12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیست ها

مجموعه : لوازم آرایشی
12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیست ها

راستش را بخواهید، وقتی متوجه شوید کـه بـه بیش از یکی از بهترین انتخاب هاي‌ زیر نیاز دارید، شوکه نخواهید شد. بـه خواندن 12 بهترین پالت سایه چشم دراین قسمت از مجله تفریحی تالاب ادامه دهید.

 

بهترین پالت های سایه برای آرایشگران کدام اند؟

انتخاب یک پالت سایه چشم یکی از سرگرم کننده ترین بخش هاي‌ روتین زیبایی اسـت اما فقط بـه این دلیل کـه سرگرم کننده اسـت بـه این معنی نیست کـه راحت اسـت. مهم اسـت کـه یکی را انتخاب کنید کـه نه تنها بـه طور منظم از ان استفاده کنید، بلکه حتی با عرق کردن، اشک‌ها و زندگی روزمره نیز عالی خواهد ماند. با تعداد زیادی پالت کـه روزانه راه اندازی می شوند، یافتن پالت متناسب با نیازها و سبک زندگی شـما می‌تواند یک چالش باشد.

 

بـه همین دلیل اسـت کـه InStyle 32 پالت سایه چشم مختلف را در آزمایشگاه ما آزمایش کرد و انتخاب اصلی را بر اساس محدوده سایه، رنگدانه، کاربرد و ارزش بـه 12 مورد کاهش داد. پالت سایه چشم سافت گلم آناستازیا بورلی هیلز بـه دلیل رنگدانه ماندگار، حس کره اي و تطبیق پذیری در بالاترین سطح قرار گرفت.

 

1. پالت سایه چشم آناستازیا بورلی هیلز

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

آناستازیا بورلی هیلز را بـه خاطر محصولات ابرو خود می شناسند و دوست دارند، اما پالت هاي‌ سایه چشم ان نیز شایسته ستایش حماسی هستند. با امتیازات عالی در طیف سایه، رنگدانه، کاربرد و ارزش، پالت Soft Glam از ABH دارای بالاترین امتیاز پالت سایه چشم تستر ما اسـت. این شامل چهارده رنگ مختلف از مات تا درخشان اسـت کـه می توان آن ها را بـه تنهایی یا لایه‌هاي‌ مختلف پوشید تا جلوه‌هاي‌ بی‌شماری را ایجاد کرد – از یک چشم ساده روزمره تا یک ضرب پر زرق و برق. 

 

بـه شخصه، این یکی از پالت هاي‌ سایه چشم مورد علاقه من اسـت و آزمایش کنندگان موافق هستند کـه بافت کرمی در هردو سایه درخشان و مات، بدون نیاز بـه پرایمر، بازدهی واقعی بـه رنگ را ارائه میدهد. این پالت علاوه بر بسته بندی بادوام، یک برس دو طرفه نیز دارد. اگر چه همه ی سایه‌ها ماندگاری بالایی دارند، اما سایه‌هاي‌ تیره‌تر گاهی اوقات ریزش دارند. برای پیش گیری از ان؛ محصول اضافی را قبل از استفاده از برس خود بکشید.

 

2. بهترین پالت سایه چشم Pat McGrath Labs Mothership IX: Huetopian Dream

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

Dame Pat McGrath در تک تک پالت هاي‌ سایه چشم خود جادو می گذارد، اما پالت Mothership IX: Huetopian Dream ماورایی اسـت. در داخل، ترکیبی از درخشندگی‌هاي‌ با رنگ گرم و براق و مات پیدا خواهید کرد: ده رنگ از جمله صورتی، ارغوانی، قهوه‌اي، طلایی و یک سایه بنفش پررنگ وجوددارد.

 

آزمایش‌کننده ما می گوید: “یقیناً برای یک شب بیرون رفتن یا اگر می خواهم ظاهری رنگارنگ داشته باشم، بـه این پالت روی می‌آورم.” نکته حرفه اي: اگر چه ممکن اسـت وسوسه شوید کـه از برس استفاده کنید، انگشت شـما بهترین ابزار برای دریافت رنگدانه کامل اسـت.

