خرید و فروش در اینترنت

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

مجموعه : آرایش صورت
آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال : آرایش های‌ زیادی وجوددارد که می توانید استفاده کنید که برای کامل شدن نیازی بـه ساعت ها نیست. پیش از این، فهرستی از آرایش‌های‌ جدید را در این مقاله از مجله تفریحی تالاب گرد آوری کرده‌ایم که برای انجام آن‌ها لازم نیست حرفه‌ای باشید.

 

بهترین گرایش های آرایشی که در سال 1402 باید امتحان کنید

ماه‌های‌ پایانی هر سال بـه زمان بازتاب و کنجکاوی برای تغییر نیاز دارد. تغییر رنگ برگ‌ها و نسیم‌های‌ خنکی که در بهار ایجاد میشود بـه ما یادآوری می کند که تغییر بـه معنای واقعی کلمه در هوا اسـت و بسیاری را برمی‌انگیزد تا درباره افکار خود در مورد تکامل فکر کنند.

 

از آنجایی که بسیاری شروع بـه تفکر در مورد انچه میخواهند درسال جدید داشته باشند، تغییر فیزیکی یکی از برجسته‌ترین افکار اسـت – از رنگ مو گرفته تا مد، الهام‌بخشی مشترک برای زیباتر کردن ظاهر افراد وجوددارد. خوشبختانه برای کسانی که از روند آرایش پیروی می کنند، بهار الهامات فراوانی را بـه همراه دارد.

 

با نزدیک شدن بـه اتمام ماه مد برای شهر های بزرگی، تعداد زیادی از آن ها نگاهی اجمالی پیدا می کنند و برای نخستین بار نگاهی بـه انچه هنرمندان بزرگ آرایش برای فصل آینده 1402 بـه نمایش خواهند گذاشت، می‌افتند. در زیر، نگاهی خواهیم انداخت بـه این که چه ظاهری پرطرفدار را میتوانید درسال 1402 ببینید.

 

بیشتر بخوانید: اشتباهات آرایشی که شما را پیرتر نشان می دهد

 

1. آرایش حداقلی

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

چندین مدل که در این آخرین فصل حضور داشتند با پوستی تقریبا لخت راه می رفتند. همانگونه که جنبش برای پذیرش زیبایی طبیعی شـما همان‌ گونه در حال رشد اسـت، طراحان مد زیبایی طبیعی چهره مدل های‌ خودرا با اندکی برجسته کردند. با تمرکز بر رژگونه های‌ رنگی ظریف، یک رنگ صورتی کلاسیک تقریبا هر ظاهری را که فرد تلاش می کند تکمیل کند.

 

برای دستیابی بـه این ظاهر، هنرمندان آرایش از چوب رنگی مینیمالیستی استفاده می کنند. این پوشش ملایم تا متوسط ظاهر آرایش «بدون آرایش» را که خیلی ها برای رسیدن بـه آن تلاش می کنند، کامل می کند.

 

تغییری از استفاده از رژگونه‌های‌ پررنگ‌تر بـه رژگونه‌ای ملایم از درون وجوددارد. “پس از آماده شدن پوست، یک لایه شفاف از رنگ پوست یا زیرسازی روشن را روی پوست بمالید. سپس از یک برس رژگونه استفاده کنید تا کمی رنگدانه کرم را بردارید و روی آن تست کنید. پشت دست خودرا قبل از مالیدن روی گونه. پس از استفاده از رژگونه، لایه دیگری از رنگ پوست را در بالا بچسبانید تا ظاهری “از درون سرخ شده” ایجاد کنید.”

 

البته، بهترین فرمول برای پوست شبنم دار و مرطوب در خود پوست اسـت، بنابر این مهم اسـت که هیدراته بمانید تا بهترین حالت چهره تازه خودرا داشته باشید.

 

2. پوست گرایی

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

این عبارت تازه ابداع شده، رویکردی مینیمال بـه محصولات زیبایی که برای مصرف انتخاب می کنیم، ترویج می کند. با تمرکز بر پایداری در بسته ‌بندی و ترویج محصولات همه ی کاره، طبق پیش‌بینی، پیش‌بینی‌کننده روند مصرف‌کننده در جهان، پیش‌بینی میشود که “اسکینمالیسم” از سال 2021 بـه یک روند درسال 2023 تبدیل شود.

 

نتایج پیش‌بینی نشان میدهد که درسال 2023؛ مصرف‌کنندگان بـه احتمال زیاد ایده رژیم پوست و آرایش چند مرحله‌ای را رد میکنند ودر عوض محصولات ساده‌تری را انتخاب میکنند، با آگاهی آگاهانه از انچه که هم برای محیط‌زیست و هم برای مصرف‌کننده بهترین اسـت.

 

“بسیاری در حال حاضر بـه دنبال روال های‌ ساده هستند، زیرا زندگی بـه طور فزاینده ای شلوغ می شود و اطلاعات ممکن اسـت در رسانه های‌ اجتماعی بیش از حد اشباع یا طاقت فرسا بـه نظر برسند – با نام مستعار غرب وحشی. “من معتقدم. افراد بیشتری با گنجاندن محصولات چندوظیفه‌ای که نگرانی‌های‌ متعدد را دریک فرمول برطرف میکنند، بـه سمت روال مراقبت از پوست مینیمال روی می‌آورند.”

 

جوانا چک، زیبایی‌شناس معروف، او همیشه از این جنبش حمایت کرده اسـت. «اسکیمالیسم چیزی اسـت که من همیشه ازآن حمایت کرده ام. این همان چیزی اسـت که من بـه مشتریانم یاد میدهم و اکثر انها آنرا تجویز می کنند.» هیدراتاسیون با پوست لوکس همراه اسـت و «مطمئن شوید که پوست‌تان متعادل و هیدراته اسـت و سپس هر بار بـه یک وضعیت رسیدگی کنید.»

 

3. ابروهای سفید شده

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

این روند بحث‌برانگیز اما محبوب برای سال 2023 باقی میماند، همان طور که در ماه مد فصل گذشته نشان داده شد. نام‌های‌ شناخته‌شده‌ای که دست در دست مد می روند، در طول این سال با این ظاهر دیده میشوند. نام هایي مانند کندال جنر، جولیا فاکس، لیزو، بلا و جیجی حدید و غیره ثابت کرده اند که می توان ابروهای سفید شده رابا اعتماد بـه نفس و توجه بـه چشم ها تکان داد.

 

“در این دنیایی که ما سعی می کنیم از این بیماری همه ی گیر خارج شویم، مردم می خواهند ظاهر خودرا آزمایش کنند و خودرا با چیزی تازه و جدید اختراع کنند.”

 

همچنین ظاهری بسیار متمرکز بر مد اسـت، ودر حالی‌که کشیدن آن می تواند دشوار باشد، مردم آماده هستند تا گام‌های‌ جسورانه‌ای بردارند و واقعاً از چارچوب خارج شوند. در حالیکه تعداد زیادی از سفید کننده ها استفاده می کنند، برخی دیگر مسیر دیگری را برای آرایش انتخاب می کنند.

 

«میتوانید از کانسیلر خود استفاده کنید، بنابر این شبیه رنگ پوست شـما و یک چوب ریمل می شود». حداقل قبل از این که آن ها را سفید کنید اینکار را انجام دهید، اینکار را فقط برای پیش نمایش ظاهر انجام دهید.

 

4. پلک های فلزی

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

همانگونه که روندهای گرانج و ریو Y2K همان‌ گونه بـه محبوبیت خود ادامه می دهند، سال 2023 احتمالاً متالیک های‌ زیادی را شاهد خواهد بود. چندین برند، مدل‌های‌ خودرا درپوش‌های‌ فلزی سنگی در فصل گذشته درنظر گرفته‌اند، از جمله برند نیرومند فشن، Chloe.

 

بعد از این که رنگ چهره و ابروهایتان کامل شد، از انگشت خود استفاده کنید تا کمی از سایه فلزی مورد علاقه خودرا انتخاب کنید. توجه داشته باشید، انگشت‌ها همیشه بهترین کاربرد برای سایه‌های‌ متالیک هستند. سایه‌های‌ متالیک را از مرکز خط مژه بالایی بـه سمت بیرون بکشید و بکشید، فقط جلوی چین و چروک را بگیرید. با استفاده از خط چشم و استفاده از ریمل سالم، ظاهر را بـه اتمام برسانید. “

 

5. صورت شبنم دار و لعاب نرم

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

ظاهر درنظر گرفته شده برای این روند این اسـت که پوست خودرا بـه روشی ظریف شبیه بـه پوست تازه شسته شده و عمیقا آبرسانی کنید. این ظاهر را می توان با اعمال کمی هایلایت روی شقیقه بـه جای استخوان گونه بـه دست آورد. بـه این ترتیب، نور طبیعی صورت شـما رابا زاویه خاصی منعکس کرده و بـه تصویر می‌کشد که توجه را بـه قسمت بالایی صورت شـما جلب می کند.

 

ظاهر لعاب باعث می شود دیگران روی مناطقی از صورت تمرکز کنند که در غیر این صورت ممکن اسـت نادیده گرفته شوند. نگاه لعاب‌دار، چشم‌نواز، انعکاس‌دهنده نور و درخشندگی برجسته روی شقیقه‌ها اسـت. در اصل، ما تمام هایلایت گونه را بـه شقیقه و استخوان مداری منتقل می کنیم، بنابر این وقتی صورت خودرا زاویه می دهید یا می چرخید. در کت واک شخصی شـما، نور با یک فلاش منعکس می شود.”

 

6. لب های قرمز

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

چه کسی یک لب قرمز برجسته را دوست ندارد؟ لب های‌ قرمز پررنگ همیشه برای دستیابی بـه ظاهری جاودانه که عملاً روی همه ی افراد کار می کند، جزء اصلی کلاسیک باقی میمانند. قرمز جذاب و پررنگ – چه عمیق و چه روشن – یک رنگ قابل اعتماد برای هر رنگ یا سایه پوستی اسـت.

 

درسال 2023؛ انتظار داشته باشید که رنگ های‌ قرمز و مرجانی بیشتری با براقی ملایم برای تکمیل ظاهر ببینید. قرمز گیلاسی بـه نظر میرسد سایه‌ای باشد که بسیاری برای فصل آینده روی قلوه‌های‌ خود خواهند گذاشت. قرمز گیلاسی رنگی گرم ایجاد میکند که بـه روشن‌تر شدن پوست کمک میکند، که اگر نمیخواهید چیز دیگری در آرایش استفاده کنید، خوب عمل میکند.

 

بـه گفته کارشناسان، درسال 2023؛ رنگ بـه عنوان نوعی ابراز وجود، تعادل و خوش‌بینی مورد توجه قرار خواهد گرفت. باوجود تعداد زیادی از افراد حاضر در زندگی روزمره در دنیای پس از همه ی‌گیری – و دیگر ماسک‌هایي که می خواهند خودرا با رنگ لب‌های‌ پررنگ ابراز کنند، هیجان‌انگیز نیست.

 

بیشتر بخوانید: جدیدترین مدل آرایش های دخترانه سال 

 

7. آبی پررنگ

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

روزهای خندیدن بـه سایه چشم آبی کودک دهه 80 مادرتان – یا مادربزرگتان – گذشته اسـت. آبی در آخرین ماه مد این فصل در کانون توجه قرار داشت. از ریمل گرفته تا سایه چشم، کارشناسان روند انتظار دارند مصرف کنندگانی که رنگ پررنگ آبی را ترجیح می دهند، افزایش یابد.

 

آبی میتواند وحشتناک باشد؛ من پیشنهاد می کنم با ریمل آبی شروع کنید تا یک قدم ظریف در رنگ ایجاد کنید. اگر با ریمل آبی آسان هستید، با خط چشم آبی در خط آب آسان خواهید بود.

 

این دو نکته را می توان با هر آرایش آرایشی، طبیعی تا دراماتیک، همراه با رنگ آبی برای آستر یا ریمل معمولی قهوه‌ای و مشکی استفاده کرد. “در اصل، این یک تکنیک چشم دودی اسـت که بـه جای رنگ مشکی مات تیره بـه رنگ آبی در می‌آید. با تنوع زیاد رنگ آبی، شـما آبی سرمه ای، سلطنتی یا آبی درخشان را انتخاب می کنید.”

 

“من فکر می کنم یکی از دلایلی که در حال حاضر بیشتر رنگ آبی را می‌بینیم این اسـت که در حال حاضر، روند فرهنگ پاپ ما ترکیبی از دهه های‌ قبل اسـت.” با چهره‌های‌ شناخته‌شده‌ای مانند تیلور سوئیفت و جلد آخرین آلبوم او که پلک‌های‌ آبی دارند، مطمئناً سال 2023 سال آبی اسـت.

 

8. ضد آفتاب رنگی

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

در همسویی با جنبش “اسکینمالیسم”؛ انتظار می رود تعداد زیادی از محصولات دو دریک مانند ضد آفتاب رنگی را مشاهده کنید. «فکر می کنم برای آرایش روزمره، پوشاندن لکه‌ها با یک ضد آفتاب رنگی ترند سال 2023 خواهد بود، و سپس یک زیرسازی با پوشش متوسط که هنوز هم مانند پوست برای بیرون رفتن بـه نظر می رسد».

 

من فکر میکنم درسال 2023 ما شاهد عرضه محصولات کرمی حتی بیشتر جلوتر خواهیم بود، اما لایه‌بندی کمتر و تأکید کمتری بر روی پوست سنگین‌تر میشود.

 

9. کانسیلر کرمی به جای اصلاح کننده لکه

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

درسال 2023 انتظار میرود که اصلاح‌ کننده‌های‌ لکه‌های‌ خشک و کدر کمتری مشاهده شود، زیرا تعداد بیشتری از کانسیلرهای کرمی استفاده می کنند. «فکر می کنم چیزی که خیلی خشک نمی شود، یقیناً نقطه تمرکز سال 2023 خواهد بود». من عاشق کانسیلر فوق‌العاده کرمی نوار تارته هستم.

 

این محصول تارت مورد علاقه دوستداران آرایش اسـت، زیرا بـه عنوان یک کرم دو دریک برای کرم دور چشم و کانسیلر همه ی جانبه برای صورت عمل می کند. برای جمع آوری بهترین کانسیلرهای موجود در بازار با توجه بـه مصرف کنندگان و بررسی ها، فوربس لیستی را برای کسانی که بـه دنبال تغییر از اصلاح کننده نقطه بـه کانسیلر کرمی هستند، ارائه کرده اسـت. “کانسیلر برای افراد بالای 30 سال ضروری اسـت… با استفاده از پنهان کردن، این قسمت بسیار شفاف صورت را روشن و بیدار می کنید.

 

10. آرایش گرانج

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

با بازگشت کامل ترندهای دهه 90؛ بسیاری قبلاً بـه آرایش گرانج اواخر دهه 90 / اوایل دهه 2000 توجه کرده اند. در هفته مد گذشته در نیویورک، گرانج تمام صحبت‌ها بود. “زیبایی این ظاهر دهه 90 این اسـت که قرار اسـت باز شود، یعنی لکه دار، بـه نظر می رسد که شـما در تمام شب آرایش کرده‌اید که هر چه ناقص تر باشد بهتر بـه نظر می رسد. “

 

حتی افراد مبتدی در آرایش نیز قادر خواهند بود ظاهر دلخواه خودرا بـه نمایش بگذارند. بنابر این، در حالیکه سایر گرایش‌های‌ زیبایی، مانند یک چشم گربه‌ای عالی یا لب‌هایي با خطی زیبا، ممکن اسـت زمانی که شـما یک آرایشگر تازه کار هستید، کمی سخت بـه نظر برسد، آرایش دهه 90 بسیار دموکراتیک‌تر ودر معرض‌تر اسـت.

 

ربکا مینکوف، طراح مد بالا، دقیقاً این را بـه نمایش گذاشت، زیرا تیم آرایش آن ها مدل‌هایشان رابا خط چشم مشکی پررنگ پوشیدند، در حالی‌که چارلی ریدل، مدیر زیبایی استیلا، چشم‌های‌ دودی و درخشندگی را روی مدل‌هایشان اعمال کرد.

 

11. براشینگ ابروهای ژل شده

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

می توانید انتظار داشته باشید که درسال 2023 شاهد این روند بیشتر باشید، زیرا ابروها در خط مقدم ویژگی های‌ صورت قراردارند. کمتر، بیشتر اسـت – دوران ابروهای پوماد گذشته اسـت… ابروهای براشیده و ژل شده یقیناً نشان می دهد.

 

ترند ابروهای ژل شده براش، افزودنی عالی برای روتین آرایش هر شخصی اسـت، زیرا می توان آن رابا موفقیت روی هر نوع ابرویی، بدون توجه بـه قوس یا ضخیم/نازکی مو، بـه دست آورد. برای کسانی که ابروهای ضخیم‌تری دارند، این یک راه عالی برای رام کردن موها برای دستیابی بـه ظاهری صاف اسـت ودر عین حال توجه را بـه پر شدن ابروها جلب می کند. این ژل همچنین ابروها را در جای خود نگه می‌دارد، بنابر این نتیجه نهایی ظاهری بسیار براق و مرتب اسـت.

 

بافت ابروهای براش‌شده کلیدی برای ظاهر اسـت. ابروهای براش‌شده، سبک ابروی مورد علاقه من اسـت؛ من بافتی را که می دهد دوست دارم. این برای بزرگتر نشان دادن ابروهای شـما عالی اسـت. از انچه در واقع هستند، چیزی اسـت که همه ی ما میخواهیم.” 

 

12. مژه های فوق العاده فر شده

آرایش های مد سال 1402 که باید امتحانشان کنید

آرایش های‌ مد سال

 

مژه‌های‌ پر حجم تقریبا همیشه مد بوده‌اند، بنابر این میتوانید انتظار داشته باشید که درسال 2023 موارد بیشتری را مشاهده کنید. «مژه‌های‌ ضخیم و فر شده واقعاً مورد استفاده قرار خواهند گرفت». “من کاملاً عاشق فر مژه شیشیدو با ریمل لورآل پاریس لش پارادایس هستم؛ انها مژه های‌ ضخیم و فر شده ای عالی را بـه شـما می دهند.”

 

در حالی‌که ظاهر ممکن اسـت برای کسانی که مژه‌های‌ نازک‌تر یا کوتاه‌تری دارند وحشتناک بـه نظر برسد، برای کسانی که تمام تلاش خودرا برای رسیدن بـه مژه‌های‌ بلندتر انجام میدهند، یک شکست فوق‌العاده ارائه میدهد. «فر مژه‌های‌ شیسیدو برای اکثر فرم‌های‌ چشم مناسب اسـت. اگر تلاش میکنید که تمام مژه‌هایتان را یک‌باره در فر مژه‌ها قرار دهید، سعی کنید آن ها را بخش بـه بخش فر کنید.»

 

قبل از زدن ریمل مژه ها را پرایمینگ کنید. “اگر تا بـه حال پرایمر مژه را امتحان نکرده اید، فرصتی را از دست داده اید. انها یک لایه پایه روی مژه ها تشکیل می دهند و حجم و طول زیادی بـه مژه ها اضافه می کنند… اگر چه ممکن اسـت این مرحله ای نباشد که بخواهید بـه روتین خود اضافه کنید. بـه صورت روزانه، برای موقعیت های‌ خاص عالی اسـت.” 

 

بیشتر بخوانید: انجام اینگونه آرایش می تواند شما را پیر کند

 

در پایان

یک چیز درسال جدید مشخص شد: ما آماده ایم دوباره آرایش کنیم. تعداد زیادی از بزرگ‌ترین ترندهای آرایشی سال که همه ی ي بـه این اسـت که اضافی‌ترین، رنگارنگ‌ترین و براق‌ترین خودتان باشید.