ریش هاي‌ کوتاه خوب بـه نظر برسند.

 

با این حال، برای این کـه بهترین ظاهر خودرا داشته باشید و ان ظاهر کلاسیک رنگ و رو رفته را بـه دست آورید، بهتر اسـت بـه یک آرایشگر حرفه اي بروید. هرچه ریش بلندتر باشد، مردانه تر اسـت، ان را محو کنید.

 

42. مدل های ریش بافته

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

شـما فقط باید بـه بازیگر جیسون موموآ نگاه کنید تا متوجه شوید کـه بافت فقط برای دختران نیست. پس چرا با بافتن ان ریش بلند پررنگ و زیبا یک قدم جلوتر نروید؟ برای این مدل ریش، با یک آرایشگر حرفه اي صحبت کنید و نخستین حرکت را برای باشکوه تر شدن انجام دهید.

 

43. ریش فرفری

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش هاي‌ مجعد بسیار پرتر بـه نظر می رسند و حجم بیشتری نسبت بـه مدل هاي‌ ریش صاف دارند. هر فولیکول مو مانند فنر مجروح شده اسـت، بـه این معنی کـه نیاز بـه مدیریت دقیق دارد.

 

استفاده از مومیایی کردن ریش یا روغن ریش یا مخلوطی از هردو برای حفظ رطوبت و سلامت مو. استفاده روزانه از این محصولات بـه رام کردن، صاف کردن و غلبه بر ان فرها کمک می کند. وقت احترام گذاشتن بـه ریش اسـت.

 

44. ریش پرپشت

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس   

اگر می خواهید در میان افراد معمولی استثنایی باشید، مدل ریش پرپشت بهترین راه اسـت. بزرگ و دلير، رشد ریش پرپشت آنقدرها هم کـه فکر می کنید سخت نیست. همه ی این‌ها بـه رنگ، بافت، طول و ضخامت مو هاي شـما بستگی دارد.

 

45. ریش وایکینگ

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

رژیم غذایی وایکینگ ها شامل گوشت، ماهی و سبزیجات تازه بود. این برای داشتن سبک ریش بلند وایکینگی کـه برای جنگ آماده اسـت بسیار مفید اسـت.

 

برای رسیدن بـه این مدل باید مو هاي خودرا بـه حداکثر رشد دهید. بـه غیر از شامپو زدن و مرطوب‌کننده‌هاي‌ معمولی، اجازه دهید ریش‌هایتان تا 6 ماه بدون اصلاح یا کوتاه کردن رشد کند.

 

46. ​​ریش نوک تیز

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ساده ترین راه برای رسیدن بـه این سبک ریش این اسـت کـه یک ریش کامل درآورید و سپس ان را بـه شکلی اصلاح کنید. طول بیشتری روی چانه بگذارید، زوایای ان را واضح نگه دارید و تا یک نقطه کوتاه کنید. انجام اینکار صورت شـما را لاغرتر و بلندتر نشان می دهد.

 

47. ریش چنگال فرانسوی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

مانند تعداد زیادی از گروه‌هاي‌ راک، با سبک ریش چنگالی فرانسوی، بـه شخصیت شیطانی برسید. برای داشتن این مدل ریش بلند، بـه حداقل 12 هفته رشد ریش نیاز دارید. ریش از چانه امتداد یافته و مرکز را بـه دو بخش تقسیم می کند تا شاخک هاي‌ چنگال مانند ایجاد کند.

 

48. ریش بزی بلند

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

وقتی صحبت از مدل ریش بزی بـه میان می آید، برای همه ی مناسب نیست. چه کوتاه و چه طولانی را انتخاب کنید، روند رشد یکسان اسـت.

 

مو هاي صورت خودرا برای چند روز یا بیشتر بـه حال خود رها کنید ودر طی ان با استفاده از یک مرطوب کننده روزانه برای تسکین پوست، خارش را برطرف کنید.

 

49. ریش گندالف

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

ریش گندالف نوعی مدل ریش اسـت کـه می توانید ان را بچرخانید و ببافید.

 

این مدل ریش بلند ظاهری اسـت کـه مورد علاقه بارمن ها، باریستاها و مردان اهل سرزمین میانه اسـت. مراقب باشید، هرچند ممکن اسـت 2 تا 3 سال طول بکشد تا بـه 12 اینچ برسد، آماده صبور باشید.

 

50. ریش دم اردک

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

تفاوت بزرگ بین ریش بزی و دم اردک دراین اسـت کـه سبیل بـه همراه مو هاي باقیمانده صورت شـما، البته بـه استثنای چانه، کوتاه میماند. دم اردک بلند غیر رسمی‌تر از پسرعموی کوتاه‌ترش اسـت، اما بـه شستشو و مسواک زدن بیشتری نیاز دارد.

 

51. قدرت ریش

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

هرگز قدرت کشش ریش را دستکم نگیرید. این ریش بلند می تواند موج دار، مجعد یا صاف باشد، اما برای واجد شرایط بودن باید 4-6 اینچ بلند باشد.

 

نه برای افراد خجالتی و بازنشسته، این ریش برای مردی با شخصیت اسـت. بـه یاد داشته باشید، ریش هاي‌ بزرگ، سیکس پک جدید هستند.