 

این پالت از نظر کاربرد و ارزش امتیاز بالایی کسب کرد، با آزمایش‌کنندگان توافق کردند کـه سایه‌ها بدون چروک شدن پر جنب و جوش باقی می مانند. یکی از آزمایش‌کننده‌ها می گوید: «انها اصلاً روی پلک من شبیه بـه نظر نمیرسند، اما کاملاً رنگارنگ و زیبا هستند.» در حالی کـه این پالت در سمت گرانقیمت اسـت، کیفیت، دوام و تطبیق‌پذیری ان ارزش ان را بیشتر می کند.

 

این نه تنها ارزش ان را دارد. برای استفاده در چشم عالی اسـت – سعی کنید از سایه Astral Venusian، یک رنگ شفاف و هولوگرافیک، بـه عنوان برجسته کننده روی استخوان گونه خود استفاده کنید «و بعدا از ما تشکر کنید». ممکن اسـت بهترین پالت برای سفر نباشد.

 

بیشتر بخوانید: چند نکته ی کلیدی برای زدن سایه چشم زیبا + عکس

 

3. پالت سایه چشم Maybelline The Nudes

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

پالت‌هاي‌ ارزان قیمت سایه چشم حاوی فرمول‌هاي‌ بسیار گچی هستند کـه ماندگاری زیادی ندارند و با کوچک‌ ترین نقطه‌اي از چربی روی پلک چروک می شوند. با این حال، شـما ان رابا این پالت Maybelline تجربه نخواهید کرد. 12 سایه خنثی از طریق ترکیب و لایه‌بندی خودرا نشان می دهند و چروک نمیشوند، حتی برای کسانی کـه چشم‌هاي‌ کلاه‌دار دارند. یکی از آزمایش‌کنندگان می گوید کـه رنگدانه‌ها حتی در تمام سایه‌هاي‌ پالت وجوددارد و او “توانست شیب خوبی در هنگام ترکیب بـه دست آورد.”

 

چه در حال انجام یک آرایش چشم دودی، خط چشم گرافیکی یا آرایش بدون آرایش باشید، این پالت یک انتخاب روزانه عالی اسـت. اگر چه سایه هاي‌ تیره تر میتوانند در طول روز تکه تکه شوند، کیفیت ان نسبت بـه قیمت بی نظیر اسـت. با این حال، آزمایش کنندگان آرزو می کنند کـه آینه اي برای لمس سریع داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ سایه چشم برای چشم های قهوه ای

 

4. پالت سایه چشم فوری شارلوت تیلبری Pillow Talk

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

شارلوت تیلبری شـما را وادار نمی کند حدس بزنید چه رنگ‌هایي با این پالت سایه چشم ترکیب میشوند: این پالت با راهنمای دقیقی بـه شـما میگوید کـه چگونه از ان استفاده کنید. در داخل، ترکیبی از رنگ‌هاي‌ رژگونه رابا رنگ‌هاي‌ نارنجی، قهوه‌اي و توت‌اي گرم خواهید دید. بـه چهار بخش تقسیم شده اسـت – روز، میز، تاریخ، و رویا – چهار سه سایه، حدس و گمان را از رنگ‌هایي کـه برای ایجاد ظاهری بی‌نقص و منسجم ایجاد میکنند، میگیرند، کـه بـه گفته یکی از آزمایش‌کنندگان، ان را بـه گزینه‌اي عالی برای مبتدیان تبدیل میکند. او بـه اشتراک می گذارد: «این پالت همچنین حاوی نکات کوچکی در مورد محل استفاده از رنگ‌ها برای بهترین پوشیدن و ظاهر اسـت.

