مجموعه : لوازم آرایشی
بروزرسانی : 30 تیر 1397

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی

متاسفانه به دلیل گران شدن محصولات آرایشی ممکن است برندهای بی کیفیت و تقلبی زیاد تر شده باشد و استفاده از محصولات آرایشی بی کیفیت برای سلامتی پوست شما ضررهای زیادی خواهد داشت.
ما در این جا محصولات آرایشی معتبر و باکیفیت برند رابه شما معرفی خواهیم نمود. و همچنین نکات در مورد لوازم آرایشی را خواهیم خواند.
به گزارش تالاب از آنجایی که مارکهای غیر استاندارد و تقلبی فراورده های‌ آرایشی رشد روز افزونی یافته اند بنابر این برای آشنایی با محصولات معتبر و قابل اعتماد فهرستی از برترین مارکهای محصولات آرایشی در این جا معرفی گردیده است:

معتبر ترین مارک های آرایشی

۱-فراورده های‌ ساخت کشور امریکا:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
۲- فراورده های‌ ساخت کشور فرانسه:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
* مارکهای زیرمجموعهL ‘REAL
 
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی

3- فراورده های‌ ساخت کشور انگلیس:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
۴- فراورده های‌ ساخت کشور کشور آلمان:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
* مارکهای زیرمجموعهSchwarzkopf:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
5- فراورده های‌ ساخت کشور سوئیس:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی
۶- فراورده های‌ ساخت کشور ترکیه:
بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

نکات مهم لوازم آرایشی

به‌طور كلي در فرهنگ ايراني‌ها، اعراب و ترك‌ها استفاده از لوازم آرايش بيشتر از كشورهاي غربي مورد توجه قرار مي‌گرفته است و اين روند تا به امروز ادامه پيدا كرده و حتي بسيار بيشتر هم شده است اما اين استفاده بيش‌از‌حد مشكلات فراواني را ايجاد مي‌كند.

به گزارش تالاب بنا به گفته عباس نجفي، رئيس سازمان مبارزه با قاچاق بسياري از لوازم آرايش مورد نياز به‌ صورت قاچاق وارد كشور مي‌شود و مصرف‌كننده نمي‌تواند در مورد سلامت ان‌ها اطمينان حاصل كند، چون روي ان‌ها نظارتي وجود ندارد و به همين دليل احتمال آلودگي‌ها و ابتلا به بيماري‌‌ها از طريق لوازم آرايش به‌خصوص در ايران بسيار زياد است.

شايد دانستن هر كدام از اين خطرات باعث شود كه هنگام انتخاب لوازم آرايش كمي بيشتر دقت كرده و نيز براي حفظ سلامت خود هم كه شده كمتر از اين گونه لوازم استفاده كنيد.

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

لوازم آرايشي و بهداشتي از چه تركيباتي ساخته شده است؟

لوازم آرايشي داراي تركيبات شيميايي متعددي است و انواع اين اقلام آرايشي ساخته شده از رنگ‌ها، اسانس‌ها،‌فيلترهاي رنگي و…. است كه باعث مي‌شود پوست صورت تغيير رنگ دهد، همچنين در خوشبو‌تر كردن، براق شدن و يا مات شدن پوست صورت تأثيرگذار است.

برخي از تركيبات لوازم آرايشي، طبيعي و يا به صورت مصنوعي است كه هر كدام در جايگاه خود مشكلات خاصي را براي پوست صورت ايجاد مي‌كنند.افلاتوكسين‌ها مواد توليد شده توسط قارچ‌ها به شمار مي‌روند كه سمي و خطرناك هستند.

 وجود سرب و افلاتوكسين‌ها در تركيبات آرايشي صدماتي به پوست وارد مي‌سازد اگر اين دو ماده خطرناك در تركيبات مواد آرايشي بيش از حد وجود داشته باشد و زنان بطور مداوم ودر دفعات متعدد از لوازم آرايش استفاده كنند ممكن است پوست‌شان تحريك شده و به مشكلات پوستي دچار شوند.وجود اين ماده سمي در مواد آرايشي نامرغوب جذب مي‌شود.