 

52. ریش قدرتی با سبیل دریایی

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

اگر سرشار از تستوسترون هستید و ژنتیک فوق‌العاده‌اي دارید، ان مدل ریش قوی رابا سبیل شیر دریایی جفت کنید. تاچ خودرا بـه سبک رینگ مستر واکس بزنید و فر کنید یا ان را بپوشید و روی ریش شانه کنید. در هر صورت، این سبکی اسـت کـه شکاف بین سنتی و مد روز را پر می کند.

 

53. ریش Bandholz

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

دارای ریش رئیس مانند باشید. این سبک ریش بـه لطف اریک باندولز، بنیانگذار Beardbrand نام خودرا بـه خود اختصاص داده اسـت. Bandholz شرکت را از فروش صفر بـه آسمان چند میلیون دلاری رساند.

 

دارای سبیل هاي‌ مرتبی اسـت کـه بـه یک ریش کامل تبدیل شده اسـت. ریش باقیمانده باقی میماند تا آزادانه و بیشتر از 8 اینچ رشد کند.

 

54. هیپستر ریش

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

بزرگ، پرپشت، اما آراسته «بـه خصوص اگر تصمیم بـه استفاده از صاف کننده ریش دارید»؛ یک ریش هیپستر عنوان خودرا از فرهنگ فرعی قرن بیست و یکم کـه با منحصر بـه فرد بودن، شورش و تفکر مستقل تعریف شده بود، بـه دست آورده اسـت.

 

این مدل ریش بلند با سبیل هایي با انتهای پیچ خورده یا بدون ان بـه نظر می رسد. این ظاهر عالی برای مردی اسـت کـه دوست دارد راه خودش را برود.

 

55. ریش چوب بر

چه مدل ریش هایی به چه صورت هایی می آید؟ +عکس

با این استایل مردانه، نیازی بـه حمل تبر یا پوشیدن یک پیراهن چرک ندارید تا بالاتر از بقیه بـه نظر برسید. با این وجود، این یک مدل ریش تنومند اسـت کـه دارای سبیل هاي‌ پرپشت، ساقه هاي‌ بلند و ریش پر اسـت.

 

سوالات متداول در مورد سبک ریش مردانه

چگونه مدل ریش خود را انتخاب کنم؟

اگر چه ممکن اسـت جدید ترین ترند را دوست داشته باشید، ممکن اسـت با فرم صورت شـما مناسب نباشد، سعی کنید یک مدل ریش را برای تکمیل چهره و ویژگی هاي‌ خود انتخاب کنید.

 

ظاهر شـما باید متناسب با سبک زندگی شـما در محل کار و بازی باشد. در نهایت، مدل ریشی را انتخاب کنید کـه میدانید می توانید رشد، اصلاح و نگه داری کنید.

 

چه مدل های ریشی صورت شما را لاغرتر نشان می دهد؟

بـه خاطر داشته باشید کـه وقتی وزنتان را کم می کنید، چربی روی گونه‌ها و خط فک جمع می شود ودر نتیجه صورت گردتر، کوتاه‌تر و نرم‌ تر میشود کـه می تواند چاق بـه نظر برسد. برای اصلاح تعادل و لاغرتر نشان دادن صورت خود، مدل ریشی را انتخاب کنید کـه بـه جای عرض، طول عمودی رابا زوایای تیز در اطراف خط فک اضافه کند.

 

چگونه ریش را رنگ کنیم؟

مهم اسـت کـه قبل از اقدام بـه رنگ کردن ریش خودرا کاملاً تمیز و لایه برداری کنید، این خاطرجمعی حاصل می کند کـه هر مو آماده دریافت حداکثر مقدار رنگ ریش اسـت.

 

هنگامی کـه ریش شـما خشک شد، ماده توسعه دهنده و رنگ را مخلوط کرده و با برس ارائه شده بمالید. طبق معمولً رنگ را بـه مدت 15 تا 30 دقیقه روی پوست میگذارید، اما وقتی بـه ان مرحله رسیدید، خواندن جعبه ایده خوبی اسـت.

 

اگر مقداری از رنگ ریش را روی پوست خود مشاهده کردید، باید در اسرع وقت ان را پاک کنید تا از هر گونه واکنش یا از بین رفتن پوست خود پیشگیری کنید. هر نوع الکل «مانند ایزوپروپیل» یا صابون دست/بدن بـه پاک‌سازی پوست و پیشگیری از هر گونه شواهد غیر ضروری DIY کمک می کند.

 

آیا ریش شما را جذاب تر نشان می دهد؟

رسمی اسـت؛ ریش ها جذاب هستند مطالعه‌اي کـه توسط دانشگاه نورثامبریا انجام شد نشان داد کـه زنان، پسرهای سرسخت را بـه‌عنوان شریک زندگی خود انتخاب میکنند و ان‌ها را خشن‌تر، مردانه‌تر و غالب‌تر از آنهایی می دانند کـه ته ریش ندارند. چرا؟ هر چه سطح تستوسترون مردان بالاتر باشد، ته ریش سریع تر رشد می کند و پیام بصری واضحی از مردانگی ارسال می کند.

جدیدترین مطالب سایت