 

خود سایه ها دارای رنگدانه هستند و بـه گونه اي ساخته می شوند کـه ترکیب و لایه بندی شوند. در حالی کـه سایه هاي‌ مات بسیار مات هستند و بـه خوبی از برس ها منتقل می شوند، سایه هاي‌ براق شفاف تر هستند و بهتر اسـت با انگشتان خود استفاده کنید. آزمایش‌کننده می گوید: «کمی راه طولانی را طی میکند». “من ابتدا فقط یک محصول کوچک را روی قلم مو قرار میدهم و اگر بـه دنبال چیزی جسورتر هستید، از آنجا تولید می‌کنم.”

 

5. پالت Juvia’s Place Warrior III

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

چیچی ابورو پس از سالها جست‌وجو برای لوازم آرایشی رنگدانه‌اي کـه روی پوست تیره او روشن بماند، Juvia’s Place را تأسیس کرد. چیزی کـه بـه عنوان یک سفر شخصی در صنعت آرایش آغاز شد، بـه برند معروفی تبدیل شد کـه دوستداران آرایش، ویراستاران و آزمایش کنندگان آزمایشگاه همگی قبول دارند کـه یکی از بهترینها برای پالت هاي‌ سایه چشم اسـت. پالت Warrior III شامل 9 رنگ بسیار روشن اسـت کـه بـه اسانی می‌توانند رنگین کمانی را روی صورت شـما تنها با چند ضربه تند ایجاد کنند. یکی از آزمایش‌کنندگان میگوید: «این پالت زیباترین و زنده‌ترین رنگ‌ها را دارد کـه بـه خوبی با رنگ پوست من جفت میشود. او همچنین عاشق هنر خلاقانه در جلوی پالت اسـت کـه نماینده آفریقایی برند را بـه نمایش می گذارد.

 

سایه‌هاي‌ پودری روشن کـه روی پوست‌هاي‌ روشن و تیره کار میکنند، ممکن اسـت سخت باشد. اغلب اوقات، آرایشگران و سازندگان محتوای زیبایی را می‌بینید کـه از پرایمر سایه چشم قبل از استفاده از رنگدانه هاي‌ روشن استفاده می کنند، اما این پالت واقعاً برای درخشندگی رنگ ها نیازی بـه پرایمر ندارد.

 

6. پالت سایه  Colors Baked Browns Palette

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

یک مجموعه کامل از سایه‌هاي‌ مات برای هر کیت آرایشی ضروری اسـت، حتی اگر فضایی برای یک پالت بزرگ ندارید. وارد کنید: پالت جمع و جور Baked Browns از Dose of Colors. دارای پنج رنگ مات کرمی اسـت: سفید کرم، بژ روشن، قهوه اي متوسط، قهوه اي قرمز پررنگ و قهوه اي تیره. تسترها این پالت را بـه دلیل طرح رنگی ساده ان دوست دارند کـه می‌تواند ظاهری طبیعی و روزمره ایجاد کند. یکی از تسترها می گوید: «سایه چشم بژ روشن برای رنگ پایه عالی اسـت. “این کمک کرد تا چشمانم را مشخص کنم و بعد بـه ان ببخشم.” وقتی صحبت از رنگدانه بـه میان می آید، سایه‌ها روی پلک‌ها زنده و واقعی میمانند.

 

این پالت می‌تواند بـه اسانی در هر کیسه آرایشی قرار گیرد و شامل یک آینه و برس دستی برای استفاده در حین حرکت اسـت. بـه طور جدی، اگر من را در حال آرایش کردن در مترو دیدید، بـه احتمال زیاد از این پالت استفاده می‌کنم – در پنج ایستگاه، می‌توانم یک چشم دودی ظریف ایجاد کنم. اگر پلک‌هایتان در طول روز چرب میشوند یا مستعد اشک‌ریزش چشم‌ها هستید، از قبل از پرایمر سایه چشم استفاده کنید تا رنگ‌ها چروک نشوند. وقتی از پرایمر با این پالت استفاده نمیکنم، رنگ‌ها بعد از یک روز طولانی آب میشوند و داخل چین چشم‌هاي‌ کلاهدار من جمع میشوند.

