مجموعه : ارایش ابرو
بروزرسانی : 25 فروردین 1403

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ چیست ؟

ابروها قاب صورت هستند و تاثیر زیادی در زیبایی دارند ، با میکروبلیدینگ ابروهایی پر تر و زیباتر داشته باشید.

اگر مایل هستید درباره میکروبلیدینگ ابرو اطلاعات کامل و دقیقی بدست آورد و از مزایا و معایب ان با خبر شوید این مقاله را تا انتها بخوانید.

بـه گزارش تالاب : هزینه میکروبلیدینگ چقدر است و چـه مزیت ها و عوارضی دارد؟

این روزها که داشتن ابروهای پرپشت و ضخیم یکی از ملاک های زیبایی محسوب میشوند بسیاری از خانم ها و حتی آقایان ابروهای خود را میکروبلیدینگ میکنند.

از آنجا که هزینه کاشت ابرو بسیاری بالاست و 4 تا 5 میلیون تومان خرج دارد، اکثر افراد استفاده از میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو را به کاشت ان ترجیح می‌دهند. 

هزینه میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یک روش برای ایجاد آرایش دائمی بر روی ابروها است. بعد از میکروبلیدینگ باید انتظار داشتن ابروهایی ضخیم و پر را داشته باشید.

خانم‌هایی که با مشکل کم پشت و نازک بودن ابروها مواجه هستند معمولاً از ژل ابرو یا مداد ابرو برای پرپشت‌تر کردن ان‌ها استفاده میکنند، اما این روش‌ها دائمی نیست. میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور ابرو سه بعدی روشی جدید و نو برای پرکردن نیمه دائمی ابروها است.

بـه گزارش تالاب این روش با استفاده از یک قلم حرفه‌ای و مخصوص این کار انجام میشود. در این روش ابتدا مدلی ابرویی که شما دوست دارید و انتخاب کرده‌اید با مداد بر روی ابروها طراحی میشوند.

در مرحله بعد رنگدانه‌های مخصوص بـه این کار که انواع مختلفی دارند توسط قلم بلید بـه غشای میانی پوست وارد میشوند و باعث رنگ گرفتن این قسمت از پوست می‌شوند.

قبل و بعد از میکروبلیدینگ 

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

هزینه میکروبلیدینگ چقدر است؟

سال 1399 : هزینه ها با توجه بـه مهارت و ابزار متغیر است. هزینه میکروبلیدینگ از 400 هزار تومان «آرایشگاه ها» تا 3 میلیون تومان «کلینیک های تخصصی» متغیر است. البته نرخ متوسط حدود 1 تا 2 میلیون تومان است.

زیبایی بیشتر صورت با میکروبلیدینگ 

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ انجام دهیم یا خیر؟

با توجه بـه پیشرفت روز افزون روش های آرایش دائمی، مـا پیشنهاد می کنیم که بـه حتی الامکان بـه میکروبلیدینگ فکر نکنید، کمی صبر داشته باشید، هزینه بیشتری در نظر بگیرید و اگر وقعا ابروهای کم پشت یا نا متقارنی دارید بـه یک کلینیک خوب برای کاشت مراجعه کنید. با کمی هزینه بیشتر می توانید مو های دائمی و طبیعی بکارید.

تفاوت میکروبلیدینگ ابرو با میکروپیگمنتیشن

در میکروپیگمنتیشن از دستگاهی دیجیتال برای تزریق مواد رنگی بـه لایه‌های پوست استفاده میشود و می‌توان گفت این روش نسبت بـه میکروبلیدینگ ماندگاری بیشتری دارد ولی میکروبلیدینگ ظاهر طبیعی‌تری دارد و هزینه و ماندگاری ان نیز کمتر است.

در روش میکروبلیدینگ بعد از گذشت مدتی«حدود یک سال تا سه سال» رنگدانه‌ها کمرنگ میشود و ممکن است نیاز بـه ترمیم داشته باشد.

