مجموعه : سلامت مو
بروزرسانی : 5 تیر 1395

جلوگیری از آسیب دیدن موها

جلوگیری از آسیب دیدن موها

روش های جلوگیری از آسیب دیدن موها

مو یك عضو مرده است و نمی‌توان  بخش های آسیب دیده آنرا كاملا ترمیم كرد به همین دلیل بایستی با موها درست رفتار شود تا آسیب نبینند.
پس  بایستی تاحد امكان  عملیات شیمیایی مانند فر، های لایت، رنگ  و  دكلره كردن را كاهش داد زیرا تمامی‌ این فعالیتها می‌توانند موها را ضعیف كرده و به آن آسیب جدی برسانند.
 

 انتخاب محصولات مراقبتی مو :

انتخاب صحیح یك شامپو و نرم كننده، در مراقبت از موی سر بسیار حائز اهمیت است  و می‌بایست شامپو و نرم كننده مو را متناسب با نوع مو انتخاب نمود تا بهترین نتیجه  از آن گرفته شود .
 

 مراقبت معمولی مو:

 شستشوی موها:

هر كسی نیاز دارد كه موهای خودرا  دائما بشوید. شاید بدلیل اینكه این عمل دائمی ‌و تكراری است  گاهی فراموش شود كه همین عمل ساده شستشو و خشك كردن موها در صورتی كه به اشتباه انجام شود، تا چه حد می‌تواند به موها آسیب برساند. در ذیل نكات ساده‌ای عنوان شده است كه حداقل، آسیب كمتری به موها می‌رساند:

 
1. بایستی موها بطور طبیعی آویزان شده و سپس آنها را آبكشی كرد، در واقع ایستادن مستقیم در زیر دوش به گونه‌ای كه موها كمی ‌شیب داشته باشد مد نظر است .

2. موها را با آب نسبتا گرم آبكشی كرده تا برای شامپو كردن آماده شود .
3. مقداری از شامپو را  بر روی كف دست منتقل كرده ( مقدار شامپویی كه ریخته می‌شود به میزان مو بستگی دارد تا بتوان كف تولید شده را بر روی آن منتقل كرد. )
4. كف را بر روی سر منتقل كرده و  ابتدا پوست سر را با آب نسبتا سرد شسته و آنرا به آرامی‌با نوك انگشتان ماساژ داده و  بایستی به این نكته نیز توجه كرد كه در این حالت هم بایستی موها با یك شیب ملایم آویزان باشند و ترجیحا پائین موها را نبایستی زیاد ماساژ داد زیرا در حین آبكشی خودبخود با ادامه كف شستشه می‌شوند .
5. بایستی اجازه داد كه آب از میان موهای بلند عبور كرده و در این حالت  با نوك انگشتان مسیر حركت آنرا باز نمود. دقت شود كه در این مرحله، موهای خیس به سختی ماساژ و یا شانه نشود، زیرا  اصطكاك  موجود  سبب  آسیب رساندن  به موها می‌شود.
جستجو در تالاب
جدیدترین مطالب سایت