 

7. Too Faced Born This Way پالت سایه چشم طبیعی Nudes

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

 

این پالت از 16 سایه درخشان و مات از صورتی روشن تا قهوه اي تیره تشکیل شده اسـت. طیف گسترده سایه بـه شـما امکان می‌دهد بـه اسانی یک چشم دودی با ظاهر طبیعی، یک چشم هاله عمیق یا تقریبا هر آرایشی کـه میتوانید تصور کنید ایجاد کنید.

 

چیزی کـه ما بیشتر از همه ی در مورد این پالت دوست داریم این اسـت کـه همه ی رنگ هاي‌ خنثی برای مجموعه اي از رنگ هاي‌ پوست کار می کنند – ارائه سایه هاي‌ انتقالی، هایلایت هاي‌ درخشان و رنگ هاي‌ ترکیبی و بینابینی برای افرادی کـه دارای رنگ هاي‌ روشن و تیره هستند. یکی از آزمایش‌کننده‌ها از این‌که میزان ریزش ان حتی با رنگ‌هاي‌ تیره‌تر چقدر کم اسـت، شگفت‌زده شد. یکی از چیزهایی کـه انها آرزو می کنند پالت شامل یک برس ترکیب/باف کننده باشد. انها می‌گویند: “این یک لمس خوب بود.” این پالت در مقایسه با سایر برندگان ما کمی گران اسـت، اما، بـه گفته آزمایش کنندگان، ارزش سرمایه گذاری را دارد زیرا مدت زمان زیادی دوام خواهد آورد و برای استفاده روزمره عالی اسـت.

 

8. پالت سایه پودری ColorPop Truly Madly Deeply Pressed

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

اگر شـما هم مانند من شیفته سایه هاي‌ زرق و برق هستید، ColourPop هرگز از پالت هاي‌ پر از درخشندگی ها و فویل هاي‌ بی خطر برای چشم کـه در واقع ظاهر می شوند و ماندگار می شوند، ناکام نمی‌ماند. این پالت بـه ویژه در میان آزمایش کنندگان مورد علاقه اسـت. یکی از آزمایش‌کنندگان میگوید: «خوب اسـت کـه چیزی براق باشد. دارای 16 مات، درخشان و براق در سایه‌هاي‌ مختلف و بنفش اسـت، و ممکن اسـت پوشانده شود، رنگ‌هاي‌ روشن را بپوشانید، این پالت را در مهمانی‌ها، ناهار با دوستان یا صرفاً بـه این دلیل استفاده کنید: بـه بهانه اي برای پوشیدن رنگ هاي‌ پر جنب و جوش «یا زرق و برق!» مشکل.

 

متأسفانه اکثر سایه هاي‌ مات ارائه شده بسیار شبیه بـه هم هستند، تا جایی کـه هنگام پوشیدن آن ها تفاوت را تشخیص نمی‌دهند. همه ی سایه هاي‌ زرق و برق منحصر بـه فرد هستند، بنابر این می‌توانید ظاهری بی پایان ایجاد کنید. فرمول ها ماندگاری بالایی دارند، اما بهتر اسـت کـه پلک هاي‌ خودرا با پرایمر NYX Glitter پرایمر کنید تا از ماندگاری آرایشی شـما در تمام شب خاطرجمعی حاصل کنید.

