خواص فوق العاده گیاه آلوورا و جلوگیری از ریزش مو

مجموعه : سلامت مو
خواص فوق العاده گیاه آلوورا و جلوگیری از ریزش مو

دانستنی هایی برای گیاه آلوورا

گیاه آلوورا با تاثیر گذاری که روی پوست مو دارد میتواند از ریزش مو پیشگیري کند و مو را تدریجی تقویت کند .

 

به گزارش تالاب آلوئه ورا گیاهی هست با برگ هاي ضخیم که درونشان ماده اي ژله اي شکل قرار دارد. این گیاه را میتوان در سراسر جهان پیدا کرد و حتی بعضی خودشان در منزل آن را پرورش می‌دهند. ژل آلوئه ورا وقتی روی پوست مالیده می‌شود خاصیت خنک کننده و التیام بخش دارد و به همین علت هست که گاهی از آن برای درمان سوختگی و زخم بهرهگیری می‌کنند.

آلوئه ورا به علت خاصیت درمانی که دارد قرن ها هست که مورد بهرهگیری قرار میگیرد. اما در کنار مزیتش برای پوست کاربرد دیگری نیز دارد: میتواند موها را قوی و پوست کف سر را سالم نگه دارد.

برترین آلوئه ورایی که می‌توانید برای موها بهرهگیری کنید، ژل خام آن هست که مستقیم از خود گیاه گرفته شده هست. این ژل را می‌توانید از اکثر داروخانه ها تهیه کنید و اگر گیاهش را دارید می‌توانید خودتان ژل را از برگ هایش خارج کنید. ژل رنگ شفافی دارد و کمی هم آبکی هست.

 
ژل آلوئه ورا رابه موها و پوست کفِ سر خود بمالید و اجازه دهید به فولیکول ها نفوذ کند. بعد از این که گذاشتید یک ساعت روی سرتان بماند موها را با کمی شامپو بشویید.
 
 
 خواص فوق العاده گیاه آلوورا و جلوگیری از ریزش مو
 

گیاهان دارویی آلوورا

 
 
التیام بخشیدن به خارش پوست کفِ سر

درماتیت سیبریئیک عبارت پزشکی هست که ما برای شوره بکار میبریم. علائم خارش پوست کفِ سر و پوسته گوسته شدن آن زیر موها را می‌توان با آلوئه ورا درمان کرد.

آلوئه ورا میتواند به برطرف کردن التهاب کفِ سر که شوره باعثش می‌شود کمک کند. اسید چرب هاي موجود در گیاه آلوئه ورا خواص ضد التهابی دارند.

 

تمیز کردن مو هاي چرب

آلوئه ورا می‌تواند به خوبی فولیکول هاي مو را تمیز کند، روغن هاي اضافی و باقیمانده دیگر تولیدات مو را از بین ببرد. آلوئه ورا به خوبی موها و کف سر را تمیز میکند بدون این که به تارهای آن آسیب وارد کند. بر خلاف مواد شیمیایی موجود در تولیدات مربوط به مو، آلوئه ورا بی ضرر هست و به حفظ یکپارچگی موها کمک می‌کند.

بهرهگیری از آلوئه ورا راهی فوق العاده برای داشتن موهایی سالمتر، درخشان تر و نرمتر هست.

 

تقویت و ترمیم تارهای مو

آلوئه ورا شامل ویتامین هاي A، C و E هست. هر سه این ویتامین ها با گردش خون سلولی، رشد سلول هاي سالم و مو هاي براق در تماس میباشند. ویتامین B-12 و اسید فولیک نیز در ژل آلوئه ورا وجود دارند. هر دوی این‌ها می‌توانند از ریزش موها پیشگیری کنند.

آلوئه ورا یک محصول مطلوب هست که افراد بعد از قرار گرفتن در معرض خورشید آن را روی پوست خود می مالند. دلیلش کلاژن بالا و خاصیت خنک کنندگی این گیاه هست. ویتامین هاي موجود در آلوئه ورا نشان داده اند می‌توانند از موها نیز در برابر آفتاب محافظت کنند.

 
بهبود رشد مو

آلوئه ورا میتواند به خوبی جریان خون در یک منطقه را افزایش دهد. این تنها بخشی از دلایل ناب بودن التیام بخشی آلوئه ورا هست.

وقتی آلوئه ورا را روی مو و پوست کف سر بهرهگیری می‌کنید، جریان خون به پوست کف سر افزایش پیدا می‌کند. وقتی پوست سرتان تمیز و موی سرتان با آلوئه ورا نرم شد خواهید دید که شکستگی موها و ریزش انها رو به کاهش می‌رود.

بعضی افراد ادعا می‌کنند که آلوئه ورا حتی می‌تواند به رشد سریعتر موها کمک کند. اما هنوز شواهد پزشکی قابل قبولی برای ثابت این ادعا وجود ندارد.

 
خطرات و هشدارهای آلوئه ورا

وقتی از ژل آلوئه ورا بهرهگیری میکنید چندان جای نگرانی نیست که برایتان خطری داشته باشد اما بعضی افراد به آن حساسیت دارند. گذشته از این که آلوئه ورا رابه صورت موضعی بهرهگیری کنید، ابتدا روی یک قسمت کوچک از پوستتان آزمایشش کنید. کافیست اندکی از آن را روی داخل مچ دست بمالید و سپس دو ساعت منتظر بمانید تا مطمئن شوید بدن واکنش آلرژیک نشان نمی‌دهد.

همینطور اگر کرم هیدروکورتیزون روی پوست خود بهرهگیری میکنید باید مواظب مصرف موضعی آلوئه ورا باشید. وقتی این دو را با هم بهرهگیری می‌کنید آلوئه ورا باعث می‌شود مقدار ربایش کورتیزون توسط پوست افزایش پیدا کند.

 
 
جدیدترین مطالب سایت