زیباتر شدن ابروها با میکروبلیدینگ 

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ چقدر دوام دارد؟

بسته بـه پوست شما و مراقبتی که از آن میکنید، رنگدانه‌ها بعد از ۱۸ الی ۲۴ ماه شروع بـه محو شدن و کمرنگ شدن می ‌کنند. این کار برای افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است دردناک باشد به همین دلیل عده ای از متخصصین پوست از بی حسی برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

معایب و محدودیت های میکروبلیدینگ چیست؟

عدم استفاده از هرگونه نیروی الکتریکی

کمترین ماندگاری رنگ

یادگیری دشوار جهت حصول نتایج طبیعی و ماندگار

ضخیم تر بودن هاشور ایجاد شده نسبت بـه مو های طبیعی

فشار فیزیکی دست و احتمال تخریب بافت پوست

عدم یکسان بودن فشار دست در ابتدا و انتهای فرایند

ایجاد دردهای در ناحیه مچ برای کاربر

میکروبلیدینگ چگونه روی پوست اجرا می شود؟

رنگدانه‌ها با ابزار خاصی که دارای یک ردیف از چند سوزن است، داخل پوست قرار می گیرند. متخصصی که شما برای این کار انتخاب کردید، سوزن و نوع ان را با توجه بـه نوع پوست شما انتخاب خواهد کرد.

رنگدانه‌ها درست در زیر اپیدرم و قسمت کم عمق درم قرار می گیرند و سایه‌هایی طبیعی ایجاد میکنند. از آنجایی که این رنگدانه‌ها درست در جهت رویش طبیعی مو های ابرو اعمال میشوند، نتیجه نهایی بسیار طبیعی خواهد بود. انجام میکروبلیدینگ برای ابروها حدود ۲ ساعت طول می‌کشد.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

آیا شرایطی وجود دارند که با انجام میکروبلیدینگ تداخل داشته باشد؟

هنگام بارداری برای انجام میکروبلیدینگ مراجعه نکنید.

هم چنین هنگامی که نوزاد شما با شیر شما تغذیه میشود، هم چنین اگر قرار است برای شما داروی بیحسی استفاده شود، از انجام میکروبلیدینگ صرف نظر کنید.

اگر دچار بیماری‌ های جدی نظیر سرطان، صرع، اختلالات خود ایمنی هستید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اگر دچار اختلالات گردش خون یا هر نوع اختلالات خونی هستید با پزشک مشورت کنید. هنگامی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنید بـه هیچ عنوان میکروبلیدینگ انجام ندهید. در صورت مصرف هر نوع دارویی حتما قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما با پزشک خود مشورت کنید. هم چنین اگر علائم یا سوزش یا بیماری پوستی در ناحیه وجود داشته باشد از انجام این کار خودداری کنید.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

نکاتی که باید در مورد میکروبلیدینگ بدانید

در روزی که قرار است میکروبلیدینگ برای شما انجام شود از نوشیدن قهوه، الکل و نوشیدنی‌های انرژی زا خودداری کنید. آسپیرین، نیاسین، ویتامین E یا ایبوپروفن را ۲۴ ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ مصرف نکنید.

هم چنین امگا ۳ «روغن ماهی» را ۱ هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ مصرف نکنید. از ۳ روز قبل از درمان، زیر نور شدید آفتاب قرار نگیرید و ۲ الی ۳ روز قبل از انجام میکروبلیدینگ از انجام وکس صورت خودداری کنید.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

از دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ نباید لایه برداری شیمیایی پوست و یا لیزر مو های زائد داشته باشید.

قبل از انجام میکروبلیدینگ حتما دوش بگیرید و تمیز باشید، زیرا ممکن است چند روز اجازه حمام رفتن نداشته باشید و حتما عکسی از مدل ابرو که دوست دارید، همراه خود داشته باشید. مهم است که رنگ مو های مدلی که انتخاب کرده‌اید بـه رنگ مو های شما نزدیک باشد.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

با نشان دادن عکس بـه متخصصی که این کار را برای شما انجام می دهد دیگر نگران نخواهید بود. قبل از شروع کار، فردی که میکروبلیدینگ را برای شما انجام خواهد داد، شکل ابروی مورد نظر شما را روی پوستتان خواهد کشید. دقت کنید که دقیقا این نمونه مطابق انتظارات شما باشد. گوشه‌ها، دم ابرو، هلال ابرو و پهنای ابرو را قبل از شروع کار بـه دقت بررسی کنید.

