با روش درست کرم پودر زدن برای انواع پوست آشنا شوید

با روش درست کرم پودر زدن برای انواع پوست آشنا شوید

به‌نظرتان کرم پودر، یک ابزار آرایشی جادویی نیست؟ کافی است که چند قطره از محتویات آن را روی چند نقطه از پوست صورت بمالید و با حرکات دست‌هایتان جادو کنید. بله، همین‌طور است، اما روش اصولی و درست کرم پودر زدن دقیقاً چگونه است؟ اگر روش درست گرم پودر زدن را ندانید، ممکن است در نهایت شبیه یکی از بازیگران فیلم‌های کمدی شوید! در ادامه راهنمای گام‌به‌گام استفاده اصولی از کرم فونداسیون را برای زیرسازی آرایش چهره ارائه کرده‌ایم. همیشه یادتان باشد که قبل از کرم پودر، همیشه از یک پرایمر یا مرطوب‌کننده برای نرم کردن پوست صورت استفاده کنید.

 

گام اول: کرم پودر مناسب خودتان را پیدا کنید

قبل از هر کاری، باید کرم پودر مناسب پوست خودتان را انتخاب کنید. کرم پودرهای اورجینال با برخورداری از قابلیت‌‌های ویژه مثل ماندگاری بالا و مناسب بودن برای پوست‌های چرب، خشک، مختلط و غیره می‌توانند همزمان باعث زیرسازی درست آرایش و حفظ سلامت پوستتان شوند. بنابراین، بهتر است نوع پوست و سبک آرایش چهره خود را بدانید تا بتوانید بهترین کرم پودر موجود در بازار را برای خودتان انتخاب کنید.

 

نحوه اصولی استفاده از کرم پودر تیوبی (مایع)

در حال حاضر، انواع مختلفی از کرم پودر در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد و کرم پودر تیوبی که ساختار مایع دارد، فقط یکی از آن‌هاست. گزینه‌های مختلف برای خرید کرم پودر دارید، اما آیا می‌دانید که هر کدام آن‌ها فرمول خاص خودشان را برای استفاده کردن دارند؟

 

کرم پودر مایع یا تیوبی، برای افرادی که پوست خشک دارند، مناسب است. فونداسیون مایع، پوششی عالی و یک‌دست روی پوست صورت ایجاد می‌کند و در عین حال باعث مرطوب ماندن صورت هم می‌شود. این‌ها نکاتی‌اند که در یک فروشگاه آرایشی و بهداشتی به شما نمی‌گویند! خبر خوب اینکه در ادامه همین مطلب به روش اصولی استفاده از کرم پودر پودری هم پرداخته‌ایم.

 

مرحله 1: کرم پودر را روی صورت و گردن بمالید

چند قطره از کرم فونداسیون مایع را پشت دست خود ریزید. با استفاده از انگشتان تمیز، فونداسیون را به‌طور مساوی روی پوست صورت و گردن خود قرار دهید.

 

مرحله 2: فونداسیون ترکیبی بسازید

اگر رنگ کرم پودر، آن چیزی نیست که مد نظرتان بود، می‌توانید رنگ کرم پودر را گرم‌تر یا سردتر کنید. شاید رنگ پوست شما ترکیب یکی از 3 رنگ تیره، روشن یا معمولی باشد. بنابراین، اگر چند رنگ از کرم پودر تیوبی دارید، ترکیبی از آن‌ها بسازید که کاملاً با تناژ رنگ پوستتان مطابقت دارد.

 

مرحله 3: از انگشتان دست برای پخش کرم پودر مایع استفاده کنید

با استفاده از انگشتانتان می‌توانید ظاهر طبیعی‌تر از کرم پودر روی پوست صورت خود ایجاد کنید. همچنین، امکان پخش کردن کرم پودر به گوشه‌ها و نواحی کنار صورت هم با انگشتان دست راحت‌تر است. فقط قبل از این کار مطمئن شوید انگشتانتان تمیز هستند.

کرم پودر نوت

بعضی از کرم پودرها مثل کرم پودر نوت مدل Protect (پمپی)، حاوی ویتامین E، عصاره خزه و بادام شیرین‌ هستند و پخش محتویات آن‌ها با انگشت، اثربخشی مواد مغذی را بیشتر می‌کند. هرچقدر تماس پوست صورت با محتویات این نوع محصولات بیشتر و نزدیک‌تر باشد، اثربخشی هم بیشتر خواهد شد.

 

مرحله 4: از برس فونداسیون یا کرم پودر استفاده کنید

استفاده از انگشتان دست، حس خوبی به شما نمی‌دهد؟ استفاده از یک برس کُرکی و مخروطی با موهای نرم کمک می‌کند تا مقدار بیشتری از کرم پودر را روی پوستتان بمالید و آن را به‌راحتی با رنگ پوستتان ترکیب کنید.

 

گزینه ایده‌آلی که برای ترکیب فونداسیون روی پوست صورت وجود دارد، یک اسفنج آرایشی است که در هنگام زدن کرم پودر، کمی مرطوب هم شده. این ابزار به اندازه یک ایربراش (Airbrush) تأثیرگذار است؛ مخصوصاً وقتی که به‌جای مالش، با آن به روی پوست ضربه بزنید.

 

نحوه اصولی استفاده از کرم پودر پودری

نحوه اصولی استفاده از کرم پودر پودری

اگر پوست چرب یا ناحیه تی زون صورتتان (T-zone)، خیلی چرب و براق به‌نظر می‌رسد، فونداسیون پودری بهترین انتخاب برای پوشش یکدست است. در ادامه به 3 مرحله استفاده اصولی از کرم پودر با فونداسیون پودری اشاره کرده‌ایم:

 

1. یک پرایمر مرطوب‌کننده اضافه کنید

اگر یک کرم پودر پودری استفاده می‌کنید و پوست چربی دارید، این مرحله را اصلاً از دست ندهید. مقداری پرایمر به اندازه یک نخود روی انگشتتان بمالید و روی پوست صورتتان ماساژ دهید. روی ناحیه T صورت و گونه‌ها تمرکز بیشتری داشته باشید. مخصوصاً ناحیه‌هایی از صورت که بیشتر نقاط دیگر چرب می‌شوند یا براق به‌نظر می‌رسند.

قبل از رفتن به مرحله بعدی، 2 دقیقه صبر کنید تا پرایمر یا مرطوب‌کننده آن خشک شود.

 

2. پودر یا فونداسیون را بمالید

پودر فونداسیون را با استفاده از یک برس با سَری پهن، روی صوت بمالید. این کار تمام محتویات پودر را در خود نگه می‌دارد و با اعمال آن روی پوست، پوشش بیشتری را به‌وجود می‌آورد. اگر از پودر فونداسیون شُل استفاده می‌کنید، مقداری از آن را روی درب محصول بریزید و سپس برس خود را درون آن بچرخانید.

 

بعد از مالیدن پودر روی پوست صورت، برس را به‌صورت کامل در درب محصول بچرخانید تا پودر اضافی از آن پاک شود. در ادامه، برس را روی پوستتان ماساژ دهید تا پودر به‌خوبی پخش شود. این کار برای آن است که از وارد شدن مقدار بیش‌ازاندازه پودر روی پوست صورت جلوگیری شود.

 

حالا برس یا اسفنج آرایشی خود را به‌صورت دایره‌ای روی نواحی آغشته‌شده با پودر فونداسیون چرخانید یا آرام ضربه بزنید. این کار را تا وقتی که در مورد پوشش یک‌دست پودر روی صورت مطمئن نشده‌اید، ادامه دهید.

 

5 ترفند آرایشی برای اثربخشی بهتر کرم پودر

  • از یک پایه آرایشی تمیز و فاقد چربی یا کثیفی استفاده کنید.
  • قبل از استفاده از کرم پودر، حتماً از یک پرایمر مرطوب‌کننده استفاده کنید.
  • پوست صورت را پس از پخش کرم، فشار ندهید؛ فقط ماساژ دهید.
  • از ابزار آرایشی مناسب مثل اسفنج آرایشی و برس استفاده کنید.
  • کرم پودر زدن به نواحی گوش و گردن را هرگز فراموش نکنید.

 

کرم پودر مناسب: زیرسازی بی‌قیدوشرط برای یک آرایش خیره‌کننده

کلید طلایی یک آرایش جذاب و خیره‌کننده، غلیظ بودن آرایش نیست؛ بلکه به اینکه چه چیزی را چطور روی صورتتان اعمال می‌کنید، بستگی دارد. کرم پودر مناسب پوست شما، سطح صافی روی صورتتان ایجاد می‌کند و این اجازه را می‌دهد که آرایش خوبی روی چهره‌تان ایجاد شود. البته به شرطی که نکات ارائه‌شده را رعایت کنید.

 

برای اینکه از بهترین ریمل‎های موجود در بازار برای زیرسازی آرایشتان استفاده کنید، کافی است که عبارتی مثل ** کرم پودر خانومی ** را در گوگل جست‌وجو کنید. فروشگاه اینترنتی خانومی، لوازم آرایشی، بهداشتی و مراقبت پوستی اورجینال را با قیمت واقعی به دستتان می‌رساند.

جدیدترین مطالب سایت