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

مارک بالا جزو مارک های معتبر است

كـدام پاك‌كننـده را نخريــد؟

فراموش نكنيد بهتر است يك پاك‌كننده آرايش خوب تهيه كنيد. زيرا خرج‌كردن پول بيشتر به نفع سلامت پوست‌تان خواهد بود. مارك‌های مشهور تجاري لوازم آرايش، به‌طور معمول پاك‌كننده‌های خوبي نيز به بازار عرضه مي‌كنند.

براي پاك كردن آرايش چشم از مواد پاك‌كننده آرايش كه ويژه چشم است، استفاده كنيد. چشمان شما بسيار حساس هستند و نياز به مراقبت بيشتري دارند.

آرايش صورت شما مانند كرم پودر و رژ لب به‌راحتي به وسيله پاك‌كننده‌های آرايشي كه پايه آبي دارند، از روي پوست‌تان پاك مي‌شوند، ولي آرايش چشم مثل سرمه، ريمل و خط چشم نياز به مواد پاك‌كننده قوي‌تري دارند. اين مواد پاك‌كننده بايد پايه روغني داشته باشند تا اين مواد آرايشي سمج را از چشمان شما پاك كنند.

براي پاك كردن آرايش يك تكه پنبه يا پد پنبه‌ای رابه مواد پاك‌كننده آغشته كنيد و روي پوست صورت، اطراف چشم و گردن خود بكشيد.

درصورتي كه با اين روش، آرايش شما پاك نشد چند نقطه از ماده پاك‌كننده را در چند جاي صورت‌تان بگذاريد، سپس با يك گلوله پنبه مرطوب ان را در تمام صورت‌تان پخش كنيد با اين روش حتي مواد آرايشي نفوذ كرده به منافذ پوست‌تان نيز خارج مي‌شوند.

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

استفاده بيش از حد از لوازم آرايشي چه مشكلات و بيماري‌های پوستي را ايجاد مي‌كند؟‌
برخي زنان نسبت به يك ماده خاص يا مواد موثر در يك محصول آرايشي حساس هستند، از اين جهت در تماس با ان ماده شيميايي پوست صورت‌شان واكنش نشان مي‌دهد، اگر مواد آرايشی بيش از 6 ساعت روي پوست صورت بماند علائمي مانند قرمزي، خارش، تورم و تاول‌های زير پوستي ايجاد مي‌كند.برخي عوارض كوتاه مدت و برخي ديگر بلند مدت هستند كه طبق معمولً در تماس پوست با مواد گياهي يا شيميايي آلوده واكنش‌های پوستي يا عفوني بروز پيدا مي‌كند.

توصيه مهم اين‌كه زنان بهتر است از لوازم آرايش‌های استاندارد كه برچسب وزارت بهداشت دارد و مورد تاييد آزمايشگاه‌های وزارت بهداشت است استفاده كنند، زيرا اكثر لوازم آرايش‌هايي كه وارداتي هستند از تركيبات موادي چون سرب،‌مايع پرده جنيني،هورمون‌های پروژسترون و استروژن تشكيل شده‌اند كه در ابتدا نشاط و شادابي موقتي به پوست صورت مي‌دهند اما در درازمدت مشكلات را تشديد مي‌كند.

پاك كننده‌هاي الكل‌دار بخريم؟

پاك كننده‌هايي را كه در ان الكل به كار رفته است، خريداري نكنيد. اين پاك كننده‌ها اگرچه باعث مي‌شوند در سطح پوست‌تان احساس تازگي كنيد ولي در طولاني‌مدت موجب خشكي پوست شما مي‌شوند.

همچنين كساني كه پوست حساسي دارند بايد هنگام خريد پاك كننده‌ها دقت بيشتري به خرج دهند. مي‌توانيد نمونه اين محصولات را روي پوست بازوي‌تان امتحان كنيد و اگر به ان حساسيت نداشتيد، ان را خريداري كنيد.