 

9. پالت سایه چشم PYT Beauty Upcycle در Cool Crew Nude

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

وقتی بـه دنبال محصولات زیبایی تمیز هستید، نیازی بـه کاهش کیفیت ندارید – در واقع، زیبایی باکیفیت بالا و آگاهانه جایی اسـت کـه PYT Beauty رشد می کند. این پالت در Cool Crew Nude ثابت می کند کـه مواد تمیز با سایه هاي‌ خسته کننده برابر نیستند. هشت رنگ مات و چهار سایه درخشان بدون مواد شیمیایی خشن، سیلیکون، تالک یا سولفات فرموله شده اند، اما با ویتامین E و روغن دانه آفتابگردان ساخته شده اند تا بـه ترکیب بهتر سایه ها کمک کنند. سایه هاي‌ براق عده اي از موارد مورد علاقه ما هستند: آن ها با میکا «یک ماده معدنی طبیعی یافت شده کـه برای ایجاد درخشندگی مرواریدی کـه در آرایش میبینید خرد می شود» ساخته شده اند و بسیار شفاف هستند و انها را برای لایه بندی و افزایش ابعاد عالی می کند. امتیاز: پالت قابل بازیافت اسـت: هنگامی کـه آماده بازیافت هستید، می‌توانید ظرف هاي‌ سایه رابا بیرون زدن انها از پشت پرتاب کنید، سپس پالت را بـه مرکز بازیافت محلی خود یا هر فروشگاه Credo شرکت کننده در برنامه جمعی Pact ببرید.

 

10. پالت سایه چشم Blue Eyes Dior Backstage در Coral

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

زمان برای کمی تئوری رنگ: هنگام انتخاب رنگ هاي‌ سایه چشم، یک سایه مکمل را در مقابل رنگ چشم خود درنظر بگیرید. آرایشگر رنه لویز می گوید کـه این ساده‌ترین راه برای انتخاب سایه چشم اسـت. او توصیه می کند: «اگر چشم‌هاي‌ آبی دارید، رنگ‌هاي‌ سایه چشمی را انتخاب کنید کـه رنگ نارنجی بیشتری دارد «مانند رنگ‌هاي‌ مسی، طلایی یا برنزی».

این پالت مرجانی از دیور در میان آزمایش‌کنندگان با چشم‌هاي‌ آبی مورد علاقه اسـت، با توجه بـه این‌که رنگ‌هاي‌ هلویی خیلی روشن نیستند، اما همان‌ گونه بسیار جذاب هستند. انتخاب رنگ مشابه سایر پالت‌هاي‌ با رنگ صورتی دراین فهرست اسـت، اما ثبات در جایی اسـت کـه این پالت می‌درخشد. یکی از آزمایش‌کنندگان میگوید: «یک محصول کوچک بسیار تاثیر گذار اسـت – حتی فرو بردن برس دریک لمس سایه چشم تأثیر زیادی دارد، بـه‌ویژه با ان رنگ‌هاي‌ تیره‌تر و رنگدانه‌دارتر.» تا جایی کـه برندهای لوازم آرایش لوکس، دیور قیمت محصولات آن ها را در مقایسه با پالت هاي‌ Chanel، Gucci و Valentino نسبتاً متعادل می کند. علاوه بر این، تنوع رنگ و محصول بسیار بیشتری دریافت می کنید کـه بـه شـما کمک می کند آرایشی طبیعی و براق داشته باشید. در حالی کـه این یک افزودنی عالی برای ظاهر چشم هاي‌ یک پالت اسـت، ما آرزو می کنیم سایه هاي‌ بیشتری دراین پالت برای رنگ پوست تیره تر وجود داشته باشد.

 

11. پالت رنگدانه پرس اسپنگلیش لوازم آرایشی آلامار

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

رنگ‌هاي‌ تیره‌تر چشم شایسته لحظه کادربندی خود هستند و این پالت متعلق بـه لاتین لوازم آرایشی Alamar باعث درخشندگی آن ها میشود. بسته بندی بـه خودی خود فوق العاده اسـت «و سزاوار جایگاه جلو و وسط روشویی شماست» اما فرمول هاي‌ باکیفیت داخل ان اسـت کـه شـما را وادار می کند بارها و بارها ان را بگیرید – قدرت رنگدانه چیزی اسـت کـه بر تسترهای آزمایشگاه غلبه کرده اسـت. یکی از آزمایش‌کننده‌ها میگوید: «فقط باید دو لایه صورتی تند «سایه Ponte Hyper» بپوشم تا ظاهر شود و مانند یک رنگ ثابت بـه نظر برسد. “من واقعاً از این‌که چقدر رنگ یکنواخت شد حيرت زده شدم.”

 

لوئیز میگوید هنگام برجسته کردن چشم‌هاي‌ قهوه‌اي از سایه‌هاي‌ برنزی یا طلایی استفاده کنید تا همان رنگ‌هایي را کـه بـه طور طبیعی در چشم‌هاي‌ تیره وجوددارد، نشان دهید. توصیه می کنیم از Jaja، سایه قهوه‌اي با رنگ سرد دراین پالت استفاده کنید و ان رابا Muy Excited، یک رنگ نارنجی پر جنب و جوش ترکیب کنید. برای بـه اتمام رساندن ظاهر، یکی از چهار سایه درخشان را اعمال کنید تا ظاهری مشخص داشته باشید کـه توجه را بـه لکه هاي‌ طلایی در چشمان شـما جلب کند. نکته اي کـه باید بـه ان توجه کنید: سایه ها مستعد ریزش هستند، بنابر این قبل از اعمال، حتماً از مقدار اضافی ان استفاده کنید.

 

12. پالت سایه چشم برهنه Reloaded Urban Decay

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

دریک نقطه، بـه نظر می‌رسید کـه همه ی دارای پالت اصلی Urban Decay Naked «RIP» هستند، اما اکنون زمان ان رسیده کـه نسخه بارگذاری شده زمان خودرا در کانون توجه قرار دهد. این پالت کـه برداشتی اصلاح شده از نسخه اصلی اسـت، شامل 12 سایه خنثی در ترکیبی از سایه هاي‌ گرم و سرد اسـت کـه در برابر چشمان سبز چشمگیر بـه نظر می‌رسند. در مد واقعی Urban Decay، این سایه ها بسیار رنگدانه شده و برای ماندگاری تمام شب ساخته شده اند. یکی از آزمایش‌کننده‌ها اشاره میکند کـه حتی ممکن اسـت هنگام تلاش برای ترکیب، رنگدانه‌هاي‌ زیادی داشته باشند. انها می‌گویند: “شـما باید از مقدار بسیار کم استفاده کنید یا تقریبا خیلی پررنگ اسـت.” ترکیب عده اي از رنگ ها بـه دلیل رنگدانه قوی کمی مشکل بود. با این حال، اگر از یک دست سبک استفاده می کنید، ترکیب کردن یک نسیم خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید: زیباترین مدل های سایه چشم برای بانوان

 

آنچه را که باید در انتخاب سایه چشم نظر داشت

صدها پالت را بـه صورت آنلاین ودر فروشگاه بررسی کردند تا 32 محصول با بالاترین امتیاز را برای آزمایش پیدا کنند. پس از انتخاب، تسترهای آزمایشگاهی داخلی ما هر پالت رابا درنظر گرفتن محدوده سایه، رنگدانه، کاربرد و ارزش بررسی کردند. پس از استفاده از پرایمر سایه چشم «تعداد زیادی از تسترها از پرایمر سایه چشم بدون وزن نادر، همیشه یک خوش‌وزن استفاده کردند» هر آزمایشگر سایه‌هایي را روی بازوها و پلک‌هاي‌ خود مشاهده کرد تا بافت، توانایی انتقال را بررسی کند. ؛ و نتایج هر پالت. از این ویژگی‌ها، بـه محصولات امتیازی با امتیاز کلی داده شد تا در نهایت 12 پالت بهترین سایه چشم مشخص شود.

 

رنگ ها

قبل از خرید یک پالت سایه چشم جدید، موجودی محصولاتی را کـه از قبل دارید تهیه کنید – این بـه شـما کمک می کند تا ببینید از کدام رنگ‌ها بیشتر استفاده می کنید و چه سایه‌هایي ممکن اسـت از مجموعه‌تان کم شده باشد. از آنجا میتوانید سایه چشم خودرا تازه کنید «در نهایت منقضی می شود» یا اگر بـه دنبال ماجراجویی بیشتر هستید و کمی رنگ اضافه می کنید، بـه سمت کمد خود نگاه کنید و بـه دنبال پالت هایي باشید کـه با کمد لباس شـما مطابقت دارند. اگر میخواهید آرایشتان شخصیت اصلی ظاهرتان باشد، پالت‌هاي‌ پررنگ با رنگ‌هاي‌ زیاد مانند پالت Juvia’s Place Warrior III یا Alamar Cosmetics Spanglish Palette Pigment Pressed را امتحان کنید. اگر بـه رنگ‌هاي‌ رژگونه علاقه دارید، پالت چشم فوری شارلوت تیلبری در Pillow Talk برای شـما مناسب اسـت، در حالی کـه پالت سایه چشم طبیعی Nudes دارای سایه‌هاي‌ خنثی برای همه ی اسـت، بدون توجه بـه لباس یا رنگ پوست شـما.

 

پایان کار

آیا شـما شیفته زرق و برق هستید؟ آیا مات هاي‌ خنثی را ترجیح می‌دهید؟ یا شاید شـما کمی از همه ی چیز را می خواهید! بـه رنگ هاي‌ سایه چشمی کـه در حال حاضر دارید نگاهی بیندازید تا مشخص کنید از چه رنگی بیشتر استفاده می کنید. ساتن، متالیک، براق و براق تنها چند نمونه از نوع پرداختی هستند کـه در پالت هاي‌ سایه چشم یافت می شوند. اکثر گزینه‌هاي‌ موجود دراین فهرست، مانند پالت سایه چشم PYT Beauty The Upcycle در Cool Crew Nude، شامل ترکیبی از سایه‌هاي‌ مات و درخشان برای استفاده همه ی‌جانبه، مخصوصاً برای کسانی اسـت کـه ترکیبی را دوست دارند.

 

اگر سریع‌تر از سایرین روی سایه‌هاي‌ مات می زنید، پالت دوز رنگ‌هاي‌ پخته قهوه‌اي را برای تمام نیازهای سایه‌هاي‌ انتقالی خود درنظر بگیرید. برای کسانی کـه بـه براق و گلم علاقه دارند، یک پالت پر از سایه هاي‌ درخشان، مانند پالت سایه چشم پودری ColorPop Truly Madly Deeply Pressed، برای شـما مناسب اسـت.

 

اندازه

هنگام انتخاب یک پالت سایه چشم مانند Goldilocks «منهای سرقت» فکر کنید تا یکی را پیدا کنید کـه خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشد. یک گزینه مناسب برای شـما وجوددارد و بستگی بـه فضای شـما دارد. اگر دوست دارید چیزها را بـه حداقل برسانید و فضایی برای یک پالت بزرگ ندارید، پالت Dose of Colors Baked Browns و Maybelline New York The Nudes Wear Eyeshadow Palette در کیف ها یا کشوهای آرایش کوچک قرار می گیرند.

 

اگر دوست دارید آرایش خودرا بـه نمایش بگذارید و میخواهید ان را بـه بخش مرکزی میز یا کیف آرایش خود تبدیل کنید، پالت سایه چشم Pat McGrath Labs Mothership IX: Huetopian Dream Eyeshadow Palette انتخابی سنگین با ظاهری براق اسـت کـه دوست دارید همه ی ان را ببینند. بازهم، این زمان ان اسـت کـه مجموعه آرایش خودرا بررسی کنید تا ببینید چه فضایی در معرض خواهید داشت. یکیدیگر از مواردی کـه باید درنظر داشته باشید عادت هاي‌ سفر شماست. آیا در معاشرت بـه محل کار آرایش خودرا با خود نگه می دارید؟ برای سفر طبق معمول چقدر چمدان تهیه می کنید؟ این موارد را قبل از انتخاب یک پالت درنظر بگیرید تا مطمئن شوید کـه با سبک زندگی شـما مطابقت دارد.

 

بیشتر بخوانید:  معرفی برترین سایه های چشم ویژه

 

ماندگاری پالت های سایه چشم چقدر است؟

12 بهترین پالت سایه چشم برای میکاپ آرتیس ها

اکثر پالت هاي‌ سایه چشم بسته بـه محصول و برند سازنده ان بین 12 تا 18 ماه دوام خواهند داشت. هر محصول مراقبت از پوست، مراقبت از مو، و آرایشی کـه دارید تاریخ انقضا دارد. میتوانید انقضای محصول خودرا در پشت بسته بندی کشف کنید. سمبل یک شیشه باز نشده و بـه دنبال ان یک شماره و حرف M وجود خواهد داشت: ترکیب حرف و شماره نشان می‌دهد کـه محصول برای چند ماه پس از باز شدن مناسب اسـت. برای پیشگیری از سوزش چشم و سایر نگرانی هاي‌ پوستی، استفاده از هر محصول سایه چشم را پس از تاریخ انقضای ان متوقف کنید.

 

چگونه می توان از پالت سایه چشم استفاده کرد؟

هیچ قانونی برای آرایش وجود ندارد! خوب، شاید قوانینی وجود داشته باشد – بـه خصوص وقتی صحبت از محصولات خاص چشم می شود. خاطرجمعی حاصل کنید کـه همیشه از محصولات ایمن برای چشم و سایه چشم در اطراف چشم خود استفاده کنید، این امر بـه ویژه در مورد لوازم آرایشی براق کـه ممکن اسـت باعث سوزش شود بسیار مهم اسـت.

 

اگر می خواهید ظاهر خاصی داشته باشید – مانند یک چشم دودی شدید یا ظاهری با چین و چروک، استفاده از سایه چشم می‌تواند تمرین کند. برای شروع، پرایم کردن پلک هاي‌ خودرا درنظر بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن و آرایش طولانی تری داشته باشید. این بـه چسبندگی رنگدانه کمک می کند و همچنین باعث ایجاد یک زیرسازی یکنواخت روی پلک هاي‌ تغییر رنگ شده می شود. برای کاربرد، شـما همچنین می خواهید در مورد پایان رنگ ها فکر کنید تا بتوانید تعیین کنید کـه آیا قلم مو یا انگشتان شـما بهترین ابزار هستند. برای سایه هاي‌ درخشان، متالیک و براق، انگشت شـما بهترین دوست شـما برای بـه دست آوردن نتایج دلخواه شـما خواهد بود. هنگامی کـه شروع بـه ترکیب کردید، یک برس صاف کننده کوچک کمک می کند تا سایه ها را برای هر ظاهر چشمی کـه ایجاد می کنید، شفاف کنید.

 

ترتیبی کـه آرایش خودرا انجام میدهید میتواند برای اعمال سایه شـما مفید باشد، بـه خصوص اگر پالت شـما حاوی سایه هایي باشد کـه بـه زیر چشم شـما منتقل می شود. این موضوع یکی از بحث‌برانگیزترین سؤالات دنیای آرایش را برمی‌انگیزد: این‌که آیا سایه چشم اول می شود یا زیرسازی. این مرحله حیاتی در اولویت قرار می‌گیرد، اما لوئیز می‌داند کـه بسیاری ترجیح می دهند ابتدا آرایش چشم را انجام دهند تا علت ریزش آن ها باشد. فرقی نمیکند ظاهر یا ترتیب، من و لویز هردو موافقیم، “در نهایت، اگر کل صورت زیبا بـه نظر برسد، فرقی نمی کند کـه چه دستوری آرایش چشم را انجام می دهي!”

جدیدترین مطالب سایت