بعد از میکروبلیدینگ به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

سعی کنید بعد از میکروبلیدینگ، فعالیت‌هایی که موجب افزایش تعریق میشوند انجام ندهید.

ورزش‌هایی مانند شنا، سونا گرم، جکوزی را انجام ندهید. هر نوع لیزر و یا لایه برداری شیمیایی و استفاده از هر نوع کرم های حاوی رتین A یا اسید گلیکول بر روی صورت یا گردن. بـه مدت هفت روز غذا های تند میل نکنید. بـه مدت ده روز از خوابیدن بر روی صورت خود خودداری کنید.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

بـه مدت ده روز از هیچگونه محصول آرایشی بهداشتی، شوینده صورت و کرم در محل میکروبلیدینگ استفاده ننمایید.

ابرو میکروبلید شده را هرگز نخارانید و پوست خشک شده آن را نکنید و اجازه دهید بـه مرور زمان از بین بروند. از قرار گرفتن در وسایل نقلیه روباز مانند دوچرخه، موتور سیکلت و اتومبیل هـای سرباز خودداری کنید.

بـه گفته آرایشگران در آرایشگاه در هفت روز اول، پوست میکروبلید شده دچار خارش میشود که امری طبیعی است. با رعایت مراقبت‌های لازم علائم خارش و التهاب بـه سرعت بهبود می‌یابند.

مدت زمان درمان محل زخم برای افراد مختلف با انواع مختلف پوست متفاوت بوده و بین ۱۴ تا ۳۰ روز متغیر است. برای ترمیم باید ۳۰ تا ۶۰ روز صبر کنید تا محل زخم ترمیم پیدا کند و سپس اقدام بـه ترمیم کنید.

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

ابروهای میکروبلید شده طی چند مرحله ترمیم خواهند شد. نشست رنگدانه‌ها و قرار گیری دقیق ان‌ها نیازمند زمان بوده و رنگدانه‌ها با مرور زمان حالت طبیعی پیدا خواهند کرد. اگر پس از انجام میکروبلیدینگ، متوجه خروج رنگدانه‌ها از ابروی خود شدید نگران نباشید. پس از ایجاد این حالت، روی ابرو ضد آفتاب با SPF ۳۰ یا ۵۰ زده و در معرض آفتاب قرار نگیرید تا رنگ ابروهای شما از بین نرود.

میکروبلیدینگ باید توسط متخصصین انجام شود

افرادی که روش میکروبلیدینگ را انجام می­دهند باید دوره تخصصی آرایش دائم را در آموزشگاه آرایشگری گذرانده باشند و هم چنین از آکادمی­های تخصصی، مدرک معتبر گرفته باشند.

این روش ممکن است همراه با درد باشد به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می­دهند که از بی­حسی جزئی استفاده کنند.

میکروبلیدینگ را کجا باید انجام داد ؟

میکروبلیدینگ چیست ؟ (میکروبلیدینگ ابرو)

میکروبلیدینگ

زمانی که دارو اثر کند شما بـه هیچ عنوان داخل شدن سوزن را به پوست احساس نخواهید کرد.

ممکن است در ابتدا از نتیجه کار خوشحال نباشید و ابروهای خود را درشت و پررنگ­تر از حد ممکن تصور کنید اما جا افتادن هرچیزی نیاز بـه زمان دارد. یک تا دو هفته طول میکشد تا نتیجه نهایی میکروبلیدینگ، خود را نشان دهد.

کلام آخر : به توصیه های متخصصان دقت کنید

لازم بـه ذکر است که بـه منظور این که بـه نتیجه دلخواه خود برسید حتما باید نکاتی راکه متخصصین پس از انجام این روش به شما توصیه می­کنند، انجام دهید. این متد مانند همه ی ي روش­های دیگر نیازمند مراقبت است و این مراقبت با توجه بـه نوع پوست افراد مختلف، متفاوت است.

جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت