جوانسازی چین و چروک دور چشم

مجموعه : آرایش چشم
جوانسازی چین و چروک دور چشم

جوانسازی پوست دور چشم

واقعیت این هست که یک روز بالاخره چین و چروک‌هاي دور چشم ظاهر میشوند. پس از سی‌سالگی و با افزایش سن دور از انتظار نیست که حالت چشم‌هایتان تغییر کند و چین‌هاي‌ریزی اطراف آن ظاهر شوند. این اتفاق بالاخره می‌افتد اما همۀ وقت راه‌هایي وجود دارد که می توان با انجام آن ها روند پیری را کند کرد.

 

در واقع رفتار شما با بدن خودتان نقش مهمی در روند پیری دارد. به همین علت هست که برخی از آدم‌ها زودتر پیر میشوند و برخی‌ها دیرتر. برای این که روند پیری صورت راکه معمولاً با چین و چروک‌هاي دور چشم آغاز میشوند کند کنید .

 

از این راهکارها بهره ببرید:

کرم ضد آفتاب، یار همیشگی

بهرهگیری از کرم ضد آفتاب مهم ترین پیشنهاد‌اي هست که در تمام راهکارهای زیبایی و سلامت پوست ارائه می شود. کرم ضد آفتاب دوست سلامتی و زیبایی هست. بنابراین هر زمانی که برایتان این سؤال پیش می آید گه چه کاری برای پوست لازم هست مصرف هرروز کرم ضدآفتاب را در اولویت قرار بدهید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث ایجاد چین و چروک مثل چروک‌هاي اطراف چشم میشود. با محافظت از پوست‌تان، شما نه تنها مانع ظاهر شدن نشانه‌هاي نخست این چروک‌ها خواهید شد، بلکه حتی احتمال ابتلا به سرطان را هم در خود کاهش میدهید. هر روز بدون استثنا کرم ضد آفتاب با اس‌پی‌اف بالاتر از ۳۰ بزنید. مصرف کرم ضد آفتاب را به عادتی مثل مسواک زدن تبدیل کنید.

 

سیگار را ترک کنید

به همان اندازه که مصرف کرم ضد‌آفتاب برای سلامت و زیبایی پوست مهم هست کاهش و ترک سیگار نیز اهمیت دارد. شما به خوبی میدانید که سیگار واقعاً زیان آور هست. پس اراده کنید و آن را ترک کنید. منوکسید کربن موجود در دود سیگار سرعت فرآیند پیری سلول‌هاي پوست را اکثر میکند و خطوط دور چشم را افزایش می دهد. با گذشت زمان و مصرف اکثر سیگار به تعداد و عمق این چروک‌ها اضافه میشود. دود سیگار نه تنها قوام پوست را از بین میبرد بلکه رنگ پوست را نیز تغییر می دهد.

 

عادت‌هایتان را تغییر بدهید

چین و چروک‌هاي صورت با عادت‌هاي شما در اخم کردن، فشار دادن چشم‌ها، تنگ‌ کردن انها، خندیدن و بالا انداختن ابرو مرتبط میباشند. هرچقدر فشار زیادی به پوست بیاورید چین‌هاي طبیعی پوست را عمیق‌تر و شدیدتر می کنید. یک راه سالم و کم‌ هزینه برای پیشگیری از عمیق شدن چین و چروک‌ها ماساژ‌ صورت هست. سعی کنید هر روز حداقل به مدت ۵ دقیقه پوست را در جهت مخالف چین‌ها ماساژ بدهید. اضافه بر این اگر ترک عادت خط انداختن برایتان سخت هست از بوتاکس هم می توانید بهرهگیری کنید. همینطور اگر عینک می زنید همواره از آن بهرهگیری کنید تا به‌خاطر نیاز به خواندن به چشم‌هایتان فشار مضاعف نیاورید.

 

چطور می‌خوابید؟

اوضاع خوابیدن هم میتواند باعث ایجادخط روی گونه‌ها، زیر چشم و حتی پیشانی شود. مهم نیست که بالش شما نرم هست یا سفت اما این بسیار اهمیت دارد که چقدر صورت را به بالشت فشار میدهید. شما گاهی می توانید فشار وارد شده و تأثیر آن را پس از بیدار شدن از خواب مشاهده نمایید. برای پیشگیری از ایجاد این خط بهتر هست به پشت بخوابید و یا هر از چندگاهی جهت سر را تغییر بدهید تا فشار روی چشم‌ها و پوست صورت کمتر شود.

 

رفع کننده چین و چروک دور چشم

 

برای پر کردن چروک‌هاي ریز اطراف چشم از کرم‌هاي مرطوب‌کننده چشم بهرهگیری کنید‎

 

ماساژ دور چشم

چروک‌هاي دور چشم خیلی زود ایجاد میشوند. راه مؤثر برای پیشگیری از انها ماساژ پوست هست. برترین شیوه ماساژ این هست که هر شب وقتی کرم دور چشم را می زنید، اطراف چشم را به آرامی ماساژ بدهید تا عضلات دور چشم رها شوند. این که با یک جلسه پاکسازی و مراقبت از پوست به خودتان حال دهید ممکن هست به نظر یک خرج اضافه به نظر بیاید اما اینکار برای سالم و جوان نگه داشتین پوست ضروری هست. ماساژ درمانی گردش خون را در صورت شما تحریک میکند و افزایش میدهد.

 

اهمیت روغن‌ها

ممکن هست خیلی متوجه نباشیم اما مواد موجود در آشپزخانه‌ ما تأثیر زیادی روی پوست و زیبایی ما دارند مثلاً روغنی مثل روغن نارگیل خواصی دارد که فقط برای پخت‌وپز خوب نیست.

 

روغن نارگیل دارای آنتی‌اکسیدانی هست که بدن ما بشدت به آن نیاز دارد. روغن نارگیل سرشار از ویتامین‌هاي E،A و پروتئین‌هاي ضروری هست که ساخت کلاژن را افزایش می دهد؛ همان کلاژنی که باعث می شود پوست خاصیت ارتجاعی داشته باشد.روغن نارگیل به تشکیل سلول‌هاي پوستی تازه و حفظ بافت همبند پوست کمک میکند. در هفته حداقل دوبار کمی روغن نارگیل را دورچشم‌هایتان بمالید و به شکل دورانی آن را ماساژ بدهید.

 

ارزش میوه‌ها و سبزی‌ها

مصرف ویتامین‌ها در حفظ سلامت و زیبایی پوست شما بسیار مهم هست. چروک‌هاي صورت و بدن اغلب ناشی از کمبود ویتامین‌هاي «آ» و «اي» میباشند. هرچقدر اکثر آنتی اکسیدان دریافت کنید تخریب سلول‌هاي پوستی نیز دیرتر اتفاق می‌افتند.

 

کرم‌های مرطوب‌کننده و سفت‌کننده چشم مؤثر هستند

یک راه ساده برای پر کردن چروک‌هاي ریز اطراف چشم و پیشگیری از ایجاد خطوط اخیر بهرهگیری از کرم‌هاي مرطوب‌کننده چشم شب و روز هست. وقتی که سلول‌هاي پوست با آب‌رسانی سفت میشوند، ظاهر چروک انها کمتر خود را نشان می دهد. از کرم‌هایي بهرهگیری کنید که دارای مواد آبرسان مثل هیالورونیک اسید، عصاره خیار و عسل باشند.

 

عینک آفتابی بزنید

اضافه بر بهرهگیری از کرم ضدآفتاب بهتر هست که هروقت در آفتاب بیرون می روید از عینک‌هاي محافظ در برابر اشعه UV بهرهگیری کنید.این عینک‌ها اضافه بر پیش گیری از نور آزاردهنده آفتاب، مانع از آن میشود که شما مدام چشم‌تان را در حالت جمع شده و نیمه‌باز نگه دارید. فشار مضاعفی که برای جمع کردن به چشم می‌آورید باعث چروک اطراف چشم میشود. بهرهگیری از عینک آفتابی را نیز به عادت‌هاي لباس خود اضافه کنید. چیزی که باید به آن توجه کنید این هست که عینک آفتابی شما باید از برند معتبر و محافظ در برابر اشعه باشد در غیر این‌صورت فقط به چشم‌هاي‌تان آسیب می زنید.

 

جدیدترین مطالب سایت