با چه شيوه‌ای مي‌توان متوجه شد پوست صورت به مواد شيميايي حساسيت دارد؟
يكي از شايع‌ترين مشكلات ايجاد حساسيت‌های پوستي است برخي اوقات به زنانی كه آلرژي بالايي دارند توصيه مي‌شود قبل از مصرف لوازم آرايش ان را تست کنند.

دراين روش قسمتي از ماده آرايشي را روي بازوي خود امتحان کرده و چون پوست بازو مانند پوست صورت حساس و نازك است و از لحاظ بافتي شبيه به هم هستند اگر ظرف مدت 48 تا 72 ساعت واكنش نشان داد مشخص خواهد شد كه پوست صورت شان در تماس با مواد آرايشي ممكن است دچار التهاب و واكنش پوستي شود.

سايه چشـم چه مشکلاتی ايجاد مي‌كند؟
مصرف انواع سايه‌های رنگي، به‌ويژه انواع ضدآب ان‌ها مي‌تواند علاوه‌بر قرمزي، تورم و خارش، فرد را دچار خشكي و پوسته‌ريزي و تغيير رنگ بارز در ناحيه اطراف چشم كند.

به گزارش تالاب البته صدمه به لايه‌های محافظ پوست مي‌تواند زمينه‌ساز ايجاد عفونت‌های ميكروبي و قارچي نيز باشد و اين واكنش به‌ويژه در فصول گرم تشديد مي‌شود. متاسفانه استفاده از لنزهاي رنگي و مژه‌های مصنوعي به‌ويژه با روش كاشت مصنوعي نيز زمينه را براي بروز انواع واكنش‌های پوستي و حتي ريزش مژه‌های فرد و عفونت داخلي و اطراف چشم فراهم مي‌كند و اگر هم زمان از خط چشم و ريمل هم استفاده شود، اين واكنش‌ها تشديد خواهند شد.

برخي از سايه‌ها به‌دليل وجود مواد رنگي يا خوشبو در ان‌ها، بعد از قرار گرفتن فرد در دسترس اشعه آفتاب، لك‌های پوستي ايجاد مي‌كنند. اين لك‌ها و چروك زودرس و خشكي ايجادشده در ناحيه اطراف چشم، مي‌تواند نماي ناخوشايندي به‌وجود آورد.

كدام‌یك از اجزاي صورت در تماس با لوازم آرايش و استفاده بيش از حد صدمه بيشتري مي‌بيند؟
چشم يكي از حساس‌ترين اجزاي صورت به شمار مي‌رود بنابر این قبل از انتخاب به نوشته‌های‌ روی لوازم آرایشی باید توجه کرد. اغلب زناني كه پوست چرب دارند اگر از لوازم آرايشي كه حاوي روغن زياد است استفاده كنند چون پوست چرب مستعد جوش زدن است از اين جهت آكنه و جوش‌های زير پوستي را تشديد مي‌كند.

 استفاده زياد از كرم‌های آرايشي دهانه غدد چربي پوست را مي‌بندد و جوش‌های زير پوستي،‌واكنش‌های پوستي و حساسيت را ايجاد مي‌كند و به مرور زمان لك‌های تيره رنگي روي پوست گونه بروز پيدا مي‌كند همچنين تورم پلك، ريزش اشك و سوزش در چشم رابه وجود مي‌آورد.

كدام محصول آرايشي بدون عوارض است؟

يك فرآورده آرايشي مرغوب بايد غيرحساسيت‌زا «هيپوآلرژيك»؛ غيركومدوژن «يعني موجب دانه‌های سرسياه پوستي نشود» و غيرآكنه‌زا «يعني باعث جوش صورت نشود» باشد. به عبارت ديگر اين فرآورده‌ها بايد حداقل حساسيت‌زايي را داشته باشند؛ منافذ پوست را نبندند و موجب پيدايش جوش در چهره نشوند. استفاده از محصولات آرايشي خوشبو چندان توصيه نمي‌شود چون اغلب مواد آرايشي تقلبي در زيرزمين‌ها و با مواداوليه بسيار نامرغوب توليد مي‌شوند.

به گزارش تالاب گاه بوي اين مواداوليه ان‌قدر نامطبوع است كه سازندگان وادار مي‌شوند براي پوشاندن و مخفي كردن ان از عطرها و مواد بودار مختلف در فرآورده‌های آرايشي استفاده كنند تا خوشايند مصرف‌كننده شود.

در رنگ بندي يا تعيين انواع پوست، كدام رنگ از پوست حساس‌تر هستند؟
انواع پوست‌ها در گروه‌بندي به شش دسته تقسيم بندي مي‌شوند اما بطور كلي سه گروه از پوست‌ها بيشتر در دسترس صدمه هستند.پوست‌های روشن در دسترس نور مستقيم خورشيد دچار كك و مك مي‌شوند و بيشتر از خود واكنش پوستي يا التهابي نشان مي‌دهند.زناني كه پوست‌های تيره دارند اگر در نواحي از پوست شان در اثر مواد آرايشي لك ايجاد شود ديرتر به درمان پاسخ مي‌دهند.

بهترین مارک های معتبر محصولات آرایشی | نکات مهم لوازم آرایشی

لوازم آرایش تقلبی را چگونه بشناسيم؟

محصولات قانوني كه ليبل وزارت بهداشت را دارند، ميزان سرب موجود در ان‌ها كمتر از ميزان مجاز است و به هيچ‌وجه خطرناك نيستند. البته اين قضيه در مورد آرسنيك هم مصداق دارد كه ميزانش نبايد بيشتر از 10PPM باشد ولي به‌طور كلي سرب به هيچ‌وجه خاصيت ايجاد سرطان پوست را ندارد و فقط به‌دليل اين‌كه ممكن است در محصولاتي مثل رژ لب كه خورده و جذب دستگاه گوارش مي‌شوند، ايجاد مسموميت كند.

با اين اوصاف و با توجه به مصرف فراگير لوازم آرايشي در ايران، متخصصان داخلي عقيده دارند، انچه در مصرف لوازم آرايشي اهميت بيشتر دارد، استفاده از محصولات استانداردي است كه مجوز وزارت بهداشت را دارند، با اين استدلال استفاده از مارك‌های مشهور همان‌ گونه بهتر از استفاده از مارك‌های بي‌نام و نشان است.

بهترين روش براي پاك كردن آرايش از روي پوست صورت چيست؟
استفاده از محلول‌های شست‌وشوي آرايش بايد مطابق با نوع پوست صورت خريداري شود.بهتر است براي پوست‌های خشك از لوسيون شست‌وشو دهنده،صابون مخصوص يا ژل شست‌وشو استفاده شود همچنين محلول‌ها و تونيك‌های شست‌وشو يا صابون‌های گليسيرينه يا كرم دار صدمه كمتري به پوست وارد مي‌كنند از اين جهت بهترين گزينه براي پاك كردن آرايش صورت هستند.

به گزارش تالاب برخي زنان براي پاك كردن آرايش صورت از دستمال يا پنبه استفاده مي‌كنند كه اين روش به دليل ايجاد اصطكاك ميان پوست صورت و پنبه يا دستمال پوست را ضخيم ودر دراز مدت چين و چروك ايجاد مي‌كند.

اگر استفاده از لوازم آرايش درست ودر حد اعتدال باشد پيري زودرس ايجاد نخواهد شد همچنين زنان مي‌توانند از كرم‌های ضد آفتاب رنگي بجاي كرم پودر استفاده كنند.

لوازم آرايش ضد‌آب بخريم؟

سايه‌های كم‌رنگ، پودري و مات كمتر حساسيت‌زا هستند. به‌طور كلي استفاده از محصولات آرايشي محلول در آب كمتر از مواد آرايشي غيرقابل شست‌وشو ايجاد حساسيت و صدمه پوستي مي‌كنند، زيرا براي پاك كردن خط چشم‌ها و ريمل‌های واترپروف «غيرقابل شست‌وشو با آب» نياز به حلال‌هايي است كه به‌خودي خود مي‌توانند موجب حساسيت و صدمه به پوست شوند.

به ياد داشته باشيد، ساير مواد حساسيت‌زا و آزاردهنده نيز مي‌توانند از طريق انگشتان با ناحيه اطراف چشم تماس پيدا كنند.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت